33535
  • Hypo #21934
    az jó én nem szerettem egy monitoron meg plane nem, kenyelmesebb ipaden egy sima pdf reader oszt jonapot ingyen. én a checklisteket is ott nyomatom
  • eyecandy
    #21933
    Én egy monitorral használom, még nem vettem észre teljesítmény esést, de nincs is sokáig megnyitva. Megnézem az eljárásokat, esetleg egy manualt oszt jónapot.
  • Hypo #21932
    Persze ez forum nincs is baj ezzel, esetleg youtube EZCA és mindjárt elojon hulyéknek keszitett srttings video onnan meglehet mindent tanulni. Én is onnan néztem:)

    Angol meg nem kell perfektnek lenni csak akarni kell valamit, mondjuk kicsit elszomorito hogy a mai 15-25 éves emeberek kozött az idegennyelv az lofax alatt van. a leggyengebb egesz euban, talan az albanok akik ennyire nem ebszelnek mas nyelveket, de hat vilagnemzet vagyunk tanuljanak meg magyarul.....
  • Hypo #21931
    ja ha ket monitorod van, de amugy nem szeretem azt a progit mert bugos és kurvára zabálja a memoriat ahogy egy tobb oldalas pdf et huzol ne.
  • djfules
    #21930
    Dokitudor én nem rég vettem 25.000-ért egy 10"-os kínai tabletet azt használom a pdf Chart-ok hoz. Tökéletesen működik. A jeppview-ben meg lel lehet menteni PDF ként. Mondjuk én a jeppensen-től a FliteMap-et használom szerintem jobb.
  • djfules
    #21929
    Á a manuál eszembe se jutott, hisz perfekt angol vagyok, (jelzem időbe telik lefordítani értelmesre) de hát azt hittem ez a fórum...mindenesetre köszi a hasznos "b@szol elolvasni" tanácsot!
  • eyecandy
    #21928
    Vagy használod ezt a letöltött chartokhoz repülés közben
  • Hypo #21927
    okay:)
  • perko
    #21926
    Ha vóna ipadem
    Nem vettem meg, csakhát androidos a platformom.
  • Hypo #21925
    simplates hát csak pénzkidobás, chart letölt pdf ben és mehet ipaden szépen ingyen
  • perko
    #21924
    Ezekszerint igen.
    Jeppesen Mobile TC

    Androidra ez van

    SimPlates for Flight Simulator
  • Dokitudor
    #21923
    Sziasztok!
    Van tudomásotok arról, hogy a Jeppview programot iPon 4-en lehet-e használni? Most sikerült beszerezni és bár kicsi a képernyője de szívesen kipróbálnám.
  • Chazz76
    #21922
    Talán mert b@szol elolvasni a manual-t,és csak nyomkodsz mindent összevissza.
  • djfules
    #21921
    Ó megvan. (elöbb gondolkozik aztán ír) márcsak egy gond ha a camera nézetet akarok beállítani és elfordítom a joy HAT switch -el akkor visszaugrik középre, miért?
  • djfules
    #21920
    Na bénázok itt az Ezdok-kal, probáltam beállítani, mindent úgy csináltam ahogy kell de nem működött, aztán észre vettem hogy a CONECTED mellett az ACTIVE felirat nem sárga vagyis nem aktív de ezt hogy lehet bekapcsolni?
  • Hypo #21919
    :) a trackir resze annyira nem erdekel arra ott nemek az ezca mas camera nezet se nagyon, de a weathert majd meglesem
  • bondi
    #21918
    A tobbi funkciot nem kell hasznalni, csak ha akarod, siman kikapcsolhato, meg en is csak a weather enginet hasznalom, majd ma kiprobalom a tobbit is, es referalok. A weather viszont 10 pontos.
  • Hypo #21917
    Biztos jo csak engem megremitett a tobbi funkcioja, ilyen 3 az egyben.
  • bondi
    #21916
    En innen kaptam a kedvet, de van sajat forumuk is az Avsimen.
  • bondi
    #21915
    Végre megoldotta vki a real weather szimulációt, az Opus FSX-el foglalkozó fórumokat hetek óta figyelve végre rászántam magam, és megvettem. Csodák csodájára azt látom a cockpitból, amit a szoba ablakán kinézve is látni. Az AS2012-t fent hagytam, azzal beküldve a textúrákat, de utána lövöm is ki, és igazi METAR szerinti időben repülgetek. Nem esik az eső a gomolyfelhőkből, a scattered az tényleg scattered, az OC pedig olyan igazi felhőtakaró. Csak dícsérni tudom, folyamatosan updatelik, igazi profi supportjuk van, ja és van benne egy Live camera funkcio is, ami olyan mint az EZDOK, ezt mondjuk nem probaltam, de meg az is lehet hogy erre is ezt Is beallitom, es az ezdok nem is kell, ezzel is eroforras szabadul fel. Érdemes megnézni a screenshotokat, tuti vasarlas belole :p
    Erdemes elolvasni hogyan oldottak meg a METARok kozotti idojarasi atmeneteket, egyszeruen profi amit megcsinaltak. A REX es ASE ezntul max texturakra lesz hasznalva....
  • Papirzacsi
    #21914
    Aszittem a felhők mérete zavar, mert az is túl nagy némely típusnál. Sztem ez ezeknek a generátor progiknak a sajátossága, így sokat nem tudsz tenni ellene. De sztem a 10-15ezer láb is elég sok.
  • almostatys
    #21913
    A cumulus eléggé magasan van real weather-ben. Ezt szeretném lejjebb vinni,de azért ne legyen a földön,hanem olyan 10-15ezer ezer lábon kb.
  • gaspen
    #21912
    Alaocsony, közép vagy magasszintű felhőzet? Gomolyos vagy réteges ?

