33535
  • polluxware
    #21494
    Skyvector.com

    new beta (world wide)
  • Hypo #21493
    Inkabb legyen szep es jol optimalizalt mintsem gyorsan keszuljon el fsx re szarul optimalizaltunk mar van
  • bondi
    #21492
    Hehe, ha jol lattam FBn, hivatalos lett az LHSimulations LHBP:)))) Végre, nagyon varjuk, szurkolunk hogy gyorsan keszlegyen :p
  • exTrem
    #21491
  • Hypo #21490
    A linken talalsz jo nehany profilet es youtube on van video a beallitasokrol
  • almostatys
    #21489
    Csak simán az EZCA v1.15
  • Hypo #21488
    Az EZCA rol beszelunk? Trackir- ed van vagy csak siman?
    Profiles
  • almostatys
    #21487
    Most ismerkedem úgy igazán az EZDOK camerával és a beállításaival.Nincs valakinek valami jó kis beállítása,amit felhasználhatnék én is? Próbálom finomítgatni az én beállításaimat,de már csak elcseszem az egészet.
  • Hypo #21486
    Maestro a faxèrt nem irsz màr egy àtfogó reviewt itt huzod az idöt idegelsz màsokat..........

    Egy megjegyzès Flight1 en 30 napos refund van, ugy hogy megveszed kiprobalod nem tetszik penzt visszakapod XXI. Szàzad
  • Hypo #21485
    Avro teszt ès discussion
  • almostatys
    #21484
    Ne nézz hülyének,mert nem vagyok az,de azt hittem,hogy valami normális véleményt írtál róla még korábban,amit én esetleg nem olvastam. Ebből számomra nem sok minden derül ki,mármint ami az Avro részét illeti.
    A Fotelpilótán olvastam, hogy FSX-ben sincs rendszerileg változás az FS9 verzióhoz képest. Azért köszi az infót.
  • bondi
    #21483
    Nem kell review, csak igen vagy nem :P
  • Clidey
    #21482
    A QW weboldalát azért kopiztam be ide (én is és Zacsi is) mert ott sem találtad meg azt az infót amit kerestél (nevezetesen hogy van-e benne FMS)...
  • Clidey
    #21481
    Példának okáért #21432...
    Avagy másik topik #38864...#38732...
    A többit már remélem megtalálod.
  • almostatys
    #21480
    Az nem nagy vélemény,hogy becopyzod a QW weboldalán található infót! Az reklám,hogy vedd meg! Olyan ember véleményét akarom kikérni,aki használja is! Én sehol nem találtam a leírásodat,pedig visszakerestem júniusig!
  • Clidey
    #21479
    Többször már nem írom le a véleményem az QW Avro-ról, olvassatok vissza.
  • Clidey
    #21478
    No problem, a héten már úgysem vagyok szabin sajna... :(
  • Hypo #21477
    De Tököl a bàzis. Persze megdumàljuk.
  • almostatys
    #21476
    Igen,engem is ez érdekelne és,hogy az FMC normálisan működik e vagy csak annyira mint a QW 757-ben,hogy a fele már ki van töltve gyárilag!? Egy hajszál választ el tőle,hogy megvegyem,de ha szar az FMC,akkor lemondok róla.
  • bondi
    #21475
    Nem tokolrol rpkedsz veletlenul? Beszallnek egy ket menetbe koltsegekkel is ha van ra lehetoseg.
  • bondi
    #21474
    Marmint a BA 146-ot....:)
  • bondi
    #21473
    Erdemes ezt a madarat megvenni? Nem fogok kopkodni az NGX utan? Kulsore tetszetos, igazabol a rendszerek meg a flight model erdekelne?
  • Hypo #21472
    Mai röpenés ( Maestro - nem feléd mentem) Velencei tó - balaton.
    kép sajnos nagy majd felnyomom szép volt.
  • polluxware
    #21471
    lehet rosszul tudom, de a j41-ből kiindulva ott csak van 3db poti amivel neked betekered az FD-re hogy lásd a 3 értéket.. az FMC nem kalkulál vele

    sorry ha tévednék
  • almostatys
    #21470
    Jaja azt gondoltam,csak a QW 757 FMC-nek a fele ki van töltve és nem változtathatók az értékek. Ezért vagyok kíváncsi,hogy az Avro FMC-jében mi a helyzet,de majd Clidey talán felvilágosít róla. :-)
  • Hypo #21469
    nekem nincs meg a gép de a V1 v2 v3 at z fmc szamolja ki a bevitt adatok alapjan nem neked kell bepotyognod, pmdg nel ugye erre is meg van a lehetoseg. a 757 fmc je és e csomag fmc je nem ugyan az.


