33535
  • berczy #28517
    Na, hát nagyon köszönöm, ezért kérdeztem!

    Egyébként nem az FSGlobal csinálja eztet? Nekem is van néhány helyen, bár nem ilyen durva. Nálam az a hibés, de sokkal kevésbé és elenyésző. Dunakanyar van kissé elkeffentve az FSG/UTX/ORBX kombóban, még nem volt időm kivakarni. Ez mondjuk ölég randa, de FSGlobal-nál írják, hogy előferdül.

    #28513: Érdekes kis masina. Lehet ránézek élesebben, de mért íly' randa a promó festése nekije?
  • Clidey
    #28516
    Adurvaéletbeakkor... :(((
  • Papirzacsi
    #28515
    Nincs
  • Clidey
    #28514
    S ha már így belelendültem. Aki használja ezt az ORBX sceneryt, megnézné hogy nála is van-e ilyen durva mesh hiba? Akár hova állítgatom a csúszkát sehogy se akar eltűnni...és a gurulóutak mentén gödrök is vannak mint amiről nemrég volt itt szó... :((((
  • Clidey
    #28513
    Ha már mindenki FSX látban ég, hadd ajánljak egy gyöngyszemet. Az éles szemű júzerek megtalálhatják a textúrája egyik sarkában a "Carenado bekaphasSsa!" szöveget. :))))
  • Clidey
    #28512
    Ha az FSRecordert használod annak kellene pedig mutatnia a flapsot...esetleg nézz körül az options menüjébe, lehet nincs kipipálva. :)

    A bejövetel magassága típustól, vérmérséklettől, adott szituációtól függ. Egy magára valamennyire is adó pilóta fejben mindig 2-3 perccel előrébb jár mint a valóság, és már eldönti hogy itt-és-itt ennyin-meg-ennyin leszek, onnan így-és-így fogok beérni, itt-és-itt fogok fékszárnyat/féklapot nyitni és akkor kb ott fogok megállni a pályán ahol kell.
    Tehát ha a Wilga pilóta eldönti hogy most alapgázas bejövetellel fog leszállni akkor a negyedikben még legalább 150-200 méteren kell lennie. De ez is csak általánosság mert ez mint fentebb leírtam nagyon sokmindentől függ, legfőképp az adott helyzettől. :)))
    Minden esetre abból a magasságból ami a videódon látható nemigen szoktak nagyfékszárnyas-alapgázas leszállást eszközölni... :)))
  • Clidey
    #28511
  • Hypo #28510
    magasság?? szem és segg ennyi kell hozzá na a segg az nicns szimulalva FS ben:) a szem is csaloka de lehet azert erezni
  • berczy #28509
    Persze-persze, nyitottam, nem tudom miért nem mutatja a raplay. Mindegy, ez legalább viszonylag smoothan játszik vissza, nem mint a beépített.

    Van valami ajánlás, bevett szokás a magasságra, mármint, hogy honnan kell kezdeni? A videód és a szemle alapján belőttem nagyjából a sebességeket, csak a magasság nincs meg.
  • Hypo #28508
    várj lehet félre értettelek, nem arról beszéltem hogy gazzal száll le csak még finalen kicsit rápakolja latja hogy valami nem stimmel
  • Hypo #28507
    :) ok csak azért írtam is hogy wilgáról nem nyilatkoznék de általában nincs azzal semmi gond, ahogy SZ.Tibi mondta mindig a lényeg hogy landoljunk és a szerelők se sírjanak:)))))

