33535
  • berczy #28316
    Én is azt tapasztalom, hiogy az X jobbamn fut az új(ított) vason, mint a régin a 9. Nem baj, nem bánom. :)

    Tud valaki replay progit, mert a beépített egy fos és fagy is? :(

    Maestro!
    Kicsit magasan vettem fel, meg erős lett az érkezés, de...:)

  • CptSAB
    #28315
    Gyöngyössel kapcsolatban és "SPMD" Szabó Peti kollégámnak hatáskörébe helyezném át az ügyet. :) (jaj de hivatalos lettem.. ejnye ez a levéltári élet..).
    Magam nevében annyit tudok mondani, hogy bizony új vas van a gépben, és FSX jó bírgya a gyűrődést. Vagy fordítva.. Júliustól elvileg már szabad vagyok mert véget ér az oskola, a vizsgák. Ez azt jelenti, hogy hosszú hányattatás után a flight1-nél megvásárolt scenery editor progikat is be tudom izzítani. Viszont... több regionális fotóscenery nem készül. A 36-1100 km2-es sceneryk korának vége. Nálam legalábbis. FS2004 úgy fest a múlté, mert FSX most 2x jobban fut (FPS), mint FS2004 a korábbi vason. De azért lehet, hogy még felkerül a gépre. Kaposújlak, Őcsény és Taszár van tervben, ezeket szeretném befejezni. Sajnos adós vagyok még egy Fertőszentmiklóssal is, még FS2004-re, amihez a repülőtér részletes terepfotózását megkaptam, de a munkahelyváltozás és egyebek elmosták a projectet.
    Hogy mikor lessz ezekből valami, azt én sem tudom, ennyi kihagyás után majdhogynem újra kell tanulnom sok mindent.
  • CptSAB
    #28314
    ORBX mindenképpen!
  • berczy #28313
    Nekem is bejön, de még szoknom kell. Erősen gondolkodom, hogy erre is beruházok. Tetszenek ennek a klasszikus érának a vasai. Reméltem, hogy jön a 134-es, bár titkon tudni lehetett, hisz ilyen minőséget nem átültetni, vétek. Most még időjárásprogin agyalok. REX, AES, OPUS triumvirátusban. (van egyáltalán más?) :D ProTu-t lassan üzemelem befelé. :) Bár még a nagy építéssel várok az új vinyóig. Addig kísérletezés, de én rosszabbra számítottam. :) Jöhetne az An-24, első vevők közt leszek. :)))

    u.i.: GEX vs. ORBX?
  • Hypo #28312
    esetleg itt a low flight szekció? http://www.opussoftware.co.uk/opusfsi/opusfsx_live_weather.htm#_Toc345319614
  • spyy55
    #28311
    FsxOPUS-t nem bírom rávenni, hogy ilyen szeles időben LHPP-n reális irányt és erősséget produkáljon. Milyen pipát hagyhatok ki opsönzben??? (VFR repkedek 6000ft alatt C172-vel) Manualban Cruising Below 6000 Feet ... rész szerint beállítva minden...
  • Hypo #28310
    ok nekem van egy verzio nekem nem fagyott:)
  • Clidey
    #28309
    Hát én két verziót is próbáltam, mindkettő CTD-zett. De ha van ötleted-javaslatod, priviben jöhet! ;)))
  • Clidey
    #28308
    Nekem tecc a CS737-200 bár azért ez sem bugmentes... és alá kell rakni az újragondolt FD-t, azzal nagyságrendekkel jobb mint a gyárival. Elvileg jövő hónapban jön egy ápgréd is majd hozzá.