  • almostatys
    #21468
    Akkor még egy kérdés: Az FMC csak részlegesen vagy teljesen hasznáható? Csak azért kérdezem,mert a QW 757 FMC-ben egy csomó adatot nem lehet kitölteni és amikor kiválasztom az érkezési pálya számát,akkor az nem jelenik meg a legs-ben, a V1,VR,V2 is már alapból be van írva és nem én irom be, a TRIM-et nem lehet állítani...stb.

    az AVRO-ban is ugyanez a helyzet?
  • Clidey
    #21467
  • nibron
    #21466
    Egyébként azért írtam a végére az nvidiás havert, mert ha teszem az az 1% azt jelenti, hogy az alaplap megemelte bármi miatt a feszültséget (mert akár az is lehet rossz), akkor az azt jelentené, hogy a vga valszeg jó. Az is lehet, hogy a bios-ban magasabbra állítódott a pci-e frekije. Hirtelen csak ez jutott eszembe, de biztos van még más egyéb is. És ezeknek kicsit többet adnék mint 1%-ot. Bár a tapasztalatok alapján télleg a vga a ludas. És ha nem a 99% jön be, kicsit drágább lesz.
  • gaspen
    #21465
    Köszi a tanácsokat. Sajnos sem időm, sem kedvem nincs ezt a tortúrát végigcsinálni, mert használni szeretném a gépet, nem bütykölni. Mivel 99%, hogy a VGA kártya a bűnős, valószínűleg ki lesz hajítva a gépből, és jön egy másik.
  • gaspen
    #21464
    Namost nekem ottan 3 opció van a legördülőben, ebből kettőnek ugyanaz a neve : 3D Application, a harmadik a "Current"

    1. 3D App : 450/1200/750
    2. 3D App : 650/1620/900
    3. Current : 450/1200/750
  • nibron
    #21463
    Szia! Lehet, hogy túl röviden írtam le a pontokat, de a 2.pont végén azért már tesztelni kellene. Tehát ha fel van téve az fsx és javító csomagjai vagy az accel, utána már el kell indítani és be kell lőni az alapokat. Amit Hypo-tól kaptál linket az nvidiainspectorra, az korrekt. A simítás mértékén lehet majd állítani, de az csak már komfortérzet. Töröld le, vagy nevezd át az fsx.cfg fájlt, és indítsd újra az fsx-et. Mivel az fsx-en kívül mást nem telepítettél, ezért most olyan lesz mintha először indítanád. Miután megjelent az indítóképernyő lépj ki, és az újonnan generált fsx.cfg-ben (Main szekció) találsz egy ProcessorSpeed bejegyzést. Írd meg a hozzá tartozó számot. Újra elindítod. Settings-ben beállítod a következőket: a graphics fülön a megfelelő felbontás, frame rate=unlimited, bilinear, antialiasing=OFF, lens flare, animations, global texture resolution=max (így 1024-es értéket kap, de az fsx.cfg-ben ezt szoktuk 4096-ra állítani az überkafa felhők miatt, és hogy jó sok memória gondunk legyen).
    Scenery fülön: radius és lefelé=Large, 70, 10m, 1m, Low2x. Scenery complexity és lefelé=Dense, Normal, Ground Shadow Off, High.
    Weather fül: 60nm, thermal visualition none, detailed clouds, density maximum.
    Traffic fül: az összes density nullára.
    Elmented, és kilépsz. Újraindítod, csinálsz a sárkány alá egy flight-et. Beállítod EDDF aktuális runway, időjárások közül kiválasztod a clear all weather-t, időpont amit akarsz. Még nem mented el, viszont megnyomod a Fly gombot. Mikor betöltődött, állítsd a masinát feltankolt c&d állapotba, és úgy mentsd el default flight-nak. Na ha már itt vagy meg is nézhetnéd az fps-t. Rakd slew módba, és kicsit (az F3-al) emelkedj meg 100-200 lábnyit (pl. 500-ra). FPS. Lődd fel 5-6000-re. FPS. Megnézheted 14000-en, és FL330-on. Na így még egy gyenge gépen is kell mennie.
  • Papirzacsi
    #21462
    Erről nem is beszélve:
    "FMC, capable of SIDS, STARS, Altitude Restrictions, Holdings, Fixes, etc. "
    itt
  • Clidey
    #21461
    Talán a nyitott szemeddel kellene nézd... :)


    "Two different Flight Management Systems depending on variant selected (GNLU910 or GNS-XLS)"


    Itt
  • almostatys
    #21460
    Helló!

