33535
  • 59th Ducky
    #21454
    A CPU-Z programot futtatva a Graphics fülön lehet megnézni a videókártya 3 állapotának a frekvencia értékeit.
    Nálad ezek hogy néznek ki ? , Mondom az én példám:
    3D App-nál(full terhelés): Core - 810 , Shader - 1620 , Memory - 1600
    2D Desktop: Core - 405 , Shader - 810 , Memory - 324
    Default (készenléti állapot): Core - 50 , Shader - 101 , Memory - 135

    Nálam a maximális terhelésre vált pld. HD youtube videó lejátszásakor (Hardware Acceleration bekapcsolva flashben) és 8mp múlva ugrik a 2D-s állapotra, majd újabb 8mp elteltével a készenlétire.
    Na most hogy posztolok végig a Default értékeket nyomja.
  • gaspen
    #21453
    Kiderült a turpisság egy része : a gigabyte gyárilag nagyobb frekire állítja ezt a kártyát, mint a nvidia specifikáció, ezért van ez a giga hűtő rajta, meg valószínűleg a bios is ezért olyan, amilyen. Azonban felmerül a kérdés, hogy 5 évig miért volt jó!? Eddig bírta a túlhajtott állapotot? Mert akkor kuka.

    Most nvidia gyárira visszavett frekin terhelés nélkül ( értsd : írom ezt a kommentet) 83C fok....
  • Hypo #21452
    Szuper olvasmány FSX performance
  • Hypo #21451
    :)))) neem majd anyázunk mi is:)))
  • gaspen
    #21450
    én nem piszkáltam soha, nem tuningoltam, nem frissítgettem bios-t án csak egy vétlen szenvedő alany vagyok ebben a szomorú történetben.
  • 59th Ducky
    #21449
    Szerintem neked ez a BIOS lett fellőve a karidra:

    http://www.techpowerup.com/vgabios/29530/Gigabyte.9600GT.512.080222.html

    Ventillátort a kicsikének, de azonnal xD
  • 59th Ducky
    #21448
    Egy ugyanilyen kártya CPU-Z screenshotja:

  • 59th Ducky
    #21447
    Hoopácska jobban megnézve az utcsó képet a Default Clock-ok emeltek,
    akkor adódik a kérdés nem volt-e videókártya bios frissítés telepítve a kártyára
    és egy 10%-os túlhajtásra beállított bios lett feltolva annó ? :)
  • 59th Ducky
    #21446
    Na ebbe most nem igazán tudok okosat mondani,
    ATI-s voltam és nem rég tolom NVIDIA-val, de valami
    programocska biztosan van telepítve ami megemeli,
    mert alapból ilyet nem kellene hogy összehozzon a rendszer.
  • gaspen
    #21445
    aztakurta ! jót nézel, nekem is most esett le... de én tényleg nem állítgattam az órajeleket, viszont mindig feltelepítettem az aktuális nvidia drivert. Lehetséges, hogy a driver átállítja a órajeleket?!
  • 59th Ducky
    #21444
    A képen a videókari mag frekije 720-at mutat a gyári órajel meg ha jól sejtem 650MHz
    A shader órajel gyári 1625 értéke meg 1800-an pörög.
    Lehet hogy rosz vidókarit nézek a Gigáéktól ?
  • gaspen
    #21443
    ?
  • 59th Ducky
    #21442
    Jól megcibáltad az órajeleket mit mondjak :)
    Szerény 10%-os overclocking passzív hűtésre, 5 év alatt.
  • gaspen
    #21441
    Ma éccaka én már csak ezt tudom nyújtani, majd holnap videózok, ha ez nem elég

    VGA

    Ez a kártya legalább 5 éves, eddig hibátlanul működött.

  • 59th Ducky
    #21440
    Ja és abban a szettben még adták a ventihez a pasztával "felragasztható" memóra hűtő bordákat is,
    ahogy látom ezen aztán semmi csak így árválkodnak a nagy semmibe.
  • 59th Ducky
    #21439
    Hoppácska volt valami hasonló karim, már a boltba megvettem hozzá a Zalman hűtő ventit.
    Passzív hűtésben nem bízok ;)
  • gaspen
    #21438