    Mondjuk tökölön finalen mindig van egy apró szel lökés pont a pálya küszöbnél néha meg tud ülni a gép vagy beindul:)))
  • Clidey
    #28506
    Természetesen itthon is van aki úgy száll le hogy meg van támasztva gázzal. Onnan lehet tudni hogy friss-e a típuson vagy már az MHSZ időkben is repülte... :))))
    Kilebegés közbeni váratlan eseményeknél természetesen itt is lehet sőt kell is gázfröccsöt adni csakúgy mint bármely más motoros repülőeszköznél. :)
  • Clidey
    #28505
    Alakul ez, csak kb kétszer ilyen magasról kell kezdeni! A fékszárnyat gondolom használtad csak a replay nem mutatja... ;)
  • spyy55
    #28504
    Hajrá-Hajrá!! Várni fogom... (sok sikert a vizsgákhoz!)
  • CptSAB
    #28503
    Jelen pillanatban még sehol sem publikáltak, mindkettő erősen béta állapotban van, elvégre Kaposújlakról sem azért van vagy 1500 fotóm, hogy library elemekkel pakoljam tele, de amíg a sulinak nincs vége nem tudok nagyon belendülni a modellezésbe. Két hét múlva véget ér.a vizsgákkal.. utána indul a project. Végre megvan az a gép, amely elég az FSX már értelmes futtatásához, és valószínűleg FS9 maradéktalan kiszolgálását is ellátja. Utána is csak szűk terjesztéssel lesz elérhető szerintem.. nem lesz egy scenery sem feltöltve sehova sem, mondjuk úgy egyéni ingyenes sorszámozott licencel fognak rendelkezni, akiknek a birtokában lesznek. Egy nagyobb project ötletének a megvalósítása is a háttérben van, annak felfutása, vagy elvetése dönti el a sceneryk, nyílt vagy zárt elérhetőségét.
  • spyy55
    #28502
    Én Toponáron élek :) A Desit azonnal kiszúrtam. Anno hátul a teraszomról szoktam nézni a gépeket Taszárról fel-leszállni. Életem első repülése Kaposújlakhoz köthető... Szóval ez a scenery a szívem csücske lenne, de hol lehet hozzájutni? (A képeid alapján bezsongtam :D )
  • CptSAB
    #28501
    Kaposújlak - Taszár 1m/pixeles fotóalap+ORBX global+Vector+Orbx Library. No meg picit hozzáadtam javítás céljából a Landclasshoz egy + patch filet, mert ez a sok tundra, meg egyéb nem odaillő landclass szelet iszonyatosan csípte a szememet. Kaposújlaktól keletre a MAS-ban egy rakás erdő, Nagyberki ahol lakom, az mellett is erdők tömkelege, csak éppen arrafelé nincs egy deka sem ahol FS-ben ezeken a zöld tundrabugyi szektorokon feltűnt. Szóval lejavítottam, ezt a kis somogyi részt Kaposújlak és Dombóvár között, mindjárt barátságosabb a táj. Sajnos FS9 alatt is inkább probléma volt a 128-as réteg használata. Én nem tartottam szerencsésnek a táj tagoltságát célzó, zöld-mezők létrehozását, mert ilyen kiterjedt összefüggő területek nincsenek. Mondjuk elgondolkoztatott, hogy lehet kellene egy új országos landclass, igazából nem olyan bonyolult dolog az elkészítése sem.. majd vizsgák után alszom rá.
  • Borisz80
    #28500
    Megtaláltam a megoldást.

    Ha valakit még zavar a dinamikus fejmozgás, az alábbi módon kikapcsolhatja.
    Win7 alatt a rejtett file-okat könyvtárakat láthatóvá kell tenni.

    Win intéző
    user/"user név"/appdata/roaming/microsoft/fsx/cameras.cfg

    cameras.cfg -ben keresd meg ezt a sor:
    MomentumEffect = Yes (yes-t átírni No-ra)
  • Hypo #28499
    :)) a gázzal megtámasztást a final utolsó szakaszára értettem nem a kilebegtetés előtti pillanatra:)
  • berczy #28498
    " Még egy mondat erejéig visszatérve a leszállási-mozzanatra…természetesen megtehetjük mindezt sokkal laposabb szögben is, kis fékszárnnyal, gázzal megtámasztva – na de kéééérem…így csak a lúzerek szállnak le egy Wilgával! :) "

