33535
  • djfules
    #21654
    Sejtettem ezzel lehet a gond de nem tudtam hogy mit keressek valami támpont? Csak plusz egy betü valahol?
  • [HUN]FaTaL
    #21653
    Tűnt bizony a rohadt anyját. :D

    dll.xml-t nézd meg, nekem valamelyik addon beszúrt egy felesleges betűt a végére és ettől széthullot.

    Vista/Win7 alatt a C:\ProgramData\Microsoft\FSX\ mappában találod, XP alatt C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\FSX.
  • djfules
    #21652
    Hy Tünt már el valakinek az Addons menü?
  • Hypo #21651
    :)
  • polluxware
    #21650
    simmarketen kicserélték a Katana4x 1.04 telepítőjét! most már jó

    ha valkit érint;)
  • spyy55
    #21649
    Kapdmárelaztazacsi :)
  • [HUN]FaTaL
    #21648
    Nálam teljesen jó a 3 letiltott fájllal, nálad valami még bekavarhat.
  • spyy55
    #21647
    Ezt nem értem, visszamásoltam mindhárom Mesh-t és jó lett...
  • spyy55
    #21646
    Elég furi lett.
  • [HUN]FaTaL
    #21645
    #21638.
  • spyy55
    #21644
    Pontosan melyiket és hogy? Ezt: LH58_flatt_148.BGL?
  • [HUN]FaTaL
    #21643
    Tiltsd le a mesht te is.
  • spyy55
    #21642
    UPSZ! Azért Csákvár sem az igazi, pedig nálam nincs fent Mesh, se FSGlobal, csak az LHSim cuccok...

    #21641: IGYEKEZZENEK!!!
  • polluxware
    #21641
    detttó.....

    corrupt a fájl..

    kijavítják
  • spyy55
    #21640
    Aki megvásárolta a Diamond DA20 4X Katana-t download verzióját (Mirror 2 - Europe), az elárulná, hogy miért lehet az, hogy mikor a .zip-et ki akarom csomagolni (több letöltés után is) "hibás a csomagolt file"??? Ez mitől lehet?
  • spyy55
    #21639
    Nálam a Balatonnál voltak hasonló jelenségek. FSGlobal fent volt, de leszedtem minden egyes filet belőle, és jó lett.
  • [HUN]FaTaL
    #21638
    A megoldás a Papics Péter féle Mesh letiltása lett (hungary.bgl, delkeletikarpatok.bgl és vaskapu.bgl átnevezése). Valami nem teljesen kompatibilis.
  • [HUN]FaTaL
    #21637
    FSGlobal nélkül is ilyen. :/
  • [HUN]FaTaL
    #21636
    Ja FSGlobal is fent van, esetleg az összeakad a mesh-sel, ami a landmarks packban van?
  • [HUN]FaTaL
    #21635
    Az normális, hogy ilyen a Lágymányosi-híd környéke? Nincs még fent semmilyen magyar scenery csak a basepack, és a landmarks pack.

  • polluxware
    #21634
    ha valaki akar valmit shopppolni, azt még most tegye..... "a fiúk már megen tőzsdéznek"
  • Tessitore22
    #21633
    Sziaa. Felraktam az LHsimes sceneryket és a HUN landmarksot, és mindent rendben találtam (kipróbáltam 30as limiteren meg unlimiteden is, utobbin futott jobban ). a VRAM-nak utánna néztem (természetesen a DELL honlapon :)) és ha jól tudom DDR3 és 1333MHz... PMDG 737 NGX? :)
  • polluxware
    #21632
    "The Oeffag Ba.253 was the final version of the successful series. It was said to be the best Austro-Hungarian fighter plane, which possessed reasonable level speed close to 200 kph (120mph) and a very good climb ratio. The plane could reach 5000 meters in 20 minutes"
  • polluxware
    #21631
    AIRCRAFT FACTORY - ALBATROS D.III (OEFFAG)
  • polluxware
    #21630


    ezt vártam;) most jött ki a Katana új verzsönje is...
  • Hypo #21629
    Cool:))
  • exTrem
    #21628
    Nagyon pöpec lett !! Köszönjük szépen! :)
  • [HUN]FaTaL
    #21627
    Oké, köszi, akkor ugyanaz a teendő, mint FS9-ben.

