33535
  • Hypo #21334
    Nagyon sajnalom, ez teljesen hirtelen jott reggel meg nem is volt biztos raadasul nyaralasbol jottunk fel az asszonyal nem volt idom jelezni. De next time megyek hozzatok. Dobj mar privibe egy mobilt
  • Clidey
    #21333
    Majd este talán összedobok egy rövid review-t... ;)
  • Clidey
    #21332
    Naddon jó képk! ;)
    De amiatt viszont nagyon neheztelek rád hogy megint fű alatt stikában röpködsz és b.szol leszállni nálunk!! :(((((
  • Hypo #21331
    Ja még egy ORBX-nal ezert szeretem a scenery insert point-ot igy mas dolgokat nem csesztet jo kis feature
  • Hypo #21330
    :))) persze semmi kivetni való nem volt abban amit leirtál sőt teljesen korrekt!!!!!!!!

    A cessnat azert javaslom alap gepnek default flighthoz mert egy jo cold and dark ot komplex gepekhez vele lehet megcsinalni jol a sarkanyba bizonyos dolgok nincsenek benne(mixture,porp,flaps) es esetleg mondom esetleg okozhatnak galibat, na persze cessna is ha az avonics switchre gondolok:)
  • nibron
    #21329
    1. Rendben, az is teljesen korrekt. Általában azt is javasolják, én csak azért használok többnyire sárkányt, mert abból jobban "kilátok", és amúgy is 2D-ben tesztelek. Igazából különbség csak a Avionics kapcsoló állapotában van, és az abból fakadó problémákból, de azt a cessna-nál is elő szokták idézni. Az újabb gépek már megbirkóznak ezzel a problémával.
    2. Valahogy én is így akartam leírni. A VFR scenery általában az alsóbb layer-ekbe kerül, arra épülnek a lokális tájak, majd felülre a repterek. Legeslegfelülre pedig az AES. A scenery.cfg-ben is ezt a sorrendet kell tartani.
  • Hypo #21328
    2 dolOgban egeszitemem ki.
    1. Default flight cessnaval legyen ne a sarkamnyal
    2. Scenery install sorrendnel nagytol haladjunk a kicsi fele - that global sceneryk majd kisebbek pl repterek es tajegysegenkent, es mindig teszt
  • nibron
    #21327
    Megpróbálom röviden leírni, hogy mit csinálnék a gépeddel.
    1. Az FSX könyvtárat átnevezném pl. FSXOld-ra. Semmit sem uninstallálnék, de kb. ugyanabban a sorrendben kell majd az installokat megcsinálni és ugyanoda.
    2. FSX újratelepítése a javításokkal együtt (esetleg accel).
    3. Beállítgatni a globális dolgokat (fsx.cfg, nvidiainspector), majd tesztelni, hogy minden rendben van-e (Stabilitás,FPS). Csinálni egy default flight-et EDDF-re a sárkánnyal és mindig ez lesz a teszt, ill. az ifly és az ngx is mindig ezt használja kiindulásnak.
    4. Feltelepíteni a "system" addonokat (fsuipc,REX,ASE). Tehát azokat amiknek nem igazán van hatásuk a rendszerre.
    5. Kipróbálni, hogy minden rendbenség.
    6. Konfigurálni a REX-et vagy ASE-t, majd FSX-be tölteni az időjárás cuccost. Utána kipróbálni (az fps miatt valószínű, hogy itt kicsit hangolni kell).
    7. Mehet be pár darab VFR scenery (pl. VFR Germany 1..4). Namost amikor ilyen átnevezéses újratelepítést művelek, akkor nem szoktam az installokat lefuttatni, a régi könyvtárból átmozgatom, és a scenery.cfg-be copy-paste-al berakom. Azoknál a sceneryknél lehet ezt megtenni, ahol nincs bgl elkódolás, és/vagy nem nyúl hozzá a net-hez (pl. fsdreamteam). A start menűből is ki szoktam törölgetni a bejegyzéseket, de csak azokat amelyiknek nincs futtatható modulja (pl. konfig). A seasontool-okkal nem kell foglalkozni, el lehet őket indítani lokálisan is.
    8. Kipróbálni.
    9. Pár darab reptér scenery telepítése a 7.pontban leírtak alapján. Utána próba.
    10. Mivel használod az NGX-et, azt felrakod. Próba. Na itt már lehet gondod, az fps-el és valószínű a memóriával is. Kicsit hosszabb repülést (1-1.5 óra) is betervezhetsz max. FL190-en, két külső addon-os reptér között (nekem a teszt EDDF-[EDDH[]EPKK], FL140-en és alatta van a teljes VFR Germany). Lényeg, hogy jól lásd a földet. Memória hiba nem azonnal jön ki, hanem ált. a célreptér final-ja közben vagy leszállás után (az oprendszer a warning messagebeep-et küldözgeti).
    11. Ha használsz pl. az ngx-hez fs2crew addont, akkor lehet azt felrakni. Kipróbálni. Itt az fps-el már nem lehet gond, a memóriával annál inkább. Volt olyan gép ahol nem is tudtam használni. Az ngx rengeteg memóriát zabál (induláskor 1.5giga plusz a futás közbeni elég sok memoryleak), az fs2crew úgyszintén.
    12. FSPassenger következhet, de jobb lenne ha ezt nem használnád. Sajna ngx ill. az ifly alatt is elég sok gondot okoz. Természetesen memória jellegűeket.
    13. Ha idáig megvagy, akkor mehetnek fel a többi sceneryk. Ha ezek után valamivel gond van az lokálisan kiszűrhető. Amúgy nem szoktam kipróbálni az összes repteret. Sok idő lenne és 15000Ft az óradíjam :))
    14. Mehetnek be a gépek. Itt viszont mindegyiket ki illik próbálni, és egyesével telepíteni. Ha valamelyikkel gond van, így az is lokalizálható.
    15. Ha használod az AES telepítése.
    16. Külső AI traffic telepítése. Zavartalan használathoz nem javasolt, mert memória és fps rabló szerkezetek, azonkívül egy csomó hiba van bennük (pl. láthatatlan gépek). A traffic csúszkát pedig eléggé vissza kell venni, ezért el kell gondolkodni a használatán. Viszont az üres repterek eléggé lehangoló látványt nyújtanak. Alap telepítésekor nem szoktam felrakni, mindig később rakom fel, jónéhány óra problémamentes repülés után.

