33535
  • Hypo #28109
    szerintem Vadi új FSX install mindig jobb mint visszaállitani, pláne hogy nagyon sok registry bejegyzés nem kerül visszaállításra illetve dll-ek nem kerülnek bele csak a gond van belőle. Új Win friss install, csak nem kell szarrá telepíteni FSX et, franckan bele 89 reptér meg a fel világ amikor repülsz három helyen, vagy 34 repülő bele. Na nem mintha én nem követtem volna ezt a hibát az elején de azóta már más a helyzet. Egy kontines azon belul egy terulet azt szétrepülöm vfr ben es ha mar mindent bejartam akkor uninstall es johet a kovetkezo terület, es max 3 gep igy fsx elég lightos igy jobban is érzi magát. Persze akik nagy géppel IFR eket akarnak kontinensen átívelőt azoknal pedig lehet az USA aztan EU terulet, vagy csak repterek mivel fl380-on ritkán látszik a talaj részletessége.
  • L Viper #28108
    Az SG motor nem rakja ki a mappák közé a megfelelő helyre rakott per jeleket. Már máskor is megfigyeltem. De azért remélem érthető így is. A hsz-ben pedig benne voltak :(
  • L Viper #28107
    Mostanában nem FSX-eztem (csak FS9), de valamikor én ezeket raktam el:

    A beállításokhoz az alábbiakat itt találod (Win7):

    SCENERY.cfg
    C:ProgramDataMicrosofrFSXSCENERY.cfg

    Logbook.BIN
    C:UsersuserDocumentsFlight Simulator X Files*.*

    GrantedRewards.BIN (Ez a fájl tárolja a sikeres küldetéseket.)
    C:UsersuserAppDataRoamingMicrosoftFSX*.*

    Mentések, repülési tervek
    C:UsersuserDocumentsFlight Simulator X Files*.*

    Uninstall előtt elmented őket, majd újratelepítés után bemásolod a helyükre.

    Sajnos nekem nem sikerült Win Reinstallkor életre keltenem a régi telepített FSX-et, de talán az itteni guruk tudnak erre tippet adni. Vannak ilyen reg visszaállító progik, meg okosságok tudtommal, de azokat még akkor nem próbáltam.
  • Hypo #28106
    persze hogy lehet:) ugye az egy dolog hogy fsx scenery librarybol kiszeded DE ott az FTX centralnak az insertion point funkciója ahol be tudod állítani mikor milyen szintre mit töltsön be a sok FTX scenerybol. Illetve az FTX centralban van a kis repterek külön külön beállítási lehetőségei. Mondjuk egy gödör miatt ne töröld:))

  • MPeter7
    #28105
    Sziasztok,
    Van értelme az FSX-et a telepített addonokkal (légijárművek, scenery-k) együtt archiválni, hogy egy esetleges rendszerösszeomlás, merevlemez meghibásodás, hardver csere miatti Windows újratelepítés esetén ne kelljen minden FSX komponenst, upgrade-et újratelepíteni?
    Ha igen, akkor milyen könyvtárakat kell lementeni az FSX főkönyvtárán kívül?
    Gondolom a C: -n és a registry-ben is vannak lementeni való adatok/állományok.
    Kérdés az is, hogy pl. hardverbővítés/csere (CPU / videokártya...) miatti Windows újratelepítés esetén megfelelően működne-e egy ilyen visszatöltött FSX?
  • carlosfly
    #28104
    Itt a gép.Erre tessék.
  • carlosfly
    #28103
    Nincsen én is kerestem már. Eurofox van de FSX-be nem jelenik meg a modell. Tessék.
  • gfarkas
    #28102
    Apolló Fox kellene Tomi? Most sajna nem tudok segíteni mert Fürdeni csücsülök egy szobában, csak 26-án megyek haza és kerülök fs közelébe.
  • CptSAB
    #28101
    A Guepard 912 személyében, most már majdnem van egy Apollo Fox-szerű masina.. de még mindig nem az a Fox.. :(
  • polluxware
    #28100
    na akkor mégvalami!

    Lehet valahogy uninstallálni repteret? tehát nem a PNW scenery-t ,hanem mondjuk csak egy Darrington Muni-t vagy hasonló reptér scenery-t?
  • Hypo #28099
    igen, tehát minden orbx cuccnal a menet, progi es a legvegen library.
    ja es nem art neha ha nagyobb dolgot raksz fel ftx centerben defaultra allitani aztan vissza.
  • polluxware
    #28098
    azokés, de ha utána még rakok fel régebbi repteret később, akkor megint library install ?
  • Hypo #28097
    azt a legvégén amikor már minden fent van
  • polluxware
    #28096
    na ez még egy jó kérdés!!!!

