33535
  • Hont
    #25665

  • Klusi86
    #25664
    Jó videó, viszont a zene oltári... de tényleg, elég síri zenét választottál hozzá :D
  • Nesu
    #25663
    [FSX HD] SibWings Antonov AN 2 First Look



  • Clidey
    #25662
    szóval 'ugyanolyan' akart lenni... :)
  • Clidey
    #25661
    Motort szoktak cserélni persze, de mindig ugyan tipusúra. :)
    És az sem mindegy melyik oldalról hallgatod a hangját - mint azt a rivjúban emlitettem is - a kipufogó felől sokkal ércesebben szól. :)
  • Clidey
    #25660
    Köszi srácok! Nagyon örülök ha elnyeri tetszésetek a kis firkálmányaim! ;)
  • Swy00
    #25659
    köszönöm mindkettőtöknek. Számítottam erre a válaszra de ez nem szegheti kedvem e remek szórakozásban:D olvasgatok, tanulgatok, már lassacskán tudom h mi mit jelent és még az angolom is fejődik. (gyakran fogom használni ezeket a szavakat az életben valószínű...:D)
  • nibron
    #25658
    Lehet, hogy beállították a szelephézagokat.
  • nibron
    #25657
    Csatlakozom metaxx kollégához. Egy ilyen "gépen" nem tudod rendesen használni az AS airbust, főként azért, mert nem natív programozású műszereket (gau) használ, hanem scriptben írtakat, amit futásidőben kell fordítani, pluszterhelést okozva a procinak. A laptopokon hiába tüntetik fel a csinivili paramétereket, hogy így i5 vagy i7, teljesítmény az nincs mögötte. A gép akkor fullad le amikor dolgoznia kellene, az fsx pedig azt nem szeresse. Nagyon nem. Egyszerű műszerezettségű kisgépeket tudsz rajta futtatni, de laptopnál azokkal is meg kell szenvedni, mire beállítod a konfigot.
  • polluxware
    #25656
    Tökéletes rivjúú!

    Itt Szögedén is dörgicsélt egy Ancsa (szúnyogok réme). Egy hónapja amikor elkezdték a bombázást, akkor figyeltem fel rá és akartam itt kérdezni is ,hogy létezik az hogy magát a motor blokkot kicserélhették valami másra, mert olyan másként szól.... Régen amikor áthúzott a házak között a mély dörgős morajlós hangot lehett hallani, most meg olyan szépen szelepcsattogás mentesen duruzsolt csak... kimondottan olyan szép újszerű hangja volt.



  • metaxx
    #25655
    Nekem is volt i5-öm, és azt kell mondjam, hogy az sajnos édes kevés egy youtube-on látott videó szintjének léréséhez. Pláne, ha mobil eszközről beszélünk. Az FSX motorja, csak is bivalyerős asztali gépen tud jól teljesíteni. Akkor is csak, ha brutális hardver van alatta, és rendesen meg van szerkesztve a cfg fájl. De persze kísérletezni lehet.

    Parancsolj: http://fotelpilota.hu/tag/tipp-trukk-tuning-2/
  • Swy00
    #25654
    Sziasztok!
    Újnc vagyok és vmiféle segédletet keresek. Első sorban a grafikával harcolok mióta feltettem az Aerosoft Airbus x csomagot. csak azoknál az airbusoknál szaggat amelyeket a csomag tett be. Egyébként elmegy a játék, de youtube-on sokkal szebb grafot láttam, mint amit én el tudok érni. i-5-ös procim van egy asus notebookban, 635-ös nvidiával. Itt megörültem az otimalizálás linknek, de hamar elszált az örömöm.:D
    Segtenétek, hogy hogy tudnék jaítani a grafon úgy h az airbusokat is használhassam?
  • Hypo #25653
    Ja nem sajnos csak egy belso kepet;)
    Rogton ki is faggattam an2 bol
  • Hont
    #25652
    Lenyűgöző!!!
    Köszönöm szépen!
  • Solt
    #25651
  • Clidey
    #25650
    Ez mi?! Biztos ide akartad?
  • Nesu
    #25649
    a belépéshez az administrator jelszó kell !!!!!


  • perko
    #25648
    Köszi.



