33535
  • Matth3w
    #22054
    Szia ezt kell hozza megvenned, a program maga ingyenes csak a hozza tartozo credit pack nem! Reptertol fuggoen altban 3-5 credit egy-egy nagyobb repter, van ami ingyenes

    Aerosoft AES

  • 480 008
    #22053
    sziasztok. hogy birom ezt így én is megcsinálni hogy hozzám is jöjjönek ezek a cuccok mint a képen?http://www.rikoooo.com/images/addon-ons/Flotte_Emirates_FSX/B777-200ER/EMIRATES250.jpg
  • perko
    #22052
    Szerintem is megérdemlik.
  • Hont
    #22051
    Kérem szépen! Ez csak átmeneti állapot!
    Remélem jövőre az LHSim is oda ér!!!
    Bár a Mi szemszögünkből nézve már túl is lépett....
  • perko
    #22050
    Ha valaki esetleg nem látta még.



    simFlight Awards 2012 – Nominations

  • Hont
    #22049
    Nekem pont most 1 éves az egyik, és reggeltől estig nyúzva van!
    99%-os!
  • zstomi
    #22048
    256-os. Olvastam erről az élettartam paráról, ezért gondolkodtam el rajta...
  • Hont
    #22047
    Kérdés, hogy mekkora az SSD?
    Én először egy 128 ra tettem az OP és közvetlen rá az FS-t, de így kicsi volt! Raktam be még egy 120 most azon van az op és 128 -on az FS!
    Szerintem ha nem muszáj akkor én már nem tenném HDD-re!
    Már csak a bootolás miatt sem! 1000x gyorsabban tölti be az FS-t!
  • zstomi
    #22046
    Hi! Mielőtt belevágnék az újratelepítésbe, érdeklődnék, van-e valamilyen tanácsotok SSD-t illetően... Ugyanis beszereztem egyet és nem tudom, hogy az oprendszeren kívül az FSX-et és kiegészítőit is erre pakoljam-e, vagy a kiegek maradjanak a HDD-n?
  • nibron
    #22045
    Ha jól tudom ilyen magától visszaálló itt az FSX-ben nincs. Működött az, csak nem állítottad be a repeat funkciót ezért gombnyomásonként csak egy osztással tér ki. Itt külön gomb van a középre állításra: default: NP5.
    Halkan megjegyzem, hogy egy repülő 3 tengelyes, és inkább egy ilyen joy-ra kellene konfigolni, akkor ott axis-ra rakhatod a ruddert is. Ha nincs csak 2 tengely, akkor inkább az autoruddert kellene bekapcsolni. És akkor a csűrőkormányra műkszik a földi kanyarodás is.
  • zstomi
    #22044
    Köszi a válaszokat...
  • eyecandy
    #22043
    Köszi, találtam egy választ itt. Minden ok, egészen addig amíg flapset nem nyitok taxi előtt. Akkor aztán elszáll.
  • Frenky
    #22042
    Re! Kösz a választ, akkor inkább azt kérdezem, hogy melyik az a gomb amit lenyomok és fordul a gép, mikor a gurulópályán is vagyok. Amíg nyomva tartom fodrul és ha elendegem a gombot az oldalkormány visszaáll alaphelyzetbe. Nah ezt keresem! Az IL-2 ben, Flightben és még sok simulátorban ez műxik is. Gondolom itt is van ilyen lehetőség. Hiába bindeltem rá a JOYgombot, nem érzékelte.
  • nibron
    #22041
    Előbb pontosítsunk. Az oldalkormány az a rudder. És nem a rudder trim. Minden kormányt lehet trimmelni.
    Ha nem érted a konfig fájlt, próbáld meg programból állítani: Settings - Controls... - Button/Keys alatt találsz két sort. "Rudder (yaw left)" és "Rudder (yaw right)". Itt kicsit egyszerűbb.
    A slew módban a gépet tudod vizuálisan pozicionálni. Pl. F1-süllyedés, F2-emelkedés stop, F3-lassú emelkedés, F4-gyors emelkedés. A joystickkal pedig előre, hátra, balra, jobbra. Minden irányban meg lehet dönteni, sebességet beállítani, stb...
  • nibron
    #22040
    Én úgy szoktam csinálni, hogy először feltelepítem az alapokat (FSX+SP-k), majd átmásolom az egészet (a documents, appdata és user mappákkal együtt), és csak azokat az addonokat telepítem újra, amelyek nem működnek megfelelően. Hunfatal a #22037 hsz-ben felsorolt párat, az korrekt. Plusz a Flight1, FSDT cuccok a védelem miatt. Én a legnagyobb rendszereket is simán egy nap alatt megcsinálom.
  • Frenky
    #22039
    Sziasztok!

