33535
  • Clidey
    #21854
    Alakul ez alakul... :o)



  • eyecandy
    #21853
    Telepítsd a legújabb fsuipc-t
  • djfules
    #21852
    Ilyen hibát dob a sim, ötlet? Volt már valakinek ilyen?

    "out of memory"

    Lásd az üzenet végét ezen párbeszédpanel helyett
    az igény szerinti hibakeresés megjelenítéséhez.

    ************** Kivétel szövege **************
    System.Runtime.InteropServices.COMException (0xC000014B): A kivétel HRESULT-értéke: 0xC000014B
    a következő helyen: System.Runtime.InteropServices.Marshal.ThrowExceptionForHRInternal(Int32 errorCode, IntPtr errorInfo)
    a következő helyen: Microsoft.FlightSimulator.SimConnect.SimConnect.UnsubscribeFromSystemEvent(Enum EventID)
    a következő helyen: rexwxengine2.controls.ucLoadAircraftLocation.closeConnection()
    a következő helyen: rexwxengine2.controls.ucLoadAircraftLocation.tmrLoc_Tick(Object sender, EventArgs e)
    a következő helyen: System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)
    a következő helyen: System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)
    a következő helyen: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


    ************** Betöltött szerelvények **************
    mscorlib
    Szerelvény verziója: 2.0.0.0
    Win32-verzió: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
    ----------------------------------------
    rexwxengine2
    Szerelvény verziója: 2.0.13.30640
    Win32-verzió: 2.0.2010.0611
    Kódbázis: file:///I:/Real%20Environment%20Xtreme/rexwxengine2.exe
    ----------------------------------------
    System.Windows.Forms
    Szerelvény verziója: 2.0.0.0
    Win32-verzió: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
    ----------------------------------------
    System
    Szerelvény verziója: 2.0.0.0
    Win32-verzió: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
    ----------------------------------------
    System.Drawing
    Szerelvény verziója: 2.0.0.0
    Win32-verzió: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
    ----------------------------------------
    Microsoft.FlightSimulator.SimConnect
    Szerelvény verziója: 10.0.61259.0
    Win32-verzió: 10.0.61637.0 (FSX-Xpack.20070926-1421)
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_32/Microsoft.FlightSimulator.SimConnect/10.0.61259.0__31bf3856ad364e35/Microsoft.FlightSimulator.SimConnect.dll
    ----------------------------------------
    msvcm80
    Szerelvény verziója: 8.0.50727.4053
    Win32-verzió: 8.00.50727.4053
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/WinSxS/x86_Microsoft.VC80.CRT_1fc8b3b9a1e18e3b_8.0.50727.4053_x-ww_e6967989/msvcm80.dll
    ----------------------------------------
    System.Xml
    Szerelvény verziója: 2.0.0.0
    Win32-verzió: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
    Kódbázis: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/2.0.0.0__b77
  • djfules
    #21851
    Még egy kérdés az FSX-t ablakos módban érdemes futtatni vagy teljes képernyős módban? (Nálam 2-3 FPS nyerhető vele...)
  • djfules
    #21850
    új jelenség (számomra) Aerosft LHBP-n az NGX "out of memory" hibát dob! Valakinek öttlete? Mindez egy 2 órás repülő út végén... Eddig müködött a sim passolok lehet hogy felraktam valamit ami nem tetszik neki, pass ,m de más reptéren nem nagyon csinálja és pl qw757 nem csinálja. Találkozott már valaki ezzel?
  • Medwyn
    #21849
    Maszkolás helyett (ami többlépcsős), vignettálással is lehet kiemelni/elsötétíteni. A video overlay sorban oda, ahol a téma kezdődik, tegyél be fölülre egy transparent effectet (a listából ki lehet választani), és annak lehet állítani a középpontját (ahol a legvilágosabb lesz), meg a széleit.
    A Vegas egy remek program, nem fog sokáig tartani neked a számodra is elfogadható szintű elsajátítása. Ugyan csak 32 biten működik jól, de jobbat/egyszerűbbet nem láttam még.
    Sok sikert!
  • Solt
    #21848
    ITT, ITT vagy ITT szerintem akad olyan aki tud neked segíteni!
  • Dokitudor
    #21847
    Sziasztok!

