33535
  • Clidey
    #32815
    Én is ezen morfondírozok, hogy megveszem a AS2016+ASCA-t, majd a REX textúráit "egyszerűen" belefésülöm. Ugye itt textúrákról van szó, szóval szerintem az AS2016-nak tök mindegy mit tartalmaz az adott textúra (lehetne akár Kyla Cole is rajta - ugye Zacsi? ), csak a fájlnév, meg az elérési útvonal stimmeljen.
  • Hypo #32814
    köszi nekem is as 6,5 volt meg sokaig es nem is volt vele nagy gond csak ahogy irod is fsx nel mar adodtak gondok, aztan emiatt ruhaztam be anno rex be de sajnos annak a weather enginje szar de a texturak eleg jok szoval nem volt akkora pénz kidobas. Ugy tudom ASCA tudja kezelni a rex texturokat es onnantol megy a dynamic is, ez ami engem igazan erdekelt volna, a snapshotos weather ert annyira nem vagyok oda :) na de még utana olvasok de valaki irta hogy rexel belotte a texturakat, majd AS2016 es ASCA a szokasos inditasi combot hasznalva a rex texturait hasznalta....ami azert erdekes mert ugye azzal volt reklamozva hogy tul kepp a dynamic csak ascaval muxik ergo lehet csak asca jelenlete kell hozza viszont igy szep kis penzt tudnak beszedni akik csak ezert megveszi :)

    "....I use them together with no problems. In the Rex products, I disable all the items that are installed by ASCA. That way I get ASCA clouds and sky and can still use the airport textures, water etc. Obviously disable the REX Weather engine also.

    The only caution I would see - when you first run ASCA, it backs up your installed clouds - which, in this case would be the REX product. I recommend FIRST reinstalling the backup defaults through REX and then let ASCA back up the original files. If you don't care, that's you call..."

    Ergo Rex bol csak a tobbi texturat hasznalja a felhot es az eget az Asca adja na itt a gond mivel akkor ugy nez ki csak azokkal a felhokkel tud dynamikust.......
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.28. 13:46:12
  • Nyiri
    #32813
    Jó akkor hogy értsem. Jó időjáráshoz mit vegyek meg? :D
  • Papirzacsi
    #32812
    Nincs még túl sok tapasztalatom az új cuccal. Eddig 3 repülésből 6000NM-et repülőztem. Az active sky képességei nem csökkentek. hozza azt amit régen is tudott (6.5-tel nyomtam évekig). Így bár a 6.5-öt az OPUS-ra cseréltem - mert első blikkre tetszett és a 6.5 már nem volt mindenben kompatibilis az FSX-szel és még a támogatása is megszűnt, lassú lett, stb - de az opus sose volt az igazi. Akármilyen beállítást használtam, legkésőb 15 percenként(beállítás függő), de jelentősen megváltozott az ég képe, stb. idegesítő volt.
    Itt a változást szinte minden esetben észre sem veszed. 1-2 alkalommal láttam csak olyat, hogy a távolbban hirtelen változott az ég képe. Ritkán látni ismétlődést a felhőkben. OPUS+REX kombóval nekem nagyon sok volt.
    Ami viszont nem sikerült szerintem 100%-ra, az a felhőbe lépés effekt. A promó videókon lehetett látni, hogy van benne ilyen feature. Eddig 5 esetből 4-szer rosszul jelent meg, ami alatt azt kell érteni, hogy a felhőréteg felett ~1000 lábbal repülve.
    Még túl korai lenne isteníteni vagy lehúzni, de egyelőre nagyon pozitív irányba dől a mérleg nyelve.

    REX felhőkkel, ha azokat nem lehet beépíteni az ASCA dynamic részébe, akkor az ASCA-t megvenni semmi értelme, és az AS2016 magában szerintem sokat nem dob az összképen egy korábbi Active Sky verzióhoz képest. De hát ugye nekem 6.5 óta nem volt frisebb AS-em. :-)
  • Hypo #32811
    ok koszike, ja nem mondtam hogy rossz abszolute csak nekem valahogy a rex felok jottek be es milyen a dynamic weather ami csak ascaval muxik? csak azert megeri?
  • Papirzacsi
    #32810
    Szokni kell a szemnek a felhőket. Néha túlságosan is homályosak a felhők, amit nem szoktunk meg. Illetve az ne tévesszen meg, hogy nálam a HDR miatt a világos részek eléggé beégtek.
    Amúgy P3D, szerintem végleg leváltottam az FSX-et.
  • Hypo #32809
    Amugy ezek FSX es kepek vagy p3d ? most jon FSX DX10 sceneryfix hez egy ujabb cucc a felhok shadowja - ami ugye alap p3d ben de fsx ben nem, kivancsi leszek rá.
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.28. 11:10:17
  • Hypo #32808
    Szépek grat, viszont arra is jo hogy lassam egyenlore jo hogy nem vettem meg az asca-t nekem a rex felhok jobban tetszenek de persze lehet a dynamic weather ert megerne.........
  • Hypo #32807
    semmi gond Maestro Te még kutathatsz is:))))) Igen en is morfondiroztam de vissza nezve az akcioikat ez a 30% tunt a realisnak ennel lejjebb ritkan mentek. REX nel az 50% az szokott lenni.
  • Papirzacsi
    #32806
    Kedvcsináló vagy kedv rontó képek: AS16+ASCA
  • Clidey
    #32805
    Igen, ettől tartok én is. Kurva Mörfi.
  • Papirzacsi
    #32804
    Ennél nagyobb leárazás már csak az után lesz, hogy megvetted. :-D
  • Clidey
    #32803
    Ez is.
  • Clidey
    #32802
    Este kiderül.
  • Clidey
    #32801
    Ne érts félre Zolibátyó, nem akarok én a pénztárcádban turkálni, csak arra voltam kíváncsi, érdemes-e várni máskori akciókra (karácsony, húsvét, Lenin szülinapja, stb.), vagy általában ez a 30% körüli a max, amit el lehet érni a HájFáj Teknolozsisznél. :)
  • Hypo #32800
    jott ki vadi uj update Twin Otter-hez, valaki nézte már, persze lehjet csak p3d 3.4 miatt de hátha javitottak más dolgon is. Persze én is megnézhetném csak nincs meg a bolti verziója:)
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.28. 09:48:00
  • Hypo #32799
    a repcsik nem mennek allitolag de lehet tévedek
  • Hypo #32798
    én csak AS2016-ot vettem Maestro ASCA-nak még nem láttam értelmét pláne hogy rex is van, tudom a dynamic weather loading az csak ascaval egyutt muzsikal, de nem vitt rá a lélek még, de persze megoldhato a as2016+asca+rex essentials+softclouds csak kicsit sok az atfedes:)

