33535
  • gaspen
    #22574
    Á dehogy, csak azon dolgozunk, hogy fehér karácsony legyen :)

  • polluxware
    #22573
    itt valami folyik.. underground módon...
  • Clidey
    #22572
    Szerintem sajna az se. Amúgyis te most törőggyé' a pilótabácsival meg hogy tudjon rádiózni rendesen!!!
  • gaspen
    #22571
    Esetleg egy Morava vagy Turbolet a szoba sarkában?
  • Clidey
    #22570
    Hát valahogy engem nem hoz lázba az ilyen kisgépes műszerfal, mert eléggé tipusspecifikus. Ha már homebuild cockpit akkor egy Boeing vagy Airbus, annak mégiscsak nagyobb értelme van. Persze ízlések és pofonok.
  • Clidey
    #22569
    No tegnap kíváncsiságból repültem egy iskolakört a 727-el is összehasonlításképp.
    Hát textúrailag és poligonszámilag is rosszabb; kisebb felbontású bitmappok (ami érthető hisz jóval korábbi rilíz) és kevesebb poligonból álló kokpit. Összehasonlításképp a 737-ben utaskabin nélkül van annyi fps-em mint a 727-el utaskabinnal egyetemben. Mondjuk a 737 utaskabinnal is meglepően jó fps-t produkál habár igen szépen kidolgozott az a része is. Nem vesz el olyan drasztikusan fps-t.
    FD-ileg szerintem a 737 mindenképp jobb, a 727-nél kicsit furcsának tűnt hogy olyan erőtlennek hat a gép (bár lehet ez így áll közel a valósághoz...nem tudom sosem repültem igazi 727-el sajna) de mégfurcsább az volt hogy 135 csomós besiklási sebivel mikor a küszöb felett lekaptam a gázt, és meg akartam törni a szöget, úgy leestem mint egy lapát szar... :-O Ergo közvetlen földetéréskor lehet(ne) csak alapra venni a gázt 727-es esetében? Hááát...valószínűtlennek tartom. Az viszont pozitívuma hogy (köszönhetően talán a gyengébbre beállított hajtóműveknek az FD-ben) földön állva alapjáraton nem gurul el, taxizni vele kifejezetten kellemes.
    A kokpitje viszont nagyon idegen számomra, valahogy nem tudok vele megbarátkozni...talán ezért sem repültem vele egyetlen útvonalat sem csak néha 1-1 iskolakört azóta mióta tavaly karajcsontkor akcióban beszereztem.
  • Nesu
    #22568
    A legolcsóbbanThe FlightSim Storeban kapod meg a kiegészítőket .
  • CptSAB
    #22567
    Nem a Carenado érdekel sajna, anno a Flight1-re regeltem be, onnét kellene ez-az, csak ugye lesem, hogy hátha lesz egy kis Christmas Sale dolog.. Mondjuk nem rosszak a simmarketes árak a Carenado gépekre, Archer 181 még érdekelne is, 2600 pénz az nem pénz érte ki tudja .. de ami progi nekem kell, az nincs simmarketen.
  • perko
    #22566
    Carenado eksön
  • CptSAB
    #22565
    Flight1-en szokott lenni karácsonyi akciózás? Még a Carenado gépeket sem látom eksönben.. cd-és szoftverek meg nem nagyon izgatnak.
  • Medwyn
    #22564
    A nullák már megvannak hozzá :)
  • perko
    #22563
    Potom 1 milla. (HUF)
  • polluxware
    #22562
    le se merem írni mennyibe fáj ez a cucc...
  • Medwyn
    #22561
    Erre a várólistára én is föliratkoznék... :)
  • perko
    #22560
    Nyugodtan hozhatna egy ilyet a Jézuska.


