33535
  • alien1313
    #22454
    Szia!
    Szerintem, ha az új vga-ba csatlakoztatod a monitort, azt fogja használni, mert felismeri annak meglétét.
    Ha nem, akkor jumperra kell rákeresned az alaplapon és a megfelelő állásba helyezni.
  • JohnnyNapalm
    #22453
    ati vagy nvidia a nem integrált kártya?
  • Tessitore22
    #22452
    OFF: valaki tudna segíteni h ogyan állítsam át az elsődleges VGA-t (BIOSba próbáltam de nem találtam olyan menű pontot) , a gépem egy DELL Inspiron N7110..sejtésem szerint az a probléma h az integrált VGA-t használja a gép (mivel az olyan progik amiknek inkáb az kell a proci kevésbé pl.:ETS2 naggyon nem futnak el).köszi
  • Nesu
    #22451
    FSX | ORBX Bella Coola (2cm Pixel Airport)

  • nibron
    #22450
    Sebesség szempontjából mindegy. Már az FSX menü betöltésekor felpörgeti, és úgy is marad a kilépésig. Viszont kisebb lesz a villanyszámla, és ha nem terheled hűvösebb a proci ezáltal növekszik az élettartam. Úgyhogy be ne kapcsold:)
    A videókártya is így működik. Amikor nem használod, visszaveszi a gpu, memória és a shader clockot is.
  • djfules
    #22449
    Na össze állt az új gép, Phenom II X4 965, Gigabyte alaplap, GTX650 4GB Ram
    Majd meglátjuk estére hogy muzsikáll az FSX , nem várok csodákat de nem is ez a lényeg.
    Azért még egy kérdés Van ez a Cool'And'Quiet funkció az érdemes ki vagy bekapcsolni, Teljesítmény szempontjából, úgy értem az-e a jobb ha állandó értéken pörög e a proci vagy maga szabályozza?
  • spyy55
    #22448
    ...kellemes... ;)
  • Nesu
    #22447
    Azoknak aki ENB használnak

    FSX | REX ENB Natural File Download

  • Hypo #22446
    Jo lenne ha ettol esetleg konnyebbe álna a scenery keszites
    http://index.hu/tech/2012/12/07/megujult_magyarorszag_google-terkepe/
  • Hypo #22445
  • perko
    #22444
    Bocs.
    A szebb adonok kérdésre vonatkozóan lemaradt: Kivéve az Lhsimulations-t.
  • perko
    #22443
    Elképesztően szép és valósághű.
    Első pillantásra szinte fényképszerű.



    Csinál valaki náluk szebb addonokat?
  • Hypo #22442
    fincsi http://www.orbxsystems.com/forum/topic/51408-welcome-to-the-bella-coola-valley/
  • Solt
    #22441
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez tök jó, csak én nem ezt kérdeztem! :) Az én kérdéseim ezek,

    Másodszor mit értesz külön szálakon való futtatás alatt? A játékok fejlesztése a directx alatt pont arra jó, hogy az adott program hardverfüggetlen legyen, tehát programozási szempontból egyszerűsödik a feladat.

    "Magyarán ahhoz, hogy ki tudjuk használni az ati adta lehetőségeket külön kódot kell írni,"

    Ezt fejtsd ki nekem légy szíves... egyáltalán nem értem mire gondolsz! :)
  • polluxware
    #22440
    ez aztán a vérbeli szovjeckájá ripéntova:) hogy rákaptak mostanság ezekre a keleti cuccokra a készítők...
  • gaspen
    #22439
    Jobb alsó sarok Gmbh.
  • Clidey
    #22438
    Jobb alsó sarok? Hmmm?
  • i robot
    #22437
    Ezt az Ancsát ki készíti? Pilótafülkéről is van kép?
  • Clidey
    #22436



