33535
  • djfules
    #21254
    Tényleg? Ne csigázz :-))))))) Hol tart ? Te csinálod?
  • metaxx
    #21253
    Nyugodj meg, folyamatban van...
  • djfules
    #21252
    Mikor csinál valaki már egy jó Magyarország fotóscenery-t!!! Megint mi maradunk ki europából! Esküszöm neki állok én inkább csak fogalmam sincs hogy kell... :-( Valaki, senki?
  • eyecandy
    #21251
    Lapos, lapos de 2000-ről jól néz ki :)
  • [HUN]FaTaL
    #21250
    Aki szeret lapos táj felett repkedni. :)
  • eyecandy
    #21249
    Komplett Spanyolország. Torrentezhető is, csak tárhely legyen hozzá :)
  • Tessitore22
    #21248
    hopp bocs a dupláért . épem adatai emlékeztetőül : proci.: i7-2630QM RAM:8gb oprendszer. win7 64bit vidikaresz. nVidia GeForce 525M. Ja és legutobb mikor játszottam fatal error és kiirta h elfogyott a használható memória tehát aligha nem itt is memória túlcsordulás van. köszi
  • Tessitore22
    #21247
    Hello nibron látom h most feléledtél :D szval nem tom h emlékszel e de múltkor félbe maradt a konfigom (legalábbis sztem :) ) szval ha lenne egy kis időd segíteni megköszönném. ui.: tudom h multkor mondtam h szépen fut de azt másnap már ugyn olyan sz*r volt (az fps végig 10-12) körül volt. köszönöm :)
  • fs9pilot
    #21246
  • Hont
    #21245
    Egy kisebb "logarléc"-n is el fog futni...:)
    Tudjátok mi a röhej?
    Amióta TrackIrrel repülök nézek egy ilyen videót és mint az idióta rángatom a fejem mert hogy próbálok nézetet váltani...:D
  • GPx8
    #21244
    Jó lenne, csak sz*r a grafikája... :D
  • fs9pilot
    #21243
    Tudtam hogy te vagy az FSX negyed 12 bétatesztere! Nagyon élethű lesz, gépigényről tudsz már valamit? Nasa-nal lesznek nyílt napok ahol lehet majd "játszani" vele?
  • Hont
    #21242
    FSXiI és TrackIr7 felhasználásával! :D:D:D
  • Hypo #21241
    :)) kicsit olyan ez mint a suzuki autokereskedo akit az audirol kerdezel:))))))
  • nibron
    #21240
    Az FSX futtatásához minél gyorsabb proci és ram kell. Vga-ból gyakorlatilag elég egy közepes fajta. Bár az nvidia-s kártyákat jobban lehet konfigolni az nvidiainspector-al (gyakorlatilag az összes grafikai beállítás ott van) olyannyira, hogy nálam a simítások beállítás változtatásai után nem igazán változik az fps.
    Az FSX szempontjából sajnos a legnagyobb probléma a 3GB-os memória határ, ebbe kell beleférni, és nekem gyakorlatilag ehhez kell a beállításokat igazítanom. Pl. az időjárásnál a felhők távolsága a minimumon van, mert a hd-s megjelenítéssel elfogyasztja a memóriát. Egy felhő pamacs kb. 67mb. Viszont azok jól néznek ki. És látótávolságot is lejjebb venni. Akkor már lehet a minőséget magasra állítani.

