33535
  • Hypo #27189
    172 hoz plane vfr felesleges mindegyik:))) skyvector.com vagy plan-G alegjobb erre.
    itt egy kis utvonal plan g be szepen berakja fs be is a plant


    Topcat a q400 at szerintem nem tamogatja http://www.flightsimsoft.com/topcat/?p=types

  • spyy55
    #27188
    A2A C172R és Majestic Q400-hoz szeretnék. FlightPlanner-nek FSC9-et használom RouteFinderrel együtt, viszont az üzemanyag kiszámítással örök gondban vagyok. TopCat-et pont tegnap este tanulmányoztam, de "Add Aircraft"-nál a Q400 motor paramétereit meg sem tudtam adni (vagy elsiklottam valami felett). Ezt a PFPX-et megrágcsálom, hátha fincsi lesz :)
  • Hypo #27187
    NEhéz kérdés mivel a kérdés melyik addd on rendelkezik a valosagal egyezo fogyasztasi parameterekkel, illetve fsx ben mennyire van ez leszimulalva. PFPX és TOPCAT. a flightplan jo kerdes arra van ingyenes is, azok se rosszak de ha nagygepes repulest csinalsz akkor a csak beirod a destinationt az nem lesz eleg.
    Én speciel free online plannert hasznalom FSBUILD al es TOPCAT el egyutt.
  • spyy55
    #27186
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre :) Melyik a legjobb Flight & Fuel Planner progi? (Megadva a repcsi paramétereit, DEP-DES = aztán a kiszámolósdi)
  • Nesuten
    #27185
    értem,ez a virág illat kellemes...
  • Clidey
    #27184
    alternatív...gondolom... :D
  • Nesuten
    #27183
    az mi ?
  • polluxware
    #27182
    én megvárom hozzá az "alter exe file-t"
  • Hypo #27181
    P3D v2 kijott akit érdekel 59 dodo a license.
  • polluxware
    #27180
    most mit mondjak... ha ez a repülés "thing" olyan mint 2ütemű csónakmotorral ricegni a vizen...... hááát akkor mindig van valmi gaszbi:)
  • Papirzacsi
    #27179
    Én még nem néztem meg, szal nem tudom. :D De gondolom a szokásos diszkoveris, kiégett az izzó a tartalék zseblámpába ezért katasztrófahelyzet fenyeget stílusú lesz a sorozat.
  • Nesuten
    #27178
    Ez KAMU !!!
    Megrendezett cucc a hideg téli órákra
  • polluxware
    #27177
    Ez a "Boss" csávó aki már most nem tetszik... Totál nem érdekli ,hogy egyáltalán repképes-e az a göbzi...

    csak a pííííz a pííííz;)
  • polluxware
    #27176
  • alert
    #27175
    Hoppa! Ujra van mit nezni a 'TV-ben' :D
  • Papirzacsi
    #27174
    Nem emlékszem, hogy ajánlotta volna már itt valaki. Tegnap feldobta a tecső. Jó szórakozást.
  • spyy55
    #27173
    Itt a fejlécben van pár segédanyag + kiegészítő, esetleg ez, és rengeteg kutakodás, kitartás, kompromisszum.
  • digo82
    #27172
    Sziasztok.Tudna valaki segíteni,hogy milyen beállításokat érdemes használni.Vagy milyen kiegészítőket hogy minnél élethűbb legyen a repülés?
    A gépem i5 4670 3.4 GHZ
    8GB Ram
    Sapphire R9 270X
    A válszotokat előre is köszönöm.
  • polluxware
    #27171
    global texture rezolúsön legyen maxon... (settings)
  • buszvezeto1
    #27170
    A képet nem jelentíti meg, de itt a link:http://img199.imageshack.us/img199/3686/4c7m.jpg
  • buszvezeto1
    #27169
    Sziasztok!
    Az elmult napokban akadt egy kis problémám a PMDG 737-tel. A hiba a következő:
    -A cockpitban szinte minden felirat, számok,szövegek életlenek lettek, holott kb. 2héttel ezelőtt még minden teljesen éles volt. Újratelepítettem a gépet a szimulátorba, service pack-al, de nem használt semmit.
    Esetleg tudnátok segíteni, hogy mi lehet a hiba, és hogy lehet javítani?
    Itt egy kép egy kis részről:

