33535
  • CptSAB
    #27429
    Jövő évben lehet mehet a MAS is nyugdíjba, ugyanis az ORBX kiadta a vectors csomagot, amit februárban illetve az év folyamán követ a landclass. Részletes út, vasút hálózat, vízrajz stb.. Mindezek után úgy fest érdemes lesz FSX-re váltani.
  • spmd
    #27428
    Köszönöm a dicséreteket :)
    Amit használok: LHSimulations Library Base Pack és Hungary Landmarks Pack, felhők alap FSX, ENVfiles (ez dobja fel szerintem a legjobban.
    A gépem: Intel G2120, Gigabyte HD7750 1GB DDR5, Kingston HyperX 3K SSD, 4Gb DDR3 1600MHz.
  • exTrem
    #27427
    Pont most akartam én megosztani. Örülök, hogy folytatódik a projekt :)
  • Clidey
    #27426
    Azoknak, akikhez még talán nem ért el a hír:



    Lesz végre NORMÁLIS B737 Classic - de csak FSX-re, ha jól értem...
  • MatWood
    #27425
    Valóban nagyon jó a videó!
    Milyen addonokat használsz a videó végén említetteken kívül? GEX Europe? REX?
    Valamint milyen gépen nyúzod az FSX-et?
  • Nesut3n
    #27424
    ügyes
  • Hypo #27423
    Na itt az uj darab, x65 gondolom kuka nem váltotta be a reményeket, igy visszanyultak a jol bevaállt modszerhez, fogták és öntöttek egy uj muanyag kulsot neki, es a WT throttlejet masolva alkottak meg az uj x-55-öt.
    Érdemes megnézni az oldalt elolvasni, mekkora hulyités megy:))) a nagyitható képen az látszik hogy negy féle szines rugó is van ám hozzá:)))) igaz a szenzorokrol ehy budos szo se esik, nagy a gyanum hogy ez regi uj muanyag dobozban termékről van szó....bár ne lenne igazam,

    http://www.saitek.com/x55
  • Hypo #27422
    Fasza kis video gratula, semmi sallang, semmi szemfényvesztés csak a tiszta repulés.....ebbol még johet tobb is:))

    egy dolog de ezért ne haragudj nem tudom megállni szakmai artalom de elég csak beusztatni fadelni a szoveget az elejen nem kell mindenaron effekt plane nem az a csunya text megfordulas:)))

    SZOVAL GRAT
  • alien1313
    #27421
    Ez is lehetséges?
    Az álom megvalósul...t
  • Hont
    #27420
    Brutál jó lett!
  • Clidey
    #27419
  • spmd
    #27418
    SibWings An-2. Sajnos vannak a videóban hibák, amiket lányos zavaromban elkövettem a rögzítés közben :)
  • perko
    #27417
    ...és hajkurássza a bicikliseket.
  • perko
    #27416
    Hát mi lenne?
    Elszállt mint egy madár.
  • polluxware
    #27415
  • Rodman6
    #27414
    Csak egy kérdés: Mi lett a Sólyommal? Mert nagyon lehurrogtak itt egyesek augusztusban mikor mondtam hogy nem lesz abból semmi nem vagyok nemzeti érzelmű meg arab stb... Mert nem hallottam róla hogy két héttel később elindultak volna. De még Sólyom energiaitalt meg lisztet se látok a bótokba.
  • Hypo #27413
  • Nesut3n
    #27412
    a legszebb az egészben ,hogy akkoriban tényleg ilyen hülyék voltak ...
  • Nesut3n
    #27411
    Boldog Karácsonyt Kívánunk Mind1 kinek !!!
  • polluxware
    #27410
    Merry Krissmasssz
  • BB5207
    #27409
    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!
  • Frenky
    #27408
    Boldog, Békés Karácsonyt és sikerekben gazdag Új Évet Kívánok mindenkinek!

