33535
  • Hypo #21614
    Hivatalos Support Forumra regisztralj be hiszen megvetted és ott minden infot segitseget megkapsz. Sőt hasznos dolgokat is olvashatsz ERŐSSEN JAVASOLT. ifly support foruma is nagyon jó, leveld iis szoval batran es biztos vagyok benne minden hibat javiatni fognak, ha meg turelmetlen vagy akkor kerd vissz a penzt vard meg amig kijon az SP1 es vedd meg ujra.
  • nibron
    #21613
    Öcsém, talán a DELL-nél. nvidianak mi köze a gépedhez azon kívül, hogy csinált bele egy csipet?
  • Tessitore22
    #21612
    Huuha akk meg nézem a neten.... (nVidia honlap gondolom)
  • nibron
    #21611
    Amiket kértem, a géped leírásában találod. Esetleg a gyártónál a neten.
  • Tessitore22
    #21610
    Hello azt hogyan is tudom megnézni h milyen a videómemória tipusa, mer már néztem őár helyen de nekem vmiért Intel HD graphics jön be a dxdiagba meg a jobb egeres verzióba is...? A procspeed éedemben nem változott, de ha jól emlékszem 4510 volt. köszi
  • almostatys
    #21609
    Igen, a bal szélére megy mindig,minden pályának.
  • nibron
    #21608
    Már én is észrevettem. Legutoljára LHBP 13R-en a pálya bal szélére landolt. Biztos ki fogják javítani. Nyugi...
  • metaxx
    #21607
    hát ha eredeti az a madár, én is inkább a hivatalos supportot kérdezném a helyedben, elvégre, azért fizettél, ha valami bajod/bánatod, van, akkor ők segítsenek. De azért mindenek előtt, újra húznám azt a windowst/fsx-et, és csak az induló érkező scenery+avro-val kipróbálnám mi újság. utána support
  • almostatys
    #21606
    Na repültem egyet megint a QW AVRO-val,most a változatosság kedvéért LOWW-LSZH volt az útvonal. A felszállásom most jobb volt mint korábban,bár még mindig nem értem,hogy miért megy 142 fölé a sebességem ha az van beállítva V2-nak. De most legalább nem ingadozott a sebesség és a magasság,frankón trimelt a gép,csak jóval gyorsabban mentem felfele. A leszállásnál viszont ugyanúgy a pálya szélére ment a gép Zürich-ben autopilot leszállással ,pedig az az airport most nem Flytampa,hanem Aerosoft. Nem hinném,hogy a scenery a szar ha minden más géptípus a pálya közepére száll le.
    Esetleg használ valaki még QW AVRO-t FSX alatt? Másnak nincs ilyen problémája?
  • nibron
    #21605
    Van az fsx.cfg-ben egy [DISPLAY.Device.stb..] szekció. Abban egy Mode bejegyzés. Írd meg az értékét.
    A [Display] szekció, WideViewAspect értékét is.
  • spyy55
    #21604
    "A fullscreen-es felbontásnak pedig add a monitor felbontását." ez alatt mit értesz? Az FSX-en belül? Azt próbáltam, de akkor nem változott semmi.
  • nibron
    #21603
    Szükség lesz a videóram típusára (GDDR5 ?), és a frekvenciára. Nézz már utána, és írd meg.
  • nibron
    #21602
    Ha úgy gondolod, hogy továbbléphetsz, akkor nosza. Ha a 9-es pont jön, akkor rakj fel egy-két sceneryt (ne az lhbp-t), és próbáld ki. Ha rendben van, lapátolhatod neki.
    A ProcSpeed értéke nem változott?
  • nibron
    #21601
    Az fsx.cfg-ben a [Display] szekcióban találsz egy WideViewAspect bejegyzést. Ha wide monitorod van, akkor ennek true értéket kell adni. A fullscreen-es felbontásnak pedig add a monitor felbontását.
  • Tessitore22
    #21600
    Hello kipróbáltam úgy is ahogy mondtad. Most remélem nem probléma ha nem részletezem, csak annyit mondok h jó. Amikor a frame rate unlmited volt 30 fölé is föl ment jóval (55-65fps) Amikor 30ra volt állítva stabilabb volt. Most úgy döntöttem, h nem akarok se ASE-t, se REX-et felrakni (majd talán később), illetve VFR scenerym sincsen.. Akkor jöhet LHBP (bár az az igazság h nem akarom ezt se feltétlen felrakni, ellenben az LHsimeseket mindennkép). köszi :)
  • spyy55
    #21599
    Az a baj, hogy FULLScreenben ha pl. 1024x768-ra állítom a felbontást, akkor ugyebár homályos lesz a kép, mert függőlegesen széthúzza a képet és nem az eredeti (monitorhoz képest) felbontásban mutatja. Ablak módban meg össze-vissza lehet torzítani a keretet. Szóval sehogy sem lehet elérni, hogy a megadott felbontásban dolgozzon... :( [tesztelgetem FSX-et] EZT szeretném elérni.