    Az SCS Tu-134 meg szerintem előbb-utóbb FSX-elődik tuti - legalábbis az orosz fórumon vannak már képek FSX alól...
  • Clidey
    #28307
    Tudtommal csak az LHSim-es cuccok vannak. A Gyöngyösiről Tomibát kérdezd...szerintem még nincs, de most hogy neki is új vasa van, erősen remélem hogy ápgrédeli azt a gyönyörű kis placcot FSX-re is!! :)))
  • Hypo #28306
    rossz a verziód azért Maestro, van megoldás rá.
  • berczy #28305
    Ja, amúgy nem egy atomvillanás az NGX szerintem. iFly-t még nem néztem, egyiket meg akarm venni. Captain 737-200-rób vélemény? Nagyon tetszetős, de tegnap túlgyorsítottam, mert nem találtam AT-t és mire felocsúdtam, már túl is stresszelte magát a gép valahol a Fertő-tó felett. :)))

    Ja, és megragadván a morgás jogát: nincsen SCS Tu-134!!!
  • berczy #28304
    Hála...!

    Fordulok is vele egyet Pest felett. Egyébként itthonra vannak szép sceneryk, mint pl. a gyöngyösi volt?
    Nem nagyon találok.
  • Clidey
    #28303
    Ez kell neked. :)
  • Clidey
    #28302
    Nálad legalább megy az NGX...én is ki akartam próbálni hogy mit mutat az új vason, de konstans CTD-zik, úgyhogy hagytam a csába. Mondjuk annyira nem bánom, csak teszteltem volna, utána úgyis uninstall lett volna, ne foglalja feleslegesen a helyet. :)
  • Clidey
    #28301
    Tökre egyetértünk.
    Az is lehet még a baj forrása ha valaki hirtelen (értek ezalatt pár évet csak) akar nagyot fejlődni...vagy hiszi magáról hogy nagyot fejlődött....akkor is hamar elszállhat vele a ló...
  • Clidey
    #28300
    Sebaj, gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj! :))))
    Akartam is már mondani, nálad azért nincs a jobb oldalon rádió mert az első verziós textúrát töltötted le, a v2-ben van pár finomítás-változtatás. Azt rakd fel, és a haza fényre derül! :D

    A fórummotor úgy látom ma gyengélkedik, nekem se akarja elküldeni az üziket, aztán mikor nagy nehezen hajlandó rá, akkor egyből 5x 6x... Gyomlálok majd ha nagyon zavaróvá válik, engedelmetekkel.
  • Hypo #28299
    no problemo
  • carlosfly
    #28298
    Na bocsánat nem tudom miért ment 2x.
  • Hypo #28297
    A repülést, a gépet, az időjárást tisztelni kell, legyen az aranykoszorús pilóta vagy kezdő, amint picit is megszakad ez a tisztelet, jönnek a bajok.
  • carlosfly
    #28296
    Az Oroszoknál a legtöbbször Ladát törnek :). Gyurinak motor leállása volt alacsony áthúzás közben ( ez a dolog erősen a szívügyem ugyanis a Gyuri lánya az én kedvesem). Sajnos igen rossz helyen és magasságon történt az eset, tehát az ebből adódó dugó ismét a sebesség elfogyásának az eredménye. Az viszont nagyon igaz sőt inkább igaz, hogy pár repült órás rutinnal és ismert néven azt gondoljuk bármi megoldható. Ezért is írtam, hogy nem feltétlenül a gépekben keresendő a hiba.
  • berczy #28295
    Nem megy...
  • carlosfly
    #28294
    Az Oroszoknál a legtöbbször Ladát törnek :). Gyurinak motor leállása volt alacsony áthúzás közben ( ez a dolog erősen a szívügyem ugyanis a Gyuri lánya az én kedvesem). Sajnos igen rossz helyen és magasságon történt az eset, tehát az ebből adódó dugó ismét a sebesség elfogyásának az eredménye. Az viszont nagyon igaz sőt inkább igaz, hogy pár repült órás rutinnal és ismert néven azt gondoljuk bármi megoldható. Ezért is írtam, hogy nem feltétlenül a gépekben keresendő a hiba.
  • berczy #28293
    Nem tudok hozzászólni... :/
  • berczy #28292
    Wow, köszönöm az oktatóvideót! :) Tény, hogy nem lett a legszebb leszállás, van még mit gyakorolni. :)))
    (ne mondd senkinek, de egyel előtte meg belevágtam a búzatáblába, mert próbáltam nem lúzer lenni és támasztani, hát utóbb megtámasztott a föld.):D

