33535
  • alert
    #32855
    A ServInfo már egy nagyon régi szoftver, talán a szerverei nem működnek. Ami nagyon hasonló hozzá az a VAT-Spy, de sokkal modernebb a QuteScoop.
  • papa10000
    #32854
    Üdv!
    Feltettem a ServInfo 2.02-öt, de nem tudom használni. Hiába a Shift-Vatsim, nem tölt be semmit. Valamit állítgatni kell benne? Mert erről semmi leírást nem találok.
    Aki tud, segítsen!

    Kösz
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2016.12.04. 11:53:27
  • saca79
    #32853
    Sokadjára csak sikerült :)
  • Papirzacsi
    #32852
    Nekem is volt ilyen problémám. De bezártam a p3D-t, utána futtattam az LHSproductact.exe-t és a köv. indításkor már nem hisztizett.
  • berczy #32851
    Fura, nekem elsőre jó lett. Újra kellett engedélyezni az ObjectPlacert, de ennyi.
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2016.12.02. 18:19:23
  • saca79
    #32850
    Még nem ..egyenlőre párszor próbáltam a leírás szerint eljárni, de sajnos semmi :/
  • Clidey
    #32849
    LHSim fórumra írtál?
  • Clidey
    #32848
    Szomorú az apropó - érthető a döntésük.
  • saca79
    #32847
    hogymi??

    Lh sim oldalán ugyan van leírás a problémáról de nálam megmarad a hibaüzenet, hiába...
  • saca79
    #32846
    Nem rossz! Ha jól értelmezem arról a magról kell elpakolni a háttérprogikat amit az FSX használ ?!
  • frici-ke
    #32845
    Sziasztok! Érdeklődnék ,hogy Vroute útvonaltervezőt használja-e valaki? Milyenek a tapasztalatok,és megéri -e az árát?
  • Hypo #32844
    RealAir becsukta a boltot:(( köszönjük az eddigi csodás gépeket. http://www.avsim.com/topic/498823-realair-simulations-closure/#entry3518263
  • Hypo #32843
    Nice:) ezt használja valaki amugy?

    Elég jó pláne ha futatsz mas dolgot is fsx/p3d mellett, cfg be affinity a cpu es ht allapot szerint aztan ezzel szepen real time lehet csekkolni meg pakolgatni a maradek CORE-ra a progikat...
  • Papirzacsi
    #32842
    Affirm Sir!
  • Hypo #32841
    Köszike szép út volt:) Hát asca nem gyözött meg még:) Akkor ezek mind P3d alatt készültek?
  • Papirzacsi
    #32840
    A vége felé újabb AS16+ASCA minták.
  • saca79
    #32839
    Hibryd mód :elvileg nem kell váltogatni a scenery regiok között. De ez még a regi FTX central a V3 ban mar migralja telepítéskor az összes regio sceneryt es tovabbiakban nem kell vele foglalkozni attrepulhetsz ORBX PNG ből NA PFJ be ha birja a széked?!
  • Hypo #32838
    nice:) igen a viz érdekes én se vagyok vele annyira megelegedve, néha passzol de néha annyira valoszerutlen a szine
  • saca79
    #32837
    AS-t nem próbáltam még de nekem OPUS+REX4TD with Soft Clouds kombó van,és abszolót elégedett vagyok Opus beállításokat nagyon el kell találni hogy jó legyen. Opusban nálam : Disable Life Trafic Update( megadott km-ként frissíti a teljes időjárást ezért is változik drasztikusan az ég képe) Aztán ugye disable weather on approach( hogy ne a finalon kapjon már hátba a szél) Szerver se mindegy melyiket választod nekem Vatsim jött be legjobban.Dinamic Weather -nél meg szintén be kell lőni mennyi időközönként frissítsen. Menet közben is ki lehet kapcsolni mit mikor vagy mikor ne frissítsen, Annak se látom értelmét hogy be van állítva live weather update és 10 km ként vagy 10 percenként más az égkép én jó "hosszút" szoktam állitani :)




    Egyvalami nem tetszik a REX-ben az meg a víz , bárhogyan állítom boralmas a színe
  • Hypo #32836
    Na viszont AS2016 + REX essentials with OD + Rex Soflt clouds elég kellemes trió, már csak a dx10 es uj kieget varom a felho shadow-t es akkor lassn mar p3d latvany:)))))
  • Hont
    #32835