  • Clidey
    #25647
    Nyugodt szívvel ajánlom a beszerzését mert tényleg nagyon pöpec kis masina! Lehet vele kényszerszállni, futót-légcsavart görbíteni, meg még a mocit is fel lehet gyújtani - legalábbis a privjú képek alapján, én még nem próbáltam...nem volt hozzá szívem... :)))

    Jaja, a Tibivel anno én is repültem Ancsával, valami átképzést csinált egy srácnak én meg behiénáztam magam hozzájuk...a HA-MES volt az "áldozat" ha jól emlékszem. :)))
    Az én fézbukos képeim mutattad neki?
  • Clidey
    #25646
    Köszönöm! ;)
  • Hypo #25645
    Grat Maestro és Grat SIbWings!!!

    Hangra csak lesz egy jó sound csomag rá:)) kicsit rendbe rakom fsx emet es megveszem. Pont SZ. Tibi mesélte 500 óra AN2-n mit hogyan mutattam neki a szim képeket tetszett neki:)
  • m814
    #25644
    Na ezt nevezem én rivjúnak!!!
  • Clidey
    #25643

    SibWings An-2 review


    Mielőtt belekezdenék a review-ba, hadd kanyarodjak vissza egy kicsit a múltba. Hajdanán sok-sok évvel ezelőtt repült nálunk egy oktató-pilóta aki nagyon szerette az An-2 típust, volt is neki egy amivel néha-néha repült, ám fenntartása már akkor sem volt olcsó mulatság. Ráadásul szegény repcsi kezdett kicsit elhasználódni így időszerűvé vált az újravásznazása. S ha már lúd, legyen kövér, nem ártana teljesen új ruhába öltöztetni az öreg madarat.
    Ekkor jött az ötlet hogy szponzor(oka)t kellene felhajtani az ápolás finanszírozására, cserébe a támogató színeit és/vagy logóját viselné a kedves röpcsi. A látványtervek elkészítésével engem bízott meg a gép gazdája, s felsorolt pár szóba jöhető céget akiket megkeresne ezzel az ajánlattal. Ezek között volt többek közt a Piszkei Papírgyár is, melynek azidőtájt termékein a kék és az arany volt a domináns, így természetesen készült egy erre hajazó látványterv is; szép kék röpcsi, arany orrsegédszárnnyal és dúcokkal, törzsén különböző termékek logói.


    Mindeközben az Antonov már le lett repülve Kaposvárra mert szorított az idő...konkrétan kezdett már felválni a szárnyakról a vászon... :)
    Elkészültek hát a festés variációk, emlékeim szerint 4-5 különböző cég dizájnjában megjelenítve a gépet. Az erre vonatkozó vektorgrafikus fájlom sajnos az idők folyamán valamely formatcé áldozata lehetett, mert sajna sehol sem találtam. :( Pedig szerettem volna ideszúrni belőle egy képet...
    Szóval telt-múlt az idő, lassan már a festők dolga következett, tuti szponzor pedig még mindig nem lett - ám a Piszkeiek néztek ki a legesélyesebbnek, így végül e cégnek színeit kapta meg az An-2 egyelőre logók és reklámok nélkül. Ebben a formájában is lett visszarepülve a gép Dunakeszire. Szép kék, itt-ott pici arannyal megfűszerezve.
    Sajnos a biznisz továbbra sem jött össze, így maradt minden a régiben. Lassacskán a pénz is elfogyott meg a türelem is, így szegény repülő eladásra került. Ekkor lett új bázisreptere Svájcban ahol azóta is nagy becsben tartják, ám az ottani szigorúbb környezetvédelmi előírások okán a gép maradt magyar lajstromban.


    Igen, Ő a HA-ABA ankedves.


    E személyes érintettség okán is volt oly nagy öröm számomra, mikor megláttam az előzetes képeket róla a SibWings honlapján. Nem vagyok egy nagy gyűjtögető - a több mint 15 éves szimulátoros pályafutásom alatt összesen 8-10 repcsit vettem mindössze -, de úgy gondoltam hogy már csak a fenti okok miatt is, de amint megjelenik, megveszem.