    Egy kis segédlet kellene. Nagyon rákattantam az FSX-re, csak egy pár dolgot még nem igazán értek, bár amit lehetett már elolvastam.
    Szeretném beállítani az oldalkormányt más gombokra pl.: Q és E de lehet más is, vagy esetleg a régi joystic_om 2 gombjára.
    Háát eddig még nem sikrült. A configban is megtaláltam, de nem értem a kiosztáshoz tartozó számokat RUDDER_TRIM_LEFT=45,10
    RUDDER_TRIM_RIGHT=135,10 Még egy dolog, hogy minek van a SLEW MOD mire jó? Thx & bye.
  • nibron
    #22038
    A közölt információk alapján csak ennyire futotta. Viszont most, hogy csöpögtettél még egy kis infót, most már világos asszem.
    Szóval arról van szó, hogy a hiba nem a készülékben, hanem benned vagyon. Nagyon egyszerű és logikus, csak arról van szó, hogy NGX esetén kicsit másképpen kell használni. Az FMC-ben lehet egy jó pár olyan adatot állítgatni amit az FsP is használ és felügyel. Ilyen az üzemanyag és a súlyozás is. Pl. miután konfiguráltad az utat az FsP-ben, majd az FMC-n állítasz az üzemanyagon, akkor elkezd a két érték között ugrálni. Azért mert az FsP és az NGX is ciklikusan számolgatja az értékeket és folyamatosan felülírják egymást. A súlyoknál ráadásul nem teljes az átfedés, és azok összeadódnak, ezért van az overload. Azért, hogy az ilyen anomáliák elkerülhetők legyenek, én pl. az alábbiak szerint használom:
    1. Megnézem, hogy az FsP hány utast akar szállíttatni, majd cancel-el visszalépek.
    2. FMC-ben beállítom a szükséges üzemanyagot.
    3. FMC-ben beállítom az utasokat, és a súlyokat.
    4. Fsp-ben beállítom az utasokat és a súlyokat. Itt a cargo-nak csak informális jellege lesz. Itt már az üzemanyaghoz nem szabad nyúlni.
    5. Amikor beállítom a Flight Id-t, azon a párbeszéd ablakon le kell tiltani, hogy az FsP számolja a súlyozást. Minden gépnél csak egyszer kell megtenni.
    6. Megadom a többi paramétert. Aztán usgyi.
    Ezek után már nem ugrálhat.
  • [HUN]FaTaL
    #22037
    ProgramDataból és AppDataból kellenek a cuccok, plusz van pár kieg amit újra kell tenni, de összességében átvihető.

    PMDG gépeket, Aerosoft AES-t, iFlyt, Active Skyt biztosan újra kell tenni.
  • eyecandy
    #22036
    Kösz, de az, hogy nálad fut az nem túl nagy segítség
    Megnéztem a logokat, de semmi, nem is vártam, akkor lesz valami hiba, mikor elindítom az adott utat, folyamatosan overload van és ugrál a súly meg a cg.
  • Nesu
    #22035
    Itt is van FSX/FS9 Registry Repair Tool (36KB) ez kijavítja a reg bejegyzést vagy újra regisztrálja a játékot .
  • Nesu
    #22034
    van egy kis program ami reg .file bejegyzést újraírja így elméletileg nem kell ,újratelepíteni a játékot .Viszont ez még nem jelenti azt hogy így tökéletes marad .minden fsx bejegyzést másolni kell a c: könyvtár rejtett dokumentumaiból .

