33535
  • polluxware
    #28230
    gondlom hogy van egy kis gatya izzadás ... :)
  • Hypo #28229
    :)))

    Ja jó kis repcsi lesz, itt vannak a műszerek - ERRE

    Itt meg pár leszállás Birminghamben crosswind bejátszik szépen, minden pilótának adnék egy sört ezek után, tessék végig nézni megéri....egy-kettőnél azt hitem majdnem futó törés.
    ERRE KLIKK!!!!!!!!!!!!!!!

  • berczy #28228
    Oh a kurva élet, most jövök rá egyáltalán, hogy mi van, le kellett volna bombázni azt a szart... Nem semmi, hogy aludnom kellett egy estét, mire leesik. :D:D:D

    Adtok nekem némi támpontot, hogy LHSIM-LHBP+REX+PMDG-NGX mennyit kéne menjem forgalom nélkül?v nálam most 20-25 VC-ben néha leesik 18-19-re. Ez mennyire használható?
  • berczy #28227
    Oh a kurva ér, most jövök rá egyáltalán, hogy mi van, le kellett volna bombázni azt a szart... Nem semmi, hogy aludnom kellett egy estét, mire leesik. :D:D:D

    Adtok nekem némi támpontot, hogy LHSIM-LHBP+REX+PMDG-NGX mennyit kéne menjem forgalom nélkül?v nálam most 20-25 VC-ben néha leesik 18-19-re. Ez mennyire használható?
  • CptSAB
    #28226
    500 kilós ruszki légibomba
  • polluxware
    #28225
    gyorsan le is szedem mielőtt meggondolná valki magát:))))))
  • polluxware
    #28224
    a2a

    "Licensed copies for testers"

  • polluxware
    #28223
    Mk83, MK84 akkor...

    vagy snakeeye ha low pass
  • berczy #28222
    FAB 500? Az mi?
  • polluxware
    #28221
    amúgy halál idegesítő a szélzaj:)))) mintha valki halkan fütyörészni próbálna
  • polluxware
    #28220
    1:41-nél jól jött volna két FAB-500-as a szárnyak alá...
  • berczy #28219
    :)

  • CptSAB
    #28218
    Fotoalaphoz van még a fizetős TerraBuilder FSX, ami kb 39,95 dodo. Picit instantabb, mint FSET és photoshop meló, de a műholdképeket általában újra kell színezni, tehát nem igazán lehet elkerülni a PS macerát.
  • CptSAB
    #28217
    Itt az a kérdés, hogy épületeket akarsz csak FS-hez készíteni, vagy komplett repülőtér, település. Előbbihez csak gmax+sdk , jó gfx editor progi (PS, GIMP stb..) és egy fényképezőgép kell. Meg némi kreativitás, és pár tutorial elolvasása. A repülőtér az más dolog. Több változat létezik, csak tömören..
    - sima afcad+némi default növény, épület, oké ott a repülőtér, de hát.. fapados (szüks. programok: AFX (fizetős), ADE (free és tudja amit a fizetős)+ valami object placer progi (instant scenery 1-3 fizetős) van ingyenes is Rwy 12 stb.,
    - fotoreal alap+agn táj. + AFCAD repülőtér (FSET a műholdképekhez,fototalaphoz, Photoshop az évszakos textúrák, water, blend mask elkészítéséhez, Annotator tool (agn fák, épületek lerakásához) + ADE, AFX, IS...
    - fotoreal alap+ground poligonos repülőtér fotoreal épületekkel na ez az a verzió amit fizetős és jó minőségű free sceneryknél lehet látni.
  • Dokitudor
    #28216
    Sziasztok!