  • [HUN]FaTaL
    #21598
    Nincs, mivel eleve nem férne el a natív képernyő. Ugyanúgy tudod ablakban futtatni, mint az fs9-et.
  • spyy55
    #21597
    Van lehetőség arra, hogy FSX-et úgy futtassam ablak módban (Alt+Enter), hogy a settingsben beállított felbontással ugorjon ki FullScreenből ablak módba?
  • [HUN]FaTaL
    #21596
    Az FS9 alatt volt még az 1.0-s LOWWval.
  • nibron
    #21595
    Jah, van pár ilyen. Tom Cruisenak is volt egy 737-es, még a Kidmanes időkben márvány fürdőszobával.
    Orrfutó kiékelése na az nagyon pöpec:)
  • Hypo #21594
    HomeCockpit helyett sima Home:))
  • Hont
    #21593
    Pont a Flytampa Loww-nál volt egy olyan hibás tört verzió, ahol a "gyöpre" szálltak a gépek, Az IA-k is a mezőn gyalogoltak?
    Nem lehet hogy az kavar be?
    Bár akkor PMDG és társai is ott mennének...
  • almostatys
    #21592
    Nem hinném,hogy scenery hiba,ugyanis a Level-D,PMDG és a QW 757 is a pálya közepére száll le,csak az Avro nem. Magával a leszállással nincs gond,mert szépen megy lefele a gép és az app-t is szépen elkapja,csak a pálya legszélére rakja le a gépet. Flytampa LOWW scenery-nél próbáltam,de majd megpróbálom másikon is. Mondjuk a Thrust Rating Panel-es részt nem teljesen értem. Amúgy az számít valamit,hogy nem Cold & Dark-ból indítom a gépet? Miért csinálja vajon ezeket a dolgokat nekem? Az Airac-ot a QW Navdata-ból olvassa ahonnan a 757 is,nem?
  • Hypo #21591
    :)))) a speed es throttle gondrol mar ne is beszeljunk:) mondjuk ERJ nel panaszkodtak erre sokat, en mondjuk birom azt a gepet igaz nem egy uber szimulacio de aranyos es van egy hangulata, na ugye ott sirtak a sebi miatt, igaz a vegen kiderult hogy vagy egyeni gond volt vagy ugye erj nel neked kell a sebit nyomni a gep felajanlja nem tartja.

    Valamit szerintem beneztel mert epp egyik kanadai haver megvette aztan irt nekem és abszolut bejott neki semmi ilyen hibarol nem irt igaz o fs9 re vette nem tudom ez szamit e.

    Refund policy le van irva irsz ergy ticketet aztan intezik amirol utaltal oda rakjak vissza a penzt es a kapott aktivalasi kodot torlik ( mondjuk fel van rakva es ergo tudod majd hasznalni amig le nem torlod:)))
  • Clidey
    #21590
    Így igaz, ne is próbálkozz vele tovább hanem kérd vissza a pénzed! A gép egy fos! Az ofisül fórumra se írj, mert tuti nem segítenek!
    Amúgy az általad leírt hibákból én még egyikkel sem találkoztam pedig beletettem már pár órát a gépbe. Ha a robot a pálya mellé visz az legtöbbször scenery nem pedig repülő hiba.
  • spyy55
    #21589
    köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #21588
    Működik, a legerősebb gefet válaszd, a többi régebbi sorozat és sokkal gyengébb.
  • almostatys
    #21587
    Sziasztok!

    Megvettem a QW Avro-t. Hát ez egy iszonyat nagy fos! Repülés közben hiába van autó speedre állítva a gép,a joy tolókarjával is tudom a sebességet szabályozni és sokszor nem olyan sebességgel megy a gép,mint amit az FMC ír a legs-ben. Kétszer csináltam LHBP-LOWW próbarepülést és pl a legs-ben még csak azt mutatta,hogy PESAT 25 mérföldre van,de a kijelző már azt mutatta,hogy elhagytam PESAT-ot és jóval alacsonyabban kellene lennem. ezen kívűl pedig az autopilot mindig a pálya szélére rakta le a gépet,egyszer sem a pálya közepére,pedig két külön kifutót is kipróbáltam leszállásra. 1209 AIRAC is fent van. Hogyan lehet ezt visszaváltani a flight1-nél? Nem ajánlom a gépet senkinek,mert azon kívűl,hogy jól néz ki,egy nagy kaka!
