33535
  • Clidey
    #24819
    Ja hát vállalni azt lehet csak épp nem kapsz! :D
  • Nesu
    #24818
    egy kisgépes oktatás ,amiben éjszakai repüléstől kezdve a legmodernebb műszeres navigáción át ,egy hivatásos szakszolgálati engedély 12 000 juró maximum ,amivel még munkát is vállalhatsz ...
  • [HUN]FaTaL
    #24817
    Az FSX nem terheli annyira a VGA-t, mint más játékok, ezáltal kevesebb hőt ad le. Persze egy szörny még akkoris többet fogyaszt, mint egy cpu.

    A másik témához pedig annyit, hogy a te logikád alapján nem léteznének, akkor olyan vga gyártók, akik nem gyártanak alaplapot. Ehhez képest a Sapphire a Radeon legnagyobb gyártója és még soha nem volt gondom vele, most is Sapphire kártyám van. nVidia oldalon ott van példának a Gainward vagy az XFX.

    Ráadásul az alaplapgyártó is inkább összeszerelő.
  • flyby
    #24816
    Pàr hete volt egy kezdeményezés,valaki rèszèről egy összejövetelre a fórumlakók kőzött! Nagyon szìvesen közreműködnèk a leszervezèsèben,ha lenne rá igèny.
  • flyby
    #24815
    Nagyon sokat segítettetek! Kezdem látni az összefüggéseket,és nem kapkodom el!


  • Ombika
    #24814
    Asus nem az,kisse badarsagot beszelsz szerintem,de nem akarok vitatkozni.....
  • nibron
    #24813
    A memóriasebesség alapvetően határozza meg egy számítógép sebességét. Gyakorlatilag minden ott van (instrukció,adat), mindent onnan kell beírni, kiolvasni. És ha az nem elég gyors akkor a proci vár.
  • nibron
    #24812
    Nem kívánok hosszabban belemenni, de ha pl. nemes egyszerűséggel kivitelezett józan paraszti ésszel megnézzük a különböző egységek energiafelhasználását, már akkor is látjuk, hogy manapság ez bizony a vga chip. Azt is tudjuk, hogy az összes befektett energiát disszipálnia kell, a hő pedig az elektronika legrosszabb barátja. Ezért aztán bátran ki merem jelenteni, hogy a legintenzívebben használt eszköz a vga chip. Aztán jönnek még azok a nyalánkságok, hogy bedobozolják a cseppet sem túlméretezett hűtőbordát, hogy a por kellőképpen be tudjon ülni. És ha ez még nem volna elég, az energia megtakarítást ki kell kapcsolni a windowsban, hogy ne köhécseljen a kártya. Szóval többek között ennek ismeretében írtam, hogy vga kártyának csakis neves gyártót. Úgy érzem kicsit félreértetted.

    "A VGA-kon ugyanaz a chipset van, többnyire a memória fajtája és a hűtés tér csak el."
    Pontosítanám. Csak az az egy chip egyezik meg, az összes többi eltérés. Az összes passzív és aktív alkatrész, sőt még maga a nyák lap is. És mivel teljesen más környezetbe került az az egy csip is, az sem tekinthető már ugyanannak. Jellemző hiba a felületszerelt panelokra, hogy amikor lehullik pár darab bypass kondi, elkezd döglőgni a cuccos. Mert megváltozott a környezet.

