33535
  • nibron
    #21534
    Nem feltétlenül ssd-re, csak gyorsabb hdd-re.
    A folyamatokkal azt tudod csinálni, hogy kilövöd a task managerrel, és kipróbálod az fsx-et. És akkor meglátod, hogy számít-e. Az fsx.cfg-ben, ha törlöd a procspeed sort, akkor azt az alkalmazás újragenerálja indításkor. Így megtudod nézni a változást. Én sohasem rakok fel semmit a gép wincsijéről, mindig a gyártó honlapjáról szedem le a szükséges cuccokat. Egyébként nem erre gondoltam eredetileg. Hanem pl. külső egérhez ipoint.exe, acrobat reader cuccai, meg ilyenek.
    A csíkokkal kapcsolatban: ezek szerint a cpu a szűk keresztmetszet. Mondjuk logikus ilyen alacsony procspeed-el. Legalább 7000 feletti érték kellene. Amúgy az látszik, hogy az fsx használja a kiosztott magokat? Esetleg megpróbálhatod fordított affinitással (85).
  • almostatys
    #21533
    Helló!

    Azt a dll-t használom ami azona forumon volt linkelve. Az általad leírt beállításokat is többnyire elvégeztem. Itt van az fsx.cfg-m,légyszi nézd meg,hátha találsz benne olyat,ami okozhatja a fekete képernyő problémát és a repülés betöltésekor való Fatal Error-t. Köszi és elnézést mindenkitől, amiért ide copyztam a cfg-t:

    // This file was tweaked on Aug 26, 2012 at 16:13 GMT using Bojote's automated FSX Tweaking & Tuning Service
    // Your 'original' fsx.CFG file was backed up at http://www.venetubo.com/fsx/c0e7c3617a7477b6141b3dca1581aebe/backup/fsx_backup.cfg
    // This file is optimized as follows: 4 core(s), CPU speed 4, HT 0, GPU 4, PREF 1
    // You can visit Bojote's FSX Tweaking & Tuning service at http://www.venetubo.com/fsx.html
    [RWW_WEATHER_MAP]
    SHOW_AIRPORTS=0
    SHOW_AIRSPACE=0
    SHOW_APPROACHES=0
    SHOW_DATATAGS=1
    SHOW_FLIGHTPLAN=1
    SHOW_INTERSECTIONS=0
    SHOW_JET=0
    SHOW_NDBS=0
    SHOW_TERRAIN=1
    SHOW_VICTOR=0
    SHOW_VORS=0
    SHOW_WEATHERSTATIONS=1
    SHOW_WEATHERSYSTEMS=1
    [VirtualCopilot]
    VirtualCopilotActive=0
    [SOUND]
    AmbientUI=0
    AmbientUIMusic=FSX01
    AmbientUIMusicVolume=-6.000000
    PrimaryDevice={DEF00000-9C6D-47ED-AAF1-4DDA8F2B5C03}
    SOUND=1
    SOUND_FADER1=0.650000
    SOUND_FADER2=0.840000
    SOUND_FADER3=0.650000
    SOUND_FADER4=0.530000
    SOUND_LOD=1
    SOUND_QUALITY=2
    UISound=0
    VoiceDevice={DEF00002-9C6D-47ED-AAF1-4DDA8F2B5C03}
    [SlewTextInfo.1]
    AirSpeed=1,5
    Altitude=1,3
    Heading=1,4
    Latitude=1,1
    Longitude=1,2
    [FSDREAMTEAM]
    AltitudeCull=1
    AntiPopUp=1
    [AContain]
    LabelColor=FFFF0000
    LabelDelay=1000
    ShowLabelAirline=0
    ShowLabelAirlineAndFlightNumber=0
    ShowLabelAirspeed=0
    ShowLabelAltitude=1
    ShowLabelContainerId=0
    ShowLabelDistance=1
    ShowLabelFlightPlan=0
    ShowLabelHeading=0
    ShowLabelManufacturer=1
    ShowLabelModel=1
    ShowLabelTailNumber=0
    ShowLabels=0
    ShowUserLabel=0
    [ATC]
    AutoOpenAirTrafficWindow=0
    COMM_MSG_AI_ATC_COLOR=FFFF7840
    COMM_MSG_ATC_AI_COLOR=FF00FF00
    COMM_MSG_ATC_USER_COLOR=FFB6FFB6
    COMM_MSG_NONE_COLOR=FFFFFFFF
    COMM_MSG_USER_ATC_COLOR=FFFFD21B
    PilotVoice=65536
    ShowATCText=0
    UsePilotVoice=1
    [TextInfo.1]
    AirSpeed=1,5
    Altitude=1,3
    Heading=1,4
    Latitude=1,1
    Longitude=1,2
    WindDirectionAndSpeed=1,6
    [INTERNATIONAL]
    ASLAT=2
    ASLON=0
    MEASURE=0
    [CONTROLS]
    Controls_Current=Standard
    Controls_Default=Standard
    KBDAIL=64
    KBDELEV=64
    KBDRUD=64
    [FACILITIES]
    CITY=
    COUNTRY=
    GTL_BUTTON=1284
    STATE=
    [TextInfo.3]
    AirSpeed=1,5
    Altitude=1,3
    FrameRate=2,1
    FuelPercentage=2,4
    GForce=2,3
    Heading=1,4
    Latitude=1,1
    LockedFrameRate=2,2
    Longitude=1,2
    WindDirectionAndSpeed=1,6
    [PointOfInterestSystem]
    CycleSetting=0
    [GRAPHICS]
    AC_SELF_SHADOW=0
    AIRCRAFT_REFLECTIONS=1
    AIRCRAFT_SHADOWS=0
    ALLOW_SHADER_30=1
    COCKPIT_HIGH_LOD=1
    D3D10=0
    EFFECTS_QUALITY=2
    ForceFullScreenVSync=1
    ForceWindowedVSync=1
    GROUND_SHADOWS=0
    HIGHMEMFIX=1
    IMAGE_QUALITY=0
    LANDING_LIGHTS=1
    NUM_LIGHTS=8
    See_Self=1
    TEXTURE_MAX_LOAD=1024
    TEXTURE_QUALITY=3
    Text_Scroll=1
    SHADER_CACHE_PRIMED_10=1693458433
    SHADER_CACHE_PRIMED=1693458433
    SHADER_CACHE_VERSION=1
    STALE_BUFFER_THRESHOLD=1024
    [TrafficManager]
    AIRPORT_SCENERY_DENSITY=3
    AirlineDensity=40
    FreewayDensity=20
    GADensity=50
    IFROnly=0
    LeisureBoatsDensity=7
    ShipsAndFerriesDensity=7
    [DISPLAY.Device.NVIDIA GeForce GTX 560 Ti.0]
    Mode=1920x1080x32
    Anisotropic=1
    AntiAlias=1
    [DynamicHeadMovement]
    HeadMoveTimeConstant=1.000000
    LonAccelOnHeadLon=-0.020000
    LonAccelOnHeadPitch=-0.010000
    MaxHeadAngle=5.000000
    MaxHeadOffset=0.300000
    RollAccelOnHeadLat=0.010000
    RollAccelOnHeadRoll=0.100000
    YawAccelOnHeadLat=-0.100000
    [REALISM]
    AutoCoord=False
    AutoTrim=False
    CrashDetection=False
    CrashTolerance=0.000000
    CrashWithDyn=False
    GEffect=True
    General=1.000000
    GyroDrift=True
    GyroEffect=1.000000
    ManualLights=True
    PFactor=1.000000
    RealMixture=True
    StressDamage=False
    Torque=1.000000
    TrueAirspeed=False
    UnlimitedFuel=True
    [Weather]
    AdjustForMagVarInDialog=1
    CLOUD_COVERAGE_DENSITY=8
    CLOUD_DRAW_DISTANCE=6
    DETAILED_CLOUDS=1
    DisableTurbulence=0
    DownloadWindsAloft=0
    DynamicWeather=0
    MaxGustRampSpeed=200
    MaxGustTime=500
    MaxVarRampSpeed=75
    MaxVarTime=50
    MinGustRampSpeed=1
    MinGustTime=10
    MinVarRampSpeed=10
    MinVarTime=5
    THERMAL_VISUALS=0
    TurbulenceScale=1.000000
    WeatherGraphDataInDialog=0
    WeatherServerAddress=fs2k.zone.com
    WeatherServerPort=80
    WindshieldPrecipitationEffects=1
