33535
  • m814
    #24979
  • Hypo #24978
    Micsoda szakmaiújságírás ez kérem:))
    http://index.hu/tech/2013/04/09/ugy_szall_fel_a_dreamliner_mint_egy_vadaszgep/

  • nibron
    #24977
    Tehát akkor most ki lehet jelenteni, hogy a GSX okozza a problémát? Mert akkor GSX support. Esetleg a GSX-et kipróbálni más reptereken. Mert azért nem mindegy, hogy csak az LZIB-en okozza vagy máshol is.
  • kisszarka22
    #24976
    Már kerestem ilyen fajta hibáról de eddig a neten állandóan csak az uiautomatincore.dll-el voltak elfoglalva amivel enekm nincs problémám. Avsim-en küldtek egy linket egy AppCrashView nevű programról ami sokkal többet mutat mint az alap Win 7-es event viewer de az sem észlelt hibát egyik kiegészítől sem, sem az FSX-nél. Egy olyan tippem van, hogy akárhányszor GSX-el inditottam annyiszor 40-50 percen belül kilépett hiba kiírása nélkül. De az a nagy gondom, hogy GSX nélkül a pozsonyi reptér nem ér semmit. Csak azt nem értem miért nem csinálnak hozzá AES támogatást.
    De azért köszi :)
  • nibron
    #24975
    Valamelyik windows naplóban azért csak van valami bejegyzés a hibáról. Ezenkívül próbálj meg egy másik útvonalat ami messze van ezektől a területektől. Pl. KORD-KMIA. Vagy valami hasonló kb. másfél-kétórásat.
    Elég sok mindent használsz. Meg kellene próbálni szakaszokban hibát keresni.
  • Papirzacsi
    #24974
    Hozzámdobnák is elhajolnék... :-)
  • kisszarka22
    #24973
    Helósztok, nem olvastam visszafele, de azért remélem tud valaki segíteni az FSX-el mert már kikészít. Szóval az lenne a problémám, hogy eddig az ENB-vel állandóan becrashelt a sim szóval kerestem valami alternatívát, ez lett a SweetFX amit sikerult is bekonfigurálni. Na tehát az a problémám, hogy most amikor kb. 40-50 percig repulok pl. (így teszteltem hogy mostmár, hogy megy-e) Taxi2Gate Pozsonyból repulok PMDG 737NGX-el Mallorcára (Pozsonyban GSX-et használva) és ahogy mondtam kb 40-50 percen belül kimegy minden hibaüzenet nélkül (pont akkor amikor elmentem) mindezt úgy, hogy Uiautomationcore.dll meg van a (jó verzió), szóval kimegy és fel sem kínálja, hogy újraindítja tehát semmi üzi, hogy miért. Ez mind Windows 7-en FSX Sevice Pack 2-vel, GSX-el, Active Sky 2012 és Radar Contact 4.3-mmal ugy, hogy AS2012 és Radar Contact háttérben fut. Pontosabb leírást a problémámról egy az avsim-on írtam: Avsim de eddig nincs jó megoldás rá. Az Event Viewer-ben sem jelez semmi hibát az FSX-szel és más dologgal sem már.
    Előre is köszönöm :)
  • Hypo #24972
    ja persze mi is:)
    rezsicsökkentésből aszem kijön:)
  • exTrem
    #24971
    Kíváncsi vagyok rá azért :)
  • Clidey
    #24970
    Hűdetotálhidegenhagy... :D
  • exTrem
    #24969
    Hoppá
  • metaxx
    #24968
    Félre ne érts, úgy tanulsz, ahogy neked kényelmes, de miért adnál ki egy angol nyelvű könyvre pénzt, mikor több mint kiváló magyar nyelvű könyvek vannak az IVAO magyar lapján a Pilóták / Kézikönyvek (Pilóta) alatt?
  • exTrem
    #24967
    Kicsitől a nagyig, egészen az alapoktól. Utána manualok tanulmányozása és élesben gyakorlás.
  • ravensoul
    #24966
    Köszi a tanácsokat mindenkinek.
    Találtam egy könyvet, ami elég jól magyaráz, persze angol nyelvű:
    Wiley.Microsoft.Flight.Simulator.X.For.Pilots.Real.World.Training.Jun.2007.pdf
    Asszem ezt is fogom böngészni, meg szorgalmasan csinálgatom majd a FSX trainingjeit is. :)

    Ti hogyan, miből tanultatok meg repülni?
  • Ombika
    #24965
  • Nesu
    #24964
    FSX | ORBX Southern Alaska

  • Nesu
    #24963
    be !!!
    kössz
  • bur07
    #24962
    "TCAS Test Pass" természetes jó. TCAS be volt kapcsolva?
  • polluxware
    #24961
    jaj teeeeeeeee....

