33535
  • Nyiri
    #28396
    Így van. Leglább látják, hogy jön egy kikapcsolt rádiós idióta aki hátszélben akar leszállni :)
  • Hypo #28395
    Mondjuk én mindig bekapcsolom, ezen ne múljon:)
  • Hypo #28394
    :)))) igen nappal kis szaros füves repterén az az egy izzó igen az fontos:))) időjárást nem néz, tervet nem ad le, rádiózni nem tud, de égjen az a kurva izzó:))))))
  • berczy #28393
    Tetszik ez a mértéktartó hozzáállás, a világ nem fekete és fehér.

    Lenne egy kérdésem az A2A C172-vel kapcsolatban. Mégpedig a rádiók, mert nem tudom állítani, csak az egész frekiket, de a tizedes frekik nem mennek, sehogy nem tudtam állítani őket. Hogyan kell ezt, nem találtam semmi extrát a doksiban sem?

    Na jó, lenne még egy kérdésem. EZdoc Camera-val kapcsolatos, mégpedig a berázás szimulálása fura. Nagyon tetszik, hogy ennyire ráz, meg minden, de pl,. füves reptérről felszállás közben iszonyatosan ráz, már-már zavaró amíg el nem jövök a talajról. Ezt lehet valahol hangolni, hogy gurulás közben ne rázzon ennyire?Tetszik ez a mértéktartó hozzáállás, a világ nem fekete és fehér.
  • Nyiri
    #28392
    Persze értem. Csak a "biztonságon" spórolni a legnagyobb baromság. Én motorozom. Rendszeresen versenypályán. Mocsok drága minden a motorhoz és az extra felszerelések is. Sokszor van vita otthon. De a biztonságon soha nem spóroltam. A családi autó is mindig tip-top műszakilag, mert a családom utazik benne. Nekem számít hogy biztonságban érezzem magam és családom..

    Ha nincs pénz repülőre nincs nem veszem meg. A tulajdonlás költségei nem csak annyi, hogy megveszed. Hozzá kell számolni, hogy fent kell tartani. Sajnos ez ilyen.

    Szerintem a leszálló fény igen is fontos biztonsági elem. Bár én hülye vagyok hozzá :)
  • Clidey
    #28391
    Nos, a repülőeszközök döntő többségének tulajdona két- vagy annál több ember között oszlik meg. Nem ritka az 5-6 tulajdonossal rendelkező repcsi sem. Könnyen kiszámolható, hogy az egy főre eső hányad adott esetben egy átlagos, egy NAGYON átlagos autó értékét teszi ki. Ha ehhez még hozzáveszed hogy az utolsó alátét is sokszor annyiba kerül egy repülőhöz mint bármi más közlekedési eszközhöz, csak azért mert repülőről van szó, egyből más értelmet nyer az egész.
    Rájöhetsz hogy a tulajok nem milliomosok, hanem az utolsó fillérüket is a hobbijukra áldozó átlagemberek, és bizony meggondolják mire-mennyit-hogy költenek. Természetesen van a másik véglet is akinek nem számít megveszi a vadi új Cessnát, de azt hiszem tudod te is hogy kishazánkban nem ez a jellemző.
  • Nyiri
    #28390
    Hát nem azért, de ha van pénze gépre akkor legyen már kibaszott izzóra.
    Bírom, amikor új rendszámos BMW kiscsákó a benzinkútnál számolja az aprót, hogy ki tudja fizetni a kerek 3000 forintos tankolást.
  • Hypo #28389
    aha:)) inkabb ne menjünk bele a magyar munkamorálba meg ami nem az enyém arra szarok mentalitásra....
  • MPeter7
    #28388
    Sziasztok,
    Megvan valakinek a YAK-40 FSX-re?
    Kérdésem, hogy amikor a nézetek közzül kiválasztom a GPS-t (vagy shift-3), akkor egy pillanatra megjelenik a GPS műszer körvonala, de mintha az ablak mögé tűnne el. Nem lehet sehogyan sem előhívni. A nézeteknél ott a pipa a GPS-nél, szóval látszani kellene, de nem látni.
    Nektek is van ez a hibajelenség?
    Ez van fent nekem:
    YAK_40 www.avsimrus.com/f/fsx-aircrafts-79/yak-40-for-fsx4-2-53240.html
  • polluxware
    #28387
    tegnap ment.. mondjuk én nyugatabbra reppentem, lehet hogy az ungarn sztésön nem küld jelet
  • spyy55
    #28386
    Aki használ OpusFSX-et, írjon már egy véleményt, hogy szerinte mi a fenének nem akarja betőőőteníí a weathert VFR repüléshez (pl. 3000ft magasságban repülve) ilyen beállítások mellett? Már több repülésnél is előfordult. OPUS SETTINGS
  • berczy #28385
    Igen Kapitány! :D

    Erről meg az a vélményem, hogy nyugaton ennyi az ára, amennyiért kussolnak és nem lázadnak a pógárok. Itthon alacsonyabb az ár. :/
  • polluxware
    #28384
    nyugaton kapnak annyit...

