33535
  • i robot
    #27869
    Ennél egyszerűbb és költséghatékonyabb, ha kiveszed a beállításokban, vagy növeled a kalibrálásnál a deadzone-t.
  • N3suten
    #27868
    kell videó !!!
  • N3suten
    #27867
    egy ősi megoldást ismerek amit a legjobbak használtak ...
    régit eldob ,újrahasznosít és ellenébe készít újat vagy ma már veszik ...
  • Frenky
    #27866
    Hi! Kösz a választ, azért ha lesz időm lehúzom a potiról a csatlakozót, mert még úgy is jó lenne... CSAK ne legyen véletlenszerű oldalrahúzás, stb.
  • polluxware
    #27865
    hasonó joy, hasonló probléma... ;)

    Mondjuk az enyém még viszonylag jó (kíméletes használat okán), én is szétszedtem a joy-t ,de csak kézzel forgattam át a potikat a két vég állapot között

    Ha kiszeded, nem fog menni sztem a joy, mert ezek párhuzamosan vannak kötve, és a ricegés rángatódzás -t okozhatja a többi bizonytalan poti is.

  • berczy #27864
    Nya, lehet kissé benéztem a dolgot, mert FS9-el repülök. Oda is van új verzió? :)
  • Nyiri
    #27863
    Igen. a 1.2 :D A protu sikeresen eldugta hogy jött ki frissítés :D:D:D
    Itt a link: http://www.protu-154.org/forum/viewtopic.php?t=12840

    Amúgy nem bonyolult rendszer. Elég lazán írtam le, de gondolod csinálok egy videót szöveggel hogy hogyan is működik. Úgy egyszerűbb
  • berczy #27862
    Hoppácska, van egy kisebb problémám. Mégpedig, hogy nálan nem nagyon van INS a gépben... :/
    Tutter, hogy B2 ez?
  • berczy #27861
    Uhhú... Isten vagy!
    Asszem meg kell ismernem a rendszert, mert az értelmes VOR-okkal én is bajban vagyok keleten, nem is kicsit, NDB meg... Ahogy írod is, ott meg a távokkal van gondom. :)
  • Frenky
    #27860
    Sziasztok! Párszor már dögledezik a Joystik_om, az oldalkormány nem működik +felelően, amikor ráteszem a kezem kicsit mozog és emiatt pontatlan a repülés közben. Arra gondoltam, hogy lehúzom a potiról az érintkezőt és akkor ugye nem lesz oldalkormány_om, de lagalább nem szarakodik össze-vissza. Egyszer már +javítottam a potit, de szerintem már lehet kopott is a többi alkatrész. Valakinek van hasonló problémája, vagy esetleg tud valami okos megoldást? A képen a hibás potméter látszik, ami ugye a forgatás közben jobbra vagy balra elfordul. Lehet más hiba is van?



  • polluxware
    #27859
    én asszem maradok a GPS-nél.. meg a "magic" térképnél..
  • Hypo #27858
    :)))
  • Nyiri
    #27857
    B2 természetesen :) Én is VOR2VORoztam de a tököm kivolt hogy sokszor nem találtam értelmes VOR-t csak NDB-t meg távolságokkal is gond volt.

    Röviden az INS:
    Olyan mint az FMC (tehát navigációs pontokra indul rá) csak nem annyira fullos.

    Alapok:
    Előmelegíted a tuskót. Tehát APU és minden rendszer belőve, gyro és haverjai kalibrálva. Tehát mintha hajtómű indítás előtt lennél.