  • Clidey
    #22559
    Öööö....nemvágom hogy érted? Milyen különbségekre gondolsz?
  • Hypo #22558
    Majsztro koszi az írást, érdekelne mennyiben más mint a 727. Az nekem bejott de azert nem tökéletes.
  • Medwyn
    #22557
    Köszönöm a leszállófényeket, Hypo, szerintem holnaptól kicsit megváltozik az életem :)
    Clidey, neked pedig a gyorstesztet köszönöm! Az első bugot, amit említesz, én is észleltem, nekem az összes műszer halott volt, amíg el nem emelkedtem a talajról, amint viszont a kerekek elrugaszkodtak, hirtelen minden föléledt... :)
    (Igen, akiknek föltűnt, jól látják: valóban képes voltam úgy nekifutni egy fölszállásnak egy ilyen géppel, hogy a mutatók mind lekókadva, a gömbike is oldalra fittyenve pihent, de amíg sebesség és szárnyfelület is van VFR környezetben, addig képes vagyok ilyesmire viszonylagos biztonsággal :D Semmi esetre se csinálja utánam senki :D)
    Szóval mindenkinek, aki bevásárolt, és érzi már ezt a pre-karácsonyi kerozinszagot, kívánok sok kellemes repült órát!
  • Hont
    #22556
  • polluxware
    #22555
    gréét összefoglaló

    én a 727et prószáltam, de az fps ahhoz képest nemtom jobb-e?....
  • Clidey
    #22554
    No, tegnap éjjel és ma délelőtt megejtettem az első teszt reppenést az akciósan beszerzett KapitánySzimuláció 737-200-as add-onjával.





    Mivel már egy ideje tulaja vagyok ugyanezen kiadó Boeing 767-esének is, így azokra a tapasztalatokra alapozva fel voltam készülve arra hogy meglehetősen erőforrás igényes lesz a cucc jó alacsony fps-el karöltve.


    A telepítés viszonylag hamar lezaljott, habár meglehetős vaskos megabájtokkal terheli vinyónkat köszönhetően a HD minőségű textúráknak. Erre majd még később visszatérek. :)





    Nosza FSX indít.
    A grafikai beállításokat hagytam úgy, ahogy évek óta használom a szimulátort, így tudtam a lehető legjobban összehasonlítani a gépet más add-onokkal.
    Első repülésem végrehajtására kiválasztottam a United légitársaság festését, helyszínként pedig - természetesen - az LHSim egyik repterét, Debrecent. Miután a gép betöltődött cold&dark cockpit fogadott, ahogy azt el is várjuk egy ilyen szintű röpcsitől. Elkezdtem hát az ismerkedést a kabinnal. Cockpit familirization ahogy a művelt etióp mondja. :)


    A space-t lenyomva tartva körbenéztem, és örömmel tapasztaltam hogy fps terén igencsak jól állunk, még az én lassan a hatodik évét taposó asztali ámítógépemen is. Persze ez nagyrészt annak is köszönhető, hogy elektronikai- és fedélzeti rendszerekkel nem nagyon volt dolguk CaptainSim-éknek. A viszonylagos egyszerűségű analóg műszerek lényegesen kevesebb erőforrást zabálnak mint egy sokképernyős multifunkciós glass cockpit két különálló FMC-vel megspékelve.





    Ha csak pár szóval kellene összefoglalnom, a gép fantasztikusan néz ki mind kívülről mind belülről. A legapróbb részletek is kidolgozottak, textúrailag és poligonilag is. Lenyűgöző, tényleg. Kapitányszim hájkvaliti.
    Nosza akkor rúgjuk be a mocit és irány Bratyiszlava!
    Itt fogadott az első pici bug: lévén az APU már brümmögött mikor a menüből szerettem volna egy új Flight Plan-t leadni, mikor abból visszatérve a kokpitbe körbenéztem, meglepetten tapasztaltam hogy az APU műszere nullát mutat, áram sincs sehol, habár a hangja megmaradt neki. Hiába kapcsolgattam mindenféléket nem tudtam normális működésre bírni a vasat így kénytelen voltam egy reload-ot nyomni. Aztán helyre állt a rend.
    FMC-t ugyebár nem kell programoznunk, így viszonylag hamar elkészülünk a preflight procedures-al, megkezdhetjük a pussbekket.