    a lopás az ilyen sely-haj retye-rutya tóth szar türkménisztánba megy mint példul nálunk
  • Hont
    #28383
  • Clidey
    #28382
    Hát én nem pont erre vezetném vissza... :)
  • Clidey
    #28381
    Azért még mondj el tíz miatyánkot meg öt üdvözlégyet... :DDD
  • N3suten
    #28380


    nyugaton lopnak annyit ,hogy ne fájjon a pénzkihúzása
  • berczy #28379
    Jó-jó, rájöttem közben, hogy suttyó módon nem a fotelpilota.hu-t ajánlottam, de béna módon nem ott találtam rája, mert a szemlét többször is végiggörgettte, és egyéb előző cikkekből kiindulva azt feltételeztem - miszerint általában a cikkben linkelve van, vagy említve -, hogy ha nincs linkelve, akkor gondoltam, hogy ezt nem ott lelem meg. A letöltések rész meg nem jutott eszembe, na. De, mintegy felmentvém magamat, megnyugtat a tudat, hogy az oldal megszűnése pont nem a látogatottság hiányából, hanem a gazdi időhiányából adódik. Ezzel máris nem érzem főbűnnek, hogy egy másik, még csak nem is konkurens oldalt ajánottam letöltésre. Na, ennyit kívántam kifejezésre juttatni. :D

  • Hypo #28378
  • berczy #28377
    Ööö, rosszat írtam?
  • Clidey
    #28376
    Nyugaton nem tudom mennyire elterjedt, de hazai viszonylatban azt tudom mondani, hogy nemigen szokták alkalmazni leszálláskor sem felszálláskor a fényszórót nappal. Talán ha húsz repcsiből egy. Vagy még kevesebb. A szerelők sem igazán presszionálnak ez ügyben, lévén a legtöbb reptér füves-zötykölődős így az izzószál sokkal hamarabb kiég, és sem a szerelők nem díjazzák az állandó izzócserés hercehurcát sem a gép gazdája a rendszeres zsebbenyúlást. Szóval ha nem kapcsolgatod, akkor sem történik semmi. Persze szimulátorban nincsenek tarifák ott lehet világolni mint a karajcsontfa. :)
  • spyy55
    #28375
    Rendben, köszi az infót :)

    #28371: ITT
  • Clidey
    #28374
  • berczy #28373
    Flightsim.com-on leltem rá.
  • N3suten
    #28372
    nem minden repülőgép van felszerelve leszálló fényszóróval ,de ajánlott bekapcsolva tartani 10000 ft alatt minden pilótának .
    büntetés nem jár a jól láthatóság miatt és segíti a balesetek megelőzését és korai észlelését egy repülőgépnek.
    Forgalmi körön ,gyakorolni kell a leszálló fényszóró kikapcsolását ,a felszállás után.

    az az ,nem kötelező bekapcsolva hagyni ,inkább erősen ajánlott ...
  • carlosfly
    #28371
    Ezt a maléves skint merre lehet megtalálni?
  • spyy55
    #28370
    Most komolyan.... (?) amennyi hely, annyi válasz; egy kis bogárcsápos Cessnaval a LDGlight-ot FL100 ALATT BEKAPCSOLVA KELL HAGYNI / vagy CSAK ÉJSZAKA???
  • berczy #28369
    Bocsi, félreérthető volt, az IL-18 doksira értettem. A képek csak úgy... :)
  • Clidey
    #28368
    FS9-hez micsoda?
  • berczy #28367
    Nos, ez annó még FS9-hez készült. :)


  • MPeter7
    #28366
    Szia,
    Köszönöm a kézikönyvet. Nagy segítséget jelent. Az általam telepített IL-18-ban van olyan kapcsoló, amit a kézikönyv ír, de nálam nem kapcsolható. Pl. 5 oldal "TA-6B". Neked melyik állomány van telepítve? Tudsz egy hivatkozást küldeni róla?
    Üdv,
    Péter
  • spyy55
    #28365
    ...érdekes, ezt csak A2A C172-vel csinálja.
  • spyy55
    #28364
    Járt már valaki úgy, hogy FSPassenger X-el egy Flight indításakor a gép előrebukik és crash lesz a vége? Lacibá' nagyon emelgeti a gép hátulját... :(
  • Clidey
    #28363
  • N3suten
    #28362
    azt minden évben meg kell hosszabbítani ???
  • spyy55
    #28361
    Akit érdekel és használ FSPX-et, készült egy kis C172 payload_model kép :)

  • Hont
    #28360
    Gyönyörűek ezek a szép nagy egybefüggő mezőgazdasági területek...;)
  • N3suten
    #28359








  • berczy #28358
    No, C172 lett Maestro szemléje és a magyarabb vonatkozása miatt. :)))
    *tárgytalan...
  • polluxware
    #28357
    azt nem szabad nézni... (régen amúgy is csak 3sec volt)

    meg egyébként is