    úgyértem, azt írja hogy minden kieg reptér után a legfrissebbet, de ha mondjuk én utána felrakok még egy régebbi reptereket, akkor a library-t is mindig újra fel kell tenni?? magyarán felül írja? avagy nem?
  • carlosfly
    #28095
    Hali. Volna pár eladó cucc. Privátban érdeklődjetek. Köszönöm.





  • Hypo #28094
    es libraryt meg a végén ugye?
  • polluxware
    #28093
    Köszönöm szépen!

    háát, igen 1.05 pnw amit felrakok sztem..
  • Papirzacsi
    #28092
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    FTX AA ORBX LIBRARIES VER 110831 August 31st 2011
    FTX CA CEF4 AIRDRIE AIRPORT VERSION 1.0
    FTX CA CZST STEWART AIRPORT VERSION 1.0
    FTX GLOBAL VECTOR PACK - Version 1.00 December 2013
    FTX NA CRM Central Rocky Mountains V1.00 Patch 002 September 2013

    FTX NA NCA Northern California V1.00 February 2014

    FTX NA NRM Northern Rocky Mountains V1.00 PATCH 003 August 2013
    FTX NA OG39_49OR VERSION 1.0

    FTX NA PAEN KENAI MUNICIPAL AIRPORT Version 1.00 December 2013
    FTX NA PAKT KETCHIKAN AIRPORT VERSION 1.0
    FTX NA PFJ Pacific Fjords V1.0 Patch 003 November 2012

    FTX NA PNW PACIFIC NORTHWEST V1.0 PATCH 005 March 27th 2012

    FTX NA SAK Southern Alaska and YT/BC V1.00 March 2013

    FTX US 05S VERNONIA MUNICIPAL AIRPORT VERSION 1.00 - December 2013
    FTX US 11S SEKIU AIRPORT VERSION 1.00 February 2014
    FTX US 1WA6 Fall City Airport Version 1.2 - November 2011
    FTX US 65S BONNERS FERRY AIRPORT VERSION 1.0 - August 2013
    FTX US KBVS SKAGIT REGIONAL AIRPORT - Version 1.1 - January 2012
    FTX US KBZN Bozeman International Airport VERSION 1.0 September 2013
    FTX US KJAC Jackson Hole AIRPORT VERSION 1.0 MAY 2012
    FTX US KRDD Redding Municpal and O85 Benton Airport Version 1.0 February 2014
    FTX US PAGS GUSTAVUS AIRPORT VERSION 1.00 March 2014
    FTX US PAJN JUNEAU INTERNATIONAL AIRPORT VERSION 1.0 - September 2013
    FTX US S45 Siletz Bay State VERSION 1.01 - November 2012
  • Clidey
    #28091
    Igen tudom, ott is kattingattam összevissza, de mégsem... :(
  • Clidey
    #28090
  • Hont
    #28089
    Nálam ugyan ez a helyzet az ORBX és társaival...
    Soha nem sikerült még eddig azt látnom, mint a bemutatókon...
  • RandomHero
    #28088
    Hello!
    Olyan problémám akadt, hogy amikor felpörgetem a szimuláció sebességét 16x-ra, majd miután visszaveszem normálisra kifagy a játék. Betölti újra a környezetet, majd kb. 30 másodperc után kifagy/leáll.
    Próbáltam külföldi oldalakon megoldást keresni, de nem jártam sikerrel. Egy tengerentúli járatnál hasznos lenne, ha nem kellene mind a 8 órát a gép mellett töltenem. :D
    Az alábbi dolgok vannak feltéve:
    FSX + SP1
    Acceleration
    Flight Tales
    PMDG 777,747,737

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • polluxware
    #28087
    sztem ő a global PNW szintű terület scenery-re gondol, nem csak az addon reptérre. Apropó! milyen verzsönöket használsz az ftx cuccokból? (tudnál egy verzsön listát lekérni az ftx control panelből?)
  • Papirzacsi
    #28086
    Az ORBX repterekhez tartozik egy konfig program, amiben be tudod állítani mi jelenjen meg, milyen részletességgel, stb.
  • polluxware
    #28085
    azt túúúúúdom... attól ,hogy PNW még csomó helyen hiányos, vagy nem passzoló texturák..... ez mindenkinek ilyen