    Majd megkezdtem a gurulást a használatos pálya várópontjáig. Itt ért a második kellemetlenség - amely egyébként nem csak a CS B737 jellegzetessége, sajnos sok més add-onnál is tapasztalható - nevezetesen hogy alapgázon nemhogy csak elgurul de úgy begyorsul hogy épp csak a V1-t nem mondja be... Szóval eléggé kellemetlen állandóan fékezgetni a gurulás során, mert így sokkal kevesebb időnk jut a kabint felkészíteni a felszálláshoz.


    Aztán a pályára kifordulva toltam neki egy padlógázt a gép pedig nekilódult. Vártam a dübörgő JTD hangot, és meg is kaptam azt amire vártam. Habár láttam már a neten CS 737-hez custom sound set-et, de én személy szerint nem érzem szükségét lecserélni az eredeti CS hangokat - szerintem nagyon jók, pont megfelelnek a célnak. A hajtóművé is kellemes, és a többi kokpitben hallható hangok is pont jók. Az különösen tetszik, hogy ha sok egymás mellett levő kapcsolót kell felkapcsolnunk, azoknak sosem egyforma a hangja.
    Node vissza a repüléshez.
    Miután szépen elvettem a vasat a betonról megkezdtem az emelkedést, és kezdtem fordulni a kurzusra. A gép kifejezetten jól és realisztikusan reagál a kormánymozdulatokra - lehet érezni hogy a gépnek van súlya. Ismét egy kellemes meglepetés. Az egész útvonal során nagyon jól és precízen lehetett vezetni a repcsit, hatalmas jópont a CS-nek, faszájos FD-t sikerült ezúttal összehozniuk.
    A robotpilóta beállitásaival és az útvonal egyéb dolgaival nem untatnálak benneteket - lévén a robothoz még nekem is vissza kell szoknom...meglehetősen régen volt már mikor a TinMouse 737-200-asát nyúztam... :)))
    A megközelítés és a leszállás szintén eseménytelen és kellemesen jól sikerült LZIB-n, ráadásul az fps-em is sokkal jobb lett ott, mint Debrecenben, köszönhetően a reptér picit egyszerűbb mint LHDC.


    Összegezvén, úgy gondolom, hogy ez a CS termék ezúttal egészen kiválóra sikeredett, minden egyes akciós fillérjét megérte, és bánhatja az aki nem vette meg az elmúlt 24 órában. De talán jövő karajcsontkor bepótolhatja... :)))
    Immáron háromra emelkedett a kedvenc utasszállító röpcsijeim száma FSX-ben: iFly NG, QW Avro és most ez a CS 737... Biztos vagyok benne hogy sokat fogom vele szelni az FSX idejét múlt grafikai endzsinje által monitoromra vetült virtuális égboltot! :)))


    További képeket itt nézegethettek!
  • i robot
    #22553
    Én is tegnap szereztem be.
  • polluxware
    #22552
    yihááááá, óóóólrájti
  • Hypo #22551






    kis wiki

    egyéb nyalánkságok
  • Medwyn
    #22550
    Eeeeegy kis segítséget kérnék :)
    Csak sikerült tegnap a CaptainSim 737-200-asát begurítani a hangáromba. A szimulátoros éveim GA repülőkkel teltek eddig, és semmilyen komoly jettel nem repültem, a 300 oldalas manual, bár izgalmas, mégis emészthetetlen.
    Szeretnék a CTRL+E-n túl is hajtóművet indítani, illetve kihasználni egyre több remek kis fícsört, amit ad ez a modell, de ahhoz nyilván az alapfogalmak és rendszerműködési elvek megértése is szükséges. Nem valódi pilóta szinten, hanem egy értelmes szimulátoros szinten, természetesen.