    [Misc]
    Com_Rate=7
    [Main]
    DisablePreload=1
    FIBER_FRAME_TIME_FRACTION=0.33
    HideMenuFullscreen=1
    HideMenuNormal=0
    Location=475,94,1467,942,\\.\DISPLAY1
    Maximized=1
    SimObjectPaths.0=SimObjects\Airplanes
    SimObjectPaths.1=SimObjects\Rotorcraft
    SimObjectPaths.2=SimObjects\GroundVehicles
    SimObjectPaths.3=SimObjects\Boats
    SimObjectPaths.4=SimObjects\Animals
    SimObjectPaths.5=SimObjects\Misc
    SimObjectPaths.6=SimObjects\UT2 Aircraft
    User Objects=Airplane, Helicopter
    ProcSpeed=18128
    PerfBucket=7
    [Trusted]
    C:\Program Files (x86)\EZCA\EZCA.exe.iibtubzehentalonbtlztizbrwccozbtieilnlcn=1
    C:\Program Files (x86)\FS Recorder for FSX\FSRecorder_FSX.dll.rhiiuolwicownterzzrcollkqoweaikqrwritrci=1
    E:\Flight Simulator X\Aerosoft\ASE_DATA\AseData.dll.hociunnntkobolraoiuklwbliwcwlqiolhtocuat=4
    E:\Flight Simulator X\Aerosoft\ASE_DATA\AseData.dll.irehqhlwbnloeltwuewerkkubtthizntkbraahti=0
    E:\Flight Simulator X\Flight One Software\Audio Environment\AEMODULE.dll.hkorkwqtckbwqbnkhaknwkrklzlalbbewbhkcncz=0
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767Afds.GAU.wqazuccitqbloeqiekwcbcuchqbwkeeaznblclca=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767FMC.GAU.zqlluulnlwqltkhtbbkqzibzwhkrlautoztruklb=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767Overhead.GAU.wwbtzqzqwrqbrbcbhnlblwrntwlthwuceroqlqit=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767Radios.GAU.krbbuzacnewrrizcwkwnrlkrhourwcnionahhhlc=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767at.GAU.catoazhwlqrbcelwkeiiahzicwhorzzberekarck=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767eadi.GAU.bieabhelctknnrlezurnwqhahiaqazorbwkzuhaz=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767ehsi.GAU.rkeuchtqiahaakhcucbwqohwkziczwcanlwonhnc=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767eicas.GAU.bokunhkkowhuecaabhzwuoncbwanhkaortzzbwut=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767leicas.GAU.krbcieklielqzuozcaqlacbhnrzhcltciikczzbw=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767main.GAU.oqbrkzulwkuqtrccltrhkzuhwbebinuqezrehtuk=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767oh.GAU.zcqhrblnnoruntlotbaqckuccriucaqrkwkrnhqw=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\LVLD\B767pedestal.GAU.lqcehwhzuaqiakrlrlnoqhkeitccucatqrlorook=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\PMDG_737NGX.DLL.knnuhblohqcqnwentouaiweqzleiueninbiaktoa=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\PMDG_737NGX_3.DLL.kzekrkwahochnlnurnanwcoizcqqhhruwlqiirqk=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\PMDG_747400_ACS.DLL.zuzancwqwkrabznlkirqloboqaletkznolnkuezu=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\PMDG_747400_Center.DLL.rkwtbbzieunqquutwwqiaozbobakoknlhzrinhib=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\PMDG_747400_Main.DLL.entarlctarzerubnazztcqulzczwrhtuinbhioht=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\PMDG_747400_Overhead.DLL.bquiqcurbwrrkhuzctzblawzlcoriuekokhznkql=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\Qw757.GAU.aqtqeabutbrriincqnikbccinroeoirrnwattuku=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\Qw757.GAU.lentqekctktnwwebobnrqhtlhlqbkaoeqtebqubw=0
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\Qw757_TCAS.GAU.hoknhhquzonhooewbwqnureerohhqaehutnutzaa=2
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\XGauge.DLL.quuucnnzhzctrkrklrotwainctaicenibtlituoh=2
    E:\Flight Simulator X\Modules\A2A_Feel.dll.zbthowenclhbnharuzlcebuhehnrerbinqnozrcw=1
    E:\Flight Simulator X\Modules\AccuFeelMenu.dll.ebrqlzracuiihaqwhwnhtlnqtnwanneloiuanoae=1
    E:\Flight Simulator X\Modules\FSUIPC4.dll.awuwbctbeukwrbwuatwhwwtktqehbbkiohohuckl=0
    E:\Flight Simulator X\Modules\FSUIPC4.dll.wibzblnlwnaelulrqkkklbozzoktbzereekikqrr=1
    E:\Flight Simulator X\Modules\LVLD.dll.uurwiezwcaoabiclzlhlkaocqrhluinelzcclabe=1
    E:\Flight Simulator X\PMDG\DLLs\PMDGEvents.dll.quuurltcwklkqhubnuabrlaooelznaekiokoaera=1
    E:\Flight Simulator X\PMDG\DLLs\PMDGOptions.dll.awbhznblnkhnhwuhtqbqzelokieantiwickqihbi=1
    E:\Flight Simulator X\PMDG\DLLs\PMDGSounds.dll.tzltzheozanohauqlnllantnetwtowicatziuwrw=1
    E:\Flight Simulator X\PMDG\DLLs\PMDG_HUD_interface.dll.uuotuheunhcburowuhhnbowibackeekwhuruqwit=1
    E:\Flight Simulator X\VistaMare\ViMaCoreX.dll.abzknbncotucoqrnztwotkwzizobtztlchtkrzzn=1
    E:\Flight Simulator X\\Flight One Software\Ultimate Traffic 2\UT2Services.exe.aearlnrcwiwuwwuhletialecthnuktkawteiaito=0
