33535
  • djfules
    #22414
    Hali! És milyen VGA kártyád volt X6-os alatt? Settingsek fullon vagy volt némi kompromissum?
  • almostatys
    #22413
    Ja és érdekes,hogy csak a VC módban sötétek a kijelzők,2 D-ben mindegyik működik.
  • almostatys
    #22412
    Rakott már valaki PMDG 747 panelt Project Opensky 747 textúrába? Én már csináltam ilyet,szépen is működik,de csak a passenger 747 gépek. A cargo gépeknél a VC is ok,de sajnos minden kijelző sötét. Nem tudja esetleg valaki,hogy mi lehet a probléma?
  • almostatys
    #22411
    Helló!

    Nekem volt X6-os AMD procim,de lecseréltem egy i7 2600K-ra,mert azt olvastam mindenhol,hogy az jobb FSX-re. Igazából egyikkel sem vagyok megelégedve 100%-osan. Nem akarlak rábeszélni az X6-ra,de szerintem csak akkor vegyél olyat ha van mellette egy SSD is. Hidd el,nagyon sokat dob az FSX sebességén az SSD. AMD-vel az volt a gondom,hogy nagyobb reptereken és környékén többszőr megakadt a kép scenery alatt,de az FPS érdekes mód jobb volt mint az i7 alatt,ami ráadásúl fel van húzva 4.5GHz-re.
  • nibron
    #22410
    Ez egy külön világ. Pár éve történt, hogy egy neves játékfejlesztő cég kiadott részfeladatokat egy magyar fejlesztői csoportnak. Történetesen a projektet többek között az amd is szponzorálta. Éppen azért, hogy elvárhassa a saját technológiájára is a fejlesztést. A magyar fiúk első körben nem fogták fel, hogy mi a probléma. Megcsinálták a szokott módon. Nem is vették át tőlük. Néhány megfutott kör után jól megcsinálták. De találkoztam már olyannal is, hogy a fejlesztők felvették a szponzori pénzt, és szinte nem csináltak érte semmit.
  • Hypo #22409
    és akkor még ne beszéljünk a háttérben kötött megállapodásokról sem, épp melyik játékfejlesztőt melyik nagy cég támogatja, nem hiszem hogy egy Nvidia-val leszerződött game studio QA csapata, annyira ráfeküdne ATI-in csekkolni az optimalizálást:)
  • nibron
    #22408
    Nem eladó vagyok, hanem végzettségem szerint villamosmérnök-programozó matematikus, és jelenleg szakértő-tanácsadóként dolgozom. De egy eladó is lehet bármilyen párti. A gpu technológiáról én is ezt írtam.:) Itt a leglényegesebb különbség ugye a feladatoptimalizálás. Az nvidia egy az egyben oldja meg teljes erővel, míg az ati feldarabolja és külön szálakon próbálja futtatni. Egy fejlesztő nem fog odafigyelni, hogy szálakra optimalizálva adja át az adatokat, hanem egyszerűen elküldi az adott adatcsomagokat és ámen. Mert ez a fajta optimalizálás idő meg pénz. És ez még az IDE-n belül van. Az IDE-t ill. az ahhoz kapcsolódó modulokat is meg kell írni, és ott is ez a gond. Magyarán ahhoz, hogy ki tudjuk használni az ati adta lehetőségeket külön kódot kell írni, és ez van az a64-es proci készlettel is. Ha ezt nem írják meg, akkor is működik. És a fejlesztőknél ill. a management-üknél ez a legnagyobb gát. Nem ölnek bele több pénzt mit amit feltétlenül muszáj.
  • Nesu
    #22407
    csak azért szúrtam be ide mert a malév ezvel a géppel váltotta le a CRJ 200 -t .Persze azoknak érdekes akik gyűjtik a malév gépeit
  • Solt
    #22406
    Elég baj, ha "eladóként" bármilyen párti is vagy... a felhasználási igénynek, illetve az ár/érték aránynak kéne meghatároznia azt, hogy mi lehet a jó választás hardver terén. Processzor terén valóban az intel jár előrébb, de gpu technológia terén az nv évek óta csak követi az amd-t!