    Kb. ennyi. Látható, hogy lépésenként épül fel a dolog, ha valami nem sikerül vissza lehet lépni. Nem írtam oda, de ajánlatos a konfig fájlokat menteni a "nagyobb" telepítések előtt.
    Egyes addonok az fsx alkalmazáshoz hozzá illeszthetnek "globális" modulokat. Pl. az fspassenger mindig betölti magát, a pmdg, a leveld és az ifly beépülő moduljai is. Az FSUIPC is ilyen modul. Sceneryknél is van ilyen (pl. aerosoft vimacore.dll). Tehát azzal nincs gond, hogy sok gépet ill. sceneryt pakolsz be, de mivel eléggé ki van hegyezve a max. 3GB memória, azért nem árt átgondolni, hogy miket engedsz be. ProcessExplorer-el meg lehet nézni. Egyébként, hogy mi töltődik be, azt meg tudod nézni az fsx.cfg, Trusted szekciójában. Sor végén az =1 jelenti azt, hogy globálisan tölti, a 2-es a lokális használat, ill. 0-al le is lehet tiltani. Igazából csak az fsdreamteam scenery-ket nem javaslom, mert ott igazán szemét módon oldották meg a másolás/lopás védelmet (a bglman szemetekben dll-ek vannak becsomagolva amik a memóriában kerülnek kibontásra az fsx futása közben, rengeteg memóriát használva). NGX-el még soha sem sikerült lerepülni a KORD-KJFK útvonalat, mindig elszáll memóriahibával.
  • Hypo #21326
    ;))) az lekuzdheto gyere megoldjuk
  • polluxware
    #21325
    irígykedik a fene...

    (amúgyis tériszonyom van)

  • Hypo #21324
    Na akkor tessék fps se volt rossz:)





  • nibron
    #21323
    Szia! Szép képek, ha megvan és próbálgattad, írhatnál róla néhány szót. Érdekelne engem is. Köcce...
  • Hypo #21322
    Szèp;)
    Èn meg egy dunakanyart reppentem delelott. Kepet majd kesobb telorol nem tudok ide
  • Clidey
    #21321












    ;-)
  • ezsolt
    #21320
    Megjelent a QW BAe 146 FSX-re is.

    http://www.flight1.com/products.asp?product=qw146fsx
  • Tessitore22
    #21319
    Hello ! Először is bocs a zavarásért. Amit akkor mondtál azt átírtam a config de ha gondolod átküldöm a fájlt, hogy leellenőrized mert azóta már innen onnan jöttek infót, hogy mit állítsak , írjak át szóval eléggé meg van kavarodva. A másik, hogy elég sok gép van már azóta a játékba, esetleg az lehetséges, hogy amiatt (én sztem nem , de te jobban értessz hozzá). köszi:)
  • Nesu
    #21318
    Én most ezzel a repülővel gazdagítottam a hangáramat :

