33535
  • Hypo #32895
    Sok szep airportot adott ki aerosoft de sajnos nagyon sok plane a mega szeriaban van par eleg szarul optimalizalt repter, es ebbe a nagy addon hajszaba egy ngx egy szarabb idojaras es egy ilyen repter es mar is ott a gond:)

    Viszont más: volt egy 5 percem es egy felszallast megengedtem egy aerofly fs 2 ben, a latvany a smoothness az beszaras, jo kis alapnak igerkezik, mondju speciel a repcsi az mint a tegla de hat....
  • Csirkeh
    #32894
    Igen sok helyen olvastam hogy az említett Zurich másnál is hasonló problémákat okozott.
    Véleményetek szerint az a bizonyos Bufferpools okozhat ilyet. Elméletileg régebbi vga kártyákon kellett alkalmazni, ha ki van kapcsolva jobb teljesítményt érünk el. Ha kikapcsolom nálam egy idő múlva jönnek a fekete textúrák. (GTX 760 2Gb)
  • Csirkeh
    #32893
    Aerosoft - Zurich 2,0-ra landolás elött kb 30 másodpercel kaptam egy jó OOM hbát. Istenem de finom!
  • Hont
    #32892
    Nálam eltűnt a háttér...
  • Clidey
    #32891
    Igen, én is azt gondolom amit Zolibá is írt. Lehet a varez verziód legális változata is OOM-ezett volna ugyanazon körülmények közt.
  • Hypo #32890
    ugy egésziteném ki hogy ha megvetted valószínű fel patch-eled a legfrissebb verzióra igy valószínű ha jo akkor nem okoz gondot, wareznel ez gond illetve trojan es tarsai is sajnos elofordulnak
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.12.28. 13:49:34
  • Hont
    #32889
    Én tisztában vagyok ezekkel amiket leírtál és nagy általánosságban mondtam amit mondtam!
    Volt pl egy ilyen hibás virágbolti GA aerosoft scenery ami rossz volt! Amikor az betöltődött akkor mindig OOM hiba lett a vége!
    Aztán megvettem és azóta semmi gondom vele...
  • saca79
    #32888
    Lehet taposni az oldalkormányt

  • Clidey
    #32887
    "Az OOM hiba többnyire valamelyik hibás vagy rosszul feltört illegális scenery okozza!"

