33535
  • polluxware
    #22778
    Kellemes ünnepeket mindenkineK!
  • Hypo #22777
    érdekes biztos jobb lesz a szim élmény, mondjuk egy jo emelest vagy sullyedest meg el tudnek kepzelni mert gyakoribb mint az oldalra mozdulas
  • Nesu
    #22776
  • [HUN]FaTaL
    #22775
    Szép darabok :)
  • Papirzacsi
    #22774
    Én ezekkel a képekkel kívánnék boldog karácsonyt minden topiklakónak:





  • Clidey
    #22773
    Várj Benőke, segítek:



    :)
  • gaspen
    #22772
    Gondolom rendesen lobog a szakálla az öregnek ennél a sebinél

    https://lh3.googleusercontent.com/-k3PzdJsn98w/UNhzgSVNrnI/AAAAAAAAE_8/CBV8Pd1U3gU/s912/santa.JPG
  • BB5207
    #22771
    BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK !!
  • [HUN]FaTaL
    #22770
    Itt is boldog karácsonyt a fotelpilótáknak! :)
  • Nesu
    #22769
    Kellemesnél kellemesebbet !!!

  • m814
    #22768
    Az LHSIMULATIONS mindenkinek!



    Kíván!
  • Nesu
    #22767
    Látom Magyarországon is van Hó :D 2012 12. 23. Budapest 13 : 55 Óra




  • Nesu
    #22766
    System annunciator panel does not work.
    PDCS issues
    1) The PDCS modes #4 GS, #5 RNG and #6 FUEL can't be accessed.
    2) The PDCS computed values for CRZ are too low.
    3) The PDCS does not drive the EPR and ASI bugs like stated in the manual2, page 78.
    4) No mode entries possible when pressing the keys.
    5) wrong EPR CRZ values, too low cruise speed for a 737, it may stall at that speed when flying high.
    6) No light (before pressing), no action when ENGAGE is pressed.
    7) Modes should be accessible like the other ones, e.g. LOAD (works) on #1.
    8) Cruise speeds in ECON for a 737 should aim at some 0.75 to 0.79 I guess.The manual mode should allow for manual speed (Mach) entries higher than 0.616, up to the max possible cruise speed of the 737.
    The PDCS should then give the corresponding EPR values.
    9) From the manual2, when pressing ENGAGE, the PDCS should:
    "5. ENGAGE KEY
    PRESS (with a flight mode selected) - • Drives the EPR and/or airspeed bugs to the displayed values
    • The key light extinguishes and the engaged mode is displayed on the flight mode annunciator"
    Default loaders do not attach to exits.
    Micro stutters on the gauges needles.
    Dome lights of the cockpits are misplaced.
    After landing autobrakes do not disarm.
    The power wents out after 10-15 minutes of use.
    I have problems with saved flight loading.
    The slats on the 737-200ADV should extend futher than the slats on the 737-200.
    PCDS crashes under certain conditions when entering data in to it.
    There is no touchdown smoke.
    The PCDS when set to T/O and after entering the OAT, the Engage button does not set the EPR gauges. Also EPR will not return to Auto when manually setting power using the button on each EPR.
    Blue valve position lights do not show valve in transit or switch/valve disagree.
    Master Caution and associated lamps do not light up except in test mode.
    Autopilot Disconnect Light does not illuminate on autopilot disconnect.