    Sok sikert .
  • metaxx
    #22033
    próbáld ezt átfogalmazni, mert -lehet, hogy csak nekem- nem világos mit is szeretnél pontosan.
  • zstomi
    #22032
    Sziasztok! Ha teljesen új gépet veszek és a régi gépen lévő FSX-et egy csomó megvásárolt kieggel szeretném átrakni, megtehetem, vagy problémát fog okozni?
  • djfules
    #22031
    Na de remélem megéri várni már tényleg jó volna egy komoly airbus, remélem megközelíti majd a NGX-et.
    Grat a 100. hoz! Szívesen olvasgatom...
  • nibron
    #22030
    Már több mint 80 utat teljesítettem az összes NGX típussal, de nem volt semmi bajom velük. Az FsP-nek van pár apróbb hibája, de úgy látszik a fejlesztője nagy ívben tojik rá, gondolom a sok lopás miatt elment a kedve. Eddig csak az NGX, FS2Crew és FsP triumvirátus okozott némi gondot a mini display megjelenítésében, de azt könnyen lehet fixálni. Amikor az amortizációt fizeted ki, akkor lefagyhat az FSX, de az általában azért van, mert belekattintgatnak a homokozásba. Békén kell hagyni és pár másodperc után helyreáll. Más nem volt. Van az FsP mappájában egy log fájl, nézd át azt, lehet, hogy találsz ott valamit. Esetleg az FSUIPC logját is megsasolhatod.
  • metaxx
    #22029
    Ó bár annyi 100-asom lenne, ahányszor 'jövő hétre' ígérték azt a szegény gépet. :D
  • djfules
    #22028
    Ha vársz egy kicsit nemsokára megjelenik az Aerosoft Airbus X Extended ami már tud mindent és jól is néz ki!
    A jövőhétre ígérik! Szerintem a nem lehet megoldani (és nincs is sok értelme úgy se működne együtt) a panel cserét de festést bármikor cserélhetsz rajta.
  • almostatys
    #22027
    Sziasztok!

    Létezik olyan Airbus FSX-re amiben van normálisan használható FMC és nem a Wilco Airbus? A330 vagy A340 kellene legjobban! Esetleg ért valaki a gép textúrák és a panelek " mixeléséhez" ? jó lenne beletenni egy CLS modelbe egy Wilco panelt.
    Miért van az,hogy a Boeing több típusát is leszimulálták már, az Airbus-t pedig eddig csak a Wilco csinálta meg FMC-vel,de a textúrája förtelmes!?
  • exTrem
    #22026
    LHBP Azt írják a megjelenésre, hogy január közepe reális lehet :) Nem semmi ...
  • eyecandy
    #22025
    Valaki segítene, hogy lehet összehozni az Fspassangert és az NGX-et? Mikor elindítom az FsP-t mindíg kiakad az FMC hiába nullázom előtte az érékeket.
  • Nesu
    #22024
  • Tessitore22
    #22023
    Értem.. köszi
  • Clidey
    #22022
    Karácsonyig elképzelhető, de még nem biztos - a legutóbbi infók szerint.
  • Tessitore22
    #22021
    Valaki nem tud valamit (pl.: megjelenés) az érkező AS An2-ről??:))
  • Frenky
    #22020
    Ok, kösz a válaszokat :-) Akkor hogyan tudnék Magyar gépet/ket betenni a játékba? Tudnátok segíteni? kösz.
  • Nesu
    #22019
    MInden képen ott van ,hogy FS 2004 még a link is ezt tanusítja .
  • Clidey
    #22018
    Sajtóhiba. Előfordul.
    Amúgy sem a telepítőben, se a mellékelt readme-ben egy szóval sem említettem hogy kompatibilis lenne az FSX-el, mindenhol kifejezetten FS2004-et írok, sőt a telepítő is a 2004 könyvtárszerkezetéhez telepíti a fájlokat.
    Elég lett volna csak ezeknek hinni...
  • Frenky
    #22017
    Hi! Kösz az infót, de akkor miért írták a géphez ezt: Freeware – FS2004, FSX, X-Plane hm... A lap alján van a gép..
  • Hont
    #22016
    Köszi! Ennek hasznát vesszük! Én legalább is! ;)
  • perko
    #22015
    Erre most akadtam rá, akit érdekel nézze meg (letölthető pdf).
    Sok hasznos információ egy helyen.

    MUDRA IISTVÁN:
    R E P Ü L ŐT E R E K
    ÉS REPULŐTÉRII BERENDEZÉSEK
    ( J EGYZ E T )
    link

    (Aki ismeri passzojon)