    kis bökkkködőő
  • Nesu
    #24960
    Kössz a segítséget
    na ,most a PMDG 737 -ről van szó !
    engem az zavart meg ,hogy eddig az alapcsomagban " TCAS SystemTest OK " szöveg hallható ,itt pedig a 737-6700 csomagban meg egy egyszerű " TCAS Test Pass " fogadott ...
    A Pass -t értem mert a használatban ,pl . :termékek Q tesztjei így vannak felmatricázva " Q 8 Pass" ez meg azt jelenti ,hogy 8 előírt termékteszten ment át és esetle a 9. -t elbukta ...
    mégis az egyszerű szöveg ,megakasztott ,ráadásul múltkor nem jelezte a Forgalmat ...
    szóval ennyi
  • Hypo #24959
    ivao.hu / pilótáknak / segédanygagok, navigáció alapjai vfr alapjai radiozas alapjai, letölt elolvas betanul.
  • Hypo #24958
    :)))))))) TEst OK, TEst Pass ugyan az tulajdonképpen, a lényeg a test sikerult!!!

    Nem olyan fura az angol na jó nem egy rovásírás......
  • Nesu
    #24957
    Köszönöm a választ !!!
  • alert
    #24956
    Mindketto azt jelenti, hogy jo. Nem csak egy ceg gyart TCAS computert, illetve vannak regi es uj verziok is. Egyik ilyen masik olyan. Valoszinuleg meg ezt is szimulaltak :)
  • metaxx
    #24955
    Én bátran merem ajánlani neked az IVAO Tréning szekcióját, a nulláról is tanítanak. A staff weboldalát itt leled: IVAO Staff oldal, írj egy levelet a TC-nek, aki Ruszcsák Ádám, ő bizonyára fog tudni neked segíteni, és ad melléd egy oktatót, akivel egy rendes tervet kidolgozva, pár hónap alatt elsajátíthatod az alapokat. Sok sikert!
  • ravensoul
    #24954
    Tudtok valami oktatóanyagot a neten FSX-hez? A beépített oktatójával próbálkoztam anno, de egy idő után baromi nehéznek és kivitelezhetetlennek tűntek a feladatok, pedig joy-jal toltam. Gondoltam, most újra megpróbálkozom, mert látom, van aktív élet a fórumon.
    Vagy inkább FS9-cel próbálkozzak?
    Célom, hogy online repülhessek majd valamelyik hálózaton.
  • Robi546
    #24953
    Köszönöm Szépen! De most valahogy elindult,rátelepítettem a Service Pack 1-et mert nekem 2-3 volt a gépemben ez meg más volt "SP1 Working..." valami és elindult. Végre. :)) De köszi,ha nem működne megint megpróbálom azt amit küldtél.
  • macleody
    #24952
    Próbáld meg ezt: FS Registry Repair
  • Robi546
    #24951
    Próbáltam,feltelepítettem újból az alapjátékot,mindenféle patch nélkül de ugyanaz a hiba CFG-t is át neveztem de úgyse megy.

    Itt a kép a Hibáról:



    Aki segít annak nagyon szépen köszönöm,nagyon szeretném már játszani.
  • Robi546
    #24950
    Most telepítem újra a játékot,hátha úgy fog menni.
  • Nesu
    #24949
    na most itt mit jelent ?
  • Nesu
    #24948
    vazz a pass azt jelenti ,hogy sikerült a test ,de a másik modellen azt mondja ,hogy Test OK
  • Robi546
    #24947
    Értem,köszi. Megpróbálom.
  • Nesu
    #24946
    Sziasztok ,
    valakinek ,van ötlete abban hogy a 737-600 -sa típusnál a TCAS miért mondja ,hogy " TCAS Test Pass ! " ?
  • Nesu
    #24945
    akkor repair az egyes lemezről ,majd jön a kettes lemez és ezután acceleration repair ,ha van ...
  • Robi546
    #24944
    Próbáltam,betöltött valamit "Loading..." kezdőképernyőnél de ugyanúgy befagy az alkalmazás,ez érdekes. Álló helyzetben csak,lekapcsolom gépet másnap vissza és nem megy ? Mi lehet a hiba oka ? Feladatkezelőben: nem válaszol az alkalmazás.
  • carlosfly
    #24943
    Fsx.cfg-t nevezd át valamire próbéld meg úgy indítani.
  • Robi546
    #24942
    Megpróbáltam,unistalláltam a FSX Passengerset de így se,ugyanaz a hiba bár már nem jön elő a FS Passengers üdvözlőképernyője mivel ki instaláltam.
  • Robi546
    #24941
    Rendben,majd megpróbálom.
  • carlosfly
    #24940
    FsPassengert próbáld uninstallálni mindenek előtt.