    - INS bekapcs "обогр" állásba hogy felvillanjon "НЕГОТ" (ez warmup)
    - Majd mikor felvillant áttolod "выст"-re ez a System on
    - Az alsó tekerőt áttolod "ИК/ПГ"-re itt 90-nek kell lennie. Ez azt jelenti hogy kb 90 másodperc múlva bekalibrált a cuccos
    - Majd áttolod: "ϕ/λ"-ra itt kell belőni az aktuális pozidat. (SHIFT+Z) a keypadon látszik hogy N/E/W/S ezek a észak, kelet, nyugat, dél. Budapestes előszőr a 2-st nyomod mert az NORTH utána belövöd a pozíciód első felét. Pl: N55*23.05 amit mutat az FS neked ezt kell benyomni: N5523.0 (pontot nem kell). Majd "ВВОД" (ez az enter) utána 6-s gomb (E-kelet) és E12*3.56->E1203.5 és enter "ВВОД" -> itt látszik hogy a *3 az két jegyű mert 03.

    Kész az alap pozi.

    Áttolod a tekerőt: T/t-re itt benyomod a GMT time-t. Itt is 2-ssel kezdesz és utána megjelenik a clock és ha kész mehet az enter "ВВОД".

    Ha mindennel kész vagy akkor tekersz "ϕ/λ"-ra és megnézed hol jár a számláló. Mindenképp be kell lőni az időt és az alap pozit még a 70-es elérése előtt.

    Ha ezzel kész vagy akkor tekersz a "ППМ"-re. Ez nem más mint az waypontok beírása... Ott van egy tekerő 0-s számmal. Azt le fel tekergetve mehetsz a pontokon. A lényeg hogy 0-ást üresen hagyon és az 1-el kezdesz. Végig 9-ig. Ha több van mint kilenc akkor repülés közben amint elhagytad az 1-2 pontok akkor tolod be újra az 1-esre a 9 utánit.

    Ha végig beírtad akkor újra megnézed a "ϕ/λ"-t és elvileg már elérte a nullát. Ilyenkor kész a kalibrálás.

    Ekkor átnyomod a waypoint tekerenytű melletti 2 állású kapcsolót az ABT-ra (automat) és a jobb felső tekerőt pedig a: "навиг"-re (ez a navigation on). Ha minden faszányos akkor meg kell jelenni egy "1 2" karakternek a kijelzőn ez azt jelenti hogy a INS navigálni akar a 1-2 pont között. Tehát az 1-ről a 2-re :D

    Fontos hogy a HBY panelen legyen bekapcsolva mindenképp a HBY és a navigációs választó pedig az INS-en legyen (ne a kln és ne a hby-n)

    AP-t benyomva a navigatios főkapcsoló be és a HBY a navigáció követése

    Menet közben az alábbiakat lehet lelesni a képernyőről:

    "ЗПУ/ПУ" - következő pont irányszöge
    “S/Z” -távolsága km-ben és csúszás (ha szél van)
    “W/УC“ -Szél és a ground speed (km/h)
    „T/t“ -Aktuális idő és a következő pont eléréséig hány perc van.

    Szerintem kimerítettem a témát. :D

    Jó reppenést.
  • berczy #27856
    Faszányos képek. Ez M-es, ugye?
    Egyébként pontosan mj az az INS? Azon túl persze, hogy inreciális navi rendszer, hogyan kell használni, érdemes? Én csak VOR2VOR--t repülök a B2-vel, elégnek is érzem, de érdekelne.
  • Hypo #27855
    :))) Hát hogy ne:))) anno Iron maiden logókat rajzoltam pénzért szimat táskákra a 8. okosoknak a suliban:))))
  • Clidey
    #27854
    Csipázzuk Dickinson bácsit nagyon! ;)))
  • Clidey
    #27853
    De még hogy!! :DDDD
  • Hypo #27852
    IRON MAIDEN RULEZ
  • polluxware
    #27851
    ugye ,hogy megmonnnntam??!
  • Clidey
    #27850
    Jó lájvöri!
  • Clidey
    #27849
  • Clidey
    #27848
    Az úgy volt hogy ugyebár ha akarod is használni a gmaxot nem csak hasábokat forgatni benne, akkor kell alá a gamepack. Namármost szépen felraktam sorba az sdk-t ahogy a nagykönyvbe meg van írva, aztán elkezdte szórni a hibaüziket. És egyre többet ahogy kezdtem kutakodni az ini-kben meg szkriptekben.
    Végül feladtam, és körbenéztem a gamepack-backupjaim között, és elkezdtem azokat bemásolva próbálkozni. Aztán a második vagy harmadik körben egyszercsak jó lett! :))) De úgy, hogy ilyen jó még sose volt! :D Minden hibaüzi nélkül indul a gmax! Márpedig nálam eddig ilyen sose volt...működött mindig, de induláskor egy-két hibaüzit azért dobott. De most azt se.
    Szóval remélem így marad mostmár.
    A következő copás majd a 3DSMax installkor lesz...
  • Nyiri
    #27847
    Az INS hibátlanul megy. A lényeg hogy álló hajtóműnél kell inicializálni
  • i robot
    #27846
    Hogyan bírtad működésre az INS-t? Nekem az se és a KLN se megy.
  • Papirzacsi
    #27845
    És ez most a gmax felttele után jött elő, vagy már fent volt, csak gondolt egyet és már nem ment?
  • Nyiri
    #27844
    Bocsi újra.