  • Nesu
    #21317
    Get a massive 50% Off all MilViz add-ons at Just Flight when you use discount code MILVIZ50 during checkout. Click MILVIZ50 to see the full MilViz range!
  • nibron
    #21316
    Szia! Bocs, hogy nem válaszoltam, de éppen nyaralok, ritkán nézek be. Na szóval. A múltkorában volt nálam egy pontosan ilyen lapi mint a tied (Dell Inspiron), és azon elég szépen beállítottam az FSX-et. Mivel időben is összefutott a te problémáddal, megirogattam neked, hogy miket kell állítgatnod. Olvasd már vissza ezeket. FPS-ben kb. a 30-at lehet tartani ezzel a masinával. LHBP kivételével, ott elég gázos a helyzet, eléggé akadozik, még a lepusztított scenery-vel is. A tálcára nem mehet le magától, ha megcsináltad amiket írtam. Kivéve, ha valami az oprendszerben átváltja (víruskereső,tűzfal,mittomén...). Fullscreen módból tényleg nehéz visszahozni, én az Alt-Enter-t szoktam ilyenkor használni. Ezt a gépet az FSX használata közben erősen hűteni kell (nameg a Sims3 alatt is:) ). Erre is javasoltam egy tök jó hűtőt.
    Na most, ha nagyon nem megy, küldj privátban egy mail címet, felveszem veled a kapcsolatot ahogy tudom.
  • metaxx
    #21315
    fsx-et tálcáról csak feladatkezelő / átváltással lehet visszahozni.
  • Tessitore22
    #21314
    Sziasztok. Megint csak felhoznám a problémámat mégpedig azt, hogy viszonylag izmos gépen (proci: i7-2630QM, oprendszer: win7 64bit, vidikártya: nVidia GeForce 525M, RAM: 8gb) nagyon erősen akad a szim (fps: kb 12-20) és ha leteszem tálcára csak nehézségek árán tudom újra behozni és az is előfordul, hogy magátol lemegy tálcára és akkor az elöbbi a helyzet. A configot már átirogattam nibron tanácsai alapján. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni.
  • Hypo #21313
    na akkor cool:) pmdg gepek erre nagyon haklisak
  • 59th Ducky
    #21312
    Prepar 3D Prepar3D_1.4.4747 RELEASED ;)
    Release Notes
    http://cloud.prepar3d.com/Prepar3D_1.4.4747.0-001.zip
    http://cloud.prepar3d.com/Prepar3D_1.4.4747.0-002.zip
    http://cloud.prepar3d.com/Prepar3D_1.4.4747.0-003.zip
  • exTrem
    #21311
    Ott volt a gond igen. Turbulence effekt szinte maxra volt állítva, most repültem egy BUD-LGKR-t és minden rendben volt.
  • Hypo #21310
    Gondolom ugyan az az utvonal mar volt jo is, probald meg idojaras nelkul hogy jelentkezik e a problema
  • exTrem
    #21309
    Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni mert tanácstalan vagyok. NGX-el repülök egy ideje már és semmi ilyen probléma nem volt még, azonban az utóbbi pár alkalom óta a gép egyszerűen nem képes a beprogramozott útvonalat tartani és folyamatosan mintha korrigálni akarna, jobbra-balra kanyarodik és néha beleviszi a gépet szinte egy dugóhúzóba .... Nem értem mi a probléma. Valakinek esetleg lenne javaslata ?
  • Ordasbácsi
    #21308
    Ok, köszi de ismerem a programot már régebb óta.
    Azért is lettem volna kíváncsi, mert megfigyeltem, hogy egyes járatok (pl.Katowice-Luton, Bukarest-Luton) végig 16000 feet-en repülnek.
  • 59th Ducky
    #21307
    Holnap reggeltől lehet elérni a Prepar3D 1.4 letöltését ;)
    Kiváncsi leszek a ChangeLog-ra :)
  • metaxx
    #21306
    LHSimulations – A színfalak mögött
  • i robot
    #21305
    Itt mindenféle gépet megnézhetsz: http://www.flightradar24.com/
  • Ordasbácsi
    #21304
    Üdv!
    Ki tudja nekem megmondani, hogy a wizz-es (A320) Budapest-Luton járatok pontosan milyen magas útvonalakon közlekednek?
  • Nesu
    #21303
    gatulálok az eddigiekhez ....
  • tsGucci
    #21302
    Jogos. Bele fogjuk írni. Bár ugye a pack eleve fs9-es de ha már leírjuk hogy fsx-hez is jó ezért ezt is meg kell említeni. Köszi!
  • perko
    #21301
    Bocs, de nagyon tetszik.
    (Ígérem több képet nem teszek fel)

    LHBC

  • perko
    #21300
    Íme:

    LHDC


    LHNY


  • perko
    #21299
    Először is köszönet nektek is és Tibinek is.
    Az világos hogy FS9-hez készült de megy FSX alatt is. A telepítési utasítás nem tér ki,rá, hogy az AI gépeket a telepítő által létre hozott 'Aircraft' könyvtárből át kell pakolni a ... SimObject/Airplanes könyvtárba mert csak így lesz jó FSX-hez is.
    Elnézést azoktól akiknek az átpakolás evidens.
  • Hypo #21298
    szupi
  • tsGucci
    #21297
    Sziasztok!


    Hálás köszönet Kókai Tibinek, megjelent az AI Traffic Pack for Hungary 1.0!!

    Link vala : http://lhsimulations.hu/?page_id=435

  • Ombika
    #21296
    Win 8 alol probalta mar vki?
  • Zsolt7411
    #21295
    Köszi akkor fel sem rakom.