    Mi az, hogy "a kiprogramozása túlságosan bonyolult"? Mit akarsz ezzel mondani? A játékokat nem AMD-re, vagy NV-re írják, hanem egy adott keretrendszerre, így a fejlesztés terén semmi különbség nincs!



  • nibron
    #22405
    Jó vidi. Már a megközelítéskor látszott, hogy oda fogja vágni.
  • nibron
    #22404
    A RAM sebessége globálisan hat az FSX egészére. Azt is mondhatnánk, hogy szinte minden adat rajta megy keresztül. Én azt mondanám, hogy most hagyd a fenébe az egészet. Semmi értelme X6-os procit használni ilyen memóriával, kb. olyan mintha egy Core2 duo-t használnál, és ez a vga-ra is igaz. Inkább gyűjts össze annyi pénzt, hogy kijöjjön az alaplap, proci, memória, vga és akkor vedd meg egyszerre. A vga is olcsóbb lesz később. Nincs értelme alkatrészenként csere-berélgetni. Az jóval drágább, és több az elégedetlenség is. Gépet úgy kell összerakni, hogy 3-4 évre teljesen jó legyen.
  • djfules
    #22403
    Köszi a választ, Sajnos tudom RAM ügyileg szarrul állok de most ez van...Új alap lap új proci az + 35 ezer , majd talán jővőre...
    Akkor talán Nvidia lesz, a Ram gondolom visszafogja a VGA-t?
    Szemét dolog ez mert ha megveszem nem tudom hogy a másikkal milyen lett volna, ezért a nagy dilemma! Köszi a válaszokat és a türelmet, tudom nem hardver topic ez, de nekem csak FSX miatt érdekel hogy milyen VGA kerül a gépbe...
  • nibron
    #22402
    1. A tápot ki kell számolni: proci, vga, többi elektronika, meghajtók, stb... ismeretében. Fontos tudni, hogy ezek az értékek wattban értendők az egyenáram miatt. A táp viszont kapcsolóüzemű kb. 80-95%-os hatékonysággal, és ezt nem is lehet kihasználni, mert elég hamar vége lesz a tápnak. Általában a tápoknál a bemenő teljesítményt adják meg, van ahol a VA értékét egyszerűen W-nak jelölik (szemét dolog a marketing). Ha nagyon kiterheled a tápot akkor a meleg miatt is csökken a hatásfoka, emiatt jobban melegszik és így tovább. A vége, hogy megszólal a túlterhelésvédelem. Jobb esetben. Látatlanban (nem ismerem a gépedet), az alaplap, proci, memória, vga teljes terhelés alatt is elérheti a 350W-ot. Csak a proci (125W) és a memória a felét elviszi ennek. Én a helyedben legalább egy 500-ast raknék be, de inkább 550-est. Az amd-khez nagyobb kell.
    2. és 3. Már írtam, hogy az általad felsoroltból 3-ból mit raknék be. A CrossFire-t csak ati videókártyával lehet használni, de minek? Ezzel a géppel nem a videóval lesz problémád, hanem inkább a memóriával, mivel az alaplap max. DDR2 1066-os memóriát támogat. És ez kevés. Legalább DDR3 1600MHz-es kellene. És az nvidia esetében még akkor sincs szükség az alaplapi csipre, mert a videókártya önmagában is bőségesen ellátja a feladatát.
  • djfules
    #22401
    Látom nagyon vágod akkor kihasználom a szaktekintélyed az általam írt Gigabyte lap: GA-MA785GM-US2H
    http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ma785gm-us2h_10/specs/
    AMD Chipkészletes Akkor milyen kártyát ajánlasz hozzá max 30K körül ( Ha olcsóbb is elég az is jó)
    Nézd meg létszi.
    1. Elég a 400w táp vagy az is csere
    2..VGA
    3. ATI Hybrid CrossFireX -et ki tudom használni ér valamit?
    AMD Chipkészletes Akkor milyen kártyát ajánlasz hozzá max 30K körül ( Ha olcsóbb is elég az is jó)
  • Nesu
    #22400
    LHSimulations
    Tonight the AI Traffic pack for Hungary v1.2 will be released! The new pack includes 4 new aircraft (Corvus Racer 540 / Aircraft of Péter Besenyei, Lisunov Li-2 / Goldtimer foundation's aircraft, R-18c Kánya / Goldtimer Foundation's aircraft and PZL 101A Gawron) in 16 new livery. Some extra: If you have FSRecorder you can now play 2 recordings 3 and 9 aircraft flying in formation above LHOY and LHSM! Stay tuned!
    ----------------------------------------------------------------------