    Szóval, gép összeállításnál a szempont, hogy minél több fizikai maggal rendelkező, minél gyorsabb proci (pl. az i7-2600 már tök jó), esetleg jól lehessen húzni (bár én a hűtés miatt nem igazán preferálom). Aztán 8gb ram de abból is a lehető leggyorsabb (nálam 1600mhz a minimum) tuningolás nélkül. Természetesen hozzájuk való alaplap. Olyan kell, ami intelligensen állítgatja a teljesítményt a procin, memórián, videón. Ez a három alkatrész a legjelentősebb az FSX-hez.
    Vga-nak pl. nvidia-ból elég akár a gtx260 is, bár inkább a 4-es sorozatból valamelyik. Az 5-ös ill. afelettieket már nem fogja az FSX kihasználni (nálam standard a GTX560-as, azzal kb. 50%-ra terheli ki maximum), de legalább 1gb-os ram legyen rajta (itt a több jobb, bár 2gb-nál nagyobb itt sem kell). A már említett nvidiainspector miatt inkább nvidia, de ati kártyákkal is működik az fsx, viszont abból erősebbek kellenek. A fogyasztás az nvidia-nál sokkal jobb lehet, ha olyan alkatrészeket válogatsz össze, amik támogatják a mostani eco-green előírásokat (és a szükséges kisebb hűtés is könnyebb, olcsóbb, stb.).
    Vinyónak én jobban szeretem a raid-et, három sokkal olcsóbb mint az ssd, a kapacitásról már nem is beszélve, bár itt az energiafogyasztás ugye sokkal nagyobb (a raid-ben állandóan pörögnek a lemezek) mint az ssd-nél.
    Azért van vas az FSX-hez, de tudni kell jól összeállítani. Az én gépemen jó minőségben ha ki van kapcsolva a vertikális szinkron ált. 80-160 között van az fps, de mivel be van kapcsolva ezért 40-70fps (nem használok fps limitert). És így van szabad ideje is a gépnek (kb. közepes terheléssel fut), a külső alkalmazásokhoz (REX, UT2, FSC, akármi.). Egyedül abba fránya 3gb-ba kell beleférni úgy, hogy pl. az ngx "csak" ~1.5gb-ot zabál fel. Viszont kis gépekkel atomkirályistencsászár.
  • metaxx
    #21239
    Megelőztél, bár én 'nézhetetlent' akartam mondani. :D
  • eyecandy
    #21238
    Egy hasznos ingyenes
  • Hypo #21237
    Aa es af kikapcsolasaval drasxtikussan romlik a minoseg
  • fs9pilot
    #21236
    Szerintem azért dobna FPS-ben az anti és az af kikapcsolása is. Mellesleg én úgy vagyok vele hogy ami nem megy ezen a gépen (jó nem egy T-Rex) de azért nem is egy P2-es, azt lesz*rom. Mert azért ezen a gépen már igencsak szalad a programok 95%-a. Gondolok itt nem repülőszimekre.

    Ez a májkroszoftnak égő, hogy egy ilyen trágyadombot kiadott a kezei közül. A Battlefield 74 -nek nem kell majd akkora gép mint az FSX-nek ha kieggel akarsz repülni vele. Nevetséges. Az egész életed felteheted arra hogy összerakj, vagy találj egy vasat a program alá. Aztán azon kapod magad hogy 'dikk! Ennyi pénzből már majd nem el kezdhetem a szakszót megszerezni. :DD
  • metaxx
    #21235
    El kell keserítselek kolléga!
    i7-2600k cfg-ben első 4 fizikai mag terhelve (170) + 8GB HyperX, Asus GTX 560, PMDG NGX+LHBP 2.0 még mindig akad. 4xAA, 8XAF. Természetesen minden más 'normális' reptéren 35-45, az LHSimulations reptereken 70-100 FPS... Ennyit számít az optimalizálás. Szóval hiába.
    A kártyákat itt tudod a legjobban összehasonlítani. Ezek száraz tények, semmi részrehajlás. http://www.gpureview.com/show_cards.php
    Itt egy pontos összehasonlítás az én és a te kártyádról, kb, fele olyan erős, vagy még egy picit gyengébb is.
  • [HUN]FaTaL
    #21234
    Attól függ milyen négy magos. Az új i5-k, i7-k már elegek lehetnek, bár még erősen tesztelgetek. Persze nem fullon, ahhoz továbbra sincs vas. :)
  • fs9pilot
    #21233
    Igazából néztem nVidia kártyákat is, de azok jóval drágábbak és még a jóval drágábbnak sem találtam olyan teljesítményét mint annak az Atinak amit kinéztem, mellesleg meg szerintem többet zabálnak. Drágább kategóriában biztos van jobb nVidia is, de nincs annál több pénzem mint amit kinéztem.

