33535
  • Hypo #21414
    Inspectorba miert allitanal fps-t? Probald kiaz fps limitert akkor fsx ven allisd 27 re es fpslimiterben is es nezd meg az eredmenyt
  • almostatys
    #21413
    Nálam amúgy az Nvidia Inspector csak rontott a helyzeten. Kipróbáltam korábban én is,elismerem,hogy frankó grafikám lett,de az FPS 10-15-el kevesebb lett,mint az FSX saját AA beállításaival. i7 és GTX 560 Ti kártyám van és 16 GB Kingston 1600MHz RAM.
  • bondi
    #21412
    Hat Hypo kolleganak sztem csalodas lesz... 2x próbálkoztam, mindkétszer csúfos műszaki problémák adódtak. anno még majdnem lementem Győrbe is kipróbálni, de időközben szétszedték, és mint kiderült felhozták a Dunaplazaba. Az első alkalom pár nappal nyitás után volt, azt még megértettem, bár a 16 rugós óradíjból eszükbe sem jutott visszadni a felét, miután a cold& dark indulás annyira cold lett, hogy az ember negyed oraig probalta eletre kelteni az elvandorolt dark ND-t. Mondjuk csinaltam egy LHBP iskolakort, meg egy gyors fordulast LOWIn. A masodik alkalom par napja volt, elvittem egy cimboramat, hogy fel orat ropkodjunk BP felett, ugyis csak a feeling szamitott neki. Ekkor mar morcosabb lettem, 10 rugo kifizet, c&d beallitva, beulunk, gyors setup, felszallas 31L, mejd trimwheel beszarik, 15 trim erteknel megakad a kerek, ezutan a 2 hajtomu throttle karja fennakad kozep allasnal, de thrust nincs,, az AT-t nem lehet leoldani, leeses szegyen szemre gyakorlott szimeskent, az ember a hatterben buvoli az egerrel a gepet, hajolgat az olembe, hogy lassa az oldalablakon keresztul a top menusort...:), de persze keptelen megoldani, mar mar megsajnaltam, csakhat nem betateszter vagyok. Megint eszukbe sem jut, hogy talan nem ezert fizettem, de sebaj, megtanultam a lecket, marad a Highfly, ott mar jopar repulesen tul vagyok, engedmenyem van, igaz nem prepar3d, hanem FS9, a latvany karcsubb, (bar a plazaban nagyon durvan szaggatott az Aerosoft LHBP, mar mar elvezhetetlen volt), de legalabb a PMDG regi NGje megy alatta, es a flight modellje tokeletes. Itt azzal is komoly gondok vannak, azt mondjak alap FSX 737 megy, de azt kizart dolognak tartom, sajna a tobb szaz ora PMDG NGX utan nevetsegesnek tunt az egesz.
    Komoly szimeseknek csak eros fenntartasokkal merem ajanlani, nekik inkabb Highfly, ha vki ismerkedni akar az NGvel, arra tokeletes, a szemelyzet segitokesz, ertenek is hozza, csak sajna a technika ordoge csufolodik veluk. Talan lesz meg jobb, igerem arrol is be fogok szamolni, ha netan meg 1x hirtelen felindulasbol beulnek.
    (bocs az ekezetekrt, de ipadrol nyomtam, es meguntam)
  • Tessitore22
    #21411
    Na szval nem az fps unlimited de asszem nvidiainspectorban van leszabályozva.A cfg-t megpróbálom átküldeni...

    almostatys: a qwsimnek még csak a bae146 jelent meg majd az Avro is jön it van a fotelpilótás cikk (van még egy részletesebb is arról amikor megjelent fs9-re. Az üzeneteket a settingsbe asszem ki tod kapcsolni. Ami a trafficot illeti a woai elég jó de sztem fölösleges mindegyik repülj IVAO-n, egyébként most jelent meg az új AS my traffic esetleg próbáld ki nem tom
  • Hypo #21410
    Nézd már meg qw oldalát és a kérdéseidre választ kapsz mindenki dicséri amúgy.

  • almostatys
    #21409
    Sziasztok!

