33535
  • almostatys
    #26466
    Érdemes megnézni ennek az arcnak a videóit,ugyanis minden gépbe amivel repül,belevarázsolt egy real cockpit-ot és 100%-osan működik bennük minden gauge. Az Ifly 737-től az MD-80-on át a DC-10-ig mindent real cockpit-tel repül.

    Itt a link:

    http://www.youtube.com/user/edetroit/videos?shelf_index=0&view=0&sort=dd
  • Hont
    #26465
  • Hypo #26464
    ugye FSX azt kijelenthetjuk de attol még szeretjuk hogy egy rendkivul szarul megirt engine nagyon rossz optimalizalasal es rossz memoria kezeléssel.na erre a fosra irnak jobb rosszabb addonokat, bár a jobb add on is necces mert nincs olyan jo add on ami a szar enginet meg tudna szuntetni ( lasd PMDG szupi szexi meg minden, de az már a vége annak amit az fsx elbir, nem véletlen hogy nem sok embernek adatik meg vele repulni normalisan, mert hat eromu kell.

    Megoldas vagy egy vagyont koltesz hardware-re és az még nem biztositék láttam en mar nem egy i7 es usert nagy vga-val aztan sirás lett belole.

    Minel kevesebb repcsi minel kevesebb de minosegi scenery és sok sok kompromisszum!!
    Volt szerencsem most a nyari szunetben 3-4 fsx configohoz, a legjobban az teljesitett amiben volt egy addon gep ( szep vfr ) és egy Orbx scenery PNW semmi mas nem volt felrakva nagyon szepen startolt konstans fps.
    a masik tele volt nagy gepekkel es repterekkel es jobb hardware, fsx.cfg tuning, defrag es a tobbi nagy varazslat de semmivel nem volt jobb az ÉLMÉNY sőt rosszabb volt:)) aztan a harmadik amin kieg progik is boven voltak, trackir, opus, simplates, flightkeeper futott 4 nagy addon gep, ( PMDG, QW, IFLY,LEVELD) és sok csak AIRPORT scenery ez alatt volt a legjobb hardware, na mondanom se kell smooth fly az elso variacion volt a legjobb a tobbi az egyre szarabb volt az elsohoz kepest.

    Mondjuk ezt a 3-at en egy fs9 alatt megcsinalom szebb eredmenyt kapva de az mar mas kerdes:)
    Szoval a lenyeg meg kell hzni a hatart es inkabb repkedni mint ezt a szart foltozgatni nap mint nap. FSX es FS9 forum kozott az a kulonbseg hogy mig fs9 nel mindenki repked jobbra balra addig fsx forumba mindig a hardware kerdesek teszik ki a hozzaszolasok tobbseget.
  • alien1313
    #26463
    Köszönöm a segítséget, de azaz érdekes helyzet pillanatnyilag, hogy a jelenlegi kártyámmal is megy az FSX, pl. LHBP-n és EGLL-n is élvezhető beállításban. Ifly 737-600-al is repülök FS2CREW-val és EZCA-val, tehát nem csak kisgépes VFR-eket több éve.
    Az újabb Mega City scanery-knél viszont elfogy a vga memóriája GPU-Z szerint mióta 3,1GHz fut a CPU.

    Amúgy találtam egy jó anyagot a GPU-k összehasonlításáról.
    GPU-k összehasonlítása, leírással együtt
  • metaxx
    #26462
    Elég neki az 1GB VRAM, de ez a 640GT siralmasan gyenge. Próbaképp mellé tettem az én kártyámat, pedig az se egy mai darab, de ez a 640, kb. a super mariora elég, az FSX-re viszont garantáltan nem. Sajnálom.

    http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=674&card2=657
  • alien1313
    #26461
    Sziasztok!
    Elég az FSX- hez 1GB-os videókártya, vagy kevés lesz, mert amióta felhúztam a CPU-t kevés neki a 9500GT 500MB.
    pl.ASUS GT640-1GD5-L (1GB GDDR5)-re cserélném.
  • perko
    #26460
    Kizárólag Planespotting fanoknak:

    Ez egy 7 perces klip a 200 perces DVD-ből.