    Szerintem 4magozat elég lenne egy IFR-re egy PMDG-vel, 8GB rammal, meg ezzel a végéával. Vagy tévedek? Jó persze nem ultrahájgon, de egy stabil hájgon elszaladna. Abból kiindulva hogy igazából már most tudnék repülni PMDG-vel ha nem valami kidolgozott reptéren vagyok. Mindegy, mit tudom én, nem találgatok, majd ha a hiányzó alkatrész megjön. :)

  • Hypo #21232
    hat azert szep sceneryk meg komoly ifr hez azert vas kell. KKártyat te tudod bar nvidiaval mindig jobban muzsikal
  • fs9pilot
    #21231
    :)) Nagyon szép. Így visszatekintve az FS9-re, legalábbis VFR szempontjából össze sem lehet hasonlítani. Mondjuk azért az FS9 már 8éves, az FSX meg 4. :) - Ennek ellenére az FS9-et is nagyon széppé lehet varázsolni, kellő mennyiségű kiegészítővel. :) Engem is elvarázsolt az FSX... Ettől féltem.
    Majd ha egyször lesz karim, akkor lehet átállok teljesen rá. Most ugyan megpróbáltam az FSX-es iFly géppel egy Aerosoft Budapest kiegen repülni... De hát. Szerintem nem kell hangoztatnom hogy onboard kártyával hány fps-em volt. :DD Azt már nem bírja. :)

    Mellesleg őt akarom majd bótolni: LINK

    nVidiát nem akarok venni semmiképpen. Mindig is ATI végéám volt, meg az is lesz. :) Drágábbat sem akarok, meg logikusan, olcsóbbat sem. :)
  • metaxx
    #21230
    Blackbox Airbus v.054 frissítés megjelent!
  • Hypo #21229
    nálam is igy muxik:) vfr re csodás:)
  • fs9pilot
    #21228
    ORBX Szinöri / Flight Replicas Super Cub

  • metaxx
    #21227
    Nem céloztam semmire, csupán hirdetem az igét. :D
  • Hypo #21226
    :))) ja mar annyi videot neztem lassan rakenyszerulok hogy reppenjek vele...:)
  • Clidey
    #21225
    Vettem a célzást...! :D
  • Clidey
    #21224
    Jaja, nagyon!
    Mondjuk egy QW-félével már kiegyeznék nagyon!
    Pár napja volt egy pici időm és kipróbáltam mit hozott az SP1 a Avro-hoz...hááát...eddig is nagyon faszájos volt a madár, de most aztán mégdekurvajóbb lett! :)))
  • exTrem
    #21223
    Egy jó 737 Classic kellene már.
  • metaxx
    #21222
    Készülőben, a Majestic Dash
  • Hypo #21221
  • m814
    #21220
    Egy kis kedvcsináló...

  • Hypo #21219
    na akkor szupi:)))
  • fs9pilot
    #21218
    Ezt tegnap találtam:


    Honlapja: WEBSITE
    Ha volt már akkor bocsi...

    //Lehet hogy ez is csak látványra szép, rendszerek terén meg fos mint a többi. :D//
  • fs9pilot
    #21217
    Megcsináltam azokat is! :)
    Fordulókban is folyamatos, nem akad egyáltalán.
  • Hypo #21216
    :) igen nem feltetlenul kell cfg mahinalas, amiket en mondtam simma settings
  • Hypo #21215
    De most akkor amiket mondtam az nem segitett? mert ha igen akkor az a lenyeg a smooth flight a lenyeg, inkabb egy picit legyen csunyabb ( igy is szebb int fs9) de kisgeppel a forduloban folyamatos legyen.