    Próbálta már valaki a Qualitywings Avro-t FSX alatt? Érdemes megvenni? Van benne működő FMC? Lehet vele normálisan repülni vagy csak egy félig leszimulált vacak?

    Más kérdés: Hogyan lehet FSX-ben kikapcsolni az FSX által küldött üzeneteket,pl: amikor leállítom a hajtóműveket,akkor kiírja,hogy a 'CTRL+E-vel indítsam újra'...stb és az ehhez hasonló üzeneteket!? Azért akarom kikapcsolni,mert feltettem a Mogwaisoft Shade és az ENBseries progikat és amikor jönnek az FSX üzenetei,akkor villog a kép. Ugyancsak villog a kép,amikor az Activesky 2012 kiírja,hogy letöltötte a valós időjárást.

    Még egy kérdés: Van valami olyan traffic amiben realisztikus a gépek mozgása? Eddig akárhány traffic-et használtam,mindegyikben 'darabosan' kanyarodnak a gépek,illetve mikor leszállnak és lemennek a kifutóról a taxiútra,némelyik megfordul és visszamegy a kifutóra és egy másik taxiútvonalon megy le a pályáról.
  • Hypo #21408
    Biztos az nem ketlem, de azert koszike. Es te merre voltal vele?
  • buszvezeto1
    #21407
    Szia Hypo!
    Szerintem mindenképp próbáld ki a szimulátort, én voltam kipróbálni.
    Hát mitmondjak.? K@rva jó :)
  • Hypo #21406
    Na haladunk azert;) fps limitett hasznalsz ? Ki kene probalni hatha megszunik a fluktuacio esar csak repkedned kell azert fsx. Cfgt elkuldheted es a vga beallitasokat. Mennyi target fpst allitottal? Rakd 27 re text max load nem baj ha 60 majd arra meg visszaterunk
  • Tessitore22
    #21405
    Kösz a tanácsokat Hypora hallgattam nem kell ezt túl bonyolítani :DD Na de evvel viszont az a probléma, hogy a cfg-ben átír bizonyos dolgokat és ilyen a TEXTURE MAX LOAD is. Nekem ez most hatvanon van. A sceneryt is lehúztam (eggyel az Ultra high alá) és nem tudom, hogy ezeknek köszönhetően-e de javult a szim. Az FPS-t azért stabilnak nem mondanám hiszen a 3-35-ig mindehol járt de főképp a 20-25 volt a jellemző és ezt még a fájnölön is tartotta.
  • 59th Ducky
    #21404
    Esetleg javasolnám az Add-on AI traffic megszüntetésére hogy keresd meg az adott kiegészítő traffic.BGL fájlját és nevezd át BAK kiterjesztésűre. A legtisztább megoldás...
    A WOAI-t nem használtam még, de ha van saját Scenery könyvtára akkor ott biztos megtalálod, de ha nem akkor a játék Scenery/World/scenery könyvtárában biztosan ott lesz.
  • polluxware
    #21403
    sztán hozzáér-e az a hűtőborda egyáltalán a chiphez? ha valmin felfekszik, akkor te az úristen szilikonját is kenheted rá..

    ez egy rettentően common hiba...

  • gaspen
    #21402
    Kinek van itten nvidia 9600gt videókártyája? Azért itt kérdem, mert csak FSX-t használok, viszont mostanában 10perc után úgy lefagy, hogy 2-3 perc pihentetés után lehet újra bekapcsolni. Felfedeztem, hogy a GPU 130C fok közelébe melegszik játék közben, ami utcalány sok, tekintve, hogy a specifikáció legfeljebb 105C-t "enged" meg. Tegnap szétszedtem. kipucoltam a hűtőbordát, új szilikont kapott, de nem javult a helyzet. Most amikor e sorokat írom, alapjáraton ketyeg 104C-n... Van valami ötlet? Kuka? Még egy ventilátor?
  • Hypo #21401
    de ha nem akarsz ait akkor minek ennyit szenvedni, allisd0 ra a settingsben meg a road trafficot meg a boatokat ennyi, aztan majd ha mar jo a rendszer lassan adagolva megnezed mennyit bir el.