    JUST PLANES - LAS VEGAS BLURAY
  • Hypo #26459
    Na PFPX Manual elérhető az össze feature elmagyarázva, plusz árak is az alap csomag 365 nap server idot tartalmaz azt lehet majd kitolni
    http://www.flightsimsoft.com/downloads/

    Árak csomagok itt http://flightsimsoft.com/pricing/
  • gfarkas
    #26458
    Az már technikatörténeti darab, vigyázz rá. Nekem két komplett Enterprisom volt, de költözés után helyhiány miatt elküldtem egy gyűjtőnek postaköltség fejében, eredeti csomagolásban, lemezegységgel.
    A yutubon láttam egy fs történeti kis filmecskét, ajánlom minden nyavalygó szimulátorozónak, lássa mivel kezdtük. Zöld mezőben zöld idétlen kocka meg macisajt hegyek, szinte olvashatatlan, felismerhetetlen műszerek a TV vagy a monokróm monitor alján, már az eredmény volt, ha egy iskolakörön visszatalált az ember a reptérre........
  • Clidey
    #26457
    Bele bizony! Hejj mekkorákat röpcsiztem vele anno...az volt a szimuláció netovábbja az átlátszó hegyeivel meg a háromszög fáival...na meg a Quickshot Kempston joystickjével... :D
    Aztán amikor jött a Tomahawk lehidaltunk az új fícsöreitől, hogy mennyivel részletesebb lett a grafikája! :DDD


    Mai napig megvan a Spectrumom, működőképesen, gyári állapotában, csak sajna magnóm nincs már hozzá...illetve ami van az működésképtelen. :(
  • gfarkas
    #26456
    Addig ülj a gép előtt míg a magnószalagról becsipogja az FSX-et, bililt használhatsz...etetés hatóránként.



    Viccet félretéve úgy látom Te is belekóstoltál a számítástechnika kezdeteibe, ma egy PDF manuál is nagyobb, mint akkor az összes memória meg az 1.44 Mb-s lemez.
  • Clidey
    #26455
    Kapitány szimulációnál csak ma minden 9.99 ajró! Igen, a 777 is! :)
  • Clidey
    #26454
    ZX Spectrum - Fighter Pilot! Na ezt űbereld! :D
  • gfarkas
    #26453
    Na ezért maradok egyenlőre a 9-nél, nincs 500-600 ezrem egy gépre, a 9 meg a jelenlegi addonokkal is elköszörül 30 fps körül és elég látványos így is. Persze ki honnan indul, a 98-hoz képest (sőt c-64, Enterprise progik után,( ha valaki nem tudná ezek is számítógépek voltak )) ez már maga a kánaán. :-)
  • Hont
    #26452

    Katasztrófa csörömpölés...
    Szerintem büntetni lehet egyik másik hallgattatásával!
    Richard Wright ilyenkor forog a sírjában...
    Más!
    Nyomós okok miatt fel kellett tennem az FS-X.
    Csak simán a javítások és magyar kiegészítőkkel a két 737 csomag van fent, teszt céljából!
    Azt azért elárulom, hogy eddig 80c' fölé nem igazán sikerült vinni a CPU-t! Most simán 3 magnál is bele futott 82-83 fokba! Baromi a gépigénye!
  • Hypo #26451
    köszönjük ezt a "ZENEI" utazást, de elég volt:))
  • polluxware
    #26450
    ,mit el nem totyorászik az ifjabb nömzedék eme korai adlib/sb blaster féle midi és ultra low bit ráta rutyutyúúúra....

    :)
  • JoopZzz
    #26449




    Ha gondolod.?

