33535
  • spyy55
    #21694
    Kedves pilóták: Ez a 2° pontosan miért is?
  • gaspen
    #21693
    Az egy dolog, hogy honnan veszi, de amíg az .air file-ban nem írtam át az adott paramétert, addig minden esetben visszaírta a cfg-be az eredeti beállítás, amikor FS-ben betőtikéztem a göpzit.
  • Clidey
    #21692
    Nem feltétlen; van amelyik paramétert a cfg-ből veszi, van amelyiket az .air-ból. :)
  • gaspen
    #21691
    Ne kínlódjatok tovább vele, rájöttem : az .air file-ban IS át kell írni a paramétereket.
  • V Domino #21690
    Én a helyedben az első lépésben az NGXPerfMan-nel a VC textúrákat levenném low-ra,jópár fps-t hoz.
    Nálad valami nagyon el lehet rontva,nekem i5 760 3.6@ simán viszi 25-50 között,Active Sky+Gex+Rex default reptereken.
  • Hypo #21689
    és pontossan mi a take off procedura amit kovetsz?
    De alert szerintem rávilágitott elég jól. Max/TOGA(Takeoff/Go-around) vagy flext allitasz be?

    Hivatalos forumrol:
    When ready for takeoff "stand-up" the thrust levers to 50-60% N1 and allow the engines to spool up and stabilize. Then press TOGA on the MCP. The autothrust will bring the engines up to takeoff N1. Check your airspeed at 80kts to ensure proper airspeed indication.

    An important note at this point:
    Should you hear a config warning sound while advancing throttles, check your take off configuration.

    The following conditions must be met:
    -Flaps must be at least 18°
    -the Elevator trim must be in the green band (indicator on the throttle quadrant)
    -Airbrake retracted
    -Parking brake released

    At Vr, smoothly rotate to initial target pitch of 12 degrees. This is not a blow your doors off performer like the B757. You are pitching for a speed of V2-V2+20. If speed keeps increasing it is ok to increase the pitch to 15 degrees or so. Climb at this speed until acceleration altitude. There are typically three different types of acceleration and it mostly has to do with what country you are in. In the US it's typically 1000' AGL. In other countries it is 1500' or 3000' AGL. Will use the most conservative noise abatement profile which sets Climb N1 at 1500' AGL. Continue to climb at V2-V2+20 to 3000' AGL. At 3000' AGL lower the nose to about 7 degrees to accelerate. At VFTO retract the flaps. Remember if hand flying there will be a SEVERE nose down pitch tendency and you need to trim the nose up A LOT. Continue accelerating to 250 kts. The autopilot can be brought on any point after 400' AGL.