    E:\Flight Simulator X\bglmanx.dll.rtciquwuhauurtzoahnllehqnkulkhlnclnekbeu=-1
    E:\Flight Simulator X\fsdreamteam\couatl\couatl.exe.wqaehcclaaqonwzrlrarqbhcoqlehhhtorihnaeu=4
    E:\Flight Simulator X\ORBX\FTX_NA\FTX_AA_KJAC\Scenery\ObjectFlow_KJAC.dll.warhnkzzewqnweoutlitkrzcthwowwnaiklrwnew=1
    C:\Program Files (x86)\EZCA\EZCALoader.exe.etlaqrilcczrtbhcnnoebocaeztlwuwrnlaunqec=1
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\QWBae146.GAU.aweaqtzhqeihhebbeuikhubuzraqlnanqieanwow=5
    E:\Flight Simulator X\GAUGES\QwBAe146_TCAS.GAU.uwibethzihniaookrciwzkezezobhtackkbokcou=5
    [TextInfo.2]
    FrameRate=1,1
    FuelPercentage=1,4
    GForce=1,3
    LockedFrameRate=1,2
    [USERINTERFACE]
    DisplayFuelAsWeight=0
    Map_Orientation=2
    OpenATCOnCreate=0
    PAUSE_ON_LOST_FOCUS=0
    PROMPT_ON_EXIT=1
    PageID=1
    SHOW_MISSION_CAPTIONS=0
    SITUATION=FLIGHTS\OTHER\FLTSIM
    SelectAircraftManufacturer=All
    SelectAircraftPublisher=All
    SelectAircraftType=All
    ShowAllACPaintSchemes=1
    [SIM]
    SYSCLOCK=1
    [BUFFERPOOLS]
    PoolSize=5000000
    RejectThreshold=131072
    UsePools=1
    [Display]
    ActiveWindowTitleBackGroundColor=0,28,140,64
    ActiveWindowTitleTextColor=255,255,255
    BLOOM_EFFECTS=0
    ChangeTime=4.000000
    InfoBrakesEnable=True
    InfoLowerLeftBackGroundColor=255,0,0,128
    InfoLowerLeftTextColor=255,255,255
    InfoLowerRightBackGroundColor=255,0,0,128
    InfoLowerRightTextColor=255,255,255
    InfoOverspeedEnable=True
    InfoParkingBrakesEnable=True
    InfoPauseEnable=True
    InfoSlewEnable=True
    InfoStallEnable=True
    InfoUpperRightBackGroundColor=0,0,0,0
    InfoUpperRightTextColor=255,0,0
    NonActiveWindowTitleBackGroundColor=24,33,87,64
    NonActiveWindowTitleTextColor=255,255,255
    SKINNED_ANIMATIONS=1
    TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=40
    TextureMaxLoad=30
    TransitionTime=4.000000
    UPPER_FRAMERATE_LIMIT=0
    WideViewAspect=True
    [JOBSCHEDULER]
    AffinityMask=14
    [WeatherMap]
    SHOW_AIRPORTS=0
    SHOW_AIRSPACE=0
    SHOW_APPROACHES=0
    SHOW_DATATAGS=1
    SHOW_FLIGHTPLAN=1
    SHOW_INTERSECTIONS=0
    SHOW_JET=0
    SHOW_NDBS=0
    SHOW_TERRAIN=1
    SHOW_VICTOR=0
    SHOW_VORS=0
    SHOW_WEATHERSTATIONS=1
    SHOW_WEATHERSYSTEMS=1
    [SlewTextInfo.3]
    AirSpeed=1,5
    Altitude=1,3
    FrameRate=2,1
    Heading=1,4
    Latitude=1,1
    LockedFrameRate=2,2
    Longitude=1,2
    [PANELS]
    DEFAULT_VIEW=0
    IMAGE_QUALITY=1
    PANEL_MASKING=1
    PANEL_OPACITY=100
    PANEL_STRETCHING=1
    QUICKTIPS=0
    UNITS_OF_MEASURE=0
    [STARTUP]
    DEMO=0
    LoadWindow=1
    SHOW_OPENING_SCREEN=1
    STARTUP_DEMO=0
    [SlewTextInfo.2]
    FrameRate=1,1
    LockedFrameRate=1,2
    [TERRAIN]
    AUTOGEN_DENSITY=4
    DETAIL_TEXTURE=1
    LOD_RADIUS=4.500000
    MESH_COMPLEXITY=80
    MESH_RESOLUTION=23
    SWAP_WAIT_TIMEOUT=30
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_BUILDINGS_PER_CELL=2500
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_TREES_PER_CELL=3000
    TEXTURE_RESOLUTION=28
    WATER_EFFECTS=4
    [SCENERY]
    DAWN_DUSK_SMOOTHING=1
    IMAGE_COMPLEXITY=4
    LENSFLARE=0
    MAX_ASYNC_BATCHING_JOBS=3
    SmallPartRejectRadius=3
    [MULTIPLAYER]
    condAccoutPassword=0
    VoiceVolume=1.060000
  • Tessitore22
    #21532
    bocsi a dupláért ssd-re gondoltam :)
  • Tessitore22
    #21531
    Semmi mást nem csináltam akkor mikor stabilabb volt az fps csak 2d-re váltottam. A háttérben két progi fut Dell Stage illetve az intel turbo boost figyelő 2 (ezek számítanak vmit?). A cpun meg van a 8 csík, és ez is van 100hoz közel a GPU sztem rendbe van, de itt amit mondtam az a usage :) Defragot csinálom, de avval az e-sata-val arra céloztál h lehet h kéne sdd? :D
  • nibron
    #21530
    Vasárnap kellene reppenni, mert akkor levihetnéd a lányom Pécsre:)
  • nibron
    #21529
    A ProcSpeed értéke na az nem jó, viszont nagyon rossz. Valószínű, hogy fut vmi olyan háttérfolyamat, ami befolyásolja ezt az értéket. Le kellene ellenőrizni. Pl. a process explorer-el. De első körben megnézheted a task managerrel is. Az összes olyan dolgot ami tök felesleges ki kellene pucolni a folyamatok közül. Pl. a sidebar-on movieplayer, stb. Idővel a CPU és GPU meter-t is le fogod szedni.
    Nem igazán értettem, hogy mit csináltál meg, hogy stabilabbá váljon az fps. De amiket beírattam veled az fsx.cfg-be, az többnyire hibastoppolás, a RejectThreshold, TEXTURE_BANDWIDTH_MULT, TextureMaxLoad, és a SWAP_WAIT_TIMEOUT kivételével. Ezeknél a sor elejére rakhatsz egy "//" jelet, és megnézheted úgy.