  • polluxware
    #26448
    jééézus maris....

    ez gáz

    (azt tudtam hogy nyomi dalai vannak, de ilyen széles spektrumban is:)))
  • JoopZzz
    #26447

  • Feketegyöngy747
    #26446
    Köszönöm a válaszokat. A level-d nekem is meg van fs2004 alatt rengeteget repültem vele. csak annyi vele a gondom ,hogy nem igazán fejlesztette a gyártó tovább csak felrakták fsx alá úgy ahogy volt már mint cocpitra értem a rep.. dinamikája kellemes. Na igen meg csak egy ajtó nyitható rajta már szinte mindent próbáltam de nem tudom a többit kinyitni és az fsdreamteam-tól a gsx-t így nem igazán tudom hozzá használni. Ezért is gondoltam a captain termékére.
  • Clidey
    #26445
    Nekem megvan de nem sokat használtam FSX alatt. De ha már 767 akkor inkább Level-D, azt nagyon dícsérik.
  • eyecandy
    #26444
    Akkor inkább Level-D
  • Hypo #26443
    felvágós? hát twin otter nem Ferihegyre vagy Pécs-Debrecenre való:)
  • Feketegyöngy747
    #26442
    Elnézést egyszer már kérdeztem, de még nem kaptam rá választ. (Nem tudom lehet azért mert senki sem használja azt a típust ettől agyártóról) ,hogy captain sim-tol a 767-et érdemes-e meg vásárolni?
  • polluxware
    #26441
    a kis felvágós...

    jut eszembe... Maroson olyan homok padok vannak, hogy egy super cubbal le lehetne rájuk szállni:)) -85cm a víz
  • Hypo #26440
    ITT, de ki repül itthon:)))
  • Hypo #26439
  • Clidey
    #26438
    Nekem is megvolt: JDA - LHGD ;)
  • polluxware
    #26437
    mirűű beszélsz? hét ágra süt a nap:)
  • polluxware
    #26436
    bocsánat a vége csak egy független dolog..

    "amúgy meg nem értem ,hogy egy "szó viccet" miért kellett csak úgy mindenféle megjegyzés nélkül törölni..... "

  • polluxware
    #26435
    hááááát igen... szóval itten arról van szó hogy magyar vállalkozó ,és sok sikert....

    de ez akkor sem Maszovlet

    és ezt akárhogy lehet magyarázni.... Álmossal, paprikással, gulással, vagy ezek nélkül

    ennyi

    amúgy meg nem értem ,hogy egy "szó viccet" miért kellett csak úgy mindenféle megjegyzés nélkül törölni.....
  • Hypo #26434
    Na Twin Feltéve nem sokára első szoktató repülés csak kicsit be van borulva :)
  • Hypo #26433
    nincs saját légitársaságunk ez persze nem jelet semmi rosszat, csak az egészben nekem ez a legszomorúbb, hogy most el van adva annak ami nem!! Sok sikert nekik csak ne keverjük már a szezont a fazonnal
  • Feketegyöngy747
    #26432
    Elnézést nem tartom magam önjelölt szakértőnek . Rengeteg mindent nem tudok erről az ipar ágról. De viszont nem is ócsároltam őket, és én is örülök annak, hogy megint van saját légitársaságunk de ezt már egyszer le írtam egy jó hónappal ezelőtt. Viszont az is igaz ez egy szimulátoros oldal itt teljesen más a téma. Szóval csak ennyit szerettem volna még hozzá fűzni.
  • polluxware
    #26431
    nem haragszom..
  • Clidey
    #26430
    Hát most megérdemelted ne haragudj...
  • polluxware
    #26429
    hűha:)

    cenzorrr-cenzorrr
  • gfarkas
    #26428
  • Clidey
    #26426
    Nem lehetne azt hogy abbahagyjátok a Sólyommal kapcsolatos szellemi mélyrepülést - tele a net vele amúgyis a sok önjelölt szakértő jóvoltából - és egy picit örülnénk annak hogy végre valaki(k) vette a bátorságot és belevágtak egy olyanba ami remélhetőleg több száz új munkahelyet teremt olyan emberek számára akiknek hivatásuk-szenvedélyük a repülés?
    Köszönöm!