    Ezen a kártyán gyárilag nincs venti
  • 59th Ducky
    #21437
    Ha a CPU-Z , GPU-Z progikat egymás mellet lefilmezed az remek.
    Persze közben rájöttem a Fraps pont nem jó hozzá, valamelyik free
    Screen Capture videókészítő tökéletesen megfelelő lesz.
    Aztán ha összejön ciccentek egy sört és benézzük az okosságok :)
  • [HUN]FaTaL
    #21436
    Leállított gépnél ha kézzel megpörgeted a ventit akkor forog rendesen?
  • gaspen
    #21435
    Ha mondasz egy ilyen diagnosztikai progit, akkor szívesen megmutatom mit produkál. Eddig az nvidia inspectorral és egy GPUTemp nevű progival vizsgálódtam, de ezek nem írnak feszültséget, viszont mindkettő ugyanazt a hőfokot írja. Amúgy meg gyári frekin ketyeg, nem tuningoltam soha, mert ahhoz sem értek, többek között. Szóval egyelőre nem kell kihajítom ki a VGA-t.
  • gaspen
    #21434
    bizony jól jönne az a meleg a hideg téli estéken, amit ez a eszköz produkál. egyszóval igen, kurvameleg. még a gépházat is átmelegíti. tápra én is gondoltam, de elvileg ugyanaz a 5 meg 12V megy máshova is. na majd felderítem azt a vonalat is.
  • Clidey
    #21433
    Elment a kedved? :) :(
  • Clidey
    #21432
    Már írtam róla itt is meg a 2004-es topikban is. Szerintem kurvajó, nekem nagyon bejött. Persze nem egy iFly, Level-D vagy PMDG mélységű rendszerszimulációt kell tőle várni - ennél a cégnél nem az a cél.
    Az FSX-es verzió leginkább a HD textúrákban különbözik, és persze a gauk programozási elvének különbözősége miatt némely műszer itt simábban működik.
    De ahogy Hypo is írta, nézd át a honlapjukat ott le van írva minden.


    About AI-Traffic:
    A gépek mozgása nem a repcsiktől függ, hanem az adott reptér (scenery) afcad-fájljától, ami - többek közt - a gurulóutak és állóhelyek pozícióját is tartalmazza. Ha a készítője kevés töréspontból készített egy-egy kanyart a gurulóútban akkor a röpcsi is szögletesen fog fordulni. Hogy lemennek a pályáról az is szintén afcad hiba, valszeg nincs le- felguruló kialakítva csak egy ponton a pályán, ezért az AI-nak vissza kell fordulnia oda, és azon az egyen legurulnia. (Az hogy maga a scenery több leguruló utat tartalmaz konkrétan amit látsz az indifferens - ha nincs rajta afcad, akkor az AI nem látja.)
  • 59th Ducky
    #21431
    Gondolom a Fraps-al barátságba vagy, ha lenne pár perced szívesen csapathatnál
    a Youtube-ra 1 röpke vidit hogyan is jön össze ez a 110 fok.
    Mondjuk egy olyan diagnosztizáló program képét látnám szívesen ahol ahol látszanak
    a feszültség értékek is az egyéb FSB,szorzók mellet. Itt valami árulás lehet a dologba.
    Már csak olyan lássunk, tapasztaljunk jelleggel...
  • polluxware
    #21430
    -gondlom ilyenkor a hűtőbordát se tudod megfogni mert izzik.. ?

    -táp is lehet probléma

    -vidkarin a fesz szabályzó......

    persze ebben az esetben ésszel kell nyúlkálni...

  • gaspen
    #21429
    hozzája ér, ja. évek óta mozdulatlanul álldogál a gépem a helyén, sosem piszkáltam, oszt mostan kezdett viccelődni, ma már sima netezés közbe' is elszállt. ja meg pár hete condorozás közben is. szóval nem tudom mitől mozdult volna el a hűtő. ma megint széjjel szedtem, hátha rosszul raktam össze, aztán figyeltem ahogy terhelés nélkül 38fokról szépen felmászott 110-re a hőmérséklet.
  • Hypo #21428
    Ok azt nem neztem
  • almostatys
    #21427
    Ezt küldtem az előbb Tessitore22 -nek. :-)
  • Hypo #21426
    Nalad a gond az ugri fps a 25-35 az jo lenne ha nem ugralna igy azt kell kikuszobolni
  • Hypo #21425
    Nekem egy regi 8800 gr van ugy hogy annak a beallitasai szamodra nem sokat jelentenek.
    Itt van ami alpjan beallitottam
    Klikk
  • Tessitore22
    #21424
    nincs is :D
  • Tessitore22
    #21423
    ja tőled csak nem szeretem a válasz gmbot :)) am az enyém i7-2630QM szval eléggé hasonló
    most reppentem is az újabb beálításokkal de háát nem nagyon változott
  • almostatys
    #21422
    De amúgy az AMD Phenom X6 Black Edition procimmal jobban meg voltam elégedve.

    Hypo! Légyszi küld már át a te Inspector beállításaidat! Köszönöm!
  • almostatys
    #21421
    Nekem i7-2600K procim van,feltéve ha tőlem kérdezted. :-)
  • Hypo #21420
    Nhancert sokaig hasznaltam
    Nagyon jo de az ujabb driverekel nem megy ezert kellett az inspector
  • Tessitore22
    #21419
    köszi megnézem. pontosan milyen procid is van?
  • almostatys
    #21418
    http://www.simforums.com/forums/nhancer-settings-for-new-drivers-updated-v1932_topic36586.html

    Ezeket a beállításokat használtam.
  • Hypo #21417
    Ha inspectort hasznalsz akkor fsx ben nem szabad aa-t bepipalni.
  • Hypo #21416
    Szèp
  • Tessitore22
    #21415
    Az nvidiainspector nem hiszem, hogy a puszta jelenlétével rontott volna a szimen, mivel ez ugyan az mintha jobb egér/NVIDIA vezérlőpulton állítgatsz csak ez finomabban hangol ergo vmit rosszul állítottál be és azért esett le az FPS