    Többször tárgyaltátok, hogy a scenery készítés egyik fő gondja a megfelelő fotózás. Minőség és ár amit kisgépről készítenek. Az egyik ismerősöm megkeresett azzal, hogy ful HD kamerát felvivő robot repülő modelljével a településünkről felvételt készítene. Mivel soha sem foglalkoztam eddig a scenery készítéssel ezért nem tudom, hogy érdemes-e vele foglalkozni. Persze nagyon szeretnék olyan területek felett repkedni, amelyeket ismerek és öröm felfedezni az ismerős dolgokat. Van olyan köztünk aki scenery készítéssel foglakozik? Tudok valakivel beszélni erről? Az LH csapattal még nem tudtam felvenni a kapcsolatot, de mivel nemez az igazi szakterületem ezért nem szerettem volna mindjárt butasággal zavarni őket. Előbb itt szerettem volna erről a felvetésről beszélni veletek.
  • berczy #28215
    Nagyon köszönöm! Azt persze mindenképp, ha már megvettem. :)))
  • spyy55
    #28214
    Hogyne! Aztán szvsz a repteret cseréld le az LHSimesre!
  • berczy #28213
    Srácok! Teljes Bp. város X-re is van, mint 9-re, mert csak repteret találok. Én vagyok a béna?
  • spyy55
    #28212
    Én is új, friss FS-t gravírozok a vinyóba és keregélve is csak... :( lesek-lesek! Shared Mod 3-at bűvölöm REX-el egybevetve -> muszáj, mert sajna ATI kártyához segíthet. Tesztelek most mindent én is, füzet kinyitva, jegyzetelés, mert már elég volt az alacsony FPS-ből!!! Kompromisszumokat kötve végre egy stabil Sim-et szeretnék...
  • polluxware
    #28211
    Sztem ez a gép fogja a kis Katana-t a hangárba kényszeríteni;)

    150mph krúúúz szpíííd
  • Hypo #28210
    nem elérhető de én annyira nem erőltetném:) HIGHMEMFIX=1 aztán hadd szóljon, egy agyon tweakelt fsx.cfg inkább ront mint segít, pláne a te konfigodon.
  • Hypo #28209
    A2A Cherokee Manual - nemsokára jön a madárka
  • berczy #28208
    No megvolt a teljes terhelés teszt. 3,8GHz-en teljesen stabil, tápfeszt alig kellett emelni, teljes terhelés alatt 60 foknál nem volt több. 4GHz-n csak egy keveset próbáltam, de nagyobb tápfesz mellett sem volt teljesen stabil. De sokat nem szöszmötöltem 4-en, egyelőre 3,8 majd később kikísérletezem hogy lesz stabil. Jön a próba!!! :D
  • berczy #28207
    Nem tudjátok mi van a Bojote tweak site-al? 404-et ír. Enélkül nekiálljak egyáltalán? :)
  • berczy #28206
    Tudom én... :) Amúgy meg rohadna meg ez a nyomi X! Nem bírtam ki, látva azt a rengeteg gyönyörű kieget, ami már nem jön 9-re... Hát... :/ Itt ez az An-24 is. Kell na. :) Pedig mennyire nem akartam. :) Most fut a stresszteszt 3,8GHz-n, kíváncsi vagyok. :)
  • Hont
    #28205
    Csak poénkodni akartam az FSX optimalizálatlansága révén...
  • ezsolti74
    #28204
    Ha belátható időn belül lesz fejlesztve a konfig akkor van értelme az ujabb kártyának. Így a SandiBride családot át is ugorhatod. Jöhet a 760 mellé az ivybridge. :)
  • berczy #28203
    khm... Így első nekifutásra 3,6 GHz-n pörög a proci, full load mellet sem ment 52C fölé a hő. Jó lesz ez. :)))
  • Hont
    #28202
    Elég feltenni az Acceleration pack-ot és már izzad is a masina...!
  • berczy #28201
    Na, megvolt a bevásárlási kör, a következő lett a vásárfia:

    MSI GTX760 2GB,
    SCYTHE NINJA Rev 3,
    Chieftec Smart 700W.

