33535
  • Nesu
    #24419
    szóval valakinek van ismerete a Carenado PA46T -vel kapcsolatban ,megéri a vásárt ?
    Nem nem akarok ma virág boltozni .

    köszönöm előre is a válaszokat !!!
  • Hypo #24418
    Értelek én ezért is mondtam nem vitatkozni akartam meg nem meggyőzni:)
    egy érdekes komment scenery keszitotol:"...Personally I find it to be a very interesting experiment but rather impractical in most situations.
    Half the time the imagery is of too low quality, you can see the images load and on high altitude it looks terrible because the world looks like it's made up of giant tiles stuck together, not to mention clouds stuck to the ground when you fly over forests because they don't bother taking proper satellite imagery of uninhabited places.

    I think it only works if you happen to be wanting to fly a light aircraft at pretty low altitude in a high resolution area and don't plan to travel too far around. "

  • carlosfly
    #24417
  • [HUN]FaTaL
    #24416
    A lapos, autogen nélküli cuccal nem a magasban van a gond, hanem fel és leszálláskor egyszerűen kiábrándító. De ettől szimulátor, mindenki úgy repül, ahogy akar. :)
  • carlosfly
    #24415
    Egyébként az még lehet, hogy én azért ragaszkodom minden áron a tile kinézetéhez mert amikor csak lehet itt kint a reptéren ahol lakok midig felszállok ha az idő és az időm engedi. Fentről inkább azt látom az életben is mint amit tile mutat. Minden gép berepülésében részt veszek kivétel a sárkányok így szerencsére van lehetőség a reppenésre elég gyakran. Valószinű ez is benne van...
  • [HUN]FaTaL
    #24414
    Tegyél még mellé egy Mesht. Miért egy default tájhoz hasonlítod? Tegyél mellé egy ORBX-t.

    Nekem semmi bajom a photo sceneryvel, nagyon szép tud lenni, ha van hozzá évszak (és éjszakai) scenery és van rajta autogen, mert anélkül szar.
  • carlosfly
    #24413
    Világi valósághű ezektől az épületektől :D főleg ebből a nézetből.

  • carlosfly
    #24412
    Kipróbáltam én már mind a kettőt de egyiket sem használom. Aki viszont látta nálam a tilet az rögtön említette hogy igen csini.
  • Hypo #24411
    De hogy valami biztatót is mondjak mivel itt izlesek es pofonokrol beszelunk a szuper hogy ha neked muxik jol es tetszik a Tileproxy vagy photoreal texture a good news hogy siman lehet hasznalni ORBX al. Forumukon van erre kulon resz
  • Hypo #24410
    :)))) nem vitatkozom:)))
    csak nem szeretem mondjuk egy borus teli napon a nyari fenyviszonyokat latni a talajon es a fix arnyekokat a hegyeken, de ha attol valosagosabb hogy a mesh igy pontosabb akkor OK, de ha a látványt nézzük a fényt az árnyékokat az idojaras hatasat a tajra akkor mintha diafelvetelek felett repulne az ember.

    De hat izlesek es pofonok ettol szep a vilag:)
  • [HUN]FaTaL
    #24409
    "Az, hogy ronda az szubjektív..de, hogy a valóságtól távoli az vicc sőt még annak is durva. A valósághoz igencsak több köze van mint bármelyik scenerynek vagy az alap fsx-nek."

    Épületek nélkül, hát persze :D
  • carlosfly
    #24408
    Mit hasonlítsak? Tőlem ORBX is lehet. Ez valósághűbb nem szebb valósághűbb.
  • Hypo #24407
    De te fsx defaultot hasonlitod a tileproxyshoz
  • carlosfly
    #24406
    Az, hogy ronda az szubjektív..de, hogy a valóságtól távoli az vicc sőt még annak is durva. A valósághoz igencsak több köze van mint bármelyik scenerynek vagy az alap fsx-nek. Lehet hogy az én szememmel van a baj de nekem legalább is jobban hasonlítanak azok a képek a valóságra mint az fsx texturái.

    FSX def



    Tileproxy


  • [HUN]FaTaL
    #24405
    Az FPS attól nőtt meg, hogy nincs egy darab épületed se. Szerintem borzalmas ronda, a valóságtól igen távol áll.
  • Hypo #24404
    Igen nem mondom hogy 100% de a vizualis tajekozodasi pontok eleg jok. a Völgyek vonulata..stb mondom terkep alapjan szepen elmesz latva repules mellett.