    Úgy is lett. :)


    Nézzük hát akkor ezt a szép kis madarat, hogy muzsikál szimulátorunkban.
    Az előzetes infók alapján ezúttal is fel voltam készülve arra hogy az én ősrégi E6600-as procim felturbózva egy 360MB-os Nvidia grafikus kártyával valószinűleg kerek szemekkel fognak bámulni mikor rájuk eresztem ezeket a HD textúrákkal felruházott poligonáradatot - najahh, a SibWings honlapján a propaganda "quite fps friendly" dumát valszeg egy újabb PC-re értették... :)
    Sebaj, majd méglejjebb vesszük a grafikai beállításokat....ha még van lejjebb... :)
    A telepítés viszonylag gyorsan lezajlott - volna, ha kedves MS barátunk Visual C++ Redistributabléja nem települt volna egy fél órán keresztül folyamatos kvartyogásra késztetve szegény vinyómat. A végén a felugró ablakba gyorsan bekopizom a szeriált meg a mailcímem, és már bökök is az FSX ikonjára. Aha persze. Először tán indíts újra! - szól a windóz, én pedig kénytelen-kelletlen engedelmeskedem.


    Nade a restart után már tényleg bökök! Jön is a FSX szépen, nem is gondolkodik sokat a betöltéssel - lévén okosan az LHSim Sármellék reptere van beállítva nálam defaultra ami nemcsak szép, de iszonyatos fps-barát is, így kiválóan alkalmas mint tesztek kiinduló reptere. Nálam meg sztenderd repülőzéshez is. Hehe.


    Az apronon találtam magam ahogy illik. Benne az ABA bal első ülésében. Nosza nézzünk körbe. Mivel a kabinból kilátni így valószinűleg elfogadta a telepítő a serialom, és nem burkolta körbe SibWings-es fekete poligonnal. :)
    Az első pillanatban meg kellett állapítsam hogy hiába a mindenhol HD textúra és a tengernyi poligon, bizony az fps-t ez annyira nem hatja meg, bőven 35 fölött ugrándozott, ami nem kevés örömmel töltött el engem. Legutóbb nem is oly rég a Majestic Q-400-asa okozott hasonló kellemes meglepetést, úgyhogy lehet nem is kell nekem új PC, mi a francnak?? :D
    De visszatérve az Ancsára, a belső kidolgozottságra és részletességre nem igazán lehet panaszunk - a látvány pazar! Pláne így mozgásban, nem csak az előzetes szkrínsotokat nézve! A műszerek üvegein az effekt, a mutatók finom mozgása (külön árnyékuk is van nekik!), a textúrák kidolgozottsága mind-mind tökéletes. Egyedül talán a hátsó utasüléseket említeném meg mint negatív tényezőt - ők sajnos áldozatul estek az optimalizációnak, így mindegyik ugyan azt a textúrát kapta ami miatt a rajtuk levő árnyékhatás néha viccesen néz ki. De sebaj, úgyis csak akkor látni belőlük egyetlen egyet, mikor az ember hátrafordul nyitott kabinajtónál - mert nálam bizony annak nyitva kell lennie! :) Nem is tudom jártam-e, repültem-e olyan magyarországi Ankedvessel ahol ez az ajtó üzemszerűen működött (értsd: egyáltalán be volt építve a repülőbe :D) ...
    Kusztom animból túl sokat nem kapunk, de hát ez érthető is azt hiszem egy ilyen stílusú repcsinél. De azért a napellenzőket lehet ide-oda hajtogatni, a ventillátorok működnek, sőt, indításkor kellemesen berázkódik a műszerfal is. Kívülről láthatunk féktuskókat illetőleg a beszállást segítő kis létrácskát is, mely természetesen eltüntethető - én bezzeg elfelejtettem a billenytűkombinációját (Ctrl+Shift+2) mikor a screenshotokat csináltam, bocsi. :D
    Természetesen megkapta a röpcsi a manapság oly divatossá vált fényszóró-effekteket is, ami sokat dob az összhatáson ez tény.
    Szóval a külcsín perfekt. A külső külcsín is, persze! :) Ráadásul kapott egy saját vetett árnyékot is a külső modell, így akinek ki van kapcsolva FSX-ben ez az effekt, az is láthat a repülője alatt egy meglehetősen valósághű árnyékot. Igaz, kicsit bugos, mert közelebbről szemlélve észrevehetjük, hogy az árnyék textúrája 8-10 centivel a talajszint felett van, emiatt a főfutók alsó részén jól megfigyelhető a kontúrja. Sebaj, állitólag javítani fogják. ;)


    A textúrákra és kidolgozottságra kívül-belül nem is pazarolnék több szót, higyjétek el nekem: tökéletes, minden apró kis részletében! Ja, ühüm, paint-kit beszerezve... ;)