  • JoopZzz
    #27407
    Kellemes ünnepeket!
  • eyecandy
    #27406
    Boldog mindenfélét mindenkinek!!!
  • spmd
    #27405
    Főleg nem is az add-onokkal van a baj, hanem az ai-val. WOAI-s gépeket használok, illetve az általad készített kisgépes AI pakkot és mindegyiknél jelentkezik ez a hiba. FS9-nél nem volt ilyen problémám :(
    Néha azért "visszasírom" a 2004-et :)
  • Clidey
    #27404
    Nincs. Ugyanis a mipmap megléte csak egy része a problémának. A repülőnek rendelkeznie kell LOD (Level Of Detail) modellel is.
    Alaphelyzetben - mikor normál zoom-nál nézed a repcsit - a LOD 0-t látod. Aztán ahogy távolítod a gépet a nézőponttól (tower view) bizonyos előre meghatározott pixelszámnál töltené a következő LOD-ot és tenné rá a következő mipmap-ot. Ám ha nemtalál, akkor hagyja továbbra is a 0-ás LOD-ot de a következő mipmap-al. Ha továb folytatod a távolodást, a soron következő LOD-nak továbbra is meghagyja az eredetit, de arra már nem rak mipmap-ot sem. És ezt az állapotot tartja meg a végtelenségig.
    Ez van sajna.
    Amúgy add-on repcsiknek nem szokás LOD modellt készíteni lévén azok nem arra vannak kitalálva hogy messziről nézd őket. A LOD az AI repcsiknek és a tereptárgyaknak lett kitalálva futásteljesítmény javítás okán.
  • spyy55
    #27403
    Ilyenkor, karácsonykor nagyon durva mennyivel több CARGO gép repked az égen.
  • spmd
    #27402
    Köszönöm válaszod. Akkor ezek szerint nincs orvosság a "szürkeségre"?
  • Hont
    #27401
  • Clidey
    #27400
    Ha egy repülő textúrája egy idő után eltűnik róla az azért van mert nem tartalmaz mipmap-ot, ezért nem is tudja azt beolvasni az FS engine-je. Így szürke lesz a röpcsi.
    Általában azért válasszák a fejlesztők a mipmap nélküli textúrát mert azok sokkal élesebbek és szebbek. Csak sajna a fenti jelenség a hátulütője.
    A fények pedig nem csak az An-2-nél szarok hanem az összes röpcsinél - ez egy FSX engine bug. Már ha arról az állapotról beszélünk amikor tower-view-ben nézel kívülről egy repcsit.
  • spmd
    #27399
    Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem az FSX-el kapcsolatban. FS9-hez elkészítettük Szabó Tamással az LHGY VFR sceneryt és most azt szeretném FSX alá is konvertálni, kibővítve az atkári repülőtérrel. Mik azok, amiket meg lehet tartani a régi változatból (az átlátszók azok alapból kiesnek, ha jól olvastam)?
    A másik kérdésem pedig az, hogy miért nem látszódik a repülők (AI vagy saját) textúrája kb. 800m távolságból? Csak fehérlenek.
    Bizonyos modelleknél (pl. Sibwings An-2) pedig távolabbról nézve el van tolódva a fények helyzete, a leszállófény a szárny mellett látszódik stb.
    A válaszokat előre is köszönöm.
  • polluxware
    #27398
    ez a rezsicsökkentett változat már?

    mer-akko-kő
  • Hypo #27397
    http://www.rexdirectexperience.com
  • Robertoo21
    #27396
    Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, még #27379 -t is :))) De ezeket már több alkalommal átnéztem.
    -Már több alkalommal is települt a D-re a játék. Jelenleg 40 giga szabad hely van, fel kell hogy férjen!
    -Félbeszakított telepítés útán re-start, és töröltem mindent. Ezután újra próbáltam telepíteni, nem sikerült....
    - Hiába választom a Browse-val a telepítési helyet, az sem jó
    - ha elsődlegesen csinálok egy mappot neki a meghajtón és utána Browse-val azt a mappot jelölöm ki, az sem jó neki.....
    - Mivel a gépem nem egy erőgép, és nem bírta win7 alatt, így visszatettem egy SP3-at. Ezután léptek fel a problémák

    Nagyon kellene egy megoldás, mert már tanácstalan vagyok, mint egy kisközség..... : /
  • m814
    #27395
    És még idáig el sem jutottunk....:D
  • Clidey
    #27394
    Nonono! Talán valami gondod van azzal hogy a Föld banán alakú?!?!?

  • m814
    #27393
    Isten ments hogy bele vau.... szegény Galileit is ilyesmiért akarták megégetni....:D
  • metaxx
    #27392
    Ezzel természetesen nem azt mondom,hogy a tiéd rossz megoldás. :D Csak amit ismerek, azt ajánlom inkább. :)
  • m814
    #27391
    Hmm...
  • metaxx
    #27390
    Clidey kollégával egyet értek FSX SDK-ban benne van az ImageTool, a legjobb megoldás ilyesmire.