    De ha te nagyvasakat repulsz akkor NEM AJANLOM mert akkor joval nagyobb tavolsagokat repulsz be es gondot okozhat mondjuk egy Amerikabol europaba vezeto ut.
  • almostatys
    #24403
    Arra gondolok,hogy pl ha a valóságban van valahol egy út vagy egy domb vagy egy kis tó,akkor az az ORBX scenery-ben is ott van e? Mondjuk én nagy vassal szoktam inkább repülni,szóval ilyeneket nem nagyon nézegetek(max leszállásnál és felszállásnál mikor föld közelben vagyok), csak kíváncsiságból kérdezem.
  • Hypo #24402
    Ugye alapbol ugy van hogy ha amerikai sceneryk felett repulsz amerikat kapcsolod be ha ausztralia felett akkor azt mivel ezek eleg nagy tajegysegek igy valoszinu ott ilyen problemaval ne talalkozol en sose talalkoztam, de anglia nem akkora ott siman belefer egy franciabol angliaba kis repcsi ut es ott okozhat gondot.

    a valosaghű dolgon mit értesz? a kis repterek? a táj? elevation? a repterek azok a táj is eléggé valós.
    Én real life vfr chartok alapjan repkedem es eddig mindent megtalaltam ahol annak lennie kellett.
  • almostatys
    #24401
    Azt tudom,hogy jó és szép,de mennyire valósághűk ezek a scenery-k?
    Én Ausztráliát és Új Zélandot használom és múltkor feltettem az England-et,de ha bekapcsolom az ORBX tájat a settings-ben, olyankor minden egyéb rész elhomályosodik ahova fel van telepítve a GEX és az UTX és élvezhetetlen.
  • Hypo #24400
    Sajnos arrol nem tudok nyilatkozni mert az nekem nincs meg en amerikaban repulgetek es ausztralia.

    AMi az amcsi részt illeti szerintem elég jó, a táj gyönyörű a kis grass fieldek hangulatosak, igazi vfr turázó csemege az egész ha megspékeled a mistymoornings free scenerykkel akkor anyi erdekes helyed lesz hogy tulajdonkeppen mas nem is kell:))))

    Nekem a kedvenc scenery-k! És nemsokára alaskat is beteritik ( Holger is besegit) szoval Tongass X es Misty is megujulhat.

    Ha szeretsz VFR repkedni kis szorosokban pici repterekre akkor neked valo ha nagy vas erdekel akkor szerintem tok felesleges



  • almostatys
    #24399
    Az ORBX scenery mennyire tükrözi a valóságot? Gondolok itt pl egy England-re...
  • Hypo #24398
    repulj orbx scenery felett aztán dobod is ki a photosceneryt, ami egy nagy fos, arnyekok az egesz borzalmas.
    Inkabb repulok PNW ben meg ha nem 100% tokeletes de legalabb szep idojaras is meglatszik, evszakok, napszakok
  • Hypo #24397
    sose hallottunk rola:)))))))
  • carlosfly
    #24396
    Lapos vagy nem lapos 1000x jobban néz ki! A realisztikushoz kicsit közelebb van mint a nem lapos alap fsx helyenként a maga 10-15 fpsével. 1000 feet-től már egészen tűrhető. Az alatt meg érdemesebb autós szimuban gondolkozni. Egyébként a repterek környékén megmaradnak a 3d-s dolgok.Nem hinném, hogy bárki aki eddig kipróbálta annak ne jött volna be. Vannak még benne fedetlen vagy google feliratú részek :D de még ígyis jóval szebb mint bármelyik UT vagy akármi.
  • almostatys
    #24395
    Na, szóval így néz ki.
  • almostatys
    #24394
    Valahol a Bakony felett
  • almostatys
    #24393
    Balatonfüred felett
  • Hont
    #24392
  • almostatys
    #24391
    Veszprém felett
  • almostatys
    #24390
    Budapest,Városliget
  • almostatys
    #24389
    Budapest,Stadionok
  • almostatys
    #24388
    Air Canada MD-11 Toronto
  • almostatys
    #24387


    Air Canada MD 11 a kanadai Toronto 401-es autópálya felett,ahol éppen dugó van/volt.
  • almostatys
    #24386
    Hát szórakozásnak jó. Amúgy én is csináltam vele pár képet amik marha jók lettek,de nem tudom sajnos ide feltölteni. Próbáltam a képfeltöltés.hu-ról beszúrni ide az URL-t,de nem engedélyezett arról az oldalról ide linkelni képet.
  • [HUN]FaTaL
    #24385
    Ezeknek szerintem nulla értelme van. Eleve nincsenek évszakok, se autogen, csak a lapos táj, borzalom :D
  • almostatys
    #24384
    Én ismerem,már használtam tavalyelőtt mikor még az AMD procim volt. Nekem mindig csak ott élesedett ki a táj,ahol éppen repültem,messzebb már homályos volt. Szóval nehezen rakja össze a talajt. Ja és mivel a google Earth-ből importálja a textúrát,sok helyen a felhők(nem az fsx felhők,hanem a Google Earth-ös felhők) lent vannak a fűben. :-) Az i7 procimmal még nem próbáltam,de gondoltam rá,hogy azzal is kipróbálom.
    Van egy másik ilyen progi is az " FS Earth Tiles" abban te magad ki tudod jelölni,hogy mekkora tájrészt csináljon meg a Google Earth-ből és beinstallálja az FSX-be.
  • Nesu
    #24383
  • Nesu
    #24382
    Ezt valaki ismeri .
    The TileProxy Project

    Brief: An interface between Flight Simulator X and satellite terrain over the Internet
  • [HUN]FaTaL
    #24381
    De használható, csak helyenként az orbx textúráival fogsz találkozni EU-ban (mert default textúrát ír felül). Ha nem zavar, nyugodtan felrakhatod, csak az orbx legyen kikapcsolva (a managerben), amíg a gexet telepíted.
  • exTrem
    #24380
    UT Eu-val sem.