  • Nesu
    #22765
  • metaxx
    #22764
    Igen, nem akartam ennyire belemenni a technikai hibákba, és mondjuk nem is tudtam volna, mivel annyira mélyen nem ismerem az Airbus viselkedését a való életben, meg a végfelhasználókat annyira talán nem is érdeklik az ennyire mély problémák. De egyet értek a legtöbbjével. Süllyedni tényleg csak spoilerrel lehet, és ez (is) bosszantó. De legjobban tényleg a rendszer zabálása ami kiakaszt. Illetve én csak a Blackbox Airbushoz tudom mérni, mert azt még kedvezményesen megvettem, mikor megjelent. Igazából felé hajlok, mert ott a rendszerekben nincsenek ekkora szarvashibák. De még ugye fejlesztik, Viszont van benne normális 2D Cockpit, így az FPS száma igen baráti, még LHBP 2.0-n is.
  • Tessitore22
    #22763
    szval..letöltötteem és felraktam a friss drivereket. Meg is jelent a device specificnél. Átírtam a configot illetve beállítottam az nVididInspectort ugy ahogy annak idején mondtad. Kipróbáltam két felszállást remekül műlödött 2d cockpitba (qwsim avro) !!30!! körüli FPS vc-be picit kevesebb de ott is joo volt..sőt mitöbb NGX -t is kipróbáltam (félve) és a 2d-be ott is meg-meg csíptem a 30at.. majd egy 2óra múlva repülmém az út vonalat IVAOn és majd megesz az ideg h 5-6 az FPS..(az lehet h mert addig melegedett a gép és vissza lett fogva?)valaki erretudna magyarázatot .köszi
  • [HUN]FaTaL
    #22762
    Azt hiszem custom fényeket használ.
  • nibron
    #22761
    Nem tudom, nem is igazán érdekel, majd megoldják a fejlesztők.
  • Clidey
    #22760
    Ennek az Airbusnak miféle fényei vannak? Például visszaverődnek a földről, látszódnak az objektumokon stb? Tehát nem az FSX generic effektjét használja hanem valamiféle custom kódot? Mert akkor elképzelhetőnek tartom hogy lehet ott valami bibi.
    De ha pl. a dome light csak egy sima FSX effekt ami az aircraft.cfg-ben van paraméterezve egy *.fx fájllal karöltve, akkor szinte biztos vagyok benne hogy annak nem lehetnek ilyen gondjai, hisz akkor a többi gépnél is megfigyelhető lenne a jelenség.
  • nibron
    #22759
    Na ne kukacoskodjon már annyit.:))
    Alapvetően olyan fordítókról van szó, amelyek natív kódot állítanak elő. És a dotnetben is neked kell felszabadítanod az általad lefoglalt memcsit.:) Pl. ha VS-ben C# alatt leszármaztatod a sima gombot, és csinálsz belőle egy interaktív imagebutton-t, ott bizony kell figyelned az allokációkra. De ha meghívsz egy konstruktort, akkor a destruktort is meg kell hívni.

    Mester, lehet, hogy magának van igaza, de ennél a modellnél, ha kapcsolgatom fel-le a domelight-ot szépen megeszegeti a memóriát. És ezt onnan tudom, hogy memóriaszivárgás felkutatására van néhány eszközöm. Egyébként a beacon light kapcsolgatása is szivárog kicsit. Egyébként az biztos, hogy nem a textúra okozza a leak-et, mert az csak egy eszköz, inkább az őt felhasználó kódban van valami bibi.
  • Clidey
    #22758
    NP
  • Clidey
    #22757
    "Rosszul megválasztott textúrával is lehet leak-et okozni, de akár fatális hibát is."
    Nem vitatom. Azonban annak a textúrának szorosan kell kapcsolódnia valamely gau-hoz! Egy "sima" textúra fölött nincs rendelkezésük a developereknek.
  • [HUN]FaTaL
    #22756
    Egy mondat kimaradt, jogos. :)
  • Clidey
    #22755
    Szerintem tisztán látszik hogy a 3D modellről és annak textúráiról írtam, majd utána odaírtam hogy természetesen gau-programozásnál lehet optimalizálni... Kissé felületesen olvasol. :)
  • [HUN]FaTaL
    #22754
    "Tök mindegy milyen nyelven írják, memóriát minden esetben a windóztól kell kérni, és minden alloc-nak, kell, hogy legyen free-je is."

    Ez így nem fedi a valóságot, pl. javaban a gc kezeli a memóriát (.netben is).
  • [HUN]FaTaL
    #22753
    Te addon developert írtál.
  • nibron
    #22752
    Úgy van, ahogy írja.
    Tök mindegy milyen nyelven írják, memóriát minden esetben a windóztól kell kérni, és minden alloc-nak, kell, hogy legyen free-je is. Ez a leggyakoribb programozói hiba, főleg eseményvezérelt alkalmazásokban, és elég körülményes a megtalálása. Rosszul megválasztott textúrával is lehet leak-et okozni, de akár fatális hibát is. Tapasztalom is rendszeresen, mivel én nem csinálok grafikát, arra van(nak) külön grafikus mókusok, csak programozok és előfordul, hogy elértjük egymást. Főleg ha idegen külső céggel dolgozunk.

    Nah, további hiba, a CDU-nál át lehet állítani, hogy keyboard-ról lehessen bepötyögni a dolgokat. Ha átállítod, akkor megszívtad, mivel amikor visszacsinálod, bármely cdu gomb "lenyomásakor" olyan mintha a CLR gombot nyomtad volna meg. Sokáig macerálod, akkor meg elszáll a teljes fsx.