  • almostatys
    #21688


    A videó lemaradt,bocsi! :-)
  • almostatys
    #21687
    Ok,köszi a választ,kipróbálom. Nézd meg ezt a videót,ez egy Avro gép és látni fogod,hogy 144-re van beállítva az autothrottle, 160 akármennyivel halad felfele és milyen sokára éri el a 3000 láb magasságot a Qualitywings féle Avro-hoz képest. Én pillanatok alatt elérem ugyanezt a magasságot vagy a 7000 láb magasságot olyan helyen,ahol még csak 4000 lábon kellene lennem. Ha nem emelkedek akkora szögben,akkor viszont a sebesség gyorsul fel marhára.
  • metaxx
    #21686
    Ha FMC-ben kikapcsolod a pilótákat, és az FO Displayeket, az már +5 fps a tapasztalatom szerint
  • Tessitore22
    #21685
    Sziasztok vki tudna segítení h hogyan optimalizáljam a PMDg 737ngx-t? (ez idáig-és feltételezem h ez után is- nibron segített optimalizálni de most gondolom egy kis dolga akadt, szval nem akarom sürgetni ) gépem : i7-2630QM, nVidia GeForce 525M, win7 64bit, RAM:8gb....
  • alert
    #21684
    Valoszinuleg nem 100%-ig egyezik meg az FS a valosaggal, de amit leirsz, az meg keves informacio. Sok dolog van, ami kihat arra, hogy milyen gyorsan emelkedik fel, hiaba tartod ugyanazt a sebesseget. Amik nagyban befolyasoljak a dolgot pl.: suruseg, homerseklet, szel, legnyomas, FMC-ben beallitott assumed temp vagy derate a hajtomure, egyaltalan mekkora toloereju hajtomu es milyen tipusu a gep (600/700/800/900)? Mekkora a felszallosuly? Ezek kozul tobb valtozo is olyan, amit szerintem egy videobol nem lehet megallapitani. Peldanak okaert allits be a repteren 40C fokos homersekletet es 995 mbar nyomast, nulla szelet. Valaszd ki mondjuk a 737-800-ast es allitsd a sulyokat es az uzemanyagot ugy, hogy a maximalis legyen a felszallosuly. Persze ne lepd tul. Nem tudom melyik 737-es kiegeszitod van, de az iFly-ban pl lehet allitani a hajtomu tipusat. Valaszd a sima 24k lbs toloerejut (a 737-800-ast 24k, 26k, es 27k hajtomuvekkel is lehet szerelni). Allits be 50C fok assumed temp-et az FMC-ben es probalj most emelkedni.
  • gaspen
    #21683
    Ezért kell olyan magasan menni, ahol a madár se jár :)
  • almostatys
    #21682
    Sziasztok!

    Szerintetek hogy lehet az,hogy míg a valóságban egy 737 150 csomóval x idő alatt emelkedik fel 3500 lábra,addig én az FSX-ben ugyanazzal a géptípussal,ugyanúgy 150-el sokkal hamarabb elérem ugyanazt a magasságot? Ugyanez vonatkozik az Avrora is. néztem egy videót a youtube-on és kb 3 perc után éri el a 3000 láb magasságot a gép, 144 az autothrottle, nekem FSX-ben ugyanaz a sebesség van beállítva,de én pillanatok alatt elérem ugyanazon a reptéren ,ugyanazt a magasságot. Most szimplán béna vagyok vagy a szimuláció rossz? :-)
  • Hypo #21681
    :)) elüttunk repült att lefelé majdnem fuggőleges repülésben nem is éreztuk azt hittem max a gép alá repült de aztan kdierult hogy eltrafáltuk.
  • Clidey
    #21680
    Uhhh ez fájhatott neki... :)))
  • ksgy
    #21679
    Sziasztok!

    Hosszas gondolkodas utan ugy dontottem, nyilt forrasuva teszem az Ancsat. Igazabol nincs ra idom folytatni, ami kis idom van, az pedig az L-410-re szanom, hogy meg iden befejezzem, de a munkaimat elnezve ez is ketseges.

    A lenyeg roviden: teljesen szabadon felhasznalhato, forras megjelolessel, kizarolag ingyenes projektekhez!