    Lássuk hát mit tud a madárka! Röffentsük be!
    Nem árt, ha megbarátkozunk a gondolattal hogy e kellemes kis repülő nagyon szereti a benzint - ami motorindításnál is kidomborodik, így indítás közben alkalmazzuk előszeretettel az ülés alatti benzinszivattyút, valamint a kézi pumpát is! :)
    Nem tudom van-e a valóságban is ilyen An-2, de eddig amiben én ültem, azoknak mind volt a gyújtáskapcsoló mellett jobbra egy CTAPTEP nevezetű karocska ami kifelé húzva indította a lendkereket, befelé tolva pedig erőszakoskodni kezdett a főtengellyel melynek folyományaként a motor életre kelt. Namármost ilyet ne keressünk a SibWings An-2-esében, itt ugyanis egy ide-oda kapcsolóval oldották meg az indítást. Nem tudom ez mennyire típus-specifikus mondom, én még nem láttam ilyet a valóságban. De fogadjuk el, végülis nem egy nagy dolog.
    Szóval rettentő benzinbefecskendezések árán életre keltettük a motort. A hangja. Szerintem minden a helyén van, megfelelő fordulatszámkor a megfelelő motorhang hallatszik, el lett találva szépen. Nekem talán picit tompának és halknak hallatszik, valahogy hiányolom azt a tipikus dübörgő hatást mint a valóságban... Ugyanígy hiányolom a 3D-hangzást is: a kipufogó-felőli oldalon lehetne picit ércesebb a hang. De alapjában véve elfogadható azért, nem kell megijedni, nem egy abszolút nem odaillő hangot fogunk hallani repülés közben. :)


    Figyeljünk oda a motor megfelelő kiszolgálására mert bizony egy elszállt hengerfejhővel, egy nem megfelelő bemelegítéssel hamar tönkre lehet tenni a motort! Ezért folyamatosan kövessük nyomon a hőfokokat és szükség szerint zsaluzzunk - meghálálja a masina!
    Arról se feledkezzünk meg, hogy nemcsak a hengereknek, de az olajnak is van külön zsaluja!
    Amikor az egyszeri szimulátoros ezeket nem figyeli, utána szoktak jönni a fórumba a segítségkérő hozzászólások, hogy "egy idő után elkezd füstölni a motor és leáll, többet nem indul el, mit csinálok rosszul?" Ilyenkor szoktam azt gondolni hogy "zsaluzz b.meg!" :)))


    Naszóval. Motor beindítva, bemelegítve, kigurulunk a pályára, fékszárny felszállófokozat. Itt jegyzem meg, hogy An-2 jellegzetesség az úgynevezett farokkerék-rögzítés, mely a könnyebb fel- és leszállást hivatott segíteni, guruláskor viszont ha elfeledkezünk róla és bekapcsolva hagyjuk, a fordulás bizony nehézségekbe fog ütközni... :D
    Apropó, fordulás. A hangokból még hiányzik nekem az a jellegzetes sípoló-csikorgó hang és a levegő-kifújószelep hangja is, melyet a fékek adnak mikor a pilóta befékezi valamelyiket fordulás közben. Ehelyett kapunk valami izét...valami kattogást. Hát, kár. :(


    Elérkeztünk arra a pontra hogy már nincs mit tenni, fel kell szállni! :)
    Gázkar koppig előre, kormány szintén hogy eljöjjön a farka minél hamarabb, pici lábbal tartjuk az irányt. Nekem picit olyan érzésem volt hogy talán picit hamarabb eljön a földtől mint a valóságban, pláne úgy hogy a szárnyakban ott lötyög 1300 liter benya. Talán negyedtankkal, utasok nélkül tudnám elképzelni ezt a felszállási úthosszt amit e gép produkált. A többi paramétere amúgy rendben, megfelelő a varió amivel emelkedik, jók a sebességek is... Ráadásul a bal kezünknél van egy kis táblácska ami a különböző motor-rezsimeket tartalmazza az olyanok számára mint én, akik már nem emlékeznek ezekre az adatokra... :D