    Mivel megyek a Maiden koncertre nyáron elhatároztam hogy lenyomom a nyári turné utvonalakat. Már Brno-Coppenhagen útvonalnál járok... Mivel nincs 757-m (amivel a Maiden jar) így maradt a nagytuskó. Persze ezzel nagyobb élvezet.

    Pár kép
    Gurulás Brno-n

    Már emelkedünk

    Mivel a KLN szarakszik így INS-t használok repülésre. Itt látszik hogy épp 780 km/h-val szaggatunk

    Forduló

    Final

    És taccs...

  • polluxware
    #27843
    én elképzeltem..
  • Nyiri
    #27842
    Mivel megyek a Maiden koncertre nyáron elhatároztam hogy lenyomom a nyári turné utvonalakat. Már Brno-Coppenhagen útvonalnál járok... Mivel nincs 757-m (amivel a Maiden jar) így maradt a nagytuskó. Persze ezzel nagyobb élvezet.

    Pár kép
    Gurulás Brno-n

    Már emelkedünk

    Mivel a KLN szarakszik így INS-t használok repülésre. Itt látszik hogy épp 780 km/h-val szaggatunk

    Forduló

    Final

    És taccs...


  • polluxware
    #27841
    igen, késő van..
  • polluxware
    #27840
    Clidey szkott gmax-ban kavarni... (zlin)

    ha ő nem tudja......
  • Nyiri
    #27839
    Pár szoftverfejlesztésből élek és elég jól nincs az az isten hogy 300 ezret költsek gépre. :)
  • Clidey
    #27838
    Aki tud az alanti videóra valami megoldást, pls jelentezzen! :((((

  • Chrenkó
    #27837
    Köszönöm a remek választ
  • metaxx
    #27836
    Nagyon egyszerű a dolog, meg kell venni, és akkor nem fog hibát dobálni. :)
  • metaxx
    #27835
    Persze, elég az i5, amennyiben megelégszel a közepes kinézettel, és nem fontosak a HD textúrák, és hasonló szépségek. ... i7... minimum.
  • eyecandy
    #27834
    memória nem kéne? :)
  • Chrenkó
    #27833
    Sziasztok.Próbálkozok feltenni a prepar 3D-t.
    Felinstalláltam,de indításához License Id:......kér,valamint,jelszót.
    Tudna segíteni valaki.Mióta feltettem,a Fsx 2004-sem indul.
    Köszönöm előre is.
  • Nyiri
    #27832
    Procit milyet érdemes, i5 elég?
  • metaxx
    #27831
    Pedig FSX-nél, inkább a prociba ruházz be, mint VGA-ba. Jobban kifizetődik. Egyébként egy 650 vagy 650ti, már kb. elég
  • Nyiri
    #27830
    VGA-t kéne venni. Mondjatok már egy ár/érték arányban fasza kártyát. Nem ultra high end kell mert nem akarok rá annyit költeni. Ahhoz már új proci is kéne lappal!