    A CPU és GPU meter-en igazából nem a clock-ok, hanem az usage az érdekes. A CPU panelen 8 csíkot kell látnod, és amikor az fsx fut, akkor az 1.3.5.7.-et használhatja. A GPU-nál szintén az usage, ill. a memory usage az érdekes. Melyik van kiakadva (100%-on vagy ahhoz közel)?
    Ha a GPU a szűk keresztmetszet, akkor az előző hsz-ben írtam a pci-e energiakorlátozásról. Ezen a gépen is ki lehet kapcsolni, de a megfelelő külső hűtésről gondoskodni kell. Vettem én is egy ilyen gépet azzal a különbséggel, hogy i5-ös a procija, többnyire a lányom használja sims3-ra, ott is ki kellett kapcsolni, de rohadtul fűtött.

    Ami viszont rossz hír, az a HDD. FSX-hez elég lassú, és az időzítései is elég nagyok. Egy dolgot lehet csak csinálni, defragmentálni mint az állat. Viszont van neki e-sata kimenete, oda lehet külső eszközt akasztani.

    Kipróbáltam az 30fps-es inspectoros limitert, és úgy néz ki, jól működik, te is megcsinálhatod. Az inspectorban a Vertical Sync értékének a "1/2 Refresh rate"-ot, az fsx.cfg-ben az UPPER_FRAMERATE_LIMIT-nek 30-at adni.

