33535
  • Swy00
    #27829
    Sziasztok!
    A YAK-40-esnél a winrar mappában effect, gauges stb... között van egy Yak-40 mappa is, benne a config és soiund mappákkal.Az hova való? Csak mert a sim objects az mgint külön mappa, azt értem, de ezt a yak-40-est nem. pedig nyilván fontos lenne...
  • MPeter7
    #27828
    Szia!
    Én eddig fizetős addon-t az EZdok-ot vettem meg, szerintem érdemes, mert nagyon megkönnyíti a repülést, a rugalmasan variálható nézetbeállítások miatt, valamint valósághű kabinnézet hatásokat is generál.
    Fizetős repülőből eddig csak a Majestic Dash8 Q400-at vettem meg, nagyon megérte ez is, mert szépen és valósághűen megalkották ezt a repülőt, és több száz oldal leírás, tutoriál is van hozzá, ami megkönnyíti a használatát, a tanulási folyamatot.
    Tervezem még megvenni az:
    - FSUIPC-t, mert rugalmasan lehet a különböző típusokhoz beállítani a vezérlőket (~25EUR),
    - A PMDG 737 NGX és 777-et is szeretném előbb utóbb megvenni, és ha meglesz nekik a DC-6-ot (~70$),
    - Az A2A C172 és B377 Accusim modullal is érdekes lehet (~50-50EUR),
    - A SibWings AN-2 -ről is jókat írnak (~16EUR),
    - Lotus Simulations L-39C,
    - Az Active Sky 2012 és a REX4-en még gondolkodom....
    - Jók az FTX ORBX és FlyTampa scenery-k is.

    Figyelni kell a http://www.justflight.com/ és a http://secure.simmarket.com/specials.php
    itt szoktak lenni 24 órás és hétvégi "kiárusítások, ahol 5-10EUR-ért lehet megkapni 25-40EUR-os gépeket, addon-okat.

    Ingyenes addon-ból jó például:
    AN-28: http://avsimrus.com/f/fsx-aircrafts-79/an-28-47257.html?action=download&hl=an-28

    Jók a Buffalo Virtual Airways gépei (CL-215, DC-3). Itt regisztrálás után tudod letölteni őket:
    http://buffaloairwaysvirtual.com/index.php/Frontpage
    Üdv,
    Péter
  • hunkris
    #27827
    Sziasztok!
    Megvettem eredetiben az fsx-et, és végigvittem már az összes érdekes küldetést.
    Eyefinity-m van, az fsx.cfg-ben átraktam a széleslátószögű módba. Viszont még mindig nehéz kezelni a virtual cockpitet (ehhez tervezek csinálni egy freetrackos fejkövetőt), és a stock repülők nem túl jók.
    Milyen addonokat és repülőket ajánlanátok (akár fizetőseket is a józan ész határán belül)?
  • fridzsidair
    #27826
    Tragikus baleset érte Nádas Tamás műrepülő világbajnokunkat Katarban egy bemutató repülés közben. Nyugodj békében Tamás!
  • Gladiator
    #27825
    miert, az warez? azt hittem, h csak valakik keszitettek hozza unalmukban ilyen csomagot:D
  • carlosfly
    #27824
    Ezek itt süketek :) a letöltött dolgokról nem hallanak valamiért. Talán mert az van kiírva, hogy NO WAREZ?
  • Gladiator
    #27823
    hello
    probaltam valaszt talalni a noob kerdesemre, nem akartam ide irni, de sehogy sem sikerult rajonnom, h akkor a grafika feltubozasa hogyan is mukodik. most toltottem le az FSX-et SP2-vel, es lattam egy csomo videot, ahol mar azert joval szebb a grafika. Most csak ilyen kulon csomagok vannak teruletekre, vagy van egy nagy patch, ami az osszes textura felbontasat megnoveli, meg directx 11, meg stb?

    valamint jol erzekelem, hogy joystick nelkul eselytelen jatszani vele normalisan?:D
  • berczy #27822
    Azt az An-24-et megnéztem volna, kiindulva a Yak-40-ből. Istenkirály a Yak-40...
  • CptSAB
    #27821
    Sajna az ingyenesség oka Supranov halála volt.. Kár érte. Ugyanilyen igényes An-24-et készített volna.
  • Hypo #27820
    jo kis cucc
  • eyecandy
    #27819
    Ingyé
  • Hypo #27818
  • polluxware
    #27817
    Csak úgy megemlíteném ,hogy az A2A P-40-ből egy egészen kellemesen repülhető gép lett az 1.6-os peccs óta... Előtte olyan kis ügyetlenül felhőről -felhőre bukdácsoló gépecske volt (még ha a Fus. tank is tele van)