    Egyébként nagyon szép a festés, főleg, hogy a belső is magyar. :) A DYMO (igazad van, ez votl a neve) meg külön hab a tortán, annyira magyaros a szó jó értelmében: :)

    Egyébként neked miért van a bal konzolon rádió, ill. nekem mé' nincsen? :)

    Amúgy nagyon-nagyon megérte az új gép. Még csak keveset hangoltam, de egy NGX-el BP-n 100% AI mellet (oké, még csak Malév, meg GA van) produkál 23-25 FPS-t stabilan, VC-ben. (ezek vannak fent: FSGlobal2010, UTX, ORBX Global text, REX Essential, Aerosoft BP, LHSim_LHBP, FlyTampa Vienna, Austria Pro X) Tegnap repültem egy LHBP-LOWW-t NGX-el és meg kell mondjam teljesen rendben volt, sőt, LOWW-n 29 FPS volt konstans Austrian Airlines 100%Ai-val.
    Rájöttem, hogy a reptéri traffic bődületesen eszi a frémet, na meg BP. Érdekes, hogy LOWW AusPro X Vienna-val sokkal jobban megy, mint BP bárhogyan.
    Még jön egy új vinyó, arra csak FSX megy, akkor próbálom még finomhangolni, mert szerintem ebből még lehet jobb teljesítmény is.

    Szóval öröm, bódottá van nagyon, pláne, hogy egy hónap munkanélküliség után hétfőn kezdek is, hát kellemes egy hétvégém lesz: :)))

  • CptSAB
    #28291
    Személy szerint, amíg nem jártam ki Kaposújlakra fotózgatni, én bizony úgy képzeltem, hogy a kis repülőtereken is működik egyfajta szolgálat, rádió és megfigyelő szolgálat. Majd jött a kiábrándulás.. hogy a toronyban nem ül senki, rádiókapcsolat csak az eje. ugratások idején aktív, igaz akkor viszont vizuálisan is nyomon követik a gépet és az ugrókat, ügyelve a forgalomra. Ha a híreket jól értelmeztem, a repülőtéren csak a gondnok volt, de ő sem szolgálati beosztásban, tehát simán nézhette a tévét, szundikálhatott stb. elvégre nem feladata a légtérben tartózkodó forgalom nyomon követése. Dunaújvárosban is ott a torony, de sajnos minek.. Persze ha ül is valaki a toronyban, már segíteni nem tudott volna elviekben, ez nem katonai repülés ahol még van katapultülés és a repülésvezető utasítja a személyzetet gépelhagyásra, de.. azonban.. rávilágít ez az eset is arra, hogy egy kisgép személyzete mennyire magára van utalva. A viszonylag alacsony utazási magasság, a mentőfelszerelések hiánya (kivétel azok a gépek, amelyekben van ernyő, elvégre bizony ma már megjelentek ezek a biztonsági felszerelések), a kiépített körzeti repülésirányító, radar szolgálat "viszonylagos"! hiánya és lehetne sorolni.
  • Nyiri
    #28290
    Mivel közel volt a reptérhez hátha látta valami szemtanú akinek köze is van valamelyest a repüléshez. El tudja majd mondani mi történhetett.
  • Clidey
    #28289
    Nálunk is ledugózott egy Fox pár éve, és úgy emlékszem nálatok is a Vereb Gyuri így esett le. Persze igazad van teljesen, egy sebességét vesztett röpcsinek szíve-joga lepördülni fogja a kormányát akárki is. Pont ez a baj ma nálunk szerintem...ha valaki ismert név ront el valamit, gyorsan keresnek egy okot amivel tisztára lehet mosni - még véletlenül sem ismerik el hogy bizony ő baxta el. Remélem érted az utalást egy közelmúltbéli eseményre...
    De visszatérve a Foxra, biztos jó repülő, szép repülő, de ha az ember viszonylag sűrűn hall róla szóló rossz híreket, csak beleköltözik a fülébe a kisördög...ez egy alapvető emberi hiba, úgy hívják: előítélet........
  • MPeter7
    #28283
    Van valakinek FSX+Acc programra feltéve L-410?
    Nálam a repülési paramétereken (vízszintes, függőleges sebesség, magasság...) kívül a többi műszer mutatója nem mozdul. Ha rámegyek egérkurzorral a hajtómű paramétereket mutató műszerekre, akkor kiírja az egérkurzor mellé az aktuális értéket, de a műszer mutatója alaphelyzetben áll folyamatosan.
  • carlosfly
    #28282
    Itt ember legyen a talpán aki valamit is megállapít, (max egy valaki mond valami okosat a többi meg értelmesen bólögat és hisz neki) kétüléses kétkormányos gépről van szó azt sem fogják tudni tisztázni soha, hogy melyikük volt akkor a pilóta.
  • spyy55
    #28281
    Valahol el kell indulni, hogy megtalálják a "miért"re a válasz(oka)t. És mi van ott, ami biztos? Hát egy maradvány roncshalmaz, amiből talán elindulhatnak - és persze így kizárva is - nyomokon.
    [pl. amit sosem értettem; hogy bizonyíthatnak egy kapcsoló általi elmozdulásból mulasztásra egy utasszállítón, mikor az a becsapódáskor könnyen el is elállíthatódott?!)
  • carlosfly
    #28280
    Egyetlen egy gépről sem tudok ami dugóba esett és abból lett a baleset, kivétel amelyiknek elfogyott a sebessége ( a sebesség elfogyásából dugóba esni szerintem minden gépnek hajlama...) vagy amelyiket oktatási célból bele kényszerítettek. Egyébként egy jóindulatú felső szárnyas gépről van szó, elég sok elkészült példányban ültem, a hely tényleg szűkös de vállalható. Talán a balesetek okát is máshol kellene keresni nem feltétlenül a gépekben.
  • Clidey
    #28279
    Igen, az egy ún. DYMO-szalagra nyomott felirat. Az igazi SEP-et fotóztam körbe jól, és az alapján, bizonyos részek 1:1-es felhasználásával készült a repaint.