    A 3GB virtuális memória beállítása:
    UAC kikapcsolása. Minden bezárása. Start menűből a Parancssort elindítani rendszergazdaként. Beírni "bcdedit /set IncreaseUserVa 3072". Kilépni, és újraindítani a gépet.

    Letiltása, ill. visszaállítás 2,5GB-ra:
    UAC kikapcsolása. Minden bezárása. Start menűből a Parancssort elindítani rendszergazdaként. Beírni "bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa". Kilépni, és újraindítani a gépet.
  • nibron
    #21528
    Lehet, hogy nem jó dll-t használsz. Ami a #21510 -es linken van az a jó. Mivel régen találkoztam vele, nem emlékszem, hogy pontosan mivel küzdöttem le. Mostanában már a bevált eljárásokat követem, és ezzel automatikusan kilövöm a problémát. Az energiafogyasztás beállítása közvetlenül nem erre a hibára vonatkozik, hanem időnként feldob egy hibaüzit, hogy a driver hosszú ideig nem válaszolt, és utána helyreállt. Sokan úgy "védekeznek" ellene, hogy nem töltik le a legújabb drivereket, pedig csak annyi a baj, hogy a vga nem kap elég energiát. A vezérlőpult-energia-séma beállítás-pci express útvonalon lehet kikapcsolni. Nagyobb fogyasztású kártyáknál muszáj. Közvetetten azt mondanám, hogy egy esetleges timeout hatással lehet a megjelenítésre is. Többmagos gépen fsx-nél ugye külön van a textúra kezelő és a megjelenítő szál.
    Amit a #21514-ben írtam beállításokat a graphics szekcióban, ezeket te is beállíthatod, különösen a highmemfix-et, mivel ezek "hibajavítások". Esetleg az nvidiainspector használata. A GTX560 ti egyébként is szereti más játékok esetében is.
  • eyecandy
    #21527
    Basszus, tegnap voltam
    Pont arra gondoltam az amúgy tök üres autópályán, hogy egy LHBS-LHPP mennyivel jobb lett volna.
  • Nesu
    #21526
  • Tessitore22
    #21525
    Hello megcsináltam amiket mondtál majd jött a próba. Szval az fps így stabilabbá vált. A gnd-n 30-36 körül volt átlagosan , 500-on 34-38 volt, 6-on 38-40, 14-en 45-48, és 33-an 58-60. Ezek után beírogattam a cfg-be amit kell és még egy próba. gnd:29-32, 500: 25-28, 6000: 30-35, 14000: 31-35, 33000: 40-44. Mint látható az alap cfg-vel vmivel jobb volt. Leszedtem a CPU és GPU metert: a GPU clock: kb 30%, memory clock: 23% de cpu-nál már ennél sokkal nagyobb százalékban van használtam (bevallom elfelejtettem pontosan meglesni), RAM:35%. A procspeed:4486 A szim a C-n van. És egy kérdés, hogyan álíttsam a használhat memót 3-ra? köszi
  • Hypo #21524
    :))) Maestro indul a turistajarat?:)
  • Clidey
    #21523
    Ahtung ahtung!
    A holnapi Pécsi túrára még kiadó egy hely egy 172-esben. Az útvonal LHGD-LHPP-LHGD.
    Részletek priviben akit érdekel.
  • Clidey
    #21522
    Hehe, a velencei tavas képen ott az a placc a kajakpálya mellett ahonnan rundflugoltunk sárgánnyal még 98-99-ben... :)
    Régi szép emlékek...hajajjj...
  • [HUN]FaTaL
    #21521
    Micsoda scenery, honnan van az autogen?:)))))))))
  • almostatys
    #21520
    Helló!

    Az uiautomationcore.dll-t eddig is használtam,de sajnos nálam nem ér semmit. Ez a pci energiagazdálkodás kikapcsolása megoldhatja a problémát? Hol kell ezt pontosan kikapcsolni?
    Azt nem is említettem,hogy a "fekete képernyő" mellett sokszor már akkor is Fatal Error-t ír ki az FSX,amikor betöltök egy repülést és 100% után bejönne a kép.
  • polluxware
    #21519
    há kábbé té, én csak leírtam az igaccságot...;)
  • Hypo #21518
    COOOL:)))





  • nibron
    #21517
    Jó régen találkoztam vele. Próbáld meg az uiautomationcore.dll-es bulit. Azonkívül ennél a vga-nál a pci-e energiagazdálkodást ki kell kapcsolni.
    Mi bajod ezzel a géppel? FSX-hez tök jó. Bár a háznál kicsit vacillálnék:)
    Szólj mielőtt kidobod, lehet elkapnám:)
  • almostatys
    #21516
    Ja és Win 7 64 bit Op rendszerem van ami egy 60 GB-os SSD-re van telepítve, az FSX pedig egy 750 GB-os HDD-re van telepítve.
  • almostatys
    #21515
    Sziasztok!