    Ezt jelezhetnétek a telepítőben (még nem raktam fel az új verziót, ha benne van a manualban, akkor ezesetben nem szóltam).
  • m814
    #21626
    Igen!
    FSX-nél az LHBP 2.0 LHBP_City/scenery mappában a bpmesh-fsx.bgl-t át kell nevezni bak kiterjesztésűre.
  • [HUN]FaTaL
    #21625
    Ezt értem, de fs9 alatt még az aerosoft sceneryben a mesht le kellett tiltani, kérdés, hogy itt is kell e. :)
  • m814
    #21624
    Mivel vektor cuccokat tartalmaz a repterek alá kell kerülnie.
  • [HUN]FaTaL
    #21623
    AS LHBP-vel kell valamit bűvészkedni, vagy elég ha a mas alatta van a libraryben?
  • [HUN]FaTaL
    #21622
    Szuper! :)
  • m814
    #21621


    Megjelent a MAS-X !
    Varjú Laci bácsinak hála az ő támogatásával elkészítettük a magyar alap scenery FSX változatát ami szervesen integrálva lett az LHS landmarks csomagba Papics Péter Hungary meshével és a már ismert LHS objectumokkal együtt.
    Jó VFR reppenéseket!

  • metaxx
    #21620
    LHSimulations születésnapi leárazás
  • almostatys
    #21619
    Ok köszi, ezt megnézem. De az az érdekes,hogy leszállás után amikor megállok teljesen,akkor szinte mindegyik gép elgurul. Sokszor throttle nélkül taxizok,mert magától is felgyorsul a megengedett taxi sebességre a gép.
    Felszállás előtt viszont nem mindegyik gurul el magától,de a PMDG NGX az tuti és hiába van behúzva a parkolófék, egy FMC programozás után azt veszem észre,hogy a gép 5 méterrel előrébb van.
  • nibron
    #21618
    Ha PMDG, akkor fék nélkül üres tankkal, utas és cucc nélkül az is elgurul. Bár a parkolófék azért megfogja. Nagyon érzékenyre vették a "gurulógáz"t. Kis csúszás lehet, az az fsx hibája, mert lebegőpontosan számolnak és nem kerekítettek, ezért aztán a sok kicsi sokra megy. Ha propelleres, akkor valószínű nem elég a gázkar visszahúzása, át kell állítani a prop állásszögét, esetleg ahol van kuplungolni. De ahogy Hypo is írta lehet, hogy nem jó a vezérlőd idle pozíciója. Legegyszerűbben úgy tudod tesztelni, hogy megnyomod az F1-et (az a gyári idle pozició), és utána nem nyúlsz a vezérlőhöz. Az FSUIPC-vel el lehet állítani a null pozicíót a kalibrálásnál, de ha nem nyúltál eddig hozzá, akkor jónak kell lennie.
  • Hypo #21617
    lehet hogy nem idle a throttle még akkor se ha fizikalilag a joyon lehuztad, érdemes lenne megnezni a beallitasnal esetleg deadzone
  • almostatys
    #21616
    Amúgy lenne még egy olyan kérdésem,hogy néha,de főleg leszállás után miért van az,hogy amikor teljesen megállok a géppel (ez bármelyik gépre vonatkozik) ,akkor elkezd gurulni a gép magától. Néha felszállás előtt is csinálja,de főleg leszállás után. Ha behúzom a kéziféket,akkor is elgurul,de akkor sokkal lassabban persze,de akkor is lehet látni 5 perc után,hogy a gép előrébb van mint volt. A Joy configurálva van a saját driverével. FSUIPC féle configuráláshoz pedig nem igazán értek. Azzal jobb lenne a configurálás?
  • almostatys
    #21615
    Ja,ezt megkérdezem ott,hogy másnak is van e ilyen problémája vele.