    Ma este kiadjuk a Hungary AI Traffic Pack v1.2-es verzióját! Az új csomag 4 új repülőgépet fog tartalmazni (Corvus Racer 540 / Besenyei Péter gépe, Lisunov Li-2 / Goldtimer Alapítvány gépe, R-18c Kánya / Goldtimer Alapítvány gépe és a PZL 101A Gawron) 16 új festésben. Egy kis extra még: Ha van FSRecordered akkor lejátszhatsz két felvételt 3 és 9 repülőgép kötelékben LHOY és LHSM felett!
  • nibron
    #22399
    Én alapból intel és nvidia párti vagyok. Régebben használtam amd-s és ati cuccokat is, de a tudásom és a tapasztalataim alapján már nem igazán. Csak ha a kedves ügyfél kimondottan kéri. Hálisten megvan az a lehetőségem, hogy kipróbálhatok általam összeállított konfigokat, és ha valami nem tetszik kicserélhetem. Az viszont tény, hogy a fejlesztésekben processzorok terén az intel az alap, míg videóban az nvidia. Az amd csak próbálja követni az elsődleges gyártók technológiáit. Bár az ati videócsipek technológiája jobb mint az nvidia-é, de a kiprogramozása túlságosan bonyolult ergo költséges, ezért aztán a fejlesztők inkább az egyszerűbb és olcsóbb megoldást választják. De az átlagos felhasználó ezekből nem sokat érzékel. Az fsx-nek szüksége van nyers erőre, ezt inkább az intel procik adják, és minél több magra, ebben pedig az x6 a jobb. A videókártya úgymond másodlagos, egy monitor esetében egy közepes kártya elviszi, de az igaz, hogy nvidia-hoz készítették az előbb említett okok miatt, ezért inkább nvidia mint ati. A most forgalomban lévő kártyáknál már akkora szórás van a sebességben, hogy ez már szinte másodlagos, az elsődleges a kompatibilitás a hatalmas adatforgalom miatt. Na ezért használok azonos gyártókat.
  • Nesu
    #22398
  • djfules
    #22397
    És a Phenom II X6 - al kapcsolatban mi a véleményed? Ingyen cserélek egy lapot a haverral erre
    GA-MA785GM-US2H ebbe ez a legnagyobb proci ami belemegy ehhez jönne a kártya. Mások meg a HD7700-est ajánlották meg chip-es tesztek is ezt hozták ki jobbnak. Igazából Félek az ATI (AMD) kártyáktól volt egy HD3450- em de nem lett jóbb tőle az FSX Még a Régi Geforce 7600Gs-em is jobban futtot.
  • nibron
    #22396
    Szerintem a két nvidia-s közül bármelyik jó FSX-hez. Amikor gépet rakok össze, mindig figyelek arra, hogy az alaplap és a videókártya gyártója megegyezzen. Már rengeteget szívtam ezekkel. A két alkatrész tekintetében a Gigabyte szerintem elég jó választás, én is azt használok már több mint 5 éve, és még csak egyetlen alaplapot kellett garanciázni, azt is azért mert elejthették valahol (fizikailag sérült). 3 év garit adnak a cuccaikra.
  • Hypo #22395
    akkor valami el volt baxva a w7 installodon, mert fsx alatt a ket op rendszer kozott nincs ekkora kulonbseg sot
  • digo82
    #22394
    Sziasztok. Erre valaki tud valamit? #22352
  • Solt
    #22393
    Amelyik 3 év garancia mellet a legolcsóbb.
  • djfules
    #22392
    Ha már radeon akkor mégis melyik gyártó mert ez még nem világos: SAPPHIRE, CLUB3D, GIGABYTE, ASUS, XFX??? Mi a különbség mert ez nekem magas
  • Tompoxxx
    #22391
    Nem, ez FPS. Most nincs időm leírni, mert rohanok, bocs, utána tudsz itt olvasni.
  • djfules
    #22390
    15-20-al? százalék vagy mi mert ha ennyi a javulás én is felrakoma win 8-at!
  • Tompoxxx
    #22389
    Intel i7 2600k (4400-ra húzva). Asrock Z68 Pro3 Gen 3 alaplap. AMD Radeon 6950 2Gb AVG, és 8Gb Ram.
    Az FPS kb. 15-20-szal nőtt Windows 7-hez képest. ugyanazokkal a beállításokkal. (majdnem minden maxon, kivéve trafic. az rep. 75%, ill. autóforg. 30, hajók stb 25%.
  • Ombika
    #22388
    Mennyi FPS-el nott,es milyen geped van?!
  • eyecandy
    #22387
    Valaki használja az Avliasoft EFB-t? Dobjon már egy privátot lécci...
  • djfules
    #22386
    Köszi! átrágom magam rajta...