    Legyen szíves mondja meg valaki,hogy miért lesz egyfolytában fekete a képernyőm ha repülés közben vagy a földön állva belelépek az FSX menüsorában bármibe! Belelépek egy opcióba és nem jön vissza a kép,csak fekete marad és hiába nyomok Alt+ENTER-t,akkor sem jön vissza,csak kicsi és nagy képernyő méretek váltakoznak,de feketén.
    Már kétszer újraraktam ez miatt az FSX-et a kiegészítőkkel: UTX , GEX, repülőterek, REX Essential, Mogwaisoft Shade, ENBseries, PMDG 737 NGX, PMDG 747, Level-D 767, Qualitywings 757.

    PC config: CPU i7-2600K 3.3GHz-ről 4.2GHz-re húzva, Gigabyte GTX 560 Ti 1GB VGA, Gigabyte P67A-UD3-B3 Alaplap, 16 GB Kingston 1600 MHz RAM és egy 550 Wattos táp és egy Cooler Master HAF 922-es ház.

    Azóta csinálja a cirkuszt amúgy az FSX,amióta lecseréltem az AMD Phenom X6 1090T Black Edition CPU-mat és a GTS450 VGA-t a fent említett cuccokra! Komolyan mondom,hogy szétb..sz az ideg már ettől a szutyoktól!!!

    Tud esetleg valaki megoldást a problémámra vagy kivágjam a 4. emeletről ezt a retket?

    Köszönöm előre is a segítséget!
  • nibron
    #21514
    Nem írtad meg a ProcSpeed értékét. 10000 feletti értéket kellene kapni.
    Szóval állsz egy helyben slew módban, és ennyire ugrál az fps? Mert nem szabadna. Viszont ha forgolódsz, akkor előfordulhat, mivel frissítenie kell. Tehát álló helyzetben próbáld, és amit eddig nem írtam az, hogy 2D-ben. Mert egyelőre ez kell.
    Amit megtehetsz, már most az, hogy engedélyezed a HTT-t. Bekapcsolt állapotban 8 grafikont kell látnod a task managerben. Az fsx.cfg-be beírod AffinityMask értékének a 170-et. Beírod az alábbi sorokat a graphics szekcióba:
    ALLOW_SHADER_30=1 //
    HIGHMEMFIX=1 // nem fut ki a videomemoriabol
    ForceFullScreenVSync=1 //
    ForceWindowedVSync=1 //
    STALE_BUFFER_THRESHOLD=1024 // stabilabba teszi a futast
    SHADER_CACHE_VERSION=1 //

    A BUFFERPOOLS-ba:
    UsePools=0 //
    RejectThreshold=102400 //512kb=524288, 256kb=262144, 124kb=126976, 96kb=98304

    A Display-ba:
    WideViewAspect=True
    TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=30
    TextureMaxLoad=15 //default:30

    Scenery-be:
    SmallPartRejectRadius=3 //

    TERRAIN-ba:
    SWAP_WAIT_TIMEOUT=30 //

    Az fsx könyvtárba másolj egy uiautomationcore.dll-t. A #21510 linkre kattintasz, ott amit belinkeltek az jó.
    Mivel 8GB van a gépedben, a swap fájlt állítsd be legalább ugyanannyira. A használható virtuális memóriát növeld meg 3GB-ra. Defrag ugye megvolt?
    Próbáld ki ugyanazon magasságokon slew-ben, állva, 2D-ben.
    Melyik meghajtóra tetted? Mennyi a videómemóriád mérete?
    A www.addgadget.com oldalról szedd le a CPU és a GPU meter-t, majd telepítsd őket a sidebar-ra. Ezekkel meg lehet nézni, hogy a CPU vagy a GPU a szűk keresztmetszet. Be lehet állítani, hogy mindig láthatóak legyenek, így ablak módban futtatott fsx-nél állandóan lehet sasolni.
  • Clidey
    #21513
    Hát ez se volt csúnya ma... :)