    Előre is köszönöm.
  • polluxware
    #27168
    ha a backup nem mentette el, akkor reinstall... vagy megkérsz valkit akinek fent van és elkéred tőle azt az 1 file-t asszem... vagy 3
  • spyy55
    #27167
    Egy kis segítséget szeretnék kérni: Friss FSX-re feltelepítettem az FTX Global-t (1.1), majd próba. Számomra tökéletesen megfelelnek az FTX utcai és road fényei éjszaka. Azonban jött a REX, ami összekutyulta az egészet. REX telepítésnél (véletlen) a Lights-okat is (bepipálva) telepítettem, amitől eltűntek az FTX szép éjszakai fényei. Próbáltam REX (backup) Restore-t futtatni, majd a Lights-ok nélkül újra tenni a kívánt sceneryket REXből, de semmi javulás. FTX Centralban is újra 'APPLY'-ztam mindent, de semmi... Hogyan lehetne FTX éjszakai fényeit újraéleszteni?
  • exTrem
    #27166
    Nem jó hír az Enigma 737 classic felől :( link
  • polluxware
    #27165
    az
  • Nesuten
    #27164
    Ez mi magyarul : Glareshield lights ???

    Műszerfali világítás
  • metaxx
    #27163
    Nézd, mivel landclasst, waterclasst módosít, így igen, előfordulhatnak problémák más hasonló programmal. Magyarországon ugye az LHSimulations MAS_9, és/vagy MAS_X ha aktív akkor semmi nem fog látszani az UTX-ből, mert a MAS mindent kiírt. De annál pontosabbat nem találsz ma, az országban.
  • i robot
    #27162
    Sziasztok!
    Most láttam a másik fórumon a Flight 1 UTX nevű programot. Gondolom itt többen használjátok. A képek alapján nagyon megtetszett, viszont lenne pár kérdésem.
    Nagyon megfogja a gépet, fps? Veszélyesen összeakad más addonokkal? (gondolok itt az LH sim-es cuccokra)
    Bonyolult a használata? Láttam, hogy ki lehet választani pl. más víz textúrákat...
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • Nesuten
    #27161
    Statikus kisütő:

    Ha gyakori IFR repüléseket tervezünk tanácsos ecsetszerű statikus kisütőt tenni a gépre, hogy javítsuk a rádiókommunikációt. Ha porfelhőn vagy csapadékon (eső, hó, jégkristályok) haladunk át, ez zavarhatja a rádióösszeköttetést, mivel a szárny magassági és oldalkormány kilépő éleken, légcsavarvégeken és az antennákon felgyülemlő, majd kisülő statikus elektromosság csökkenti a jelek vételi lehetőségeit. Általában az ADF a legérzékenyebb, és a forgalmazásra használt rádió a legkevésbé e fizikai jelenségre.

    A statikus kisütők felszerelése csökkenti a statikus feltöltődésből származó rádiózavart, de ha lehet így is kerüljük el a nagyobb csapadékzónákat, mert teljes védelmet ez sem nyújt. Ha nem kerülhetünk, csökkentsük a sebességet és számoljunk a rádiójelek átmeneti elvesztésével.
  • polluxware
    #27160
    közben nem is azt írtam amit akartam:))

    bocsánat;)
  • polluxware
    #27159
    ezért szeretem az angol nyelvet;) 100xor szebben körbeírhatóak a technikai dolgok... Szutyok magyar csak arra jó hogy valmi gulás-paprikás szinte körbeírd, AVAGY jönnek a tudományosz **szok akik kitalálnak olyan csadaszép szavakat, mint példul a "tengelykapcsoló"

    a lényeg:

    ((SZTEM))

    repülőgép motorokkal a szárazföldi társaikkal szemben egy csomó dolog kicsit olyan "ráhagyásos" a határokat tekintve, mivel sokkal szélsőségesebb körülmények között kell mindig tökéletesen de a lényeg! MINDENKOR működniük.. A lényeg az állíthatóságon van... Egy natúr útcai autón azért nem tudod "beköpetni" a gyertyát (ha csak nem valmi ósdi szétbuherált lada), mert adott tengerszint feletti magasságra, és leadható teljesítményre van belőve a karburátor vagy az injektor.. Repülőnél a fordulat tartomány alja meg a teteje is túlvan "lőve" a már nem fog robbani a keverék szintre is. Persze ez repülőnél magasságfüggő, ezért tolódik minden...
    példa: szarrá lehet dúsítani felszállás közben ,hogy ->extrém szituban legalább hűtse a motort és szarrá lehet szegényíteni is miközben gyorsan ereszkedsz és rapid módon hül a blokk, propcsi kergeti a motort....

    mai modern motorokban már van elektronika ami figyeli a teljesítményt, és ugyan van ráhatásod az extrém paraméterek kialakításában (lehetőséged),de ezt adott szinteken belül a motort tartósan nem roncsolva próbálja szabályozni/ az adott "kérést" kielégíteni

    meg a redundáns megoldások: 4 hengeres boxer esetén is csak egy fordulatra 1 robbanás jut, két gyújtó kör megléte...