    Köszi Solt. Én 1 éve küszködök, de eddig senki sem tudott segíteni, hogy 2 nél több monitort tudjak vele használni. Persze így is jó, de szívesen fsx-eztem volna 3 monitorral. Ezért örültem meg hogy ilyen kártyát használsz.
  • Hypo #21846
    jesszusom de szar zene:)))

    OK skypeon jó lesz:)
  • metaxx
    #21845
    Nah meg is van. Aki keres az talál. zooming
  • metaxx
    #21844
    Hát, ha egyszer csak mikor ráérsz, tudnál tartani skype-on egy gyorstalpalót vegasból. annak örülnék. :)
  • Hypo #21843
    :) mondjuk most hogy jon a tel kicsit lesz ideje az embernek:) ha tudok es kell szivessen segitek
  • metaxx
    #21842
    Abszolút egyetértek, csak nem könnyű, hogy egyedül csinálok mindent, mondjuk 95%-ban. :De igyekezni fogok egy szint alá nem menni. :D
  • Hypo #21841
    :) de a cél mindig legyen magassan!!!!! :O
    Ha már a fotelpilóta oldal nem egy szokasos csunya blog engine akkor a video is lehetnek komolyak igaz tobb ido de megeri:)))

    Na jo kussolok
  • metaxx
    #21840
    Hát igen ezek azért professzionális tréning videók, azért ezeket nem lehet egy lapon említeni, az én házi barkács videómmal. :D
  • Hypo #21839
    illetve A2A training videoi is eleg komolyak
  • Hypo #21838
    ja az se rossz megoldás attól függően mekkora részről van szö. De mondom egy nyil pl AOA nal leveld trainingnel egy kek nyil meg egy repcsi volt azzal mutatta epp mit kapcsol.

    Vagy itt egy NGX trainingbol, elején hogy miröl is lesz szó aztén a bemutató

  • metaxx
    #21837
    Épp most keresgélek olyan videókat YT-on, ahol, a videó bizonyos részeit kitakarják. Mert arra gondoltam, úgy lehetne jól kiemelni a nézendő klikk részt, hogy körülötte mindent elsötétítek, mondjuk egy 70-80%-ra, hogy azért lehessen látni a panel többi részét is, de a kijelölt rész, ahol az esemény történjen az érintetlen maradjon. Gondolom maszkolással kell, de nagyon nem értem egyelőre a technikáját.
  • Hypo #21836
    :)))) persze persze, ez a cél. Érdemes egy két AOA videot megnezni ha tudsz oktatási szempontbol nagyon eltalaltak. De hat a tanitás egy külön szakma nem elég csak az anyagot tudni:)

    Ha kell valami segitség szolj nyugodta, bar annyira nem vagyok vegas fan, inkabb premier es after effetel dolgozom vegast max csak a vegre szoktam:)

  • Robi546
    #21835
    Üdv!

    Valaki fel tudná nekem dobni valahova az FSX.exe fájlt hogy letudjam tölteni ? Véletlen kitöröltem. :D Előre is köszi!
  • metaxx
    #21834
    Nem értelek félre abszolút, értem, hogy miről beszélsz, és köszönöm az építő kritikát, de mint bizonyára tudod, "az első palacsinta, mindig a kutyáé". :D Ha megismerkedek jobban vegassal, valószínűleg jobbak lesznek a videók, addig is, köszönöm még egyszer.
  • Hypo #21833
    Ok OK félre ne érts jót akarok csak, A Kattintásos rész amiről beszéltem egyszerű a magyarázat, a néző a feliratot olvasva közbe a panelen levő kapcsolo rengeteget bamulva elvesztheti a figyelmet a kis eger kurzor-rol ezert javasolt ilyen esetekben egy nyillal vagy barmi massal kimeelni azt amire eppen kattintasz. Rengeteg hasonlo dolgot csináltam már és teszteltem is ilyeneket kulonbozo nezokon és ezek bevett eljárások.