    kukacos vagy.... ha realism kell, akkor ott a 700ft/liter (nemtom mennyi most a repbenya;)
  • Clidey
    #28084
    Nem hiszem hogy itt volna a baj. Csak a scenery kedvéért felhúzok minden grafikát maxra, de tényleg maxra, és a látvány siralmas: csomó helyről hiányoznak a fák, nem esküszöm meg rá, de szerintem tereptárgyak-ojjektumok is... szóval fele úgy nem néz ki mint ahogy a privjúkon. Nem hiszem hogy a gépem ne bírná...szerintem itt valami más turpisság lesz....csak nem tudom mi...
  • polluxware
    #28083
    bufferpools=0 a legfontosabb amit kihagytam..
  • Hypo #28082
    :)) igen valahogy így kell ezt:)
  • polluxware
    #28081
    nem hiszem el, hogy a te gépeddel nem lehetne szépen belőni....

    nekem spec mozgó földi objektumok nélkül, terrain coverage: medium(kis géppel úgy sincs értelme nagyobbal) kis traffic-al, medium felhőzettel, és normal autogennel (scenery extreme den.) +OpusFSX (rex2) sima 1024 felhőkkel nagyon szépen megy...

    FPS_limitert tedd fel!!! állítsd be 30-ra ,és nem lesz olyan scenery amit ne toljon ki...
  • CptSAB
    #28080
    Linket köszi. Meg lesz leserintve. :)
  • CptSAB
    #28079
    Tú sok volt a fotosop effektus.
  • Medwyn
    #28078
    A sebessége alapján igen, amúgy inkább nem :D
  • polluxware
    #28077
    ez az a ruszki Piper Cub?
  • Medwyn
    #28076
    És akkor ne örüljek még jobban? :)
    http://www.rikoooo.com/en/downloads/viewdownload/52/645
    Ha valaki tud magyar festést hozzá, ne habozzon! :))
  • Hont
    #28075
  • Medwyn
    #28074
    Kicsit off, de nehezen veszem rá magam, hogy ne mutassam meg életem első biplane barnstorming-ját :) Budaörs, múlt vasárnap, PO-2.
    Köszönet mindenkinek, hatalmas élmény volt... és még lesz is, asszem. :)
  • carlosfly
    #28073
    Sziasztok! Jók a pogramok csak..... :D

    Budapest Május 1

    11:00 11:12 Besenyei Péter műrepülő világbajnok felszáll az Erzsébet hídról
    11:12 11:17 Flying Bulls Aerobatic Duo - Két repülőgép légi bemutatója a Lánchíd és a Margit híd között
    11:17 11:29 Red Bull Aerobatics Team - Négy repülőgép légi bemutatója
    11:29 11:44 A Flying Bulls B25, P38 és F4U tipusú repülőgépének bemutatója
    11:44 11:56 Veres Zoltán műrepülő egyéni légi bemutatója

    11:56 12:06 A Flying Bulls Bell Cobra helikopter légi bemutatója
    12:06 12:14 Illés Tamás műrepülő világbajnok légi bemutatója EDGE 540T tipusú repülőgéppel
    12:14 12:20 WizzAir A 320 tipusú repülőgép áthalad a Duna felett
    12:20 12:28 Imreh Lajos pilóta bemutatója MI-2 tipusú helikopterrel és füstölővel
    12:28 12:38 RedBull Ejtőernyő Csapat bemutatója egy PC-6 tipusú repülőgépről, 5 ejtőernyős ugrása
    12:38 12:48 BO-105 tipusu helikopter bemutató
    12:48 13:00 L-29 Delfin és Alpha Jet Show légi bemutató a Duna felett
  • Clidey
    #28072
    Jó nektek hogy tudtok használni ORBX sceneryket. Én eddig bárhányat tettem fel, sosem kaptam azt az állapotot mint amit a privjú képeken mutogatnak. :(
  • polluxware
    #28071
    hát nálam, viszont felemeli a szoknyáját a gép, és aszondja "hettttyem" , majd ugrik egyet és crash....

    lehet visszarakom az 1.05ös PNW-t....
  • ezsolti74
    #28070
    Nálam ue a helyzet. Nem ennyire drasztikus. A "hangárok előtt keresztben elfutó árok nekem nincs, csak a két, pályára merőlegest láttam. Lehet csak vak vagyok, kb 1 hónapja vettem észre amikor a cera bell 222-sel egy árokból kellett felszálnom. Érdekes, hogy van rajta egy vékony layer, kb fél perc után felrakja arra a parkoló gépet és nem lehet "beleesni" utána, simán át lehet rajta gurulni. Megoldást nem találtam rá sehol.