  • spyy55
    #27158
    Igen! 13.4-el már muzsikál! Köszönöm.

    #27154: Dokitudor!
    KÖSZÖNÖM a kimerítő választ! Sokat segít (legalább egy olyan zöldfülűnek, mint én :D)! A 13.11-et még alap FS-nél kipróbálom, hátha... (csak hogy ne kelljen órákat kukába dobnom!) A teljes képernyőre tételnél a szokásos kis négyzetet szoktam használni és nem egérrel húzogatom a széleket. Prósza cseresznye :)

    KÖSZÖNÖM!



  • Nesuten
    #27157
    kapcsold ki a dx 10 preview -t
  • Hont
    #27156
    Tudsz képet feldobni...?
  • Swy00
    #27155
    és ha nem az, akkor miért lehet még pixel a világításból? halványan az fsx logoja is látsszik benne:DD
  • Dokitudor
    #27154
    Sziasztok!
    Spyy55-nek.
    Sajnos el kell keserítselek nekem is ez a gondom volt. HD6990 crosfire. Van egy nehéz megoldás nekem ez jött be. Automatikusan frissítettem mindig a catalyst és egyszer csak sötét lett a képernyő. Vagy azt teszed, amit LWhite javasolt, vagy a következőket.
    1) FSX szabályosan (nem csak törlés) uninstal.
    2) A gépre felteszed a legújabb catalyst megnézed, hogy a centerbenJáték3D alkalmazás beállításoknál alul még véletlenül se legyen bepipálva a cros fire
    3) Újra instalálod az FSXet és elindítod, a bejövő ablakban semmit sem változtatsz. (sárkány, Friday Harbor, stb.)
    4) Csak és kizárólag az egérrel húzod ki a képernyő széleire a keretet. Egyenként. (fontos hogy ne tökölj, határozottan tedd az egeret a keretszéléhez, majd klikk és egy lendülettel a szélére.)
    5) Minden egyes változtatás után vagy lefagy a képernyő vagy szerencséd van és működik. Nem baj ha lefagy simán kilép és indít újra. Nekem mindig megjegyezte a kilépés méretét és így lassan 8-10 alkalom után szépen kiértem a szélére. Fontos, hogy amíg nem megy teljes képernyőn addig semmin se változtass, csak indít és kilép. Ha akár reptéren, időjáráson, időn stb. változtatsz az eredeti állapotra ugrik.
    Ha türelemmel eltudtad így érni, hogy teljes ablakban repülj. akkor picit repülsz, majd szépen leállít és utána már mindent lehet vele állítani rögtön a teljes képernyővel indul persze ablakmódban.
    Fontos hogy csak a catalyst telepítés után indíts fsx-es telepítést, mert különben fekete képernyőd marad.
    sokat dobot a catalyst nekem 13.11 van fent és így nagyon jó lett. remélem érthető voltam ha nem akkor szólj.Végre talán 4 év után mér én is tudok valakinek segíteni.
  • Hont
    #27153
    Ezt szerintem:
    A keverék "elszegényesitése".

    A második:
    Keverék képzés.

    Vagy valami hasonló...
  • Ombika
    #27152
    Olyan bugos xarral senki sem jatszik! :-)
  • Nesuten
    #27151
    és erre sincs ötletem

    Leaning Technique
    Fojtási technika vagy ilyesmi lehet : ami kiégeti az üzemanyagot rendesen az égéstérből

    -
    erre nincs magyar megfelelőm vagy szak zsargonom
  • Nesuten
    #27150
    na ez mit jelent ?
    Lean more on grouond, to avoid the fouling sprak plugs

    amit én értek belőle
    Fojts többet (keverék fojtása),hogy elkerüld a gyújtógyertyák bekormozódását ....