33535
  • Clidey
    #32775




  • alert
    #32774
    Nem, de kiderítjük :)
  • saca79
    #32773
    jó lenne fantasy-ban NGX re is :D
  • Hypo #32772
  • Clidey
    #32771
    Peti, nem tudod véletlenül a SELCAL kódját?
  • Clidey
    #32770
    Megérkezett a digitális világba is!







  • Clidey
    #32769
    Hát nálam lehangoló az eredmény... Vannak benne jó dolgok ez tény, de az össz élménytől sokkal sokkal többet vártam. Egyelőre tehát marad a 10.51 :(
  • Clidey
    #32768
    Igen, olvastam, és ennek a backup utility-nek utána is fogok járni! Legutóbb a Norton Ghost volt nálam alkalmazásban ezer éve, kíváncsi vagyok azóta milyen fejlesztések történtek e téren... ;)
  • Hypo #32767
    Szerintem a kompromisszumok az esszeru add on installalas a scenery management elengedhetetlen:) na de x plane 11 meglassuk :) mondjuk 11 eve mondjuk ezt xplanel
  • Hypo #32766
    Én ennek csak örülök:) De ahogy írod is azért nem csak felinstall es jatszik esete van nálad se :) Kellett hozza kis munka, de nem mondtam hogy p3d ne lenne jobb esetleg mint az fsx csak azt mondom hogy sokszor van olyan scenario amikor addon szim es hardware nem muxik mar eleg hatekonyan, persze kompromisszumokat is kell kotni. Én sok ev fs9 fsx utan takaritottam uj gepet vettem, dedikalt ) jo jatszom massal is :)) FSX-SE eddig jol muzsikal ORBX es VFR, pár NGX el is roppentem mar jo parat nem volt gond. De minel tobb cucc annal jobban feszegetem a hatarokat, szoval marad igy, szep is dx10 is jo nincs most x szamu kieg es repcsi fent csak amivel repulok p3d ra is rakukkantok nemsokara ha megjonn a masik ssd-m neki:)
  • alert
    #32765
    Talán a másik fórumban említettem, hogy "találtam" a hasonló misztikus problémákra egy áthidaló megoldást. Amikor minden addon fel van telepítve és stabil a rendszer, lementettem a merevlemez képet, amit egy USB pendrive-al nagyjából 30 perc alatt vissza lehet állítani mintha frissen lenne telepítve minden. Ez legalább ismét egy darabig eliminálja a problémát :D
  • Clidey
    #32764
    Kívánom, ez maradjon is így nálad! De sajnos a saját tapasztalatomból kiindulva, egyszer minden jónak vége szakad; soha életemben nem tapasztaltam egyik FS-el sem OOM errort, pedig egy pár verziót elnyűttem az évtizedek alatt...aztán egyik napról a másikra hopp...beb*szott! Kis neten kutakodás után sikerült ugyan overrájdolnom a kérdést, de azért párszor megkeserítette az életem. Azóta a windóz nem, de a P3D újra lett telepítve, de a sceneryk, addonok gyakorlatilag ugyan azok kerültek vissza, és (kopp-kopp) már jóideje nem jött elő megint.
    De mivel ez sajnos egy 32bites, nem is az a nagyon stabil alkalmazás, így azt mondom, gyakorlatilag bármelyik pillanatban beba*szhat újra, minden előzetes bejelentés nélkül.
  • alert
    #32763
    Hát nézd nem tudom. Én nem egy mai high-end konfiggal vergődöm, ez egy i5 4590, van hozzá egy gtx 970-es kari és 8 giga mem, de nekem a P3D 3.4 még egyszer sem szállt el nem hogy memória problémával, de még mással sem (ezen a konfigon). Elég jól fel van setupolva, win10 viszi a gépet, semmi más nincs telepítve és miden felesleges szolgáltatás le van tiltva, csak a P3D-nek van dedikálva a gép, be van optimalizálva, stabil 30 fps minden körülmények között megvan gyönyörű grafikával. De se az AS airbusz alatt, se a PMDG alatt nem akadt még ki, végig Orbx Amerikája felett repülve LAX-tól fel Seattle-ig majd tovább Vancouverig, közben AS2016 tolja az időjárást, FSDT scenery-ket használtam, Volt jó néhány ezdok kamera nézet váltás, VATSIM, szóval jött-ment vagy 50-60 egyéb forgalom, minden ami csak lehet ette a memóriát, de sosem fagyott ki. Pedig ezen az útvonalon jópár órán keresztül dolgozik a szim. Remélem ez nem csak véletlen és tényleg jobban van optimalizálva. Ha az FSLabs a320 sem fog elszállni, akkor engem megvettek.