  • Papirzacsi
    #21911
    Meglehet. Alakítsd át a felő modelleket kisebbre, gyakorlatilag újakat kell gyártanod.
  • Papirzacsi
    #21910
    Nem is egyet.
  • [HUN]FaTaL
    #21909
    Megváltoztatták és erről privát üzenetet is kaptál.
  • almostatys
    #21908
    Sziasztok!

    Két kérdésem lenne,az első a forummal kapcsolatban: Megváltoztatták a belépési lehetőséget vagy én vagyok hülye? Úgy emlékszem,hogy eddig felhasználónevet kért a belépéshez,most meg emil címet kér. :-)

    A másik kérdésem már FSX-el kapcsolatos: Be lehet azt állítani valahol,hogy 37.000 láb magasan repülve a felhők ne legyenek látszólag majdnem olyan magasan mint ahol én repülök,hanem lejjebb legyenek? A valóságban is sokkal lejjebb látszanak a felhők gyengén felhős időben 10-11ezer méter magasságban repülve. Amúgy AS2012 és REX Essential progikat használok kiegészítőként és valós időjárásban szoktam repülni ha ez számít valamit.
  • [HUN]FaTaL
    #21907
    :D
  • metaxx
    #21906
    Csak tippelek. A gyári 747-el próbálkozol, tele tankkal, tele terhelve, egy 2km-es kifutón, persze fékszárny nélkül. :D
  • Hypo #21905


    Elevator = Fel-le Settings Controls Assignment Joystick axis Elevator Joy felhuz, Aileron Joy oldalra huz, Rudder vagy pedál vagy ha forgathato a joy.
  • fcbarcelona1
    #21904
    Sziasztok!
    Hogyí lehet beállítani a joystickon hogy fölhúzza a repülőt mert nekem nem húzza föl
  • metaxx
    #21903
    EZdok Camera beállítás kezdőknek.
  • Clidey
    #21902
    Húúú itt valami nagyon el van kapálva a scale-ezéssel...mi ez, modellrepcsi?? :D



    AMúgy szép cucc természetesen.
  • Clidey
    #21901
    Srácok akadt egy kis gebasz...hátha tudtok rá valami okosságot.

    Szóval adott egy FSX röpcsi, hozzá 5-6 festés-változat. A szim indításakor ezekből egy kiválaszt, majd szituáció betölt. Repcsi szépen megjelenik semmi gond. Aztán váltás másik festésre. Az is megjelenik semmi gond. Végigzongorázva az összes festést mind teljesen hibátlanul használható.

    Aztán egyszer csak gondol egyet az FSX és nem hajlandó betölteni egyetlen festést sem váltáskor, csakis és kizárólag a defaultot (értsd: csak azt ami a sima texture mappában van, nem pedig a texture.xyz-ben), arra "ugrik" vissza hiába is csak egyszer a legelején választottad azt azóta nem. És már az előválasztó ablakban is csak az a default jelenik meg, habár a festési ikonok között más van kiválasztva.

    Találkoztatok-e már ezzel a hibával és vajon mi okozhatja?
  • Hypo #21900
    CRM tulajoknak kötelező Longview Ranch
    http://fullterrain.com/product_usOG39.html és már creatureFlow-val :)
  • lordt0m
    #21899
    Sziasztok! Nézegettem mostanában az RAH-66 Comanche nevű helikoptert. Találtam is egyet, de FS2000, vagy 2002-höz. Na most olvasgattam konvertálgatásokról, valakinek valami ötlet? Előre is köszi!
  • metaxx
    #21898
    Megjelent a ProTu154 B2, 1.1-es változata, FSX-re. Ha van köztetek olyan, aki jól ismeri a típust, és lenne kedve egy review-ot írni az oldalon, szóljatok. A fájlokat itt lelitek. Ami kell, az 1.0, és 1.1
    http://files.protu-154.net/pt-154b2_fsx.html
  • pvz
    #21897
    Javították a hibát. Minden rendben.................. :-))
  • pvz
    #21896
    Sziasztok! Használja valaki közületek az FSXFollow iPhone progit? IOS5 alatt semmi gond nem volt vele. IOS6 alatt nem müxik !!!Hasonló tapasztalat valakinek? Letöltöttem a legújabb verziót, de az sem müxik!!! :-((

  • spyy55
    #21895
    NAVIGRAPH fent van? Az segíthet.