  • eyecandy
    #27816
    Off
    Hölgyek-urak! Eladó egy sosem használt KINGSTON 8GB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 memória kit. 24 volt 20 ért lehet vinni. Ugyanakkor keresek 1156 os foglalatú alaplapot, vagy alaplapot+cpu val. Kösz
  • [HUN]FaTaL
    #27815
    Airbus 787 :DDDDDD
  • Hypo #27814
    mindből államtitkár lesz:)
  • Hont
    #27813
    Mert Magyarország jobban teljesít...!
  • i robot
    #27812
    Flat Eric hozzászólása visz mindent!
  • berczy #27811
    Komolyan padló, hogy egy ilyen cikk alatt is, a kommentekben magyarsági, nemzeti, már-már etnikai kérdést képesek csinálni a népek... A felkészültségről nem is beszélve: Airbus 787... Aha, de beleugatni mindenkinek bele kell. :/
  • spyy55
    #27810
    Nem értem... akárhogy állítom a GPU-t, nem látszódik a fű textúrája. LHSim-es követelmények" rendben. Mitől lehet ez???
  • captpvz
    #27809
    Mindenkinek - tanulságos - mit tesz a rutin és a megszokás ;-)

    http://www.origo.hu/utazas/hirek/20140303-hibaztak-a-malev-pilotai-egy-2011-es-incidensben.html?utm_source=origo-nyito&utm_medium=sec-2&utm_campaign=sec
  • oneal1
    #27808
    köszönöm mindenkinek a válaszokat!!

    ha sikerül az ismerkedés a programmal akkor elgondolkodom egy komolyabb dolgon, de ez a lotgitech nem tűnik rossznak. (amúgy is minden logitech itt az asztalon:D)
  • Hont
    #27807
    A Prohardveren most van 3db is eladó!
    7-10 és 12eFt 3DPro mint itt a Frenky képén is!
    Én biztos azt venném...
    Link
  • Frenky
    #27806
    Hi! Valaki tudja esetleg, hogy az LHSimulations.hu oldalon lévő Magyar vonatkozású ingyenes cuccok közül melyik kompatibilis a Prepar3D_vel? Jelenleg "csak" ezt tettem fel: Library Base Pack (FSX & Prepar3D) 0812
  • Frenky
    #27805
    Hi! Nekem is ez van, szerintem nem is rossz cucc, persze nem profiknak :-)

  • i robot
    #27804
    Logitech Extreme 3D Pro kell neked. Nem helyigényes, csavarhatod a nyakát (lábkormány), van rajta külön gázpöcök, sok gomb..... és olcsó.
  • MPeter7
    #27803
    A vezérlő, az A-10-es repülő joystick és gázszabályzó replikája, jó minőségű alkatrészekkel.

    Ahogy olvasgattam, ajánlott termék még a saitek x52 pro vezérlő. Ennek ára 40eFt körül van.

    Jó lehet még a Saitek PRO FLIGHT YOKE SYSTEM, ami a szarvkormányos vezérlésű gépekhez lehet jó választás, a szimuláció hűségének fokozására.

  • oneal1
    #27802
    ez nem semmi!!!:)

    de ez valami nagyon profi cucc nem?

    kezdésnek, lehet valami egyszerűbb kéne ennél.
    nagyon amatőr vagyok a témában:)
  • MPeter7
    #27801
    Szia!
    Én nemrégiben vettem egy Thrustmaster HOTAS Warthog vezérlőt, igaz 110e Ft körül van az ára, de nagyon jó minőségű termék. Lehet csak a joystick vezérlőjét külön megvenni gázszabályzó nélkül, úgy 70eFt körül van az ára.
  • oneal1
    #27800
    sziasztok!

    milyen joystick-ot ajánlotok a játékhoz?
    minden árkategória érdekelhet.

    előre is köszi mindenkinek!:)
  • polluxware
    #27799
    http://kostasfsworld.wordpress.com/fsx-vs-p3d-performance-comparison/
  • Frenky
    #27798
    Hi! Az a kérdésem, hogy a P3D hez is kell az FPS limiter, vagy ebben már jó a beépített? Az FSX Online tweak oldalon érdemes/lehet itt is beállítattni a confogot, mint FSX_nél? Használ? Mit érdemes még állítani, hogy elfogadható legyen a P3D? Thx. A P3d sg fórumon még nem írtak, ezért ide írtam a kérdésemet.
    Közben sikerült beállítanom a http://www.venetubo.com/fsx.html oldalon a Prepar3D.CFG omat is. Várom a segítséget Urak :-)
  • Feketegyöngy747
    #27797
    A.aaa.. Ja. Majd csak kész lesz egyszer.
    De tudod mire vagyok kíváncsi, hogy az A380-as gépet vajon melyik fejlesztő fogja bevállalni??
    Ha valaki meg csinálj, és méghozzá használhatóra is, akkor egy cseppet ütni fog szerintem szimulátoros társadalomnál.
  • MPeter7
    #27796
    Sziasztok!
    Találkoztatok már olyan EZdok hibával (jelenséggel), hogy amikor külső nézetről visszaváltok virtual cockpit-ra, akkor nem vált vissza, hanem a manuálisan kell a jobb egérgomb, Cockpit -> Virtual Cockpit menüpontot kipipálni. Egyik almenüpont sincs kipipálva, még a sima "Cockpit" sem.
    Nem mindegyik géptípusnál csinálja ezt.