    Jó a videód, de azért látom van még mit csiszolni a technikádon... :) Egy Wilga teljesen más reptechnikát igényel mint pl. egy Cessna vagy egyéb hasonló röpcsi. De pl. 170-nél belenyitni a nagyfékszárnyat elég merész... :D

  • carlosfly
    #28278
    Sziasztok! Igen sajnos szomorú reggelre ébredtünk. Hogy ezután hogyan tovább még sajnos nem tudom. Korai lenne még bármit is mondanom de úgy tűnik, hogy Komó tervei szerint tovább épül a múzeum.
  • MPeter7
    #28276
    Sziasztok,
    Van valakinek magyarra vagy angolra lefordított FSX IL-18-as manuál?
    A telepítés után telepített egy orosz nyelvűt, de sajnos azt nem tudom fordítani.
    Üdv,
    Péter
  • Zpogi
    #28275
    Basszus, ezen megdöbbentem...

    Nyugodjanak békében.


    Carlos, veletek mi lesz ezek után?
  • Hypo #28274
    viszont ha felraktad alap dolgokat atir fsx ben es nem minden szereti ezt, de van már rá manual uninstall guide is.
  • Hypo #28273
    latest patch fent?
  • N3suten
    #28272


    Készülődök, az első reppenések már megvoltak és már megrendeltem a Piper Cherokee 180 -t az A2A viszonteladótól






  • berczy #28271
    Hi!

    Próbálgatom ezt az ORBX Global-t, nagyon ott van. Jól látom, hogy nagyon FPS barát, nem eszi a framet? Viszont a repterekkel bajban vagyok. Egyet feltettem, szuper, de ha másodikat felrakok, akkor már indulásnál az FS a gép képét nem tölti be és nem is indul a játék. Ha apply-olom a default-ot, akkor jó megint és amíg csak egy reptér van, szintúgy jó. Virágbolttal lesz a probláma, vagy nálam a hiba?