    Az időzítéseket még olyan primitív alkatrészek is befolyásolni tudják, mint egy vonali ellenállás, ha pl. a 20 ohm helyett mondjuk 22. Vagy pl. nem az adott alaplaphoz belőtt zajú vga kártya. Tipikus hiba a különböző gyártók különböző vonalvezetése.
  • Nesu
    #24811
    akkor már GTX670 ,a lap (SABERTOOTH X79) szerintem jó és a memória is (230) $ az ... az 1866MHz (160 $)
    játéknál nem sokat jelent a memóriasebesség inkább ez a dekódolásnál jelenthet sokat ,de kinek mi a tapasztalata ...
    proci az pedig a jól tuningolhatóak közül kell kikerüljön ... a i7 3930k (64GB ,Memory Types DDR3-1066/1333/1600)
    a ma leggyorsabb proci az i7 3770k (32 GB Memory Types DDR3-1333/1600)... ez veri mindet összetettben ... de ez egy régebbi foglalatú ,zoknis cucc (1155) ... amit te néztél ki az pedig 2011 zoknis a most egyik legmodernebb intel zokni ...
  • flyby
    #24810
    Innen a fórumról kaptam a segítséget egy ismerősötöktől! Köszönöm nektek,viszont még eldönthetem és sokat segít a véleményetek! Ez lenne a konfig:ASUS P9X79,a VGA:MSI N660Ti a RAM:CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 2400MHz. Kérlek "fatal" véleményezd te is,ha van rá időd! NIBRON-nak is köszönet!!!
  • [HUN]FaTaL
    #24809
    Chipset helyett persze a GPU-t (és annak gyártóját) értem.
  • [HUN]FaTaL
    #24808
    "2. Az alaplapot és a grafikus kártyát ugyanattól a gyártótól kell beszerezni. Így elkerülhetőek a különböző időzítések miatti problémák. vga zsuga csak neves gyártótól (az asus már nem az), ugyanis ez lesz a legkeményebben hajtva."

    Ez egy hülyeség, nem is kicsi. A VGA-kon ugyanaz a chipset van, többnyire a memória fajtája és a hűtés tér csak el.

    Az RAM időzítésnek pedig nulla köze van a VGA-hoz. FSX alatt pedig sajnos pont a VGA van a legkevésbé hajtva.
  • nibron
    #24807
    Amit írtál nagyon jó példa arra, hogy hogyan nem szabad alkatrészeket válogatni.
    1. Nem tudom ki javasolta az asus-t, de az mostanában felejtős. Bár elképzelhető, hogy beválogatnám az elkészülő gépbe, mivel ebben a kategóriában elég szűk a mozgástér, de sokkal nagyobb eséllyel nem. Többek között a 2.pont miatt sem. Akkor inkább a gigabyte-tól egy olyat amiben express chipset van. (Főnök úr egyszer élünk...még egy doboz gyufát.)
    2. Az alaplapot és a grafikus kártyát ugyanattól a gyártótól kell beszerezni. Így elkerülhetőek a különböző időzítések miatti problémák. vga zsuga csak neves gyártótól (az asus már nem az), ugyanis ez lesz a legkeményebben hajtva.
    Amikor gépet rakok össze, nálam a sorrend: alaplap, videókari, memória. Ezt egy háromszögben kell elképzelni felül az alaplappal.
    A proci nem véletlenül hiányzik a felsorolásból, mert azt egyszerű kiválasztani.
    A 3930K-ról annyit, hogy ha olcsón tudsz ilyet szerezni, akkor biztos meg tudják nézni, hogy meddig lehet húzni, esetleg válogatni. Ha az olcsóság mellett ki tudsz fogni egy nagyon jól tuningolható példányt, az lenne a tutkeráj. Az 5GHz-et minél jobban megközelítve, netán meghaladva lenne jó. Viszont rögtön felmerül, hogy miben (alaplap) lehet olyan jól meghajtani, és az valszeg a drágább (>90000Ft) fajta lesz.

    #24806: rengeteg ilyen-olyan leírás van az fsx hangolásáról. Én is gondolkodtam rajta, hogy kiadok egy könyvet erről a témáról.:) Alapvetően az a baj, hogyha nem érted, hogy mit csinálsz, akkor többnyire cseszheted. Egyszerű feladatok rossz végrehajtásával is tönkre lehet tenni a jól beállított gépet (pl. ha használod az nvidiainspector-t, hogyan kell az nvidia drivert frissíteni). Persze ettől még lehet a vaktyúknak szeme.
  • flyby
    #24806
    Szeretném,még megkérdezni a véleményeteket erről az írásról: http://logout.hu/bejegyzes/rch663/microsoft_flight_simulator_x_tweak_avagy_szellem_a/hsz_1-50.html
    Talán jól jön az infó neki"Pettersson",aki előttem kérdezett hasonló témáról!
  • almostatys
    #24805
    Szép lesz ez a Skiathos!
    Nekem miért nincsenek ilyen gyönyörű felhőim Full HD monitoron? Esküszöm,hogy az 1024x768 felbontású TFT monitoromon ilyen szép volt,de a FULL HD-n csak "placsmag" felhők vannak.