  • Hont
    #22435
    Ja, igen, kinek mi az alap...:)
    Nálam, ha nem megy az FS...
    Persze ha mindent leállítok és nem fut semmi a háttérben, akkor nekem is egészen vissza esik.
  • almostatys
    #22434
    16GB két oldalas Kingston 1600MHz-es memóriát használok
  • nibron
    #22433
    Az alap kicsit soknak tűnik. Az i7-es alapjáraton 5-7W, és a GTX560Ti is 51MHz-en is 10W alatt van.
  • Hont
    #22432
    Azt nem tudom, hogy mennyire pontos, de persze nálam is hajt még plusz két házventit is. Meg a CPU venti se egy kis darab. Bár azok fogyasztása elenyésző a CPU hoz képest.
    Ha csak alapon megy a gép, akkor 110-130 között ingadozik.
  • nibron
    #22431
    Kérdés, hogy mennyire pontos. Én a 220-on szoktam műszerrel mérni, ill. van egy olyan konnektorom ami egy villanyóráról jön le, azért, hogy pl. egy 24 órás fogyasztást meg tudjak mérni. Éppen most néztem a far cry 3-al simán veri a 400VA-t. Muszáj volt megmérni mert üvöltött az összes venti, és az itt nem szokás.
  • nibron
    #22430
    Egyszer belerobbant a képembe egy codegen táp, de ez csak a kisebbik baj volt, mert elvitte az összes elektronikát magával, és vehettem meg a kedves ügyfélnek, mivel ő "jó" állapotban adta oda. Azóta látni sem bírom. Éppen van nálam egy régi gép, a vincsijét próbálom feléleszteni, na ebben az van. Úgyhogy olyan koszos marad, ahogyan jött.:)
  • Hont
    #22429
    Nekem egy olyan tápom van, ami egy lcd kijelzőn írja, hogy ép mekkora az aktuális pillanatnyi teljesítmény felvétele a gépnek...
    2db SSD+ 2db HDD+ 2Gb VGA.+I7 CPU + 8GB RAM és nem nagyon megy 300W fölé...
    Általában 200 és 260 Watt között ingadozik.
  • [HUN]FaTaL
    #22428
    Jogos, de 95% hatékonyságtól az ótvar tápok (kódgány és társai, nálunk sajnos sokan veszik) iszonyat messze vannak, de még a 80-tól is.
  • nibron
    #22427
    Vegyük a legegyszerűbb esetet: Ez a Move függvény. Ugye a létező összes IDE-ben megtalálható, mégpedig alapszinten, a fordító gyártója már megírta valahol a RTL szintjén. Egy valamire való fordítóhoz többféle library létezik, mondjuk proci családonként. De ez a fránya függvény mindig ugyanazt a kódot generálja. És azért mert az összes libraryban ugyanazt a kódot copy/paste-olták. De ha külön-külön optimálisan megírták volna, akkor is külön kellene buildelni, annyit ahány proc.családot használni szeretnénk. Hogy ez ne így legyen, hanem egy darab exe-ben legyen az összes variáció, ahhoz biza nekünk kell írni egy move függvényt. És ezzel még nincs vége. Ugyanis nem mindegy, hogy mekkora adatterületet kell másolni, és az sem, hogy melyik irányba. 64byte alatti területet egészen másképp kell másolni, mint pl. 1megát. És ez is családonként változik. Amit a saját környezetemhez írtam az az SSE2 ill. újabb intel készletek esetében 15000-szer gyorsabban másol mint az eredeti gyári, mert pl. az általános regiszterek helyett a lebegőpontos regisztereket használom, amiből ráadásul több is van. Aztán ott vannak még a fill, compare és még egy rakat alapfüggvény. Aztán lehet feljebb és feljebb lépegetni. Nekem pl. a windows OLEDB interfészét egészen másképpen kell használnom, mint azt az általános keretrendszerekhez adják, mert az rohadt lassú. Pl. 1 millió rekordot lehetetlenség kezelni velük, mert megeszi a memóriát, és a procit. 30-40 szeres gyorsulást értem el vele MSSQL-en Delphivel, úgy, hogy memóriabarát, és a procit sem fekteti ki. Amit a fejlesztő eszközökhöz adnak librarykat, modulokat, komponenseket, eszközöket, mifenéket, azok jók az általános alkalmazásfejlesztéshez. Mert ott nem nagy gond a sebesség, kivéve talán a batch jellegű feldolgozókat. Na a játék programok azok nem ilyenek, ott mindent meg kell írni. Talán ezért olyan baromi drágák a fejlesztőkészleteik. És ez az oka, hogy pl. egy motort több fejlesztő csapat is felhasznál még akkor is ha a fejlesztendő kódhoz gányolni kell némi kompromisszumos megoldást. Megint csak az idő és a pénz a fő szempont.
  • djfules
    #22426
    Upss párdon :-) Ezt benéztem
  • nibron
    #22425
    Egyiket sem neked írtam. Sasold már meg kicsit.:)
  • djfules
    #22424
    Na ezt fejst ki létszives :-)
  • nibron
    #22423
    Ebben az esetben a hatékonyság <> hatásfok:)
  • djfules
    #22422
    Na ezt ne kérdeted volna tudom kevés és el fog hasalni 4GB DDR 2 1066 De ezzel kell bérnem legfeljebb betobok mellé még négyet majd persze nem fog segíteni.
  • nibron
    #22421
    Milyen memóriát használsz?
  • almostatys
    #22420
    Persze,az X6 bőven megfelel,bár rábeszélni sem akarlak. De a youtube-on találsz videókat,csak üsd be,hogy FSX Phenom X6 meg ha akarod,akkor a videokártyád típusát is mellé és ki fog dobni videókat. nézd meg hogyan működik azzal a configgal az FSX,amit te is akarsz!
  • djfules
    #22419
    Tehát a konklúzió (számomra) Jó nekem a Phenom X6 egy GTX 550-nel mivel úgy sem akarom full settingsen a jobb FPS miatt. Ha nállad elment Full-on akkor nálam is jó lesz alacsonyabb setttings-el. Egy biztos i7 ide vagy oda nem vagyok csrilliárdos.. egy biztos jobb lesz mint a mostani Athlon X4 Geforce 7600 GS (AGP) :-)
    Köszi srácok holnap megveszem a kártyát meg a procit majd beszámolok.
  • almostatys
    #22418
    Hát AMD alatt volt egy Nvidia GTS450 kártyám,majd vettem utána egy GTX560 Ti-t,azóta is az van. AMD alatt majdnem minden fullon volt,igaz,hogy többszőr megakadt mint i7 alatt,de az FPS jobb volt AMD alatt így is. i7 alatt viszont lejjebb kellett vennem a beállításokat,mert elég gyenge az FPS ugyanos,ahol AMD-vel jobb volt. Viszont nem akad meg a kép úgy mint AMD-vel.
  • Solt
    #22417
    Nem kéne ráfeküdnie, csupán nem kéne keresztbe tennie... Például

