33535
  • fcbarcelona1
    #21774
    köszi
  • eyecandy
    #21773
    Vagy csak megnyomod a "z" bill.t
  • bondi
    #21772
    Na jo, FSX / options / controls, ott pedig olyat keresel, hogy Autopilot engage, es beallitassz ra egy gombot, amit megjegyzel, de alapbol be van allitva vmire. Azert arra figyelj, hogy olyan gepen kapcsolgasd be, amiben van is autopilot....
  • bondi
    #21771
    Az ON gombbal....
  • fcbarcelona1
    #21770
    Sziasztok a robot pilótát ,hogy lehet bekapcsolni?
  • spyy55
    #21769
    Kedves pilóták, Diamond Katana DA20-100 4X-esek!
    Jó ideje rágcsálom a gép manualját, de van még pár ízlelésre váró téma, amit nem tudtam lenyelni. Ezekben kérném a hozzáértők segítségét:

    1 - a dim-bright kapcsoló csak a flaps és a trim visszajelző fényeinek erejét állítja?
    2 - a kabin fényerő állítására szolgáló gombnak van köze a "fuel shut-off valve"-hez, csak mert a manual valamit magyaráz...
    3 - a DME csatornázás gombnak mi a pontos funkciója?
    4 - a FAN-OFF műszerfal szellőzőnyílás kapcsoló szimulálva van? Ha igen hol? A nyílás a gépen hol található?
    5 - a throttle tension gomb mit állít? Ez is szimulálva van, mert nekem nem reagál semmire?
    6 - a MAP light mit kapcsol be, mert semmi változást nem látok semmilyen napszakban sem? Mellette az "I-Panel Lt. Switch" csak a rádiót világítja?
    7 - Tankolásnál mi a különbség az "AVGAS 110LL" és "Autom. Gasoline" között? Mikor melyiket érdemes tankolni?
    8 - a repülő settingsben a system reseteli minden betöltéskor a rendszert, ha a pipa bent van?
    9 - A "Fuel Pressure Indicator" tényleg hiányzik a gépről?
    10 - a lightning beállításoknál mit érdemes beállítani? (REX fent van) landing és taxi lightok nem látszanak :(
    11 - az olaj kiválasztásánál mikor melyiket célszerű használni?

    Köszönöm!
  • almostatys
    #21768
    Sziasztok!

    Két egymástól független kérdésem lenne:

    1, Mi lesz a különbség az Aerosoft Airbus X és az Extended verzió között? FMC teljes működése és a winglet?

    2, Be lehet állítani az AI traffic-et úgy,hogy amikor leszálláshoz készülődök egy airport-on,akkor ne jöjjön ki elém a runway-re az AI gép?
  • perko
    #21767
    Here is a “Flying Programme” for the AI aircraft at Duxford for any day of the week. However, because the aircraft fly until 17.30 local, you may want to set the simulator to say May or June for longer daylight hours and better lighting

  • Medwyn
    #21766
    Igen, olvastam, eddig nekem se jelent meg senki a levegőben.
    Viszont a statikus AC-k nagyon szépen ott vannak :) Annak a fehér Cartalinának a szárnya alá álltunk be, amikor esni kezdett az eső. Csak az egyik alatt elfért vagy 7 család gyerekestül :) (Mondjuk nem ott áll, ahol a scenery mutatja, hanem a második és harmadik hangár közt, az oldalsó hangárajtó előtt.) Aztán azt a C-47-et se kint láttam állni, hanem az amerikai hangárban (az üveges elejű) lóg a palfonról egy B-25 mellett (a sceneryben látszik is, ha elrepülsz a hangár üvegfala előtt lassan és közel :)).
    A többi a helyén van, a B-17-től kezdve a Dragon Rapide-en át a Viscountig. Gyönyörű kieg, és ingyenes...