    Videó és élménybeszámolóért cserébe elengedünk...:)
  • Nyiri
    #32834
    Hétvégén a black friday idején szemezgettem St Marteen jegyekkel a KLM/Air France oldalokon. Úgy döntöttem szarok mindenre nem veszek semmi extra dolgot és tavasszal elugrom oda (nem P3D-vel :)
  • alert
    #32833
    Ilyen hiba nekem is volt, de tesznek egy csomó ajánlást a minimum felhő réteg számra, stb. Addig állítgattam mindent össze-vissza amg valahogy eltűnt. Lassan érkezik a Service Pack 1, amiben ezt és egy csomó mást is javítanak. Új fícsörök is lesznek és új felhők is. A beta teszt publikus.
  • alert
    #32832
    Alapesetben vagy a Global vagy valamelyik régió (ha vettél olyat) pl Norvégia aktív, ehhez másolja be a megfelelő textúrákat stb. Ha viszont egyik régióból átrepülsz a másikba, ott már kicsit elb@szottnak tűnhet a táj, mert még az előző terület textúrái aktívak. Szóval csak ott tudsz érdemben repülni, amelyiket előre aktiváltad. A hibrid mód egy köztes megoldás, hogy ne legyen akkora eltérés a kettő között. Viszont biztos hogy a legújabb FTX Central 3-at használod? Ott már nem is rémlik a hibrid mód sem, mintha összeolvasztana mindent (merge). De lehet, hogy rosszul emlékszem.
  • Hypo #32831
  • alert
    #32830
    Így igaz sajna. Úgy van megoldva a szoftver, hogy ha van ASCA is telepítve, akkor ez auromatikusan fut a háttérben, ha az AS2016 is fut. Max a tálca ikonról vagy a folyamatok közt veszed észre. Tuti hogy ez felel a háttérben a másolgatásokért. De én abban sem vagyok biztos, hogy bemásolja az FS könyvtárba futásidő alatt a fájlokat (meg kellene nézni, de egy basic file figyelővel nem láttam ilyen aktivitást) talán egy trükkel áthivatkozza saját magához a textúrákat vagy a memóriában átírja a címet fene tudja.
  • szili01
    #32829
    Sziasztok! ORBX telepitese utan az FTX centralnal amikor a texturat be lehet allitani nem tudja valaki mi lenne az a hibrid mod?
  • Clidey
    #32828
    Ób+
  • Papirzacsi
    #32827
    Az a helyzet, hogy az ASCA által telepített anyagban nem találni textúrákat. Nagyon szépem be vannak csomizva egy Hifi Sim által alkotott fileba, témánként sok száz megabájt méretben. Így szerintem amíg azt ki ne mtudod bontani, és kicserélni a tartalmát a REX anyagával, addig esélytelen.

  • Papirzacsi
    #32826
    Repülőjegyet Bora Borara :-D
  • Clidey
    #32825
    Értem amit írsz Zolibácsi, de én nem így akarom meghekkelni a ASCA-t, hanem sokkal drasztikusabban, manuálisan, hogy az ASCA felhő textúráit 1az1ben lecserélem/overwrite-olom a REX általam kiválogatott textúráival. Így a dynamic texture loading sem veszhet el, és a felhőim is szebbek lesznek. :)
    Szóval én nem user friendly módon pipálgati akarok a menüben itt-ott, úgy persze, érthető, hogy nem fog működni a textúracserebere. De ha át van b*szva az AS2016 mert azt hiszi hogy az ASCA textúráit töltögeti, közben meg a REX textúráit, akkor annak működnie kell!
  • Hypo #32824
    Maestro na sikerült kideriteni:"...No, I am sorry but that's wrong.
    You'll get dynamic weather changes but no clouds texture changes.
    ASCA engine will only display the single set of textures you have installed from REX/Soft clouds and won't search for other textures into the REX folders.So if you deactivate the cloud options per the video instructions you are loosing the main interest of AS16/ASCA.." Ergo ha nem ASCA texturakat hasznalsz hanem rex vagy akarmi akkor a dynamic texture injection funkció nem müködik.
  • Hypo #32823
    na sikerult kozben chatelni egy benfentes emberkével, szoval as2016+ascanal a dynamic texture loading a feature - weather alapjan , amit elvileg csak asca tud, ha mas progi texturait hasznalod az is ok de akkor azokat fogja hasznalni az egesz flight soran idojarastol fuggetlenul.... hát még mindig nem tiszta a kép:)
  • Hypo #32822
    Maestro azert hagyod a pipat a felho structuranal elvileg mert az biztositja hogy a dynamic mukodik, bar semmi se 100% :) ezért is mondtam hogy szerintem csak az ASCA meglete kell AS2016 nak hogy ez a feature menjen nem magak a texturak.

    @Nyiri AS2016 a jo mindent tud ami kell
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.28. 14:54:25
  • Nyiri
    #32821
    Ha kitaláltátok mi jó és hogyan megvenni az időjáráshoz. Szóljatok. :D
  • Clidey
    #32820
    Még van 9 napom hogy tipródjak
  • Clidey
    #32819
    na ez jó volna, de akkor a SimMarkeces dumát hogy értelmezzem?

    "You can use any graphics add-on(s) with AS16, but dynamic texture reloads require the AS16+ASCA combination."
    Utoljára szerkesztette: Clidey, 2016.11.28. 14:17:09
  • Hypo #32818
    Maestro ezt találtam:"..I use AS16 and ASCA, along with Rex Direct 4 textures. I uncheck skies and clouds in ASCA but leave cloud structures checked. That works exceptionally well for me..." Ergo ha van egy AS2016+ASCA combod es melle barmelyik REX ( Rex Essentials vagy REX 4 es softclouds ) akkor ASCABAN a skies es cloud reszt uncheckeled de a felho strukturat bekapcsolva hagyod akkor elvezheted a dynamic weathert esminden asca feature-t plusz rex texturakat.
  • Hypo #32817
    most meg akciós az asca :))))
  • Hypo #32816
    :) egy cipőben járunk:) nekem asca felhoi nem tetszenek rex et hasznalnam de a dynamic weather az nagyon kellene......Lehet papirzacsi tudna egy probat tenni :))))