    A vezérlő gombjait nem tudom, hogy gondolták kiosztani, mert a lámpákhoz felesleges, de pl. a jégtelenítéshez ha kiosztom nem történik semmi. Akkor már csak az kérdés, hogy mihez lehet egyáltalán. Egy ideje már szórakozok vele, de kezd már idegesíteni. Azon beröhögtem, hogy pl. le is írják, hogy az AP master gombot nem lehet be, csak kikapcsolni. Mi van? Az Airbuson ez ugyanaz a gomb. A böjingen van külön. Mezei jobbkezes usernek el kell engednie a joyt, hogy odaforgassa, hogy egérrel megtudja nyomni.
  • Clidey
    #22751
    Bazz olvasd már el mégegyszer mit írtam! Én a 3D modell készítőjéről írtam hogy nincs ráhatással a memóriakezelésre, majd hozzátettem hogy a gau-programmerek viszont tudnak optimalizálni.
  • [HUN]FaTaL
    #22750
    "Lehet butaságot állítok, de szerintem egy add-on developernek vajmi kevés köze van mindenféle memóriaszivárgáshoz. Ő "csak" legyártja a 3D modellt, és rá a textúrákat, aztán kalap-kabát...a többi az FS(X) engine-jének a dolga"

    A rendszerek programozása (gauk pl.) leakelhetnek piszkosul.

    "Magyarán ő nem tudja megmondani az FS-nek hogy hé öreg most ezt-és-ezt a textúrát lődd ki a memóriából mert nincs rá szükség."

    Ha jól tudom a rendszerek egy részét (ha nem az egészet, ebbe nem látok bele) C/C++-ban írják, ott bizony a fejlesztőnek (is) takarítania kellmaga után.
  • Clidey
    #22749
    Nagyon jó leírás köszönjük! :)

    Bár nekem még nem volt dolgom ezzel a cuccal és belátható időn belül nem is lesz, de azért sok jó leszállást kívánok azoknak akik már beszerezték! Annyi biztos hogy már a jelenlegi állapotában is fényévekkel jobb bármelyik wilco airbusnál! :))))

    Csak egy gondolat:
    Lehet butaságot állítok, de szerintem egy add-on developernek vajmi kevés köze van mindenféle memóriaszivárgáshoz. Ő "csak" legyártja a 3D modellt, és rá a textúrákat, aztán kalap-kabát...a többi az FS(X) engine-jének a dolga. Magyarán ő nem tudja megmondani az FS-nek hogy hé öreg most ezt-és-ezt a textúrát lődd ki a memóriából mert nincs rá szükség.
    Visual modellileg max annyit tudsz optimalizálni hogy odafigyelsz a poligonszámra, minél kevesebb textúrára helyezel el minél több alkatrészt, a virtual cockpitben pedig az ülésből amúgysem látható poligonokat törlöd. Gau programozáskor természetesen már más a kása Mása, ott van lehetőség mindenféle optimalizációra.

    A kiadás dátumára tett megállapításoddal mélységesen egyetértek, szerintem is a karácsony miatt lökték piacra a cuccot. Biztos vagyok benne hogy így jóval többet adnak el belőle mint ha teszem azt csak januárban releasélták volna. Tipikus üzletpolitika, na. :)
  • nibron
    #22748
    B200 olyan jó, vagy olyan rossz? Nekem nincs meg, viszont megvan az egyik haveromnak, és úgy néz ki, hogy meg szeretném venni. Egyet reppentem vele (LHBP-EDDL), és csak azon gondolkoztam, hogy tényleg ennyi lónyálat zabál? Bár végig nagy volt a menetszél, talán még az optimálisnál is nagyobb.:))
  • nibron
    #22747
    Szép leírást rittyentettél. Tegnap repültem egy EDDL-LOWW-EDDL útvonalat, és ezzel kapcsolatban tennék némi észrevételt, az írásodhoz kapcsolódóan.