    Felhoket visibilityt levennem a helyedben minimumra egyenlore
  • Tessitore22
    #21400
    Hmmm.. bocs mégis úgy tűnik, hogy a SimObjects/Airplanes-ből kéne kivenni ha ott lennének, de csak a régiben találom őket a szimbe viszont benne vannak. bocs a dupláért
  • Tessitore22
    #21399
    Igen tökéletesen látod a 3. pontnál akadtam meg. Ami az Ai-kat illeti aligha nem a woai-t kell eltávolítani.
  • nibron
    #21398
    Nem azt írtam, hogy az összes SimObjectPaths bejegyzést tiltsd le, hanem azt, hogy csak az AI könyvtárat. Gyári beállítások nélkül nem működik az FSX. Azért rakja vissza. Ha jól emlékszem az első 6 a gyári bejegyzés (0..5). Ha így van akkor a 6.-at/tól kell letiltani. Ha az AI gépek az Airplanes mappába kerültek, az kicsit mókásabb, ugyanis ki kell onnan tessékelni őket. Csinálj a SimObjects mappa alá egy "AI Aircraft" mappát, oda mozgasd át az összeset. FSX ekkor már nem látja őket. Ha láttatni akarod, az fsx.cfg-be felviszed a "SimObjectPaths.6=SimObjects\AI Aircraft" bejegyzést. A 6-os szám itt most az utolsó bejegyzés sorszáma+1. Remélem így már érthető.
    Mit installáltál eddig? Értelmezésem szerint a 3. pontnál tartasz.
    nVidiaInspector-ban nem a frame rate limitert kell állítani, hanem a Vertical Syncron-t kell Force On-ra állítani. A limiternek "Off"-t kell beállítani.
  • Tessitore22
    #21397
    Hello ! Tehát újra raktam a szimet, átírógattam a cfg-t, beállítottam a nVidiainspectorz (az max Frame Rate-t nem találtam) , de csak igen kis mértékű javulást tapasztaltam. Bővebben: többször is próbálgattam, ahogy mondtad EDDF-re wormsről meg egyéb más repterekről. A földön az FPS olyan 23-26 körül volt de amint felreppentem leesett 6-12-re és pár gyengébb időszakot illetve a fájnölt kivéve (3-6) nem is nagyon változott. Ennél azért több van benne szerintem (de természetesen ezt te jobban meg tudod ítélni), ja és a AI trafficot (woai) nem sikerült eltávolítanom (letiltanom), hiába írtam a " SimObjectPaths.0=SimObjects\Airplanes" valamint a "SimObjectPaths.1=SimObjects\Rotorcraft" elé is " // " mikor újra megnéztem ott volt egy másik ami előtt nem volt ilyen. köszi
  • Hypo #21396
    Copyzd be aztan meglessuk, de mondom a minden maxon eleve nem jo. Autogen plane, Texture 7cm boven eleg, low2 water.
  • Nesu
    #21395


  • Nesu
    #21394
  • Dokitudor
    #21393
    Igen próbáltam és sokat javított de még így is a határeseten mozgok. Ezért gondoltam, hogy valaki talán meg tudná nézni az FSX.cfg-t. A változtatásokat is egyenként próbáltam.
  • perko
    #21392
    Ezt próbáltad már?