    29Palms - Skiathos
  • flyby
    #24804
    NAGYON KÖSZÖNÖM! Èvek óta gyűjtögetem az infókat és az alaplap esetében Asus P9x79-es deszkàt javasoltàk! A VGA màr meg van,de a procit egy ügyfelünk nagyon olcsőn hozza nekem ,viszont ennek fènyèben melyiket javasolnàd? Megfontolom a lèpèsemet,mert először építek gèpet! Mègegyszer ,köszönöm az àtfogò vèlemènyezèsedet!
  • nibron
    #24803
    Nagyon jó hogy a 3930K-nak 6 magja van, de a 180000Ft-os ára miatt erősen ellenjavalt. Az fsx futásához minél nagyobb órajelre van szükség, pariban olyan ramokkal, amik nem feltétlenül hátráltatják a cpu-t. Nem hinném, hogy a 3930-at fel lehet húzni biztonságosan 5GHz fölé, arra ált. jobbak a 4 magosak. De ha van ismerős és válogathatsz a procik között húzásra, akkor sem éri meg az árkülönbözet miatt. Annyi pluszt nem fogsz kapni. 16G memória sem kell, bőven elég elég a 8G, viszont annak döfnie kell. Jó a 2400MHz, de az órajelnél lényegesebb a sebessége. Van, hogy egy 1800-as jobban teljesít. Az SSD király. Minél nagyobbat annál jobb. Vigyázni kell vele, mert elég sok gagyi jön szembe, érdemesebb egy jobb típust választani. Az én szimulátorom bőven felette van 250 gigás méretnek, ezért tudni kell szelektálni, melyik csomagokat rakja az ember ssd-re, és miket a normál vinyóra. Mondjuk nálam a normál is raid. Fontos még a grafikus kártya, ez mindenképpen nvidia legyen (fsx ezt szereti, és könnyebb is optimalizálni), gtx560 körüliek jók.
    Szóval gépet építeni nem úgy kell, hogy berobogsz a boltba, és mindenből megveszed a top kategóriát, mert az elég drága szívás lesz. Ésszel kell összerakni, úgy, hogy összepasszoljanak az alkatrészek. Pl. egy rossz alaplap választással az egész gépet el lehet tolni. Hiába jó benne a többi cucc.
    FSX telepítéséhez érteni kell, nem lesz magától optimális, meg kell érte dolgozni, de be lehet jól állítani. FS9 jó tanulni, meg minden, de pár év fsx-ezés után már hányok ha belenézek. Az fsx sokkal szebb.
  • flyby
    #24802
  • polluxware
    #24801
    ezek után...... ezt muszály

    sajnálom...

    pedig anyira fogtam ajobb kezem kattintás előtt...
  • flyby
    #24800
    ISTENCSÀSZÀRKIRÀLY!Most èrtem haza ès nagyon örülök,hogy nem csak nekem van ilyen hozzà àllàsom! Szerinted,ha adott egy: i7-3930K,16GB 2400MHZ-ram,250-es SSD ,van rá esèly a szaggatàs elkerülésére?
    Nem tennèm tele minden marhasággal,mert FL360-on sok mindent úgysem làtsz,de nagyon szeretnèk PMDG747-el este,zárt felhőzetben megèrkezni KJFK-ra úgy,hogy èlvezhető legyen?
  • Hont
    #24799
    Igen, pl azt!
    Nem vagyok se programozó, se pc. kockafej...:(
    Mondhatni, hogy hülyevagyokhozzámintlóahátúszáshoz!
    Sokszor örülök, ha egy-egy új ficcsör működik és boldog vagyok, mikor akadozás mentesen sikerül végig repülnöm egy utat az iFLY-al!
    Persze én is kipróbáltam az FSX-t, de amikor itt a profik neki állnak egy egy optimalizációt kitárgyalni, csak lesek mint küszaszem a monetáris politikára...
    Arról nem is beszélve, hogy én szinte 80% ban csak IFR-t repülök, arra meg a profik is az FS)-t használják!
    Bár meg kell jegyeznem a megalomániám is sokban hozzá járul ahhoz, hogy nem használok FSx-t! Nem vagyok hajlandó a kompromisszumokra!
    Ezért marad az FS9, de nem tűrőm a megalkuvást! Mennie kell full-fullon, éjjel nappal, felhőbe,zivatarba!