    Miután megrepültem az első iskolakört jön az első leszállás. A besiklás döbbenetesen jó, mintha valóban egy igazi ankettesben ülnék: pont ugyan az a látvány, ugyan az az állásszög tárul elém! Talán a fékszárny picit hatásosabb a kelleténél, elég emberesen meg kell támasztanunk gázzal, hogy tudjuk tartani a besiklási sebességet. A kilebegtetést-földet érést meg kell szokni meg kell tanulni mert bizony elsőre engem is meglepett, de utána már nem volt gond.
    Fékszárny vissza felszállóra, nagy gáz nagy kuplung - gyerünk tovább! A cél ezúttal LHSim Pécs-Pogány reptere lesz.Az útvonal gyakorlatilag eseménymentes volt, apró korrekciókkal prímán lehet vezetni a gépet. A trimm különösen jó, nagyon precízen és finoman be lehet lőni a nulla variót. A műholdas navigációs rendszert - rövidebb nevén a Dzsipsziesszt :D - egy AZSZ kapcsolón keresztül érjük el a panelen. Kicsit suta megoldás szerintem, jobban örültem volna egy 3D-ben is megrajzolt Garminnak, mely képernyőjére kattintva pop-upban megjelenik nagyobban 2D-ben - de hát ez van, végülis meg lehet szokni.
    Az előre definiált kameranézetekre a kokpitben nem lehet panaszunk, eléggé jól eltaláltak (van külön nézet a guruláshoz is - nagy segítség!), ugyanez a külső nézetről már nem mondható el, azok eléggé sutára sikeredtek szerintem. Egyedül talán az általam "zsinórbohóc-vjú"-ként aposztrofált nézet elfogadható mely a gép bal oldalát mutatja a vízszintes vezérsík alól, a többi gyakorlatilag használhatatlan. New camera definitions needed!!!



    Megérkezvén Pogány repterére egy illendő áthúzást eszközöltem, majd bal elhajlás-jobb forduló, picit hosszúra helyezkedés hogy ne kelljen sokat gurulni, és tácsdán! :)
    Az fps még ennél a picit combosabb kivitelezésű reptérnél is bőven a játszhatóság felett maradt ami ismételten boldogsággal töltötte el pici szívem (értsd: 25-30 fps maradt még így is! ;))...


    Konklúzió.
    Vegyétek meg vaze mer nagyon faja kis cucc! :))) De tényleg. A fent említett apróbb bugok-hiányosságok ellenére egy űberfasza kis add-ont sikerült SibWings-éknek összehegeszteniük, ráadásul jönnek még majd javítások, peccsek is, sőt, mint az az ofisül fórumról kiderült, lesz sí- illetve úszótalpas változat is!
    Annak aki szereti a kisgépes repülést, azon belül is a volt keleti blokk gépparkját annak minden szellemiségével együtt, bátran ajánlom, nem fog benne csalódni! Én nagyon sokat fogok még vele repülni az biztos!


    Itt a vége fuss el véle, kösz hogy elolvastál! :)


    További képek itt!
  • ksgy
    #25642
    Nincs az az ancsa a vilagon ami igy poccre beindul :D

    Clidey:: a review-ban majd lszi terj ki a rendszerekre is hogy mit tud (olajhutes, zsaluk, cowl flaps, atesesi sebesseg)
    Lehet felteszek egy FSX-et ismet, hogy meglessem mit alkottak :)
  • Clidey
    #25641
    benzint pumpál
  • metaxx
    #25640
    Mit rángat az ülés alatt? Szivatót? XD
  • Hypo #25639
  • djfules
    #25638
    Na leállítottam most nem tom beindítani, át kell tanulmányozni a manuált....
  • djfules
    #25637
    Ma én is megleptem maga az ancsával :-) Nagyon állat! Szépen kidolgozott, minden müködik még a venti is :-) azt a 4700 ft megéri nagyon!
  • L Viper #25636
    De jól néz ki
  • CptSAB
    #25635
    A manualban a műszerfal ismertetésnél van kapcsolója.. :)
  • nibron
    #25634
    Bekapcsolod a légkondit és biztos forog.
  • polluxware
    #25633
    ha nem forog a kabinban az a ruszki gumilapátos ventillátor engem nem is érdekel...
  • Hypo #25632
    Szèp
  • Papirzacsi
    #25631
    Itten elérhető
  • danka200
    #25630
    sziasztok meg szeretném kérdezni hogy hol tudom meg szerezni az fsx pmdg 737-800-at. elöre is köszi
  • Clidey
    #25629









    Review hamarosan! :)
  • Nesu
    #25628
    Szóval már bent csücsül a hangárban ...
  • bondi
    #25627
    És milyen? Lesz privjú ?
  • Clidey
    #25626
    Released! ;)