    Jöhetnek a te képeid is!!
  • bondi
    #21512
    Hypo ha esetleg mesz reppenni a hetvegen, feltetlenul uzenj, es mar hivlak is :)
  • bondi
    #21511
    Lehet kicserelhetnenk a fenti optimalizos linket erre, mert az mar nem aktualis.
  • bondi
    #21510
    Software-hardware guide for FSX - az eddigi legosszeszedettebb tweaking guide imho. Sztem aki tud kicsit angolul, az be tudja loni a vasat ezekmalapjan.
  • Tessitore22
    #21509
    Hello. Bocs h csak most írok vissza, de nem voltam gépközelben pár napig :) Szóval elvégeztem a settingseket amiket mondtál (cfg-t is töröltem) mondom a tapasztalatokat. Először is leszögezném, h az fps a stabilitás legkisebb jeleit se mutatja. A földön 20 és 30 közt volt a legtöbbet megtalálhat (kb. 65%) , 500 lábon picit többet volt a (75%), 6000-re való "emelkedés" közbe és 6000-ren már-már 45-ig is felmerészkedett, 14000-en mintha picit romlott volna, de nem biztos (lehet h stagnált) , 33000 helyett 36000-on teszteltem (emlékezetből) ott volt természetesen a legjobb hiszen az állandó 25-35 fps meg volt de akár 50-56-ig is felment. Végül még egyszer megjegyezném, h nagyon nem stabil, hiszen az FL360-on kívül gond nélkül esett 10 alá de a következő pillanatban már akár 40-nél van. köszi
  • almostatys
    #21508
    És ez mennyire garantált,hogy visszafizetik az árát? Mármint ok,hogy ezt állítják,de ez nem jelent semmit. Beszoptam már így egyszer,persze nem a flight1-el.

    polluxware! Kapd be! :-) Szinte éreztem,hogy valaki megjegyzi amit te! :-P :-)
  • gaspen
    #21507
    Csak X. Sajnos túl sok különbség van a FS9 és FSX model gyártás között. Ezt a 3D modelt nem is lehetne ugyanebben a "minőségben" FS9-be konvertálni, mert "szétesne". FS9 minden egymáshoz 4mm-nél közelebb lévő pontot egy pontnak vesz, az FSX-nél ez az érték 1mm. Azaz egy teljesen új 3D modelt kéne rajzolni FS9-hez, amihez nekem nem sok kedvem van.
  • Hypo #21506
  • polluxware
    #21505
    sztem ő eleve krekkeltre gondolt csak.... így szebb;)

  • m814
    #21504
    Gyönyörű lesz! 9-re is érkezik vagy csak X ?
  • Hypo #21503
    :) De erre mondtam hogy ha megveszed flight1 rol ugye kapod fs9 fsx re is, és ha nem tetszik refund es vissza vizetik a pénzt ennyi....
  • almostatys
    #21502
    Nem kértelek számon,de a "Többször már nem írom le a véleményem az QW Avro-ról, olvassatok vissza." megjegyzésedből azt szűrtem le,hogy egy terjedelmes véleményt írtál róla. Tudod nekem nem mindegy,hogy mire adok ki 12ezer Ft-ot! De valszeg megvárom a crackelt verziót és ha tetszik,akkor megveszem. Azért köszi az infót!
  • gaspen
    #21501
    Lyally, hogy kerül ez oda?!
  • Clidey
    #21500
    Nocsak Benőke, LHPR? :)
  • gaspen
    #21499
    A segítségért cserébe kaptok egy szép Moravát

    Majd valamikor...
  • Hypo #21498
    Grat
  • Clidey
    #21497
  • Clidey
    #21496
    Nem nézlek hülyének, de pl. az FMS-ről se találtál semmit pedig ott van a honlapjukon feketén-fehéren hogy mit tud...kb 32 mp alatt megtaláltam neked az infót...
    Azt meg azért ne kérd már számon tőlem hogy miért nem írtam a gépről bővebben...A lényeg azért kiderül belőle szerintem: aki nem akarja alább adni az iFly vagy PMDG szintjénél annak valszeg nem fog tetszeni - már ami a rendszerszimulációt illeti. Grafikailag nem lehet rá panasz (erről amúgy írtam már), az FSX verzió HD textúrái határozottan szépek, rendszerileg viszont az FS9 verzió v1.1-es patch szintjén van - legalábbis én úgy tudom.
    De kövesd Hypo tanácsát: ott a YouTube, rengeteg QW Avro videóval, azokból mindent megtudhatsz.
  • gaspen
    #21495
    Probléma megoldva egy Gigabyte GT630 által.