33535
  • macleody
    #23738
    Ha van benne füzet nézd meg a hátoldalán vagy a belsejében.
  • Ordasbácsi
    #23737
    Üdv!Valaki tudna segíteni? Tegnap vásároltam egy Gold Edition FSX változatott (6990ft-ért) az 576kbt üzletben és nem találom benne a product keyt.
    Sem a disc-en, sem pedig a doboz belsejében nincs aktivációra utaló kód.
    Tapasztalat? A doboz nem volt lefóliázva.
  • metaxx
    #23736
    Totálisan átérzem, kolléga. A cikkben leírtam, kb én is így jártam, annyi különbséggel, hogy én járó motorral töltöttem be, és tövig nyomtam a kart, mindenféle hűtés beállítás nélkül. :D De, most, már, hogy tudom mit csinálok, pláne, hogy miért, és mikor kell azt csinálnom, valamint, hogy navigálni is tudok vele, hát egy élmény. Különösen mikor V1 előtt már nyikorog-nyekereg, és csavarjaira akar esni az egész, de elemeled, és megszűnik a zaj. :D Hát az valami felemelő :D
  • Papirzacsi
    #23735
    Nekem manual nélküls sem okozott gondot a motor beröffentése. Kb. 2 perc alatt rájöttem és beindítottam. További két perc múlva már lángolt is az 1-es motor. :DDDDDDDD
  • asolyom
    #23734
    Végül is nem panaszkodhatom, élvezhető a repülés ezzel a Cub-bal a Tongass scenery-ben. Nyilván egy NGX Heathrow-n élvezhetetlen lenne. :-)
  • carlosfly
    #23733
    Az is csoda hogy megy rajta :D
  • metaxx
    #23732
    Egy kis önreklám. :)
    Parancsolj: http://fotelpilota.hu/a2a-boeing-377-stratocruiser-szemle/
    A videó második része, a navigációval, a facebook oldalon.
  • Johnyka
    #23731
    Sziasztok!
    Próbálgatom az A2AB377-et, 2-3 óra alatt el is jutottam a motor índításig, de nem akar beröcceni.
    Amíg nyomom a boost-ot addig szépen pörög, de ha elengedem azonnal le áll a motor.
    Érdekes mert kb 25 índításból 1x sikerült beíndítani mind a négy motort, de azóta egyszer sem.
    Mit csinálhatok rosszul? Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
  • asolyom
    #23730
    Az FSX-ben be van kapcsolva az élsimítás, de sajnos az vacak. A nagyobb baj, hogy a videókártyám (Intel HD Graphics) drivere nem támogatja ezt a funkciót. Sajnos ez van. A semminél az FSX élsimítása is jobb.
  • carlosfly
    #23729
    Élsimítás sokat dobna rajta..
  • djfules
    #23728
    NA ez engem is érdekelne nálam is ugyan ez a szitu Shochwaves-t is használok...
  • asolyom
    #23727
  • asolyom
    #23726
    Na, ez nem sikerült. :-/
  • asolyom
    #23725


    Nem egy rusnya vidék ez! :-)
  • zstomi
    #23724
    Sziasztok!
    Valamiért nálam a reptereken a pályafények a levegőben helyezkednek el. (pálya fölött kicsivel) Nem olyan zavaró, de ha van rá megoldás, szívesen venném...
  • almostatys
    #23723
    Ugyanez a probléma nálam is,úgyhogy én már le is szedtem az ORBX England-ot.
  • Medwyn
    #23722
    ...ráadásul ORBX-ék most kedves kis árleszállításba kezdtek - az egy évnél idősebb kiegekre permanent discount. Területekere ugyanúgy, mint egyes repterekre.
    http://www.orbxsystems.com/forum/index.php?
    És erre még nyugdíjaskedvezményt is lehet applikálni, ha adottak az előfeltételek... ;)
  • exTrem
    #23721
    Sziasztok, Orbx England rendben működik, azonban Anglián kívül mindenhol homályosak a textúrák a talajon, szinte évezhetetlen. Olvastam valahol, hogy összeakad az Ultimate Terrain X EU-val és azért van ez de meg lehet valahogy oldani. Na most ezt az oldalt én nem találom már. Esetleg valaki tudna segíteni, hogy mi a teendő, hogyan lehetne megcsinálni, hogy Anglián kívül is normálisak legyenek a textúrák ? Köszönöm.
  • gaspen
    #23720
    Fsdeveloper fórumon felvetettem a témát pár hónapja, de komolyabb programozók se tudtak okosat mondani. Nem igazán csűrő jellegű hatása van az ABC-nek, inkább interceptor. Azonban csűrőből is csak egyet tud kezelni az FS. No mindegy, lehet ha majd okosabb leszek XML-ből, akkor találok rá megoldást :)
  • Solt
    #23719
  • Nesu
    #23718
    Requested Night Cockpit Scene ... N3 Solution

  • Nesu
    #23717
    Nowhere to Land [Full Movie]