    Ne haragudj, de ez így ebben a formában egy hatalmas butaság.
    Az OOM jelenség inkább függ a textúrák minőségétől, mennyiségétől, a scenery nagyságától, és object visibility optimalizációjától, na és persze, a háttérben futó plusz add-on scenery-k és egyéb alkalmazások mennyiségétől.
    Egy kicsi, ám varezolt scenery esetében sosem lesz OOM hibád, míg egy nagy területű, sok és nagy textúrát használó, ám legális scenery esetében már sokkal nagyobb rá az esély.
    Az OOM tipikusan 32bit-es alkalmazás hiba; értsd: hiába pakolod tele a géped RAM-mal, abból a P3D mindig csak 3,5 giga körül fog látni, lévén 32bit-es alkalmazás. Namármost 3,5 gigát telepakolni a mai add-onok minőségét nézve már nem olyan nagy feladat, szóval hamar elfogy. Elég egy kis ORBX base+vector, meg egy nagyobb reptér, mellé még elindítasz valami REX-et vagy ASCA-t, és máris kezdhetsz imátkozni, hogy a fájnelen ne b*sszon ki a P3D desktopra.
  • Csirkeh
    #32886
    Nagyon sokat segített az írás! Igaz a tweek-ekkel már egy ideje szöszmötöltem, de jó pár dolog tisztább lett így számomra! Még egyszer köszönet, el is repülök valamerre :D
  • Hont
    #32885
    Szia!
    Üdv közöttünk!
    Az OOM hiba többnyire valamelyik hibás vagy rosszul feltört illegális scenery okozza!
    Ami a laggolást illeti arra van több optimalizációs trükk!
    RCH683 kollega ITT olvasható írása segíthet!
  • Csirkeh
    #32884
    Szép jó napot kívánok minden kedves virtuális pilóta kollégának. Először jelentkezek a fórumon, bátorkodnék kis segítséget kérni. Lassan egy jó hónapja küzdök az FSX-el. Rengeteg fórumot bújtam már végig hogy mi okozhatja a program pofátlan akadozását :)
    Mivel magát a programot ismerem már több éve hálisten az alapokat mondjuk úgy sikerült elsajátítani. Általában PMDG 747-el szoktam repülni addon scenery-k -el. Igazáből ez az egyetlen "játék" ami fent van a gépen. (zenével foglalkozok és ahhoz is építettem egy erősebb gépet két éve.)
    I7-4790, 8gb RAM, 128 Gb SSD, GTX 760 2Gb ez utóbbit kifejezetten az FSX-hez szereztem be.
    Viszont rendkívül bosszantó hogy eszméletlenül akadozik földközelben, felszálláskor és leszálláskor egyaránt. Sőt újabban fantasztikus hibaüzenettel kidob a program miszerint kifutottunk az elérhető memóriából, és ezért indítsam újra más beállításokkal.
    Olvastam hogy a virtuális memóriát kell növelni igazából 5Gb szabad van a meghajtón, hülyeségnek tartanám hogy azt mind meg is egye.
    64bit-es Win7-es rendszeren futtatnám.
    Minden ötletnek és segítségnek szívesen örülnék, rendkivül bosszantó mikor több órás út után a touch down elött 1 percel kapok egy ilyen "szerelmes üzenetet" a programtól, a bosszantó Lag-ról nem is beszélve ami földközelbe van.
    Tiszteletettel és köszönettel: Csirkeh
    Utoljára szerkesztette: Csirkeh, 2016.12.26. 12:24:31
  • gfarkas
    #32883
    Kellemes karácsonyi ünnepeket és eredményekben gazdag boldog újévet kívánok minden itteni fórumlakónak, olvasónak! Győző
  • Clidey
    #32882
  • Nyiri
    #32881
    "10 méterre, és elsőre elpattantam" - Szerintem pedig meghalt mindenki :)
  • zolee145
    #32880
    A mai boldogság már megvan. letettem a Cessna-t Ferihegyen. Jó, az aszfalt mellé vagy 10 méterre, és elsőre elpattantam, de most senki nem halt meg. :)
  • zolee145
    #32879
    Nem olyan nagyon profi szinten akarok menni. Pont elég ha tudom irányítani, és tudok gyönyörködni a tájban anélkül, hogy megölném utasok százait. :) Na mindegy, majd próbálgatom, hogy mi esik kézre.
  • Clidey
    #32878
    Csatlakozom Peti véleményéhez; ez olyan, mintha joystickkel próbálnál FPS játékot játszani - totál értelmetlen. Inkább vegyél párezer forintért egy egyszerű joysticket.
  • Hont
    #32877
    Arról nem is beszélve, hogy a többség FSUIPC-n állítja a hardvereket, mert ott ki tudsz választani több általad beállított konfigurációt, mert többnyire minden gép más beállítást igényel... (nem mindegy, hogy cessna-val vagy Boeing-gel repülsz)
  • alert
    #32876
    Nem hiszem, mert ez olyan, mintha egy rally autós játékot szeretnél egérrel kormányozni. Lehet, csak nem érdemes ;)
  • zolee145
    #32875
    Köszi. :D Amúgy fogalmam nincs mi lenne a helyes beállítás. Van erről valahol valami infó, hogy mit mire érdemes állítani?
  • alert
    #32874
    Bár ez egy baromság, de lehet :) Csatlakoztasd az összes joystickot a géphez USB-n, győződj meg róla, hogy a Windows mindegyiket felismeri, mindenhez van megfelelő driver. Eztán indítsd el az FSX-et és a beállításokban minden joy megfelelő tengelyéhez (axis) rendeld hozzá azt, amit akarsz. A magassági az elevator funckió, a csűrő pedig az aileron.
  • zolee145
    #32873
    Üdv! Ismét pár kérdés, de ez már talán nem off:

    Próbálgatom a repülést, de kicsit megkoptak az emlékek. Utoljára FS2004 volt, de az is nagyon régen. Van egy kormányom (autóhoz való) és két pedál szett, vagyis összesen 4 pedál. FS2004-nél a kormányt kormánynak érzékelte, szóval földön az orrfutót vezérelte, levegőben a csűrőt. Ha jól írom. A két pedál volt a magassági kormány. Ha nem nyomtam középállás, ha az egyiket nyomtam akkor fel, ha a másikat akkor le. Na ezt akarnám FSX-ben beállítani. Lehet?
    Jelen állás szerint egy Cessna-t vízbe dobtam, másik 5-öt meg a kifutón törtem rommá. Így kicsit unalmas, és ha macska lennék is fogytán lennének az életeim...
  • Hypo #32872
  • alert
    #32871
    Sajnos itt sincs minden típushoz performance fájl. Van egy trükk, amit kevesen ismernek. A PFPX elég sok típust ismer alapértelmezettként saccra belőtt gyári adatokkal. Ha létrehozol egy egyedi repülőgépet, akkor ott a típust kiválasztva paraméterezheted a repcsi beállításait és pedig elég precízen. Van egy fuel BIAS opció is, amikor leolvasod az FS-ben, hogy egy megadott magasságon az adott körlmények között (hőmérséklet, sebesség, stb) mennyit fogyaszt pontosan a gép. Érdemes az adatokat FSUIPC-ből vagy más módon pontosan kiolvasni és nem csak a műszerekre ránézni. Ha ezeket betáplálod a PFPX-be, akkor módosítja a fogyasztást, interpolál és gyakorlatilag bármilyen típushoz nagyon pontos repülési tervet és üzemanyagszámítást tud generálni.
  • Hypo #32870
    Aki használ PFPX-et annak hasznos http://airlinerperformance.net/installation/
  • Hypo #32869
    igen sajnos:(( lattam hasonlót levegőben, de én a harmadik gépbe voltam, nem sokon múlt, mondjuk Talabos a toronyban már toporzékolt
  • geri1900
    #32868
    Sziasztok!
    Eladó egy CH Products Flight Sim Yoke (szarvkormány).
    Érdeklődni privátban!
    Utoljára szerkesztette: geri1900, 2016.12.19. 18:56:39
  • Clidey
    #32867
    Előzetes rádiózással meg pláne!
    Tipikus kettős holttér szituáció. Egy ilyen miatt halt meg a német műrepülő-legenda, Manfred Strößenreuther is.
  • saca79
    #32866
    aztakurvamindenit..
  • Hont
    #32865
    0:34 nél kicsit meglepődtem volna előzetes rádiózás nélkül...


  • Hypo #32864
  • alert
    #32863
    A teljesítmény számítás képletek egy kicsit tág fogalom.
  • alert
    #32862
    Az egyszerűség kedvéért ehhez egyetlen darab képlet van: erő(súly) * erőkar = nyomaték. A súlypontszámítás még két Cessna 172 között is eltér, mert felszereltségtől függ. Tehát pontosan csak akkor tudod kiszámolni, ha ismered az adott lajstromú gép pontos adatait (erőkarok, referencia pont) és a gép üres súlyát. Pl ha az első ülés 34 inch-re van a referencia ponttól és ezen egy 1400 font súlyú ember ül, akkor 34 x 1400 = 47600 lb-inch. A nyomatékok plusz vagy mínusz előjellel lesznek attól függően, hogy az erőkar a referenciától merre indul ki. A végén összeadod az összes nyomatékot és az összes súlyt. Össz nyomaték osztva az össz súllyal ad egy erőkart inchben. Ez mutatja meg, hogy hol van a súlypont a referenciához képest. Itt egy szemléltető példa. Hogy ezzel az értékkel kezdeni tudj valamit, ahhoz kell a repülőgép kézikönyve, amiben benne van a súlypont diagram, ami mondjuk így néz ki. Ebbe berajzolod a súlypontodat és leolvashatod, hogy limiten belül vagy-e. Ezekhez a számításokhoz általában az adott repülőgéphez gyártanak egy Excel táblát vagy írnak hozzá egy programot. Ha csak hobbi szinten érdekel a dolog, akkor kereshetsz a neten pl ehhez a Cessna 172 súlypontszámítóhoz hasonló kalkulátorokat.
  • Papirzacsi
    #32861
    Repülőgépek üzemletetési utasítása.
  • Hypo #32860
    én folyton rajta vagyok:))
  • zolee145
    #32859
    Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy súly-súlypont és teljesítmény számításhoz találok-e valahol képleteket? Kis gépekhez való kellene. Előre is köszi.
  • saca79
    #32858
    látom azért nem csak én kattantam rá :)
  • Clidey
    #32857
  • Hypo #32856
    Csak úgy - no edit.