    Egy leírást csináltál erről a gépről? Keresgettem,de nem találtam sehol. Amúgy a QW oldalán nem írják,hogy lenne benne működő FMC. Így nem merem megvenni.
  • nibron
    #21459
    Szia! A g92 és g94 csipek elég melegek alapból is. Amit most meg tudtam nézni az egy GTS880/512 kártya. Indulás után ~50 fok körül van, kis terheléssel elég hamar eléri a 70 fokot. Viszonyításul egy gtx560-as szobahőmérséklet felett pár fokkal indul, szarrá terhelem mire eléri a 70 fokot. Tehát alapból ez van. Ezeket a csipeket előszeretettel húzogatták a különféle gyártók gyárilag is. Még passzív hűtés esetén is. A Gigabyte-ról egyszer olvastam fórumon, hogy ezeket az OC-s kártyákat vagy szakaszos terhelésre, vagy nagyon hűs környezetre találták ki. Na most mindenféle elektronikus alkatrész élettartama max. 5 év, azon felül minden perc ajándék. A legnagyobb ellenség pedig a magas hőmérséklet, ami csökkenti az élettartamot. Az, hogy most amikor kánikula van jelentkezett a problémád azért ez az elektronikában tipikus (ill. utána az első hűvösebb időszak). Ha feltételezzük, hogy mechanikailag jól illeszkedik a chip a hűtővel (mérni úgy lehet, hogy megméred a hűtőfelületet közvetlenül a chip felett, és a különbség csak kicsi lehet), akkor a táptól indulva a következő gondok lehetnek.
    Nem jó a táp: a feszültséget mérőműszerrel kell mérni terheletlen és kevésbé terhelt állapotban. Itt két dolog lehet. Nem jó a feszültség, vagy oszcilloszkóppal meglesve nem sima a jel (nagyob tranziensek vannak). Kicsi az esélye, hogy ez a bajod, mert ált. az alaplapon ill. memóriában előbb jelentkezik ez a probléma.
    Valamelyik BIOS-ban (pc,vga), vagy vga konfig/tuning programmal el lett állítva vagy akár "magától" elállítódott a vga kártyán lévő DC/DC konverterek egyike. Megfelelő helyen visszaállítani.
    Nem jó a VGA kártyán lévő DC/DC-k közül vmelyik. Öreg kártyáknál ez a legvalószínűbb, mert itt sok a passzív alkatrész. Első körben az aluházas kondikat kell megnézni, hogy nem púposak-e. Utána füllel meg kell hallgatni, hogy nem "fügyül"-e (elengedett vmelyik rezgőkör). Az összes többihez már szervíz kell.
    Elengedett pár golyó a forrasztásban. Reballozás megoldhatja a dolgot.
    Olyan kosz kerülhetett a kártyára ami vezeti az áramot, és zárlatot csinál. Jó alapos takarítás, bár sok esetben itt is csak a szervíz tud segíteni (fagyasztás,x-ray).
    A chip "hősokkot" kapott. Ez maradandó károsodás. Sajnos erre egy 5 éves overclockolt passzív hűtésű nagy teljesítményű chipnél, kánikulában elég nagy az esély, ezért ez lenne a második tipp. Amit leírtál működési hibát, sajna pont erre utal (gyors melegedés "magától", és a hőfelfutás utáni "fagyás"). A mostani csipek már tartalmaznak hőfelfutás elleni védelmet, de melegben rossz hűtéssel még a legjobb intel procit is meg lehet sütni.
    A helyedben azt csinálnám első körben, hogy kivenném a karit, átvinném egy nvidiás haver gépébe (ami elbírja táppal), és ott kipróbálnám. És akkor ott megnézni, hogy ugyanúgy működik-e. Először terhelés nélkül (unatkozni a windows előtt, esetleg passziánsz), majd fokozatos terheléssel. Ha rossz is a kártyád nem fogja azt a gépet tönkretenni.
  • petyko19
    #21458
    Szia, köszi szépen, de még egy kis bajom van, letöltöttem az első helicoptert, de hova kell kicsomagolni, mert én a simobject\rotorcraft mappába, átírtam az aircaft.cfg-t ahogy írta, de mégsem mutatja az inditásnál a gépet, mit csinálok szerinted rosszul Köszönöm a válaszodat előre is
  • Hypo #21457
    Cold and Dark QW
  • Hypo #21456
    FREEWARE

    install instrukció a readmebe
  • petyko19
    #21455
    Sziasztok!
    Szeretnék kérni egy kis segítséget tőletek, nem rég raktam fel a microsoft flight simulator x-et és ehhez keresnék egy bk 117-es helikopter kiegészítőt, tudnátok nekem segíteni, hogy hol találhatnék, illetve, hogy hogyan lehet belerakni a játékba? Előre is köszönöm a segítséget