    A kérdés az, tud-e valaki olyan "tananyagot", ami több körben, koncentrikusan bővítve elmagyarázza az alapfogalmakat és az operation procedurest. Első körben olyat, ami a legfontosabb 10%-a egy ilyen gép repülésének, vagyis ami nélkül nem lehet repülni sem (hajtómű pl.), majd ezt fokozatosan ki lehetne bővíteni olyan rendszerekkel, ami része a repülésnek, de nem feltétele (fények, autopilot, de-ice, cabin pressure, stb.).
    Tehát olyan segédanyag elérhető-e valahol, amiben benne van, mi mire jó és miért használatos? És hogy ne egyszerűen abc-sorrendben legyen listázva, mert az azoknak jó, akik csak felfrissíteni akarják a tudásukat :)
    Magyarul, angolul, mindegy.
    Nem akarom nagyon szétoffolni ezzel a topikot, úgyhogy ha privátban írna, aki tud ebben segíteni, azt megköszönöm külön.

    És akkor még egyszer köszönöm :)
  • Frenky
    #22549
    Csináltam egy tesztet, ez 2004_el van:

    Az FSX_el készített sem jobb egy dekával sem. -szerintem.

    Szép napot.
  • Frenky
    #22548
    Sziasztok! Én is feltettem az FSX_et kb már 10×, de mindig unistall lett a vége. Szerintem annyival nem szebb és jobb, mint a jó FS2004, ha a hardver igényét nézzük. Hja és persze az sem mind1, hogy 3-4GB vagy 20-25GB_ból tölti be a gammát. Nah ezt jól megmondtam :-) Maradok én is az FS 2004_nél.
    Azért ez nem rossz addon, de lezabálja a gépet, FSX fizetős:

    FS2004 Ingyenes, de nem rossz :-)


  • fs9pilot
    #22547
    Én is szeretem az FS9-et, kiadása óta ezzel tolom folyamatosan. Azóta meg pláne, hogy hozzá is adtak ki nem kevés "szépítő" addont.

    Csak gondoltam kipróbálom már FSX barátomat is... De meguntam most már. Sok esélyt kapott már tőlem, de nekem nincs idegzetem a cfg-t mahinálni napokon keresztül +3 fps-ért. Ami egy addon repteren el is megy. :D Aztán a plusz 3-ból lesz -10. :D
  • Hont
    #22546
    Én meg szinte ki se próbáltam még az X-t! Maradok a jól bevált kis FS9 nél...
    Végre ott legalább meg van az a 26 FPS stabilan!
    Imádom!!!!
  • metaxx
    #22545
    +1 teljesen egyetértek. FSX nem hoz akkora hatalmas különbséget, hogy megérjen egy durva beruházást. Plusz FS9 kb. sosem fagy ki, FSX viszont elég sűrűn, pláne, ha jobb gombbal klikkelsz, és használod a menüket. Úgy a 20-30.-ik klikk után csak úgy repül az egész szimulátor. Ezt nagyon utálom benne. Erős a kísértés nálam is, hogy visszaballagjon az FS9
  • Hypo #22544
    na elég is az hidd el:)) én még mindig élvezem fs9 et
  • fs9pilot
    #22543
    Az FS9 zökkenőmentesen megy, 1440-ben, minden maxon, iFly-al és addon repterekkel. + a REX is megy. :D
  • metaxx
    #22542
    Sajnos ez van. Gondolhatod, én mit érzek a nem olcsó i7-2600k-val. Viszont a tiéden FS9-nek nagyon szépen kell mennie közepesen magas beállításokkal, meg rádobsz egy REX-et, aztán már majdnem ott is vagy mit az FSX.
  • fs9pilot
    #22541
    Lesz@rom igazából... Nem arra vettem a gépet. De számomra az elég érdekes azért, hogy (FSX-et kivéve) minden egyéb kategóriájú játék 1440x900 -ban, megy ultrán. Kezdve a Far-Cry 3-tól egészen a Crysis 2-ig. :D
    Tudom hogy ez nem egy kategória, hiszen az FSX egy szimulátor.. Na de akkor is... :D

    Nem egy atomerőmű gép, és nem is kell nagyobb... Sőt, nem is tudok jobbat venni. De azért vicces már hogy ez a sz@r program, még a mai technika alatt sem megy zökkenőmentesen... :D Nem a gép gyengeségről van itt szó, hanem az optimalizálatlanságról, meg a sz@r mag kezelésről.. Az pedig nem egy kategória. Hiszen a fentebb felsorolt játékok sem nagyon érik be egy P2-essel.