    Utoljára szerkesztette: alert, 2016.11.25. 17:01:43
  • saca79
    #32762
    Valaki esetleg LINDA-ban járatos? :D Twin Otter-el nem igazán tudok megbírkózni, letöltöttem egy modult hozzá de nem tudom gombhoz rendelni valamiért nem működnek ...Fsuipc macro meg elég válogatós sajnos :/
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2016.11.25. 16:30:57
  • Hypo #32761
    szerintem az felejtős :) max youtube videokban fogunk latni ilyet, aztan aki komolyan akarja repulgetni az visszavesz minden beallitasbol.... szvsz nem szabadna ilyen cuccokat csinalni mert ezek az addonok szetfeszitik az alapprogramot ami igy se tokeletes, tudom fejlesztik stb de akkor is egy regi motorba toltunk uj olajat effekt. 777 el se sokan repulnek intenziven fsx alatt vagy aki igen az azert visszavesz mindent es folyton a VAS-t pislogja. ngx ami szerintem a top, 1%-al lenne tobb cucc benne es mar hasznalhatatlan lenne :)
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.25. 08:53:09
  • alert
    #32760
    Hova tovább? Már így is kb ez a legdrágább szoftver, amit repszimhez fejlesztettek. De ez a memory probléma tényleg aggasztó. Elég problémás lenne, ha megturbózod még egy Orbxal plusz néhány scenery-vel és egy óra után lefagy??
  • Clidey
    #32759
    Hát ennyi pénzért már lehet is okos az az Airbus... gyanítom a P3D verzió még drágább lesz... :(((
  • Hypo #32758
    AS verziohoz kepest kb olyan mint a default c172-t viszonyitanad az A2A C172 hoz. Viszont mivel a rendszerek eleg jol le vannak fejlesztve ( azt nem tudom mennyire valosagos ertekek) emiatt egy monster az egesz sok video van rola sok review is mar de keves full 2-3 oras flightot lattam eddig még:)) a végére mindig elfogy a memoria:) ez szerintem p3d alatt se lesz jo ez a maximuma a ket szimnek:) de aki szereti az airbus filozofiat annak szerintem jo valasztas ha van egy normalis gepe ha most tudja a 777 et szepen akadasmentesen futattni akkor ezzel se lesz nagyobb gond.
  • alert
    #32757
    Youtube videókat néztem és rendszer szimulációkat meg a cockpitban a visszajelzéseket tekintve sokkal jobbnak tűnik, mint az AS. Legalábbis a videókon. Sőt a teljes power up vagy egyes hibák hajszàl pontosan ugyanolyanok, mint az igazi.
  • Clidey
    #32756
    FB-n dícsérik nagyon, de nem tudom rendszerileg mit tud nyújtani. Nekem a képek alapján nem igazán tetszik a kidolgozása. Lehet az AS butább, de (nekem) jobb fílinget ad sokkal. Néztél Tecsős videókat? Az sokat elmond elöljáróban...
  • alert
    #32755
    Van ez az FSLabs A320. Én a P3D verzióra várok, de próbálta már valaki FSX alatt?
  • Clidey
    #32754
    Tetszik, mi?
  • Clidey
    #32753
    Hát idén már ne számítson senki a Dovetail Flight Simulator megjelenésére...brühühühühüüüüü...
  • Hypo #32752
    _ÖÖÖ
  • Hont
    #32751
    Elmondom, hogy mi is csináltunk hasonlót, de szerintem az még rémisztőbb volt...:D
    Az övek olyan véraláfutásokat csináltak, hogy hetekig ott volt a nyoma!
    Ami még emlékezetes volt, az az, hogy a kormányt nem fogod így két ujjal, mint a videóban, ha nem úgy markolod, ahogy csak bírod és közben 1000-el próbálsz trimmelni stb.stb.
  • Clidey
    #32750
    Nem rossz, de ez még jobb (meg durvább...):