    Arról nem beszélve, hogy egy játékfejlesztő érdeke az lenne, hogy minél több programot adjon el, az a számára irreleváns, hogy a programját milyen gépen futtatják. Nem kap akkora támogatást a gyártótól, hogy megérje a másik gyártót használó felhasználókat túlzottan szívatni...

    Bár ennek ellenére ugye ismertek az NV piszkos kis húzásai! :)
  • [HUN]FaTaL
    #22416
    "A táp viszont kapcsolóüzemű kb. 80-95%-os hatékonysággal"

    Jó is lenne, ha minden táp 80+-os lenne :D
  • Solt
    #22415
    Nem, egy eladó ne legyen semmilyen párti! :) Egy eladó objektív legyen, és az igényeim szerint segítsen, ne aszerint, hogy milyen párti! :) Például egy átlag játékhoz ne adjon el nekem i7k-t, mert az teljesen felesleges... sokkal jobban járok egy phenomII-vel, a különbözetből pedig egy erősebb vga-val... :)

    "Itt a leglényegesebb különbség ugye a feladatoptimalizálás. Az nvidia egy az egyben oldja meg teljes erővel, míg az ati feldarabolja és külön szálakon próbálja futtatni."

    Biztos, hogy az én ismereteim hiányosak, de ezt nem igazán értem. Először is nyers erőben tudtommal jobbak az AMD vga-k. Például

    Másodszor mit értesz külön szálakon való futtatás alatt? A játékok fejlesztése a directx alatt pont arra jó, hogy az adott program hardverfüggetlen legyen, tehát programozási szempontból egyszerűsödik a feladat.

    "Magyarán ahhoz, hogy ki tudjuk használni az ati adta lehetőségeket külön kódot kell írni,"

    Ezt fejtsd ki nekem légy szíves... egyáltalán nem értem mire gondolsz! :)