    Tweaking and Tuning tool for (FSX SP2/Accel - ESP/Prepar3D)
  • Hypo #21391
    Tök felesleges mindent maxra huzni attol nem lesz szebb fsx ben ez nem igy mükodik.
    Ha màr orbx javaslom a forumukon nezelodni illetve a manualt milyen beallitasokat javasolnak. Road traffic es boat le a minimum. Visibility detto, felhok medium water is. Aztan proba sokkal jobban kene menni nekem joval gyengebba konfigom de orbx alatt 25 fps konstans
  • fs9pilot
    #21390
    Nem a kérdésedre válaszolok, és nem rajtad röhögtem... Hanem azon, hogy ilyen géppel 15FPS-ed van LHBP-n.. Bocs, de ez az FSX valami hihetetlen sz*r. Kezdek rájönni. De VFR -ozni' tényleg csak ebben tud az ember.
  • Dokitudor
    #21389
    Sziasztok!
    Sajnos én is bele estem abba a hibába, hogy sok telepítésem legyen az újdonság varázsa volt, de 2 év után talán már vissza fogom magam, mert mindig újra telepítés lett az eredmény. 3 év kellett, hogy jó gépet rakjak össze. Most a finom hangoláson dolgozom.
    Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
    Korábban olvastam, hogy a többmagos procinál lehet valamit állítani, azért, hogy a belső memóriában ne legyen ütközés. Hol? és hogyan? I7 995X 3,6Ghz a proci. 8mag alap, 12 virtuális ezt látom. Orbix 7-15fsp. LHBP 7-15fsp. LHPP és LHDC17- 19 fsp. Igaz minden fulra húzva a forgalmat kivéve. A szűz fsx-nél 90-200fsp. Ha elküldeném a FSX.cfg-t valaki megnézné nekem, hogy lehet-e rajta hangolni? Természetesen amit korábban itt a fórumon javasoltatok másoknak azokat én is ki próbáltam. A VFR-t szeretem, mert korábban sárkányoztam és így gond, hogy 24 fsp. csak 3-4000 felett van. Wincsi ssd. Az FSX-et tehetem-e külön wincsire? Dupla monitor 3360X1050 felbontás ablak mód. Ha valaki tudna nekem segíteni az jó lenne. Előre is köszi.
  • fs9pilot
    #21388
    Több mint tökéletes.

    :)
  • almostatys
    #21387
    Sziasztok!

    Szerintetek jó ez a Joystick? Nagygépekkel való repülésre akarom használni FSX-ben. A Logitech wingman joyomon kilazult vagy kikopott valami és nagy a holtjátéka és a legkisebb érintésre is elkanyarodik a gép amit éppen vezetek. Szétszedni pedig nem tudom az istenért sem,pedig minden csavart kicsavartam már belőle!

    http://www.aviationmegastore.com/cyborg-x-fly5--flight-stick-saitek-fly5-saitek-0021165108295-joystickspedals/product/?shopid=LM503a093936ced64b9b74aa9011&action=prodinfo&parent_id=0&art=98464
  • Tessitore22
    #21386
    Valaki tudna dobni egy linket sp1-hez mert ha hivatalos honlapon található linkre kattintok azt írja, h az internetcímen nem található weboldal . Ez miii???
  • 59th Ducky
    #21385
    VRS TacPack 1.3.1.0 Open BETA Released !!!

    Természetesen csak LicenseID és jelszóval rendelkezőknek :)
  • nibron
    #21384
    Pontosítsunk...
    Nem kell alapból uninstallálni semmit. De azokat amiket tudod, hogy nem fogsz használni és piszkálgatták a registry-t, azt azért illik. Előfordul, hogy átnevezés után ha elindítod az installt, csak a javítás ill. az eltávolítás lesz engedélyezve, a telepítés tiltott. Ilyenkor eltávolítás, majd utána már engednie kell. Jó eséllyel az uninstall sem fog lefutni (nagy valószínűséggel elmásoltad az átnevezgetésekkel), de a registry-ből kiveszi a telepített állapotot. Ha nem, akkor a vezérlőpultból a telepített programok listájából kell eltávolítani. Annak már meg kell csinálnia.
    Az összes mappát átnevezed. Fejből írom, tehát lehet, hogy kifelejtek vmit. A ProgramData\Microsoft alatt, a Users\Userneved alatt, és a programkönyvtár.
    IVAO-t hagyd egyelőre (a listában a 17.es pont lenne), először lokálisan kellene belőni a gépedet. Az fsuipc-t a legfrissebbet telepítsd fel külön a telepítőjével, abban a pontban ahol írtam. Egy csomó addon telepíteni akarja, de ha már fenn van a legfrissebb, nem bántják. NGX-hez különben is elég friss kell.
    Szerintem nem kell semmit beszerezned. Hypo a #21379-ben írta, hogy csak az kell amit használsz.
    Ha sok repgép van installálva az fsx is több memóriát eszik, mivel minden gép cfg-je, és air fájl-ja betöltődik az alkalmazás indulásakor. Miután felrakod a Woai-t a StartTime-on, és a memóriahasználaton meg is látszódik. Ha nem akarod unistallálni, akkor elég a scannelést letiltani. fsx.cfg-ben Main szekcióban van egy "SimObjectPaths.n=SimObjects\AI Aircraft" bejegyzés. Sor elejére "//" és már nem is látja. Ilyenkor az AI trafficot 0%-ra.
    Először egy géppel kell belőni az FSX-et. És utána is egyesével kell felrakni-kipróbálni-belőni a gépeket. Írtam lentebb. Nagyon egyszerű oka van. Ha csak úgy felszórod őket és rosszul működik minden, akkor nem igazán lehet megmondani, hogy mi a megmerevedett rettenet történt. Egyesével meg lehet csípni. A gépekkel több gond van mint a scenerykkel, ill. az utóbbiak hibái ált. csak lokálisan jelentkeznek (amikor a közelükben tartózkodsz), és azt ki lehet szűrni.
  • exTrem
    #21383
    Kíváncsian várom(juk) :)
  • Hypo #21382
    Meg nincs de amint vege a nyaralasnak kiprobalom
  • exTrem
    #21381
    Saját tapasztalat van már ?
  • Hypo #21380
    Èrdekes vsync tweak probaljatok ki
  • Hypo #21379
    Sose baj ha kèrdezel;)
    Azt installald amit hasznalsz, ahol repulsz. Tök felesleges agyonpakolni olyan cuccokal ahol nem is repkedsz.
    Ase mehet mert idojaras mindenkepp kell és jobb mint a beèpitett. Rex az màs kèrdès az ha hd felhöket hasznalsz akkor erröforras igenyes.
  • Slewy
    #21378
    Igen, tudom látszott is, csak állítgattam a grafikán és most olyan magasságban sem látszik :S