    32% off volt Halloween salenél az AS2016ra
  • Clidey
    #32797
    Én úgy hallottam full kompatible a v11 a v10.51-es cuccokkal, de még nem próbáltam. Majd este rálesek párra.
  • Clidey
    #32796
    Sorry Zolibátyó, az AS2016+ASCA-ra gondoltam, hogy mennyiért vesztegették amikor vetted - persze csak ha public a dolog... ;)
    Érdekes, hogy a FlightSim Store-on 13,28EUR az ASCA, míg a SimMarkecen 19,59 ... :))))

    Az XPL11-ről inkább ne is beszéljünk. Hatalmas csalódás nálam. Az fps a béka segge alatt - de szinte mindenki erre panaszkodik a neten. A preview videókat meg nyílván Pakson csinálták... :(((
  • alert
    #32795
    Szerintem nincs is értelme akkor a directnek ez így bőven jó, annyival nem ad többet, mint amennyibe kerül.

    Xplane 11 tényleg szép, bár egyelőre rengeteg bugot említenek. Engem az tart vissza, hogy nincsenek addonok hozzá és jó lenne ha megcáfolna valaki aki használta, de szerintem az előző verziók kiegészítői nem kompatibilisek. És hogy minden évben kiadnak egy új verziót az nonszensz, hogy ezzel buktad a régi kiegeket vagy várni kell az update-re. Vagy nem így van?
  • Hypo #32794
    ha esetleg valakit erdekel az akcio http://www.flightsimstore.com/index.php?currency=EUR&manufacturers_id=123&sort=3a

    Ja es simmarketen flightreplicas gepek 50%
  • Hypo #32793
    ?? soft cloud 5 eur es az apro :) ennyit ki lehet birni es fsx p3d hez is jo. AS az már más tészta mert az csak fsx hez jo sajnos. de a halloweeen salnel gondoltam inkabb legyen aztan meglassuk :) eddig nem tunik rossz vételnek bár tény hogy az alap ára se olcsó de elődei is elég szépen megszolgálták az árukat:) Texture Directen gondoplkodtam még az akció miatt, de nem vitt rá a lélek ugyan is REX essentials +OD-m van igaz a weather enginejet sose hasznaltam mindig active sky- ment, de a textrurait szeretem, direct ujabb texturakat ad csak szoval nem ereztem indokoltnak azt az árat, bár nem tudom itt ki használja mik a vélemények. Na de mostmár meg van minden ami egyenlőre kell szóval irány a repülés....ja bazz elment a hétvége:((( Ja off topic X plane 11 videok eleg jok érdemes rakukkantani.
  • Clidey
    #32792
  • Clidey
    #32791
    És akkor mennyit engedtek a feléből?
  • alert
    #32790
  • Hypo #32789
    A Softcloud 50% off a rex oldalan a shopba http://store.rexdownload.com/ de minden más is amugy. AS2016-ot a halloween salebe vettem.
  • Papirzacsi
    #32788
    Még Castro halála előtt elköltözött az országból. :-)
  • alert
    #32787
    Azt hogy csinálod ilyen kapcsolataid vannak? :) A P3D-t verziót nézed? Más a két termék.
  • Papirzacsi
    #32786
    Hát nem, de végülis OPUS-nál nagyságrendekkel jobb.
  • Clidey
    #32785
    Hát nekem 59-ért odaadnák, de még vajúdom rajta, mert az se kevés...
  • alert
    #32784
    Ott, kb 75 eur most a kettő együtt.
  • Clidey
    #32783
    Te is találkoztál vele ma? :D
  • Clidey
    #32782
    Hol? SimMarkec?
  • alert
    #32781
    Úgy látom akkor nem bántad meg ;) Beváltotta a hozzá fűzött reményeket?
  • alert
    #32780
    Yee mostanában minden wizz előtt ez a fickó áll :D
  • Hont
    #32779

    Nagyon tetszik!
  • Hypo #32778
    As2016+SoftCloud Standalone ami akciós most
  • Clidey
    #32777
    Eeeez igen!
  • Hypo #32776