33535
  • Hypo #21894
    esetleg itt http://www.captainsim.org/yabb2/YaBB.pl?num=1278999727 illetve kene letolteni a legfrisebb AIRAC ot.
  • szaddam502
    #21893
    Sziasztok! Feltelepítettem a Captain Sim 757, 4.2-t.A hibám a következő. Miután beprogramozom az FMC-be az induló és érkező repteret, szeretnék sidet és start választani a repterekhez, viszont az FMC azt írja hogy nincs se sid se star az adott reptérhez. Kipróbáltam más repterekkel is, de azoknál is ugyan ez volt a hiba. Hogy lehetne orvosolni ezt a problémát? Köszi előre is.
  • alien1313
    #21892
    Szuper, használom, bevált.
  • spyy55
    #21891
    GOODNIGHT......
  • djfules
    #21890
    Pontosan ezt írja ki: Invalid Hardwer or Driver Detected

    This graphics card does not meet minimum requirements for shader support. This product requires a geforce3/Readeon8500 class or better graphics card.

    Flight Simulator will now exit.

    Ati kártyám van és én ezt tettem lehet összefüggés?

    Az ATI meg valamiért nem akart foglalkozni azzal az utóbbi hónapokig, hogy driver szinten megoldja a problémát. Az ATI kártyák a felhők kezelésénél hasaltak el a közel múltig, ugyanis az Anti Aliassing kódolásába valami bug került. (hogy FS, vagy ATI oldalon azt nem tudni) Így, ha emelted az AA beállításokat felhős időben, pillanatok alatt 10 közelébe zuhant az FPS. Hosszas kutakodás után talált rá egy úriember megoldást, mégpedig a shader modell lecserélését. Az FSX DirectX 9. alatt shader modell 2.0-t használ alapból, viszont erre az ATI kártyák nincsennek optimalizálva. A Shader modell 3 telepítése ezt a gondot megoldhatja, viszont számos más gondot is hozhat, de erről később. A MOD innen tölthető le. Másik megoldás DX10 futtatás lehet, de ez megint rengeteg buktatót hordoz magában.
  • djfules
    #21889
    de lehet az is hogy elbeszéltünk egymás mellet mert nekem xp van fent, keresgéltem és ezt az oldalt találtam:
    http://www.digitalcombatsimulator.com/en/faq/Win32

    Na most ha ez az a bizonyos /3GB kapcsoló akkor nem vagyok kisegítve mert nálam láss csodát ez se működik, beírom a boot.ini fájlba és az FSX indításakor hiba üzenet jelenik meg hogy nem megfelelő a video kártya vagy valami hasonló, ha kíváncsi vagy pontosan leírom, mert már nem emlékszem rá.... ha kitörlöm akkor müködik...
  • Tessitore22
    #21888
    Heloo csak h újra látlak :))) esetleg folytathatjuk?? :DD
  • djfules
    #21887
    De béna vagyok.... Startmenü kellékek Parancssor

    C:/Documents and settings/Füles> (ide?) bcdedit /set IncreaseUserVa 3072

    Mert ha igen nekem azt írja ki, hogy : a megadott nevet a rendszer nem ismeri fel külső vagy belső parancsként , futtatható programként vagy kötegfájlként

    vagy rosszul írtam be gondolok itt a helytelen szóközre?
  • djfules
    #21886
    Ó (naná most jöttem a melóüból kicsit kókat vagyok :-) ) Köszi, kipróbálom
  • nibron
    #21885
    Pl. a lap alján lévő keresőbe beírod hogy "bcdedit" és megnyomod a gombot.
    De lásd kivel van dolgod, bekopizom neked:

    A 3GB virtuális memória beállítása:
    UAC kikapcsolása. Minden bezárása. Start menűből a Parancssort elindítani rendszergazdaként. Beírni "bcdedit /set IncreaseUserVa 3072". Kilépni, és újraindítani a gépet.