    Most jön a berhelős része, tuning, majd FSX. Azért az beszédes, hogy az eddigi 80-90 fok helyett 36-al indult a proci. :)))

    Még egy kérdés: FSX-hez hirtelen mit tegyek fel, amivel jól meg lehet hajtani? LHSim Bp. + NGX esetleg? Valami jó ötlet? :D
  • metaxx
    #28199
    Nem, csak szimplán fasz vagyok. :D A Fuelshutoff nem volt betolva, mert kapkodtam. :D Persze, hogy rendesen pöccre indul :D Hibátlan. Talán egy kicsit szebben is repül mint eddig.
  • polluxware
    #28198
    milyen konfigod van? meg az is kérdés hogy amikor indítod, és nem akaródzik akkor leesik-e az fps?
  • polluxware
    #28197
    ááá, ez így realisztikus...
  • berczy #28196
    AZ lesz szerintem. Értem ezsolti szempontját és köszönöm, de pont ezért lesz az újabb. Ezzel szemezek pillanatnyilag: MSI GeForce N760TF 2GD5/OC 2GB GDDR5 PCIExpress + ajándék WatchDogs kupon
  • 77pxdumbo
    #28195
    Szia!
    Bocs, hogy beleszólok. Ha van rá zséd, nyugodtan vedd meg az újabb generációs karit. Hardver szempontjából, nem problémás. Az aprón fillérekért lehet már i5 proci alaplap combót kapni. Később lehet azt is fejleszteni. Egyébként az 580 is nagyon jó kis kártya, az még nincs lebutítva GCN szinten. Kérdés az FSX mennyire használja ezt ki?
    Az FSX mennyire kényes rá, erről nem tudok nyilatkozni. Lehet felteszem kicsit kipróbálni, ne a polcon porosodjon.
  • berczy #28194
    Nem tudom, baromira hezitálok. Réginek tűnik nekem ez az 580. Értem én, hogy ezt ajánlják, csak négy éves kártya és "csak" 1,5 gb memória van rajta. Most épp egy 760-assal szemezek. Arra is gondolok, hogy ha esetleg később beruházok alaplap+proci kombóba. Most full bizonytalan lettem, pedig már olyan jól eltervezem mindent. :D
  • metaxx
    #28193
    Na, ezt úgy megcsinálták, hogy most meg nem tudom elindítani :D
  • ezsolti74
    #28192
    Az a gond, hogy az alaplapod és a proci 2 generációval régebbi mint a GTX 750-es. Működne de nem erre a hardveres környezetre lett kitalálva. Az FSX pedig mindenre érzékeny.
    NickN a simforums.com -on sokmindent leír, hogy mit mive, hogy a rakj össze, hogya finomhangold a win-t az fsx-hez és az fsx-et a legjobban a hardveredhez. Ezt tőle idézem:

    Intel i7 920, 930, 940, 950, 960, and, 970-980 (hex core) series - PCIe 2.0

    Processor speed is at or below 4.0GHz -

    GTX570, GTX670 - Any one of these cards is fine

    Processor speed is above 4.0GHz -

    GTX480, GTX580 - Any one of these cards is fine


    NOTE: GTX670, GTX680 is a PCIe 3.0 video card and will not run its full potential on any 900/2000K series motherboard. It can be used since the older model cards are phased out. A GTX580 is in many ways better that a 680 as it is PCIe 2.0 and does have certain specifications FSX will make use of the GTX680 does not have.

    Ha külön rákeresel google-ban a nevére mindent megtalálsz amit írt fsx-el kapcsolatban. Fejlesztő a srác. Tud mindent az fsx-röl.

    http://www.simforums.com/forums/the-fsx-computer-system-the-bible-by-nickn_topic46211.html

    A gtx 750 a legújabb generáció mainstream vonalába tartozik, ott belépőszint. Túl új a konfigodhoz.
  • polluxware
    #28191
    ami neked kell az videóram... a 768 után amiből 512 volt csak a textúra helye...

    vegyél minél drágábbat;)
  • berczy #28190
    Megmondom őszintén, egy GTX 750 Ti-t néztem ki magamnak. Nagyon nem való bele? Úgy értem problémás, vagy csak régi?