  • Hypo #23716
    :) Nekem monjduk AU, PJF, PNW, CRM van meg azokkal semmi bajom nagyon szepek, élmény vfr-t repulni ezeken a helyeken. NZ-re azert kivancsi vagyok eleve nagyon szep hely
  • CptSAB
    #23715
    FTX EU England-ot nézegettem, leszámítva azt, hogy állandóan Londont meg a nagyobb repterek környékét tolják a promó képeken elég jól néz ki a táj, és messze nem az eddigi FS agyonbúrjánzott és messze elbaxott növényzet jellemzi. Anno amikor fennt volt FSX nekem az volt a gondom vele, (leszámítva, hogy bedarálta a gépet teljesítményben), hogy hiába enged cellánként több épületet, növényt megjeleníteni, ha az egész gusztustalan. A fák valahogy furán nyulánkak, az autogen cellák telezúzzák a tájat, egy rakás objektummal, amitől lényegében elvész a táj szerkezete. FS2004 alatt is pl. inkább visszacseréltem GE textúrákat a defaultra+Kalcsó Gyula szettjére, mert zavart..
  • Hypo #23714
    Gyors összehasonlitas FTX GLOBAL APlha build vs DEX
    http://www.orbxsystems.com/forum/topic/54511-ftx-global-vs-dex-edhk/

    Bar kerdes ki merre repulget sokat meg mivel, mivel en foleg szekamerikaba igy orbx sceneryk eleg kellemesek, Angliat és NZ-t még nem vettem meg bár anglia eléggé csábit. De hát még ausztráliát se sikerült teljessen bejárni:)
  • Hypo #23713
    Kicsit repcsis témájú film érdekes
  • bondi
    #23712
    Na megint van mit megrendelni:p A legkomolyabb a 787 vc, az mindent visz...
  • Nesu
    #23711
    ✈ Night Approach Landing on EDDT ✈


  • Nesu
    #23710
    Gyönyörű a cucc
  • ksgy
    #23709
    FSX alatt sem oldhato meg sehogysem? Akar egy plusz csuro betetelevel?

    Ja, elvagyok mint napkozis gyerek a mezeskenyerrel :)
    Most a cockpitet gyartom megfele, egesz jol haladok vele (kozepkonzol es overhead kesz van).
    Szerencsere xplane alatt nem problema az ABC lapok modellezese, me'g a water injection is megoldhato szepen :)
  • gaspen
    #23708
    Nem mondanám macerának, különben nem csinálnám :) Bár néha tele lesz a hócipőm, pl mikor Tibike minden nap talál valami hibát a Zlinen Szóval egyszerűen elmegy vele az idő mire minden összeáll, pláne így, hogy ketten csináljuk. A Zlin pl. 90%-os állapotban évekig pihent a vinyón, mert inkább repülni vót kedvem :) A 3D model talán a legkisebb falat, azzal azért lehet látványosan haladni, de ott a Morava ellenpéldának : nincs rajta 1 centi egyenes vonal se, az egész gép ívekből, meg hajlításokból áll. Már nem is tudom hányszor álltam neki, de egyik se tetszett, ráadásul ami van hozzá rajz, az nem is jó. De úgyis megcsinálom

    L-410-re mondok egy példát : a csűrő előtt vannak az "ABC" áramlásrontó lapok, amiből az egyik akkor nyílik ki, ha az ellentétes oldali hajtómű leáll vagy jelentősen csökken a teljesítménye. Ezzel csökkentik legyező nyomatékot, hogy ne boruljon le oldalra a gép mondjuk felszállásnál,amikor izomból húz a két Walter.. Na pl. ezt az asszimetrikus hatást FS-ben nem lehet megoldani, mert nincs rá paraméter. Ilyenektől lesz vagy lenne igazán jó egy FS gép szerintem.

    De azért te is elvagy a Xplane-s L-410-el egyideje, jól tévedek?
  • ksgy
    #23707
    Jezus, ennyire maceras FS*-re gepet gyartani? Csak ezert hagytad abba az FSX modell-t? :/
  • gaspen
    #23706
    Az L-410 volt az első gép, amit FS2004-hez csináltunk Tibivel vagy 10éve. Az még azzal az Abacus féle borzalmas FS Design Studio-val készült . Aztán jött a Z-43, szintén FS9-hez. Most csomagolta őket újra a Tibi bácsi, LHSim-ről letölthetők. A L-410-hez létezik orosz műszerezés, egész jól néz ki :)

    FSX-hez is csinálgattam L-410 külső modelt, de kicsit jobban megismerve a rendszereit nem akarok belevágni a programozásába :D Szóval most inkább Zlinezünk :)
  • nibron
    #23705
    Ezt is csinálod? Ugye nem cirill betűs lez a cockpit?
    A gau az dll, de csak az fs-hez használható. Illetve az fs-el össze kell linkelni. Szóval egy spéci dll.
  • Hypo #23704
  • gaspen
    #23703
    L-410UVP-E egész pontosan
  • gaspen
    #23702
    Igazad van, tényleg egy rakás xml :) Tudtommal a .gau ugyanaz mint a .dll : egy C-ben megírt programocska, de ehhez tényleg nem sokat értek.
  • nibron
    #23701
    Szép lesz ez. Az OK-RDA milyen típus?
  • nibron
    #23700
    Ha jól vettem ki, az aerosoft airbusának a cdu-ja is xml-ben van megírva. Sőt az egész gép. Pár darab egyszerűbb dll van csak. GAU nincs.
  • Clidey
    #23699
    Azt azért fűzzük hozzá hogy a Z-142 rendered by papirzacsi... :)))))