33535
  • CptSAB
    #27469
    Taszár FSX alatt csak a fotóalap..







    Azt kell mondjam, na ezekért a lehetőségekért éri meg leváltani FS9-et. :)
  • CptSAB
    #27468
    Lehet azt mondani (és mondtam én is..) hogy FSX csapnivaló, de én az átálláson dolgozom FS9-ről.

  • polluxware
    #27467
    neked múkszik 8800al?
  • carlosfly
    #27466
    2.0 kell. Az 1.4 fsx-től is sz...bb.
  • CptSAB
    #27465
    Én is megnéztem 1-2 hete az 1.4-et de tiszta FSX nem gyorsabb, a lecsupaszított menürendszer sem nagyon jött be. Semmi plusz nincs benne. A gépek nagyon gagyik, elég sok a poligon hiba, főleg az ablakoknál.. (default P38 meg mittudomén mit nézegettem, valahogy annyira nem volt felejthetetlen). Utána rálestem yutubin pár összehasonlító videóra FSX-el és biza az jött le, hogy P3D vagy nem gyorsabb, vagy még veszít is pár framet ugyanolyan beállításokkal, ugyanazzal a géppel, sceneryvel. Picit más a szinvilága, de ennyi. Az a beharangozás, hogy részletesebb táj meg izé.. naaaaa.... ugyanaz mint FSX egy az egyben.Az összes autogen fa épület ugyanott van. Sem a mesh nem lett részletesebb, sem a landclass, sem a vectoros elemek.
  • Hont
    #27464
  • carlosfly
    #27463
    Captain sim 727 100 és 767 300.
  • Hont
    #27462
    Ezek milyen madarak?
    Valami "nagy" gépet nekem is ki kellene próbálnom vele...
    A Malue a Mooney és az A36 nagyon szépek és szerintem jól is repülnek, de itt az ideje valami nagyobb vassal próbálkozni!
  • carlosfly
    #27461
    A 2.0 szerintem igen jól kezd alakulni. 25-30 fps mindenhol megvan (CSgéppel!).Fsx-el össze sem hasonlítható. Ami gondom van vele az az élsimítás de olvastam, hogy alakulóban van a hozzávaló driver.





  • Hont
    #27460
    Melyik modul,melyik modul...!
    Amelyik az egészet hajccsa...
  • Hypo #27459
    1.4 es v2 nem emlitheto egy lapon
  • polluxware
    #27458
    még a végén kiderül, hogy én warezoltam le legutoljára....

  • Clidey
    #27457
    Így van ahogy mondod. Annyit tennék hozzá hogy az alábbi okok miatt sajna az FS9 is előbb-utóbb el fog sorvadni nem csak az FSX. :(((((((

    Mondjuk két évet dolgozni rajta és így kiadni egy P3D-t...hááát...bár nem tudom, lehet csak részmunkaidőben csinálták, vagy hobbiból, meló után... :)))
    Bár nem vagyok porgamozó de szerintem 2 évbe sokkal nagyobb fejlesztés is belefért volna.....
  • polluxware
    #27456
    mivel ezt fejlesztik... okés

    én csak az 1.4-t néztem, a 2.0 a dxt11 követelménye miatt már nem érdekel...

    ez a "tőke" amúgy melyik modul?

    :)
  • Hont
    #27455
    Először én is nagyon el voltam keseredve miatta...!
    Aztán lassan meg fogunk vele barátkozni! Akarva akaratlan hozzá igazgatjuk a hardvereket, a fejlesztők elkészítik a dll-eket és szépen anélkül, hogy észre vennénk, át állunk rá! Ha akarjuk, ha nem...
    Ezt diktálja ez a disznó kapitalista nyugat! Előbb utóbb, mint ahogy a statisztikák is mutatják az FS9 re nem fognak fejleszteni (nagy szívfájdalmamra)! Az FSX meg zsákutca mivoltánál fogva szépen lassan elsorvad! :(
    Tehát megint a tőke diktál!
    Egyébként ha jól bele gondolunk azért csak az FSX-es csapat csinálta és több mint két évet dolgoztak rajt...!
    Amiben biztos vagyok, hogy hamarosan lesz itt v3.0, v4.0 stb-stb.
  • polluxware
    #27454
    próbáltam totálisan ugyanúgy beállítani... scenery lod radius-tól kezdve, a víz tükröződésig

    alapvetően nem olyan ricegős, de ahol belassul ott viszont nagyon...

    mezei felhasználóként totál semmi előnyét nem látom:) csak van benne egy rakat halál gagyi Lokkhíííd mártinos freeewér szutyok Abacus szintű silányság
  • Hont
    #27453
    Azért ha minden ficsör kikapcsolsz és vissza veszed a felbontást valamint az élsimítást illetve az árnyékokat alapra, ( amilyen az FSXben) akkor bő másfélszerese az FPS az X-hez képest...
  • polluxware
    #27452
    Ez a Prepar 3D mekkora egy kamu:)

    KSEA megeggyező beállítások, +tweak (bufferpools)

    default reptér+valmi mooney g1000
    fsx:30fps stabilan (online videó fut mellette a böngészőben)
    p3d 1.4: 15-18fps között ugrabugrál... úgy hogy 24en volt fixálva:))

    és nem szebb, ugyanúgy villognak itt-ott a textúrák...

    vicc:)
  • zstomi
    #27451
    Érdekes lehet...

