33535
  • viktorbá
    #28029
  • Hypo #28028
    ergo valamit nem jól csinálsz.

  • viktorbá
    #28027
    A dvd-n lévőkkel tehát az alapértelmezett azzal nincs baj
  • viktorbá
    #28026
    A readme szerint, de az exe verzió sem jobb amikor feltelepül magátol
  • Hypo #28025
    hogy másolod a gépet fsx be?
  • viktorbá
    #28024
    Sziasztok.
    Miért nem tudok repülőgépet másolni fsx-be hogy ne essen szét a külső megjelenés, olyan mintha nem lenne rajta a lemezborítás? Mi hiányzik a gépemről. Korábban nem volt ezzel gond, annyit csináltam, hogy az ofice-t kicseréltem 2007-es re
  • bankii
    #28023
    LXGB soha nem volt más, mint VISUAL.

    http://www.youtube.com/watch?v=M0lryz5Ozpg

    ;-)
  • Hypo #28022
    :)) sok jó leszállást van amúgy tréning is irányítóval lehet kérni szóval csak hajrá
  • Peppy
    #28021
    Köszönöm a sok segítséget.
    Megtanulom az anyagot, majd regisztrálok.


  • Hypo #28020
    Nyugodtan felmehetsz az alap dolgokkal legyél tisztában, de ha közlöd hogy kezdő vagy senki nem fog a nyakadra mászni sőt az irányítók többsége tök megért és kedves, ha elijesztenének nekik se lenne idővel ember akit irányítani tudnak ez nekik is az érdekük.

    Elöször javaslom egy kis vfr körözés egy kis géppel hogy szokd a rádiót iskolakörözés, aztán jöhetnek a picit nagyobb utak, elöször országon beéüé aztán jöhetnek a nagyobb falatok.

    EGY A LÉNYEG NO PARA senki nem kerül életveszélybe, senkinek nem esik bántódása :))

    IVAO.hu regisztrálj nagyon sok segitő arc van ott.

  • metaxx
    #28019
    Hogy mennyire kell tudni az angolt? Igazából, csak annyira, amennyire rágni kell tudni az evéshez. :D
    Ne menj fel felkészületlenül. Láttam már nagy rendezvényen a pályaegyenessel merőlegesen átrepülni egy kezdőt, aki miatt 2 gépnek is át kellett startolnia, mert a kezdő nem értette mit mond az ATC.
    Kérj oktatást az IVAO magyar oldalán, mindig van csoportos, és egyéni oktatás is. Illetve, itt találod a Fónia kézikönyvet amiből tudsz tanulni.
  • Frenky
    #28018
    Szia! Ajánlom figyelmedbe a Flight Simulator 2004 és FSX csoportot! Néha összejön pár Online repülés :-)
  • Peppy
    #28017
    Köszönöm szépen az infót!
    Rájöttem , velem van a baj.
    még nagyon keveset tudok.
    Sajna minden ismeretet csak a netről ( youtube) és tapasztalatból szedtem össze.
    Magyar nyelvű leírások,oktató anyagok pedig nagyon ritkán találhatóak.

    Idővel mindent megtanulok. ( remélem)

    Online repüléshez mennyire profin kell tudni az angolt?




  • metaxx
    #28016
    Gibraltárnak, emlékeim szerint, egy idő után csak vizuális megközelítése van. Mindazon által a hiba valószínűleg az AIRAC-ban van. próbáld frissíteni, vagy ha a legfrissebb, akkor írj egy levelet a supportnak, hogy ilyen problémát tapasztaltál, nézzék át az ide tartozó megközelítési fájlokat.

    Egyéb esetben, pedig használj térképet, és süllyedj az ott leírtak szerint, ne hagyj mindent a gépre, különben nincs élvezeti értéke a repülésnek. :D

    http://www.pentekesti.com/sites/default/files/charts/lxgb.pdf
  • Peppy
    #28015
    Sziasztok!
    Amit szeretnék kérdezni az a süllyedéssel és a leszállással kapcsolatos.
    FMC beprogramozva, LNAV és VNAV bekapcsolva, majd az utazási magasság a leírtak szerint elérve.
    Viszont ma is úgy jártam, hogy Gibraltár megközelítésekor 10000 láb magasan megállt a süllyedés, és magasan a siklópálya felett repültem.( magasság a roboton 2500-ra volt állítva) Persze nem sikerűlt a leszállás.
    Nem igazán értem mért van ez!? A VNAV bekapcsolásával nem kellene az FMC-ben beprogramozottak szerint süllyednie a gépnek?
    Mit hagyhatok ki?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Hunkris ! Köszi a választ!
  • MPeter7
    #28014
    Sziasztok!
    Lehet elérhető áron kapni mágneses vagy optikai szenzorral szerelt gázvezérlőt? (Throttle quadrant)
    Esetleg valakinek van leírása, aminek segítségével át lehet a Saitek throttle quadrant-ot alakítani az említett érzékelőkre? Esetleg kicserélni a potmétereit valamilyen minőségibb alkatrészre.
  • hunkris
    #28013
    @peppy-> fraps
  • steweee
    #28012
    repülősökben képben vagyok, legalábbis cím szerint, mert am nem igazán érzem a dolgot. helikopterest szretnék kipróbálni, az egyik az apache air assault aminek a címét tudom, de van még egy amit múltkor néztem, csak már elfelejtettem a nevét

    vki tud segíteni ?
  • MPeter7
    #28011
    Sziasztok,
    FSUIPC vásárlás esetén (SimMarket) hol található a regisztrációhoz szükséges 12 számjegyű kulcs?
    A rendelési információnál sehol sem találni.
  • Peppy
    #28010
    még egy kérdés:

    melyik progival szokták a youtube-ra a felvételeket készíteni?
  • Peppy
    #28009
    ebben van igazság, de végig ülni egy hosszabb utat nagyon idő igényes
  • Nyiri
    #28008
    Időgyorsítást soha nem használtam. Megölné az egészet számomra.
  • Peppy
    #28007
    Köszö szépen!