    Letiltása, ill. visszaállítás 2,5GB-ra:
    UAC kikapcsolása. Minden bezárása. Start menűből a Parancssort elindítani rendszergazdaként. Beírni "bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa". Kilépni, és újraindítani a gépet.
  • djfules
    #21884
    Jó nagyon nekem fent van!
    nibron: köszönöm a válaszod ezt a "bcdedit" beállítást hol csinálod egyébként igazad van lejjebb vettem pár beállítást és már nem csinálja holnap repülök eggyet majd meglátjuk!
  • exTrem
    #21883
    Erről valakinek vélemény, tapasztalat ? link
  • Robi546
    #21882
    Üdv! Az AeroFly FS -ről tud valaki valamit hogy kb. milyen ? Az egész világ úgyvan kidolgozva mint a videón vagy csak Svájc/Ausztria ? Mivel láttam videót,jónak tűnik,14.8 Gb. Vélemények/tapasztalatok ? Előre is köszi!
  • Hypo #21881
    :))) vagy fs9 :))))
  • nibron
    #21880
    Ugyanaz a memória hiba, csak le van kezelve az alkalmazásban, ezért van csak hang. Ha elég sokáig csinálja, az egyik fordulónál (pl. taxiról befordulsz az állóhelyre), meg fogod kapni az out of memory hibát. Arról van szó, hogy a megjelenítendő objektumok rajzoló algoritmusának le kell foglalnia memóriaterületet de az oprendszer nem tud adni, mert elfogyott az alkalmazás virtuális memóriája. Mielőtt elszáll lehet olyan is, hogy egy csomó objektumot nem rajzol ki.
    Az NGX és az iFly737 is rengeteg memóriát zabál (az ifly kicsit többet), többet mint 1.5 gigát, és a 32 bites alkalmazások max. 3 gigát használhatnak, ebbe a keretbe kell beszorítanod az FSX-et. Alapértelmezésként a windows csak 2.5 gigát engedélyez, de a bcdedit-el meg lehet növelni max. 3 gigára. Ez egy perzisztens beállítás, de időnként elfelejtheti a windows. Ha felmerül ennek a gyanúja, újra és újra engedélyezni lehet. A másik megoldás, ha a megjelenítendő objektumok számát/méretét lejjebb veszed. Az FSX-ben ezt inkább csak a felhők megjelenítésében tudjuk szabályozni, vedd le a "Cloud draw distance" értékét a minimumra és a termálokat ne jelenítse meg. Ha a TEXTURE_MAX_LOAD értéke 4096, akkor minden egyes felhő pamacs rajzolásához 67 megát kell foglalnia az alkalmazásnak. A másik amivel csökkenteni lehet az a Traffic beállítások. Itt is az cél, hogy minél kevesebb objektumot rajzoljon egy időben.
  • djfules
    #21879
    Na az Out of memory probléma megszünni látszik, ma egyszersem jött elő :-)
    Viszont van egy másik, a jelenség csak annyi hogy bizonyos idöközönként meg szólal a windows figyelmesztető hang de ezenkívül semmi semm történik az FSX fut tovább még az FPS sem esik le semmilyen arra utaló jel nem történik higy hiba lenne csak ez a fél-1 percenként megszólló hang (idegesítő)

    Van még egy hiba napló bejegyzésem hátha okosabb lesz valaki nálam!

    Forrás: Application Hang
    Tipus: Hiba
    Esemény azonosító: 1002
    Kategória: (101)

    Nem válaszoló alkalmazás: fsx.exe, verzió: 10.0.61637.0, nem válaszoló modul: hungapp, verzió: 0.0.0.0, memóriacím: 0x00000000.

    További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
  • eyecandy
    #21878
    Nem hangzik jól :(
  • Hypo #21877
    megneztem a te xml-ed amit elkuldtel neked nincs vegen csak egy ures sor 96.
  • eyecandy
    #21876
    Fatal: kösz este próbálom
    djfüles: kösz de a szerkezet nálam ok, a rejtett karakter lehet a bűnös ill még ezt találtam a PMDG supportban
  • djfules
    #21875
    Nekem is csinált hasonló problémát az a dll, Nekem nem volt add-on menü a fejlécben és kiderült hogy rossz volt a szerkezete, valahogy így kellene kinéznie:

    <?xml version="1.0" encoding="Windows-1252"?>

    <SimBase.Document Type="Launch" version="1,0">
    <Descr>Launch</Descr>
    <Filename>dll.xml</Filename>
    <Disabled>False</Disabled>
    <Launch.ManualLoad>False</Launch.ManualLoad>
    <Launch.Addon>
    <Name>Addon Manager</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <ManualLoad>False</ManualLoad>
    <Path>bglmanx.dll</Path>
    </Launch.Addon>
    <Launch.Addon>
    <Name>iFly Menu</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <ManualLoad>False</ManualLoad>
    <Path>E:\FSX\Modules\iFly737NG.dll</Path>
    </Launch.Addon>