    A forras elerheto GitHub-on: https://github.com/ksgy/Antonov-An-2
  • Tessitore22
    #21678
    Hello szval feltettem a a PMDG ngx-t de az fps-sel meggyűlt a bajom. Ahogy mondtad olyan egy órás repülés volt (EDDF-EHAM) FL190-en (VFR Germanyt nem használok). Az FPS utazó magasságon 10 körül volt az alatt illetve földön 5-6. Remélem ennél többet is ki lehet hozni a gépemből... köszi
  • metaxx
    #21677
    Ramzzess 777 X-Plane 9, és 10-re.
    A gép FMC-je, bármilyen külső érintőkijelzőre kivezethető, pl. Tabletre. ... érdekes
  • Nesu
    #21676
    Még annak idején amikor az oroszok még a spájzunkból lakmároztak ,mindig belógtunk a reptér területére ,az őrség iszonyat laza volt és normális .Órákon át bámultuk a leszálló sugarasokat amiket a tv híradó vadonatúj és legmodernebb repülőkként mutogatott A videón balra ,a lekerített tóban fürödtünk .Egyszer úgy leégtem ,hogy felmentést kértem a birkózó edzőmtől Karcsibától ,érdekes volt mert éppen versenyre fogyasztottunk .A súlycsoport amiben indultam volna ,nem létezett így óriások ellen küzdöttem:)
  • Hypo #21675
    Birdstrike
  • Hypo #21674
    Otthonrol felrakom, fb- n kint van. Hàt akkor fatal legközelebb gyere
  • [HUN]FaTaL
    #21673
    Én repülni nem járok sehonnan sajnos. :D Csak a monitoron :)
  • bondi
    #21672
    A zorges egy idiota nemet volt, mar right downwindet repltunk amikor besoroltak elenk, de sehol nem lattuk, csak a csodas akcentusbol vagtuk hogy fritz lehet. Erre latjuk hogy kb 300 labon erkezik Halom felol a hazak tetejet surolva :)))))))
  • bondi
    #21671
    Hehe, akkor Hypo jar a legmesszebbrol repulni hozzank?:) En Halasztelek :D
  • [HUN]FaTaL
    #21670
    Szigethalom :D
  • bondi
    #21669
    Te is itt laksz vhol?
  • [HUN]FaTaL
    #21668
    Szóval akkor ti zörögtetek itt fölöttünk :D
  • bondi
    #21667
    Na akkor a landing Tökölön:)


  • bondi
    #21666
    Nagyon jo kis VFR volt, koszonom Hypo kolleganak ezuton is a lehetoseget, ha rajtam mulik nem az uccso volt. Elkuldtem a birdstrike fotot, linkeld be ha tudod :) en meg majd megprobalom a landing videot felnyomni a youtubera, es majd linkelem. Hypo kapitany komoly munkat vegzett, vegig dolgos utunk volt a szel miatt, de nagyon profin es higgadtan kezelte az "equipmentet (HA-SLZ)" :)
  • gaspen
    #21665
    Valaki mondja meg mi a baj ! A Z-142-t hangolgatom, hátha ki adjuk már végre valamikor, de egy eddig nem tapasztalt porblémába ütköztem. Szóval : FSX indul, Zlint betöltöm, aircraft.cfg -t megnyitom, átírok benne 1-2-3 paramétert és elmentem. Ezután a "Reload user aircraft" opcióval ( nálam Ctrl+Shift+R) újratöltöm a Zlinkét megnézni, hogy az új paraméterekkel miként muzsikál, de semmi változás. Nézem az aircraft.cfg-t : minden amit módosítottam visszaíródott az eredeti, módosítás előtti értékekre. Még mielött kérdeznétek : ez a módszer eddig mindig működött. Van valami ötlet?
  • Hypo #21664
    De ebbe nagy szelek es egy apro bird strike is volt
  • Hypo #21663
    20
  • [HUN]FaTaL
    #21662
    Igen a fele költségre gondoltam, hogy mennyibe kerül. :)
  • Hypo #21661
    Nem vagyok kereskedelmi pilota. Ugy hogy penzert nem repulok;)
  • Hypo #21660
    Felajánlotta a fele költsèget abszolut fair, uriember volt. Olcson kijott szimulatorba is fizet ennyit csak talán az fps jobb
  • [HUN]FaTaL
    #21659
    Mennyibe fájt neki?:)
  • Hypo #21658
    Na Bondi kollèga repülèse megvolt. Kicsit szelesre sikerult, de remèlem èlvezte a dunakanyart!
  • [HUN]FaTaL
    #21657
    Bugos telepítő :)
  • djfules
    #21656
    Király köszi meg van ez hiányzott: /Path> az egyik sor végéről. De hogy tünt el.... Na mind1
  • [HUN]FaTaL
    #21655
    Nézd meg, hogy az XML szintaktikailag helyes. Nekem egy plusz betű volt a végén az utolsó sorban. De lehet más is, pl. nem tudom hogy reagál ha nem találja meg valamelyik modult, még nem próbáltam.