  • Hypo #28497
    mondjuk lehet wilgara igaz nem akarok vitatkozni de a gazzal megtámasztás nem ördögtöl való pláne szeles időben legalabb is cessnanal nem az.
  • berczy #28496
    Igen, azt éreztem, hogy egy pöttyel finomabban kellett volna lebegtetni, de baromira nem olyan egyszerű, ahogy Maestro szemléjében írta, hogy csak a lúzerek támasztanak gázzal... Ilyen kis tempónál pikk-pakk átesik és akkor puff. 50+ leszállásból a fele tuti crash lett, mert átestem, mikor ki akartam lebegni és persze magasan voltam, mert nem éreztem a gépet annyira. Ha meg gázzal támasztok... Az úgy nem az igazi. :)
    Persze lesz ez még sokkal szebb is, mert ez a kis Aerosoft Wilga a kedvenc GA gépemmé avanzsált itten, de végre siketült egy támasztás nélküli, no horizontos, földbezoomolós, egész szépen kilebegtetett leszállást produkálni. :)))
  • Hypo #28495
    szerintem jó volt mivel élsz még:))) kicsit talán több kilebegtetés bár wilgát sose vezettem
  • berczy #28494
    Ha megöltök is muszáj vagyok megmutatni...
    Végre egy "wilgás" leszállás, még csak durva sem lett az impact. Maestro! Vélemény? :)))
    (tekintsünk most el attól, hogy hol szálltam le!) :D

  • spyy55
    #28493
    ez hol-hogyan-mikor-merre? (végre egy kis "hazai")
  • CptSAB
    #28492


  • CptSAB
    #28491




  • berczy #28490
    Nos! ha... tegyük fel látnám is bármi értelmét magyarázkodásnak, akkor valami olyasmi sablonos mentséget hoznék fel, hogy természetesen csak a jóindulat és a szentimentalizmus vezérelt, miszerint eleve tetszett az egész, a koncepció, a kivitelezés, később láttam, magyar arc csinálta és ha már tetszik is, nevem is hasonlít, nosza, hát megvettem, hogy fizessek is érte. Szórhatnék hamut is fejemre, mert tájékozatlanul, pusztán bedőlve a marketingnek nem is néztem utána mifene ez a cucc ez itten, de... DE!

    Az ég egy világon semmi értelmét nem látom bármiféle mentegetőzésnek a dolog jelentőségéből fakadóan, miszerint jelentéktelen. Hovatovább, már-már lovon fordítva ülés esete forog fenn, tekintve, hogy én fizettem érte és még a végén nekem kellene itten magyarázkodni. Na neee!

  • Borisz80
    #28489
    Köszönöm a hajót! Szuperül működik!

    Ki lehet valahogy kapcsolni FSX-ben a manőverezés / gázadás-elvétel közben keletkező automatikus fejmozgást? TrackIR-el nagyon idegesítő.
  • CptSAB
    #28488
    A Szandaszőlősi sportrepülőtérhez én annak idején Kovács Gábortól kaptam felhasználásra. Hogy spec.. ugyanaz a modell-e, ha igen, Gábortól el lett-e kérve, ezt nem tudom.
    A kép most nem a reklám helye.. ha megjelenik.
  • Hypo #28487
    :)
  • Nyiri
    #28486
    Eddig nem tudtam pontosan kiről van szó, de most úgy látszik jól tippeltem :)
  • Hypo #28485
    tököl tényleg szar:)
  • Hypo #28484
    tök mindegy igazából:)
  • Clidey
    #28483
    Most már baszhatod, le lettél írva (written off - ahogy a szaknyelv mondja...)
  • Clidey
    #28482
    Próbáld ezt, képek alapján minőségi cucc.
  • Clidey
    #28481
    Akkor mi két különböző cikket olvastunk ezek szerint...amit én olvastam (simflight.com) ott első körben FSX-et tippeltek (már akkor sem HOAXként) majd egy napra rá módosították MS Flight-re. :)
  • Clidey
    #28480
    Hát azért ez abban az időben nem volt annyira egyértelmű...azóta szaladt el vele a paci... :)
    Mindazonáltal ha úgy vesszük annyiból jó hogy így alakult hogy most így legalább kinéz valahogy Határhegy meg Dunakeszi...de nézd meg pl. Tökölt...ehhh...
  • berczy #28479
    Khm... Bocs srácok, nem akartam ekkora méhkasba nyúlni! :D
    Mellőzöm a jövőben e scenery említését. ;)
    (egyébként meglátogattam tegnap, nekem tecc. No, de eddig és ne tovább...)
  • Borisz80
    #28478
    Üdv Urak!
    Nem vagyok képben az FSX-es addonokkal.
    A legjobb repülőgéphordozó addon-t keresném, amiről pl Dino F-14D-jét is lehet üzemeltetni.

    A másik kérdés, hogy lehetséges-e Dino F-14D-jét multiban úgy használni hogy az egyik fél a pilóta a másik meg a RIO?

    Köszönöm a segítséget!