  • Clidey
    #21586
    Gotcha! :P
  • akos25
    #21585
    Értem, köszönöm szépen az információt, akkor lehet modot váltok... xD
  • spyy55
    #21584
    Egy kis véleményt szeretnék kérdezni: mivel sajna ATI kártyám van (6900 series), ezért itt melyik GeForce videókártyát érdemes kiválasztanom összehasonlításképp, ami megfele(het) neki? Egyáltalán ATIknál működik ez a Tweaking?
  • nibron
    #21583
    Ugyanilyen gépen azért az NGX VC-ben is simán viszi a 30fps-t. Ha nem LHBP-n vagyunk. Bár igazából ott is, csak eléggé szaggat tudjuk miért. A PMDG és az iFly kb. ugyanaz a kategória, de az NGX szebb/jobb kicsit kevesebb fps-el, az iFly pedig kicsit több memóriát zabál.
  • nibron
    #21582
    A laptopoknál a GPU miatt jó eséllyel előfordulhat az ablakmódban kevesebb fps.
    Most a 3.pontnál tartasz. Ha gondolod léphetsz tovább. De mielőtt megtennéd szüntesd meg az fps limitálást, és nézd meg unlimited-en, hogy mit lehet kihozni belőle a megszokott magasságokon. Aztán cessnával repülj egy kicsit. Utána visszaírod a limitert, és szintén repülés a cessnával. Nézd meg, hogy repül 2D-ben és VC-ben. Mivel nagyon kevés a ProcSpeed értéke, valószínű a VC elég vacak lesz. Ha nem sikerül az értékét feltornázni az NGX elég kemény falat lesz.
    Az fsx.cfg-ben a TEXTURE_MAX_LOAD értékét írd át 4096-ra. Ez kell a nagy felbontású felhők megjelenítéséhez, de könnyen lehet, hogy nem lesz elég erő hozzá. Abban az esetben vissza kell írni. Mindenesetre a következő lépés a külső időjárás behangolása. A TEXTURE_MAX_LOAD értéke minden settings mentés után visszaíródik 1024-es értékre, tehát ha ennél magasabb kell, utána mindig manuálisan javítani kell, miután kiléptél az fsx-ből.
  • metaxx
    #21581
    Hát apa! A minimum, de az ajánlott követelményt is szorozd fel legalább 2-vel, vagy inkább 3-al, hogy a PMDG NGX ne akadjon. Pláne Aerosoft LHBP mellett. :D Nálam jelenleg i7-2600k nvGTX560 1GB, 8GB Kingston HyperX a főbb összetevők, és csak 2D cockpitben tudom akadás mentesen hajtani az NGX-et. Szóval, nem tudom milyen masinád van, de az alap, hogy gyúrjál rá. És inkább processzorra, mert azt jobban szereti FSX enni.
  • akos25
    #21580
    Szép estét mindenkinek! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok... Rég óta játszom már FSX-et, és megvan hozzá a PMDG 737 NGX mod... Működik is, csak annyi baja van, hogy iszonyat laggol az egész, pedig a gépem eleget tesz a leírt követelménynek... Valami megoldás? Előre is köszi a segítséget! :-)
  • Tessitore22
    #21579
    Nem mondtam h kell.. :DD azt csak azért használtam , hogy lássam a CPU és GPU metert.. szval teljesen igazad van :)
  • almostatys
    #21578
    Igen,azt tudom,hogy rossz,meg az tökre más effektet kreál mint az ENB,ezért keresek valami ENB-hez hasonló effektust. Bár az ENB-t is kívánság szerint lehet állítani.
  • [HUN]FaTaL
    #21577
    Ott a beépített bloom a játékban. Csak az is ronda, eszi az fps-t. Egyszóval egy kalap szar :D
  • almostatys
    #21576
    Nekem bejön az ENB series effect. Csak az a baj,hogy kiakasztja az FSX-et. Nincs az ENB-hez hasonló progi?
  • Hypo #21575
    miért? fullscreenen kivül minek más?:)