    #24798
  • polluxware
    #24798
  • flyby
    #24797
    Szép jó napot kívánok! Nekem is most jött el az idő,hogy építek egy erőművet FSX-nek! /"vén fejemre"/.
    Nagyon rég használom az FS9-et,főleg"nagyvasakkal" repülök és az évek alatt a ti segítségetekkel remekül
    sikerült optimalizálni! Most viszont elkeseredtem egy kicsit.
    A cseszegetés alatt a "cfg"-file buherálását érted? Nagyon érdekelne a véleményed ezzel kapcsolatban mert lehet,hogy átgondolom a lépésemet! Köszönettel.
  • Hont
    #24796
    Ha repülni akarsz, akkor maradsz az FS9 nél, ha kínlódni, akkor FSX!
    Bár most sokan meg fognak dobálni...
    A FSX szerintem macerás! Nagyon sokat kell cseszegetni, hogy pl számomra elfogadható legyen és nem ad annyi pluszt, hogy megérné!
    Egyébként szerintem ugyan azok az alap kiegek, mint FS9 hez.
    Bár lehet hogy az FSX topik lakók megcáfolnak!
  • Pettersson
    #24795
    sziasztok! most kezdem bontogatni szárnyaimat a virtuális repülés világában és egy barátom tanácsára az fs2004-el kezdtem el a játékot, azonban, úgy vélem, hogy rendelkezésre áll, olyan technika, amivel talán élvezhető minőségben futna az fsx is.

    szerintetek melyik a jobb? vagy teljesen szubjektív a dolog?

    illetve mi az a konfIg, amivel elfogadhatóan fut? vagy, olyan nincs? :D

    és itt is felteszem azt a kérdésem, amit az fs 2004 topikban, mik azok a kiegek, amiket érdemes beszerezni a játékélmény javítása miatt?

    köszönöm előre is. ;)
  • Tompoxxx
    #24794
    L-1011 Captain
    http://www.captainsim.com/
  • polluxware
    #24793
  • polluxware
    #24792
    jaj
  • Nesu
    #24791
    ON :
  • Nesu
    #24790
    OFF
    Everything is all right.
    Just keep watching TV.



  • Nesu
    #24789
    persze persze ,a hosszan tartó tél meg véletlen
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak azért nem említem az amúgy is annyira gyűlölt Arábusokat ,mert ők nem kérdeznek ők megtanulnak maguktól azaz amilyen hülyének néznek ki ,mint a moszad terroristák a,kik folyton bizonyítják ,hogy hülyék ...
    legfeljebb csak nektek vannak ,ismeret zavaraitok és egyébként is csak tv -ben látatok nyalókát
  • flyby
    #24788
  • polluxware
    #24787
    én például szeretem az epret..
  • flyby
    #24786
    Minden esetre jót kacagtam! Mert más az ásás,ha más ás!
  • polluxware
    #24785
  • polluxware
    #24784
    + jöhet ám;)

    a múltkori foci topityban eltöltött "éltető" posztolások miatt kicsitt megcsappant a repim;)
  • flyby
    #24783
  • polluxware
    #24782
    Fsuipc4

    WideFS--> az csak arra kell ,ha nótórius barkács, és többgép összekrákogó gondolataid támadnak
  • polluxware
    #24781
    ha fizetős, akkor gondlom talán... feltehetőleg a legfrissebb ((amit kapnál... pölö)

    amúúúúúúúúúúúúgy meg, ha nem az ami ami, akkor azaz amit

    hogyismondjam...

    szóval nehezebb kérdést, esetleg Vágó Úr;)
  • polluxware
    #24780
    mivel én nem akarok összetűzésbe kerülni senkivel (mondjuk meg őszintén ritkán sikerül)

    .. szóval az utóbbit én nem kommentálom... ,csak próbáltam rávilágítani egy általam szemkibökő ellentmondásra...