    Az a hiba, hogy a külső nézetnél nem látszik a repülő úgy tűnik megoldódott.
    Ha egy új repülőt adunk hozzá az FSX-hez, le kell futtatni az EZCA config.exe programot -> Configure FSX.
    Ez úgy tűnik megoldotta a "pár paneles" külső nézetet.
  • N3suten
    #27795
    elképzelhető ,hogy még nem forralták ki és így ,teljesen jogos az észrevétel ...
  • N3suten
    #27794
    okés :)
    de ez így Khunos amit a németből kevertek a németek heccelésére
  • Hypo #27793
    :))))))))))
  • Feketegyöngy747
    #27792
    Köszönöm az élmény beszámolókat a termékekkel kapcsolatban.
    Akkor megint ki derült nincs a piacon egy értelmes 757-es sem. Ez sajna nagy kár.
    Ez éppen olyan mit az airbus-ok közül A330,-200,-340,-és 360.
    Cak wilko, na de az!!! meg vettem azt is anno 5 áve dobozos verzióban fs9 alatt is szar fsx alatt deto. PL hiányzó textúrák a vc cocpitban, vezethetősége sem mondható jónak, számolni azt abszolút nem tud. Sülyedési értékeket.
    A black box A300-sa az messze veri a wilco-t. Őszintén szólva nekem egy kicsit még olyan ki forratlannak tűnik,
    van rajta még mit dolgozni. Nálam a földet érés olyan érzéketlen nem tudom levegőben vagyok még vagy már földet értem. Nem kapok semmiféle vissza jelzést, annyira puhán teszi le a gépet. Ha meg földet értél akkor meg nyomnod kell egy kicsit lefelé az orrát, hogy végre valahára teljesen földet érjen a gép, túl sokáig tartja az orrát a levegőben. Szerintem, ez a valóságban nem egészen így van. bár ezt nem tudhatom teljes pontossággal.
    Nagyon könnyű súlynál, meg alig akar fordulni, közvetlen leszállás előtt értem ezt a dolgot. Mikor korrigálni kell a gépet, ha szépen akarsz leszállni.
    Igazából egy vemhes elefánthoz hasonlíthatnám az irányíthatóságát annyira nehezen és lassan reagál a vízszintes vezérsík mozdulatokra. Ezt sem igazából értem miért van így. Illetve igen mert az érzékelhető a fejlesztők munkájában, hogy szeretnék nagyon is a valóságot vissza adni, de azért még egy pár finom hangolás el kelne.
    A logó light-ot azt el kell teljesen felejteni mert sajna nincs, kapcsolója van na meg működik is de nem látható a fénye és a 0.66-ban sem orvosolták ezt a problémát, de ez nem feltétlen szükséges a repüléshez (de jó ha van)VC-ben a trim ki osztás hiányzik . Összességében nem rossz, jelenleg az én véleményem szerint a legjobb a piacon.Szép tiszta textúrák szinte mindenhol, az éjszakai belső cocpit fények is nagyon szépek, az fmgc-je is valósághűen jól programozható. A hibás dolgoktól eltekintve én szeretek vele repülni. De még erősen foghíjas.
    Elnézést,hogy eltértem a tárgytól, de remélem egy kicsit én is tudtam segíteni azoknak, kik airbus-ban gondolkoznak, vagy csak egyszerűen boing mellet szeretnék ezt a típust is kipróbálni. Mint én is (rajongok ezekért a nagy dögökért) .
    Na és ugye az ár sem mindegy.
    Mert ezeket a típusokat a BB, és a wilco is igen csak olyan 40 euro körüli áron kínálgatja, vagy talán meg is haladja ezt az ár értéket.
    Nem mindegy ki mit kap a pénzéért, legalább is én ezt így gondolom. De lehet, hogy valakinek épp a wilko jön be.

    További jó repülést mindenkinek.
  • polluxware
    #27791
    se nem van sincs

    így hejes;)
  • Nyiri
    #27790
    A CP 757 amelett hogy bughalom úgy repül mint egy vadászgép. Majdnem full cargoval egy 400 mérföldes túrára betárazott tankkal 5 fokos fékszárny és magától felszáll 140 csomónál... Komolyan. Trim totál alap és elkezd emelkedni húzza az orrát mint egy Cessna. Úgy fordul mint egy light gép.

    Élvezhetetlen.