    Egyenként is visszaállítgattam és mégse...

    Nem tudja valaki, mi lehet a megoldás?
  • Tessitore22
    #21377
    Huuu nagyon köszi... Picit még emésztem azt neki is látok, no meg természetesen van egy őár amatőr kérdésem (de jobb félni mint megijedni). Tehát melyik könyvtárat nevezzem át pontosan (Progi fájlok/ Microsoft games/ Microsoft Flight sim v. .. roaming/microsoft/FSX), ezek után uninstall az fsx-t aztán újra fel, beállítom az nvidiainspector meg átirogatom a .cfg-t úgy, ahogy azt még legelőször mondtad, próba, ezek után felrakom az addonokat (csak a fsrecordert használom , és gondolom itt kell felrakni az IVAO-t is ami tartalmazza a FSuipc-t), na most én nem használok se REX-et se ASE-t kéne(ez nem zabálja nagyon az fps-t és a memót)? Az igazság az, hogy a egy igazi VFR scenery-m sincsen ( az előző dilemma miatt) csak az LHSim-eseket, az Aerosoft LHBP-t valamint pár freeware-t használok (de ha szükséges beszerzem) :) . A 9-es pontban lehet betenni az előbb említett sceneryket. Próba NGX-el . Se fs2crew-t se fspassenger-t nem használok. Akkor ezekután rakom be a többi gépet is. Az igazság, hogy Woai-t használtam de nem igazán kell semmilyen AI (mert vagy IVAO-n repülök, vagy ha nem akk se használom az ATC-t mer hát eléggé kaki és úgy meg csak zavarnak az AI-k) Végül megszeretném kérdezni, hogy azt nem lehet-e (vagy is hát hogy, hogy lehet) megoldani azt, hogy az IVAO-hoz n kelljen mindent újra felpakolni mer az elég idő igényes (főleg az összes gép) . Végül nagyon szeretném megköszönnii, hogy segítesz és szeretnék egyben elnézést kérni tőled és mindenkitől, hogy amatőr kérdéseimmel foglalom a helyet és semmi hasznosat most nem szólok hozzá:))
  • fs9pilot
    #21376
    Annak alapból látszania kell, ha olyan magasságban vagy.
  • Hypo #21375
    ;)))))))))) de hat ennyi van rajta nem egy glass cockpit ez egy jo kis gep a repmodell is jo ilyen spartai.
    Javaslom tongass kornyeken menj vele nagyon hangulatos es a flaps nagyon effektiv en szeretem olyan puritan de fun