  • Hypo #32749
    FULL STALL Boeing.
  • Hypo #32748
    az a lényeg:)
  • saca79
    #32747
    Olvasgatva a steam fórumokat nem egyedi a problémám ...de megoldva :)
  • Hypo #32746
    akkor registry repair tool és megoldva, bár azért érdekes mert nekem siman megtalalta a steam libraryt benne fsx el pedig 3 kulon library van a gepen kulon kulnj vinyon es csak az egyik fsx de meg is szépen megtalálta.
  • saca79
    #32745
    Nincs kettő. Ezen a gépen sose volt csak SE. Érdekes ha sima fsx et választom a legördülő listából akkor simán megy migráció minden, illetve a hibaüzenet szerint ugye a local mappában nem találja az fsx scenery cfg-t pedig ott van az. Én is úgy gonodlom registry bejegyzés hiba lesz valahol. Steam fórumon is erről írnak hogy át kell nevezni sima FSX re a mappát vagy registry repair tool. Nem először szívok már ezzel anno LH sim LHBP vel is ugyenez volt csak ott frissítettek a telepítőn ugye :) ORBX -ék úgy néz ki nem adnak ilyesmire :D Illetve nem nagyon értem hogy hogyan lehet mai világban úgy megcsinálni egy telepítőt hogy manuálisan nem lehet megadni egy rohadt gyökérkönyvtárat. Szinte az összes FSX addon-így működik....
    @Eyecandy köszi a tippet utána nézek majd mert már nekem se nagyon van helyem az ssd-n :/ iiletve másik hogy ha egyszer megcsinálta a migrációt akkor újra miért nem lehet? nincs sehol ilyen opció az FTX centralba (vagyis én nem találom)
  • Hypo #32744
    hiatalos forumon ott a problema leirasa es par megoldasi javaslat, ha ket fsx ed vsn fent akkor ott a gond,
  • eyecandy
    #32743
    Szia, nem tudom, pontosan mi alapján találja meg az aktuális programot, sztem registry bejegyzés útján, de a migrációban, ha egyre gondolunk, tudok segíteni. Sokáig nekem is gondot okozott, hogy az ORBX nagy méretű foldereit ne a viszonylag kicsi ssd-men tároljam. De segített a DirLinker nevű kis progi. Ezzel a nagyméretű foldereket fizikailag egy másik meghajtóra pakolja, de virtuálisan az fs gyökérben marad minden. Ha újra rakom az fst, elég egy ORBX foldert létrehoznom, átlinkelem a mentett ORBX folderre és nem kell újratelepítenem semmit.
  • saca79
    #32742
    Üdv, valaki használ FTX Central V3 + FSX SE kombót? Lenne pár kérdésem.
    Miért nem találja a FSX scenery cfg elérési útját ha a legördülő menüben az FSX SE progit választom ( sajnos manuálisan nem lehet megadni ) hibaüzenettel kidob.Ugyanez a helyzet a scenery migrációval csak ha sima FSX-et választom akkor hajlandó rá de scenery bgl hibákat dob fel.
    Nem tetszik ez az egész ORBXDirect cucc :D
  • crodgok3
    #32741
    Ami nagyon jó még, az az Fstramp, aminek elég borsos ára van, de ingyen könnyedén beszerezhető :)
  • saca79
    #32740
    VfrFlight progiban integralva van a skyvector map amin kulon rétegként még be lehet rakni hogy mutassa a telepuleseket illetve szinkronizalni lehet az fsx adatbazissal ( bar sajnos en még nem jottem ra miert kell minden egyes ujrainditasnal ezt megtenni plan g vel eleg volt egyszer) es az osszes repter ott virit majd ami fsx ben is. A kettő együtt mar ér valamit en is ezt hasznalom vfr tervezéshez.
  • crodgok3
    #32739
    A Skyvector nagyon pofás térképet mutat, nekem csak annyi a gondom vele, hogy a kicsi repterek sokszor nincsenek jelölve rajta...
  • saca79
    #32738
    Nah megvan a mai olvasmány ..Köszi
  • Hypo #32737
    egy felfele emelkedo rovid palyan mas landing technikat kell alkalmazni mint egy sima leszallasnal.
    http://www.mountainflying.com/Pages/articles/short_field_opns.html

    http://www.flyingmag.com/technique/proficiency/short-and-rough-field-landings



    itt még egy jo kis iras http://www.canyonflying.com/takeoffs.html
  • saca79
    #32736
    Őszintén mondom még a Kodiakkal nem próbáltam csak AYKO -t de az elég "sima " és hosszú strip.Viszont ez:



    nem több 150m-nél C207 el lehetetlen megállni, Na én erre értettem hogy "rövid" :D Persze a videóban lévők ahhogy látom azért jóval hosszabbak. De próba szerencse. Igazi kihívás lesz :D