    Egyébként azóta egyébkénrt nem dobott "még" hibát egy órás repülés után nem dobta a hibát
  • [HUN]FaTaL
    #21874
    Az barmolta el nekem is. Nem az eleresi ut rossz, hanem a dll.xml végére szúr egy random karaktert, az utolsó sorba. Azt kitörlöd, elmented és jó lesz.
  • eyecandy
    #21873
    Az fs hogyan hívja be a dll-t? Hol van az elérési út? Nem lehet, hogy ott van hiba?
  • eyecandy
    #21872
    Mondjuk a Wilco E175-t raktam fel utóljára de az nem is szerepel a dll ben. Átnézem mégegyszer
  • djfules
    #21871
    Nem tudom egyszer csinálta münchenben, akkor de nagyon eredt az eső teszt képpen. Még nem volt időm tesztelni fekraktam a NGX SPc1 javítását lehet megoldotta a kérdést, majd meglátjuk ma...

    Ezt elhiszi valaki???
    http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/pilotanak-adta-ki-magat-a-csalo-2110785
  • [HUN]FaTaL
    #21870
    Valamelyik wilco gép pl. behány egy random betűt a végére, attól összedől az XML szerkezet és egyetlen addont se tölt be, mert nem tudja parseolni az xml-t. Persze hibát nem ír rá a fogyatékos fs :D
  • Hypo #21869
    nézd végig mi van benne, van egy sor mindegyiknel disable FALSE akkor megy a cucc ha True akkor nem lehet megy olyan is ami már nincs is ott és az kavar be, illetv eitt van tool is hozzá http://www.flight1.com/view.asp?page=library

  • [HUN]FaTaL
    #21868
    Nincs hiba az xmlben? Nézd át, némelyik addon szétbarmolja.
  • eyecandy
    #21867
    Az FSX valahogy elvesztette a kapcsolatot a dll.xml el és így nem is tölt be semmilyen alkalmazást ami onnan indulna. Valakinek ötlete?
  • metaxx
    #21866
    LHSIMULATIONS – A SZÍNFALAK MÖGÖTT 2
  • pvz
    #21865
    Röviden megosztanék egy pozitív tapasztalatot az FSX szimmel kapcsolatba. (sokszorosan letesztelve) PMDG B744 és B738 típusokat használok. Igen sokszor lefagytam repülés közben amikor a menükben matattam, mondjuk egy nézet váltásért. Mióta az EZCA kamera telepítve és konfigolva van, egyszer sem fagytam fatal errorral. Jó leszállásokat. :-))
  • almostatys
    #21864
    Ja és Ice AI traffic-et használok.
  • almostatys
    #21863
    Sziasztok!

    Miért van az,hogy pl REX vagy AS 2012 weather motorjával repülök real weather-ben és ha nekem egy adott reptéren X pályára kell landolnom,a traffic gépe velem szemben száll le? Nem minden reptéren fordul ez elő,de van egy pár amin már ezt tapasztaltam. Pl most szálltam le Osloban a 01R pályára és a traffic velem szemben a 19L pályára landolt,így összeütköztünk.
  • eyecandy
    #21862
    Csak az NGX csinálja és csak LHBP-n?
  • djfules
    #21861
    Ha tőlem kérdezed, még mindig csinálja de csak a pmdg NGX eddig semmi gond nem volt vele, REX nélkül is csinálja. Felraktam a legújabb FSUIPC + a windowshoz is feltettem az összes frissítést, valamicskét javult a helyzet, pl. LHBP ha kiveszem a CITY-t akkor nem csinálta.... tényleg nem értem rengeteg utat repültem vele de sose csinálta most meg folyton jön ezzel az OUT OF MEMORY hülyeséggel.... de azért köszi a tippet.
    Még valami?
  • eyecandy
    #21860
    Fejlemény?
  • metaxx
    #21859
    Freeware szekció 9
  • Tompox
    #21858
    Minnyáá küldök másikat
  • gaspen
    #21857
    Bezony, mást se csinál egész nap, csak buherál...
  • polluxware
    #21856
    akkor valki csak buherálja a gaugékat bele?
  • buszvezeto1
    #21855
    Szia Tompox!
    Megkaptam az emailed és köszönöm szépen, csak egy a probléma:
    A pilóta olaszul vagy spanyolul beszél és nem angolul. ( Az ATC angol. )

    Nem tudom, hogy rosszat küldtél-e vagy ilyen az ATC mappád.??!

    Válaszod előre is köszönöm!