    Kinek van Phenom X6-osa? milyen fps érhető el vele? (nem kell full extra settingsre gondolni)
    éas tényleg számít hogy Nvidia vagy ATi?
  • Solt
    #22385
    Ez segíthet dönteni.
  • djfules
    #22384
    Köszi! Max 30 Nem 100.000 billió (erre futja) na
  • Nesu
    #22383
    GTX 670
  • djfules
    #22382
    Hali! Kérdésem lenn VGA-t illetően, tudom hogy az FSX inkább CPU igényesebb meg Nvidia párti...Na de,
    ha VGA vásárlásra adom a felyem és max 30.000 -at szánok rá akkor Mégis melyik az a kártya ami megfelelne jobban:

    1. Gigabyte GTX550 TI DDR5 1GB,
    2. SAPPHIRE Radeon HD7770 GHz Edition, 1GB DDR5
    3. GIGABYTE GTX650 DDR5, 1GB,

    Az áruk hasonló. A proci egy AMD Phenom X6
  • Hypo #22381
    szép
  • Hont
    #22380
  • Tompoxxx
    #22379
    Szia!
    Nekem gyorsabb lett win 8-on, azaz több fps van valamitől. Gondolom jobban kihasználja a magokat, stb.
  • Ombika
    #22378
  • Medwyn
    #22377
    Csináltam egy röpke tesztvideót az ORBX England mentén - természetesen nem repültem be az egészet, de néhány ismerős helyet talán sikerült azonosítani (egyébként elég akkurátus a scenery, egészen kis városokat is helyén kezel a hozzá tartozó földrajzi jellegű landmarkokkal együtt... ez volt az első kiegem FSX-hez, amit a megjelenés napján megvettem. Megérte.)

  • Ombika
    #22376
    Kar volt ez a hozzaszolas,mert gyenge humor volt, tevedni emberi dolog..... Win 8-ra gondoltam termeszetesen...
  • eyecandy
    #22375
    WIN 9on kicsit lassabb de a WIN 10 ON hasít