    A hang nekem annyira nem hianyzott hiszen ki van írva a szöveg, de tény hogy az is megkönnyiti a tanulását ha hallja az ember.

    Egy apróság a kiíráshoz választhatnál egy vastagabb prominensebb fontot, lehetőleg ne talpast inkébb valami helvetica családot.


    Csak igy tovább
  • eyecandy
    #21832
  • metaxx
    #21831
    Az egész intrót a Raven Design csapattól töltöttem le, és szabtam testre, ők szabadon felhasználható Creative Commons-os intrókat, és sok mást is csinálnak. http://www.ravenprodesign.com/
    Lesz, majd hangos videó is, sőt majd leginkább csak olyanok lesznek, de még csak ismerkedem Vegassal, és a feliratozást egyszerűbb volt megoldani, mint a hangvágást. :D A kattintásos nem látható részt viszont nem nagyon értem, főleg mivel 1080p-be szerintem tűéles a kép, legalább is nálam, de akkor a többieket is kérem, hogy erősítsék meg, hogy mennyire látszik / nem látszik a klikkelés, és akkor megoldom a jelölését.

    Más.: Ha bárkinek van saját videója, vagy készítene, review-ot, scenery-ről, gépről, kiegészítőről, hangosan, vagy feliratosan, szívesen közlöm az oldalon, a készítő nevének feltüntetésével természetesen.
  • Hypo #21830
    TRAVEL SEVICE VIDEO
  • Nesu
    #21829
    Én speciell a hangodat jobban szeretem
  • Hypo #21828
    fain:) elején a főcimen átmenő effekt ismerős :)
    Esetleg next time ahol kattintasz esetleg egy nyil mert neha nehezen kiveheto DE GRAT
  • metaxx
    #21827
    Fotelpilóta Youtube csatorna, és első videó
    QW Avro RJ Colda & Dark indítás, kézikönyv szerint.
  • Tompox
    #21826
    Szívesen...
  • Solt
    #21825
    Szia!

    Igen, az van.

    Egy monitort használok, igazából a CloD, a RoF és az ArmA miatt kellett ilyen erős kártya... nem akartam kompromisszumot.
  • gaspen
    #21824
    Hamarosan érkezik... mos'má becsszóra
  • Dokitudor
    #21823
    Sziasztok!
    Solt, neked 6990-es karid van? Ha igen hány monitort használsz vele?
  • Hypo #21822
    :)
  • Medwyn
    #21821
    A betűméret, asszem állítható...
    Amúgy igazad van, ezért is lenne érdemes hardveres instrumenteket használni (Saitek vagy jobb), de ahhoz meg pénz kéne, ahhoz meg mééég több idő, amit úgy kell eltöltenem, ahogy amúgy magamtól nem tenném (munkában pénzért ugye...)
  • Hypo #21820
    egyre nagyobb kijelzoket bamulunk egyre kozelebbrol, egyre nagyobb dpi es egyre kisebb betumeret....
  • Solt
    #21819
    Én Q9550-ről váltottam, oszt rádumáltak, hogy a HD6990 mellé illik 2600K-t venni... :D Ha ma kéne döntenem, a 2500K-t venném, egy deka különbség nincs... :)

    szifon szerviz tipp...

    @Ombika: Ja, hogy ingyen... úgy akkor már ivy... :D
  • Tompox
    #21818
    Szia!
    Átküldtem mammutmail-ben.
  • buszvezeto1
    #21817
    Sziasztok. valaki át tudná küldeni vagy feltölteni valahová a: Fsx/sound mappában lévő Atc mappát?! Email: [email protected]. fontos lenne... elöre is köszi :)


  • Nesu
    #21816
    A legütősebb proci ma ,a tesztek szerint a 3770 k proci ,viszont nagyon drága
  • polluxware
    #21815
    2nap múlva