    Ahogy írtad a copilot kikapcsolható, de igazából a bekapcsolt állapot a realisztikusabb, mivel ezt a gépet két pilcsi nyomja, ugye van a repülő pilóta aki csak vezeti a gépet, és van a monitorozó pilóta aki kapcsolgat, felügyel stb. A gépet, kettőjük egy elég szigorú forgatókönyv szerinti összehangolt munkája vezeti. Az "addonok addonja", az fs2crew pont ezt a funkciót valósítja meg a többi gépnél, itt egy "pure" verzió gyárilag benne van. Szerintem elég jó lett. Nekem ezekből pont a monitorozó pilóta funkciója hiányzik. Mert akkor lenne teljes a feeling. Állítólag az fs2crew-el el lehet érni, de azt olvastam, hogy elég vacak.

    Az ADIRS alignja alatt nem muszáj várakoznod, felprogramozhatod az útvonalat, bármit, csak nem szabad a gépet megmozdítani. Ezt a valóságban csak hidegindításkor/műszakkezdetkor szokták megejteni, mert megfordításkor jár az APU.

    A gép amúgy jól repül, de az automatika jobban rángatja a gépet, mint az életben, míg ha kézzel irányítod érezni a tehetlenséget. Valószínű az AP-ból kifelejtették. A fordulók végrehajtásán is van még tennivaló. Amikor turbulenciába került a gép elég komoly piruettet adott elő, ekkorát nem indokolt az időjárás. Az EDDL-re visszatéréskor fagyott, 270/7 szél, 2nm-es látótávval, és a 23L-re, autoland-ot szerettem volna. 3000ft magasból amikor megkezdte a süllyedést, kiengedett fékszárnnyal elkezdett gyorsulni. Annyira, hogy a spoliert ki kellett engedni. Gear down sem segített. Egyszerűen nem értettem. Az AP a sebesség csökkentése érdekében elkezdte erőteljesen emelni a gépet APP módban, amivel elérte, hogy jóval a VAPP érték alá esett, az átesési küszöb környékére. Na ekkor lebaszta az orrát (nemtom szebben), úgyhogy az utasoknak a seggük felszaladt az agyukba. Robot ki, stabilizálás, átstartolás a minimum felett jóval. Ebben a szakaszban megtapasztaltam kicsit az ember-elektronika egymás elleni küzdelmét. Szerintem ez valami programhiba lehetett. A következő próbálkozás tökéletes volt. Viszont autoland módban az a kilebegtetés, szerintem elég vacak. Amikor kapom a retard jelzést, még el sem kezdem hátrahúzni a gázkart, már leérnek a futók. Az NGX szépen landol, az iFly is. Ezen még van mit csinálni. Az autobrake szerintem túl erős. MED állásban majdnem fejreáll a gép. Bécsben havas volt a pálya, ennek ellenére nagyon könnyedén lelassult (használom az AES-t).

    Az anti ice működik, de úgy érzékeltem, hogy csak a wing-re, az engine végig ki volt kapcsolva és nem történt semmi.

    Na amin kiakadtam az, hogy a leírás szerint az akku használatot függetlenítették az fsx-től, és realisztikusabbá tették. Na, ezt azért kipróbálhatták volna. Következő történik: GPU-ról hidegindítás. Mind a két battery be a ext.powerrel egyetemben. Minden világít, tehát úgy tűnik minden oké. Az ember a checklist alapján végzi a dolgát, elindítja az APU-t amikor kell, majd egy idő után eljut a hajtómű indításig. Na az meg nem indul. Kis nyomozás után kiderül, hogy a rádió sem működik. Tapasztalt szimes ilyenkor már tudja, hogy lemerült az aksi, és kikapcsolt az avionics. Na de miért amikor mindkét battery 28V-ot mutat, és végig a GPU-n lógtunk. Na szóval be kell kapcsolni az FSUIPC-ben a MagicBattery-t. Talán kijavítják.

    CDU. Na ez egy kalap... Egyetlen jópontot tudtam adni, a temporális útvonal miatt. Az INIT B panel rosszul számol. Ha beírom a BLOCK-ot, rossz lesz a ZFW értéke, a CG pedig mindig 25. Mivel a cockpitot csak 3d-ben csinálták meg, ezért elmondható, hogy rosszak a fontok. Pl. az F-PLAN panelon a hátralévő távolságot nem lehet leolvasni. A PROG panel nem frissül. Az aktuális optimális és max. repülési magasság itt ismeretlen fogalom. Az útvonal programozás egy vicc.
    Az elmenthető panel állapotok elég bénán vannak megcsinálva. Ha összevetem pl. az ngx-el, ami ugye elmenti a panel állapotát a flight mentésekor is, tehát a betöltéskor az utoljára használt cockpitot kapom vissza, itt nem ez történik. Újratöltéskor bénázni kell, hogy külön betöltsd a megfelelő panel állapotot (user), de ez is csak akkor működik, ha előtte külön elmentetted. És ezt nem lehet alapértelmezetté tenni. Ki a fene akar állandóan pl. hidegindítást? Nem értem, hogy miért nem lehetett a jól bevált formulát alkalmazni.