    Na de mindegy, uninstall meg volt.. jót röhögtem rajta. :D

  • Hypo #22540
    :) Beech kar hogy nincs benne ezek meg mar mind megvannak:(
  • metaxx
    #22539
    50-60%-os leárazások a Carenado-nál. Vegyétek-vigyétek. :D
  • metaxx
    #22538
    Hát apa ! A processzorod, gyengécske, pláne, hogy AMD! Komolyan, nem márka köpködés miatt. Nálam i7-2600k húzva 4.4-en, szálakra is optimalizálva is akad Aerosoft LHBP 2.0, mert sajnos régi technikával készült, és nem is optimalizált. Ezért várjuk már mint a messiást, a LHSimuations féle LHBP-t. Aztán a VGA-d, finoman szólva is alig-alig üti meg a gyenge kategóriát is. Itt egy összehasonlítás, egy GTX560-al (ami pl. nekem van) az se egy erőmű, de jóval erősebb. http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=676&card2=657
    A legnagyobb problémái annak a kártyának:
    Memory Bus Type: 64x2 (128 bit)
    Texture Units: 32 (40)
    Raster Operators 16
    Memory Bandwidth: 72 GB/sec
    Shader Clock: 800 MHz
    Ez sajnos nem elég FSX+PMDG NGX-re. Máskor tájékozódj mielőtt hardvert veszel, és elkerülheted a hasonló problémákat.
  • Medwyn
    #22537
    A 737-200-on én is hezitálok... nem szoktam nagy gépekkel repülni, de ez megfogott most. Mindegy, még van 14 órám eldönteni... :)

    Viszont a Carenado sale is joggal pályázik az érdeklődésemre... :)
  • polluxware
    #22536
    én teljesen ugyanígy voltam az elején:)) fs9-re azért nyergeltem át annó mert untam ,hogy lőnek rám és nem tudok csak "úgy" repdesni amerre tetszik..

    fsx -nél sokáig csak carenado gépeket nyüstöltem mert nem volt más civil göbbzi, military meg szóba nem kerülhetett:)) azthiszem az egész az a2a Piper Cub-al kezdődött.

    Aztán! egy napon úgy esett ,hogy láttam egy vidijót a P-47-ről ami ugyancsak az ő termékük volt, gondoltam csak a hidraulika szimuláció meg a turbo használat miatt "megnézem"

    rengeteg gépet volt azóta alkalmam végignézni, és mára odáig jutottam hogy az első 5 helyet A2A gépek uralják... egyedül a Katana4x van még a brancsban (de azért pízt adtam úgyhogy:))))))))

    -B377 tühti kis long haul gép.. (mondjuk ezt már nem nyúzom egyáltalán)
    -P-47 néha napján azért előveszem és nem törölném le
    -B-17accu (én ezt használom B377 helyett, csodaszép csodajó, de 5perc alatt tesz meg egy irányváltoztatást, tovább tart vele előkészülni mint lerepülni egy utat)
    -Spitfire a legjobb FPS, szép, alkalmas kis helyekre leszállni vele, és elég gyors is ha kell
    -P-40-nek a repmodellje ami sztem a legfejlettebb... (erre valmit nagyon ráprogramoztak)
    -Mustang military? ez azért nem kérdés:) jó FPS, kellően bonyi de azért átlátható, GyorS!, 2d panelra becsalható a rxp 530WAAS...
    -civil Mustang az........... kezdjük ott hogy én ezért pénzt nem kértem volna a helyükben "plusszban".... idomulok hozzá egyelőre

    A2A Cessna172, és Cherokee -> háát ezek felváltják sztem majd a Katana-t
    A2A F-104 ....


  • Clidey
    #22535
    Azok a tipusok nem mozgatnak az a baj. Amúgy próbáltam 1et 2őt természetesen.
    Talán majd jövőre, ha megjelenik az Accusim Z-142... :D