  • Hypo #21765
    Es milyen schedulet repulnek? Nekem a maamsimhez 1950 kell repulni bar itt nem hiszem
  • exTrem
    #21764
    Részemről amennyire a pmdg aránytalan, az Ifly épp annyira elnagyolt kicsit és néha egy rajzfilm hatását kelti számomra. Rendszerileg perfekt mind a kettő, de nekem az ngx torz cockpit ellenére is viszi a pálmát.
  • perko
    #21763
    A manual szerint a Duxford AI packs 20 repülőgépet tartalmaz.
    A gépek ott vannak a SimObject könyvtárban, de a programban nem jelennek meg. Azt írja, hogy az AI Traffic csúszka 10-20-30 %-os beállításával különböző gépek kerülnek be.
    Ezeket hiányolom:
  • [HUN]FaTaL
    #21762
    Nem fog neki az aránytalan VC miatt :)
  • bondi
    #21761
    Gyere egy tesztrepulesre, majd utana meglatjuk valtozik-e az ifly-pmdg balance-od :)
  • Medwyn
    #21760
    Még én se futottam össze AI-val Duxford fölött (még ha nem is repültem sokat azóta ott), de följebb állítom az amúgy is eléggé laposan hagyott csúszkát és meglátjuk. Remélem, pár alakzatban repülő Chimpmunkba beleszaladok :)
  • Tessitore22
    #21759
    háát azt megköszönném..:))
  • Clidey
    #21758
    Benőke a sarokba állítalak!!!
  • perko
    #21757
    Látom, többen felraktátok a Duxford sceneryt. #21726, #21728
    Én is felraktam délután és az a problémám, hogy nincsen benne AI.
    Elolvastam a manualt, próbáltam mindent úgy csinálni de nem tudom elővarázsolni az AI forgalmat.
    A gépek benne vannak a SimObject könyvtárban, a 'Traffic_Duxford1_FSX.bgl' ahelyén van, az épületek. közönség, statikus gépek látszanak, AI nincs.
    Valamit biztos nem jól csináltam, ha másnál jó.
    Tudne-e valaki segíteni, megköszönném.

  • Hypo #21756
    bondinál jól megy láttam, kicsit finomitottunk a tuningján és fullos, persze anyagi áldozatokkal is jár de hát ez van.
    Én ezért repülök vfrt fsx el :)
  • gaspen
    #21755
    PMDG
  • Clidey
    #21754
    Hehe internetszerte istenítik a PMDG NGX-et közben pedig mire belövi az egyszeri júzer hogy elfogadható fps-t kapjon, feleannyit se ér mint az iFly... :-P
  • bondi
    #21753
    Esetleg segithetek beloni, megszenvedtem vele en is, de azzal vassal siman mennie kell 25-30 fpsel.
  • bondi
    #21752
    Kikapcsolni az FO oldali kijelzoket, menubol tudod ezt is.
  • Hypo #21751
    PMDG NGX manualjaban ha jol emlexem van errol szo mit kene beallitani hogy menjen is.
    Hol tartasz amugy mert szerintem nem kell ezt annyira bonyolitani kicsi kompromisszum aztan megy minden.
  • Tessitore22
    #21750
    hhmm... akk valaki tudna segíteni h hogyan tovább az optimalizálással?? eddig minden okkés de a PMDG NGX-el (természetesen) meggyűlt a bajom... esetleg azon ívül h a performance managert állítgatom mit lehet csinálni??
  • eyecandy
    #21749
    FS2Crew helyett
  • Nesu
    #21748
    Ma ért véget az ILA 2012 ,egy pár képpel szolgálhatok .



  • [HUN]FaTaL
    #21747
    Én se, egy nagy vinyón van az egész, nem másolgatom. Egyedül az FSGlobalt szoktam a rootból az fs könyvtárába tenni és átírni a scenery.cfg-ben a helyét.
  • Papirzacsi
    #21746
    Nekem se, mondjuk nem is helyztem át semmit sehova.
  • [HUN]FaTaL
    #21745
    Én használok FS9 alatt, de még sosem volt ilyen gondom.
  • alien1313
    #21744
    Ki használ WOAI-t?
    Segítség!
  • alien1313
    #21743
    Kösz a tippet, de akkor ez most nem jó megoldás sajnos.
  • Hypo #21742
    DC9 Nyami
  • Hont
    #21741
    Én azóta is azt használom fs9-hez hála Neked!
    Tökéletes!
  • eyecandy
    #21740
    Van egy portolt változata de nekem soha nem működött, fs9-ben karaj volt az igaz :)
  • Hypo #21739
    elment fiber frame rate-ért és linuxra optimalizálja fsx et
  • Tessitore22
    #21738
    Valaki tud valamit nibronról?? (félbe maradt az optimalizálás) :((
  • Hont
    #21737
    Lehet hülyeséget mondok...
    Miért nem próbálod ki a Skai Traffic ver. 2,3
    Bár nem tudom, hogy FSX alatt megy -e de fs9 nekem nagyon bevált!
  • alien1313
    #21736
    A traffic1.bgl-t nem találom.
  • alien1313
    #21735
    Ja még egy fontos adat, telepítés után egy kis idővel (az FSX Addon scenery-jéből) átpakoltam egy másik HDD-re (innen csatoltam minden addon-t eddig is miután áthelyeztem őket) a többi Addon scenery-hez a felsoroltakat.