    De nekem akkor is leáll, ha mondjuk ESC-el kilépek a repülésből. ( vagy a még el nem kezdett repülésdől, mikor meggondolom valamiben magam)

    Pedig a telepítés nagyon friss.
    A progi fullra húzva, minden kiegészítő feltelepítve (PMDG 737; ORBX FTX, ENB series, FSC2Crew)
    Lesz ebből valaha stabil verzió?

  • MPeter7
    #28006
    Szia,

    Időgyorsításnál nekem is sokszor leáll az FSX, eddig nem találtam rá megoldást.
    Azt figyeltem meg, hogy ha az FSX-et nem indítom újra, akkor a leállási esély az egymás utáni negyedik-ötödik időgyorsítás-visszaállítás után növekszik meg drasztikusan.
  • Peppy
    #28005
    Sziasztok!

    A gondom a következő:
    Szenvedek az FSX-el, mert sokszor előfordul, hogy leáll és újraindul.
    Elsősorban repülésből való kilépésnél vagy idő gyorsításnál van ez.
    Amúgy sem egy stabil progi.
    Van erre vmi megoldás?

  • Hypo #28004
    őcsény:(
  • JoopZzz
    #28003
    Kellemes húsvéti ünnepeket!
  • polluxware
    #28002
  • spmd
    #28001
    Igen, jó ötlet az AFCAD szerkesztés, de sajnos a statik gépek minősége is zavart.
  • m814
    #28000
    Így még ott vannak, csak nálad nem látszanak. Az FSX textúra kezelése elég érdekes, van olyan VGA amelyiknél a textúra hiányában a modell nem látszik, és van amelyiknél igen. Ha csupán a statikra parkolás zavart, jobb megoldás lenne egy AFCAD editorral megszüntetni ezeket az állóhelyeket, és kicsit arrébb létrehozni újakat.
  • spmd
    #27999
    Közben rájöttem a megoldásra, hogyan kell eltüntetni az Aerosoft Bp City-ből a statikus gépeket. Ezeket a .dds fájlokat kell törölni vagy átnevezni (az LHBP_CITY/texture mappában találhatók) :
    - an2_yhf
    - balloon
    - pyc
    - sbl
    - z37
    Kicsit kompromisszumos megoldás, de nálam működik.
  • MPeter7
    #27998
    Szia,
    A Tu134-es, amit linkeltem, később jöttem rá, hogy 2004-es.
    Örülök egyébként, hogy küldted a jobb, ingyenes Tu134-esre való hivatkozást, másoknak is hasznos lehet, akik olvasgatják a fórumot.
    Gondoltam, hogy a V2-es verziós is 2004-es, csak mivel a szöveget nem tudtam elolvasni, így nem voltam biztos benne. Láttam már sok olyan gépet (pl. FlightSim.com-on), amelyik eredetileg FS2004-es volt, és egy későbbiekben kiadott verziója, már FSX-en is működött.
  • Clidey
    #27997
    Na most elvesztettem a fonalat asszem. FSX topikba linkelsz FS9 Ariane 134-est, én mutatok jobbat-szebbet de az se jó neked? Az általam linkelt oldalt nem olvasgatni kell (bár a Chrome lefordítja gond nélkül...), csak leszedni onnan a v2.0-ás Tupcsit - már ha FS9 verzió kell. Eredeti FSX-es verzió tudtommal nincs a 134-esből. Amit ahhoz ajánlanak az valami gányolt cucc tuti.
  • Hypo #27996
    igen az is mehet másik gépről, de érdemes még a következőkön elgondolkodni:
    FS FLIGHTKEEPER
    TOPCAT
    PFX
  • Hypo #27995
    Szia bocsi nem fogalmaztam jól illetve nem küldtem a linket.

    iGMAP amit ipaden használok http://fswidgets.com/shop/product_info.php?products_id=51
    itt van más progi is ami neked kellhet
  • MPeter7
    #27994
    Találkoztam a regisztrálás nélkül 30 percig működőképes FlightSim Commanderrel
    FlightSim Commander

    Úgy látom sokféle funkcióval rendelkezik, és tudja a WideFS-en (FSUIPC) keresztül történő kommunikációt a szimulátorral.
  • MPeter7
    #27993
    Szia,
    Köszönöm.
    Az alábbi hivatkozáson látható többféle Tu134-es.

    Rossiya

    Van egy 27.8MB ami elérhető, és egy 52.8MB, ami már nincs meg.
    Tudja valaki, hogy a nagyobb fájlméretű újabb verzió volt-e?

    Az általad adott link is elérhető innen, gondolom a V2.0 verzió is FS2004-es, bár a lapon levő írást nálam nem lehet elolvasni (csak a főcímben annyit, hogy "Microsoft Flight Simulator 2004").
    Üdv,
    Péter
  • Clidey
    #27992
    Persze. Ezer éves régi szar. Amúgy is minek fizetnél érte mikor van helyette olyan ami ingyenes és fényévekkel jobb?
  • MPeter7
    #27991
    Sziasztok,
    Ezt ismeri valaki?
    TU134 7EUR (50%)
    http://secure.simmarket.com/ariane-tupolev-tu134.phtml

  • Clidey
    #27990