    FADEC. Első lépésben egyszerűen nem tudtam kiosztani az axis-okat, ugyanis nekem két gázkar van, külön reverse karokkal. Némi nyomozás után kiderült, hogy van egy AsInput.ini file a dokumentumok alatti fsx mappában, ebben van meghatározva, hogy a gázkar(ok) melyik eseményhez tartoznak. Így meg lehet csinálni a két gázkaros történetet. Viszont nincs reverse, mert úgy néz ki, hogy a gázkar állapotát folyamatosan olvassa, míg a reverse csak akkor frissül amikor az usb-n esemény érkezik, ezért aztán mindig visszatéríti idle állásba. Érthetetlen számomra, hogy ezzel mit akartak elérni.
    Na ha már az ini fájloknál vagyunk, akkor meg lehet nézni az összeset, és ahol a logging bejegyzés mögött 1 van, azt át kell írni 0-ra. Úgy fest egy debug verziót kaptunk. Ezzel csak az a baj, hogy ez az addon sokkal több memóriát zabál mint az ngx, és sokkal több benne a memóriaszivárgás is, a log fájlok kikapcsolásával kicsit kevesebbet fog zabálni, és kevesebb lesz a szivárgás is.

    Memóriaszivárgás. Hát ezzel van még teendőjük a programozóknak ezerrel, főleg a cockpit éjjel-nappali átváltáskor, mert úgy néz ki, hogy a dinamikusan lefoglalt textúra memóriaterületeket nem szabadítják fel textúra váltáskor, és így elég hamar el lehet érni a 3 gigát. Ha ilyen gond van, olyan időszakban kell repülni, ahol nincs napszakváltás.

    Összességében elég jó a modell, de még rohadt sok munka van vele. A minimum konfigon jót röhögtem, akinek olyanja van, messziről kerülje. Elég sok programhiba van benne (az egyszerűbbeket fel sem soroltam), és van mit optimalizálni rajta. Van egy olyan érzésem, hogy szükségből adták ki, pl. hogy meglegyen a karácsonyi pulykapénz. Bízzunk benne, hogy a közeljövőben kapunk egy pár javítócsomagot.
  • Clidey
    #22746
    "Közben tesztelema Carenado B200 at BAZZZZZ SÍRÁÁÁÁS"
    Meghatódottságtól sírsz annyira jó? :D
  • metaxx
    #22745
    Igen, ezért tettem én is kisebb repterekre, Luton Debrecen, mert ott épp 25 :D B200-ről írj egy review-ot, az oldalra. :)
  • Hypo #22744
    :) ja pont LHBP-EDDM et akartam repulni teszt gyanánt, amugy szép meg jó feature ok vannak de elég alul optimalizált sajnos ráadásul nem is értem a vc szép de azért egy airbus vc je messze nem olyan mint mondjuk a 737 é sima panelek, se barázda se vetett árnyékok semmi szóval attól nem lehet a muszerek viszont eszik. na mindegy aki szereti és jo gepe van annak biztos jó lesz.

    Közben tesztelema Carenado B200 at BAZZZZZ SÍRÁÁÁÁS
  • Frenky
    #22743
    Jó reggelit! Vasárnap 10:00-kor helyi idő szerint egy Online VFR repkedés? FS2004_el?
  • zstomi
    #22742
    Sziasztok! Az IRIS gépei közül melyeket érdemes megvenni?
  • metaxx
    #22741
    Nem csodálom sajnos. Irgalmatlanul eszi az én konfigomat is. LHBP-re nem is csinálok vele útvonalat, mert az élvezhetetlenségig akadozik. Ha ezen javítanak SP1-be, akkor nem lesz ami utolérné.
  • Hypo #22740

    Reppentem vele én is egyet, sajnos ez annyira eszi nekem az FPS-t hogy elvezhetetlen.
    de majd most hogy csokkentek a rezsi dijjak csak meglehet sporoloni egy uj gepre....
  • metaxx
    #22739
    Aerosoft Airbus X Extended Szemle 2 (ami kimaradt), és az első javítócsomag.