    FSXstarter:
    http://aviation.pero-online.de/wordpress/?page_id=105
  • BB5207
    #27450
    http://www.virtualairlines.hu/vaos.php?show=training
  • BB5207
    #27449
    Próbáld meg ezt !
  • Feketegyöngy747
    #27448
    Sziasztok

    Először is szeretnék mindenkinek boldog új évet kívánni

    Azt szeretném megtudakolni , hogy tudnátok-e nekem ajánlani valami jó fajta útvonal tervezőt a vatrouton és a routfinderen kívül mert valahol azt olvastam ezek már nem igazán hitelesek vannak tőlük jobbak is.
    Kettőt megpróbáltam de az egyikbe nem tudok beregisztrálni, a másikkal is az a helyzet valami pilóta engedélyt számot kér hát az nekem nincs, gondolom ez valami online dolog online-n nem vagyok rajta csak is kizárólag offlin-ban repülők sajna ez az időm hiányából ered. Na és ugye a nagyon rossz angol nyelv tudásomból.
    Ja igen és valami repülési időjárással foglalkozó szakirodalmat, mert az időjárási diagramokat nem egészen értem ott azt a sok görbe vonalat meg számokat valójában mi mit is jelent csak akkor tudok rajtuk elmenni ha leteszem a földere, nagyon örülnék világos és érthető magyarázatnak, és ha lehetséges magyarul.
    Köszönöm előre is.
  • Hypo #27447
    Tény egy 400 as jo lenne, de van meg tipus boven;) na majd a next one
  • Clidey
    #27446
    Hát igen. Az a "megint"... :)))
  • Hypo #27445
    En csak annyit mondtam Maestro hogy megint egy 737 ennyi;)))
  • Nesut3n
    #27444
    vágyom rá

    de egy 737-200 miért nincs ami jó?
  • Nesut3n
    #27443
    Boldog ÚjEsztendőt Mindegykinek !!!

    Akiket továbbra is érdekel az A2A C172 ismertető sorozat azok ,a https://www.facebook.com/MyFlightSimulatorVideosN3 Facebook
    vagy a http://www.youtube.com/user/Nesuten YouTube oldalamon csatlakozhatnak


    köszönöm a figyelmet !
    N3su
  • Clidey
    #27442
    Még tán igazat is adnék neked Zolibátyó, ha volna ma a piacon olyan 737 Classic ami elfogadható minőségű. Mert ugye a vilkó egy rakat fos kívülről-belülről, más meg tulajdonképp nincs is. A többi 737 meg ugye vagy NG vagy a 200-as széria ami ugye még fapadosabb. Tehát a fiúk szerintem pont telibe trafálták mire van szüksége a szimmer társadalomnak. :)))
    Ennek fényében nem igazán értem fanyalgásod... :)))
  • exTrem
    #27441
    Szerintem nagyon nagy durranás lesz, elnézve az eddigi munkáikat és azt, hogy hova jutottak, milyen ütemben fejlődtek biztos siker lesz :).
  • Hypo #27440
  • Hypo #27439
    megint egy 737_ÖÖÖÖ

  • spmd
    #27438
    Nagyszerű :D
  • Clidey
    #27437
    Nemcsak. :) Welcome to the FSX ground traffic... :))))
  • spmd
    #27436
    Mármint autóforgalom az úton.
  • spmd
    #27435
    Csak nálam mennek olyan gyorsan az AI járművek, illetve el-el tünedeznek?
  • spmd
    #27434
    Amit még kihagytam, hogy a config fájlom módosítottam az alábbi weboldal segítségével: http://www.venetubo.com/fsx.html
  • CptSAB
    #27433
    Annyit még hozzá, hogy az eredeti adatbázis lényegében tartalmaz minden az fs-ben landclassként kezelt területi-művelési formát. Akkor én is letöltöttem azt a pár gigabájtnyi adatot, belenéztem, és fantasztikus.
  • CptSAB
    #27432
    Az ORBX egyszerű receptet vett elő. Fogták és liszenszelték a nyílt fejlesztésű open map adatbázisát. Még valamikor nyáron FS2004 fórumban már írtam róla, hogy létezik egy vektoros adatbázis, ami ingyenesen is elérhető. Semmi más dolga nincs az orbx teamnek, mint bgl-re konvertálni.
  • Clidey
    #27431
    Hát még én! És pláne annak hogy nem egy fityf*sz vilkó vagy abakusz vagy hasonló mélységekben levő kiadó vállalta el a projektet! :))))
    Így azt hiszem garantált a mérethelyes kokpit és a szép, nagyfelbontású textúrák. Rendszerileg nem lesz iFly vagy PMDG az biztos, de - legalábbis - az én igényeimet totál ki fogja elégíteni tutira! :)))
  • Clidey
    #27430
    Azért erre a nyugdíjazásra még ne végy mérget Tomibá! Más egy egész világra kiterjedő cuccost elkészíteni (mármint megfelelő részletességgel ÉS pontossággal) és más az ha egy profi kis csapat megcsinálja a saját országát.. ;)