33535
  • Rudi50
    #28839
    Biztos én cseszek el valamit csak nem tudom mit. Mikor kell ezeket kapcsolni? Járó APU-nál? Hajtóműindítás után sem alszanak ki amikor már nincs APU. Illetve van, hogy csak az egyik oldali alszik el de utána az is ismét világít.
  • Feketegyöngy747
    #28838
    Szia.
    Nem lehetséges, hogy véletlenül el felejtettél egy lépést?
    Az APU v. GRD PWR be vannak kapcsolva? én éppen most teszteltem a saját 737-800-on és nekem tökéletesen működik így.
  • Rudi50
    #28837
    Kérek egy kis segítséget! A sok airbus után gondoltam PMDG-zek egyet (737-800) és az a problémám, hogy cold&dark-ból indulva a hydraulic pump elec 1 és 2-es kapcsoló fölül nem alszanak ki a figyelmeztető fények nevezetesen :low pressure és overheat. A turorial videokban csak on-ra kapcsolják és kész ahogy néztem és nekem sem rémlik, hogy korábban gondom lett volna vele.
    Hogy lehet ezt megszüntetni?
  • Feketegyöngy747
    #28836
    Már megtettem és most elég jól működik. Köszönöm szépen ezt a kis segítséget.
    Ne érts félre egy videó kártya kicserélésére én sem úgy gondolok mint valami isteni csoda tételre, de viszont az tény sokan a gforce-ot javasolják az fsx-hez, ha a youtub-on is megnéz az ember egy pár kis leírást mindenki szinte kivétel nélkül a geforce-ot használja talán egy v. kettő ati-sal találkoztam és még nikN-nél is ezekkel a kártyákkal lehet találkozni, valami csak van benne. Nem?
    Az én procim egy 2600-as i7 intel az igaz nem k, sorozatú(mondjuk ezt azért bánom egy kicsit akkor meg kellet volna venni még ha valamivel drágább is volt) de ezt is meghúztam egy 4 köruli értékre. Meg nem valami nagyon drága gtx-re gondoltam. Az én konfigom szerint, ahogy nikN-nél olvastam egy gtx 570,580-as az ideális, (talán még az 560 is belefér, de abból viszont a ti).
    Hát ezek amikre gondoltam, ez a csekély kis változtatást szeretném meg valósítani.
    Új gépet meg nem fogok a közeljövőben összerakni, meg mondom őszintén már eleget költöttem az fsx-re. Én nem nagyon látom értelmét a legújabb processzornak meg valami új alaplapnak( na ugye abból is valami komolyabb kell nem a legdrágábbat, de azért nem valami 40-50 ezer ft-os alaplapba például valami 80-90 ezres procit belenyomni). Na meg akkor még a videokártya. Óóó.......inkább hagyjuk!!
    Amit én most nézegettem magamnak utoljára, az alaphangon 300-350 ezer papír lenne. Majd ha egyszer nagyon sok pénzem lesz ismét. Na meg különben is azért az én gépem nem olyan rossz, hogy egy komplett cserére szorulna.
  • Rodman6
    #28835
    Baromság. Semmi köze a hibának a nézetváltáshoz. Ráadásul Geforce kártyával is ugyanúgy ki fog dobálni ha nem másolod be azt a fájlt amit mondtam .
  • Rodman6
    #28834
    Megnyugtatlak, semmire se fogsz menni a videokártya cserével, kivéve ha valami nagyon öreg kártyád van. Ha nincs normálisan bekonfigurálva a játék akkor akár a paksi erőműben is játszhatsz, akkor is szar lesz az fps. Ha pedig rajta van minden ami kell akkor még egy gyenge gépen sem fog megakadni és kilépkedni még a durvább kiegészítők mellet sem. Leírtam lentebb hogy melyik fájl kell ahhoz hogy normálisan kihasználja a többmagos rendszereket. Videokártyát nem fogja kihasználni mert egyszerűen nem támogatja a játék.. Ha támogatná akkor emelkedne a hőmérséklete és gyorsulna a ventillátor a videokártyán.
  • Feketegyöngy747
    #28833
    ja igen akkor csinálja ezt az elképzelhető mikor sokat váltok nézeteket az-az kattintgatok az egérrel, de van, hogy menet közben is mikor csak vc cocpitban vagyok és egyszer sem kattintok másik nézetre a levegőben pl: course-on. v. approach v. landing teljesen mindegy valamikor egyszerűen csak kilép. Mikor ő úgy gondolja.
  • Feketegyöngy747
    #28832
    Köszönöm nektek a választ a kérdésemre.
    Én arra gondoltam először talán vidkártya miatt mert én ati-t használok még, és köztudott az fsx gforce-et szereti.
    talán az egyik programnak nincs ideje meg várni a másik válaszát vagy éppen pont fordítva magyarán a kártya nem tudja jól fel dolgozni az adatokat(már amennyit én értek hozzá laikusan) pedig ha minden igaz van elég szuflája ez előtt 2-3 évvel nem valami olcsó kártyát választottam hozzá direkt a jobb futás teljesítmény miatt de sajna ati-val ez szenvedés nem értem miért nem támogatja az fsx ennyire az atit pedig nem olyan rossz kártyák ezek sem, érdekes módon minden más játékprogi jól elvan vele (legalább is nálam), csak ez az egy nem. Na mindegy egy kártya csere már érik gforcera már régóta de most tényleg meg lesz a csere talán szerencsém lesz vele.
  • Papirzacsi
    #28831
    Repülőgépenként változó hogy hol kell... De többnyire a rádión találsz egy gombot hozzá.
  • berczy #28830
    Srácok! Lenne egy nagy kérdésem: Ki akarom kapcsolni az állandó rádiós pittyegést. Nem tudom hlol és mint tudnám kikapcsolni, de szörnyen idegesítő. Okés, hogy real, de nem kell nekem, mert kurvára idegesít. hogy tudom kikapcsolni, hogy ne pittyegjen, ha be van fogva egy adó?
  • Rodman6
    #28829
    A hibát az újabb windowsok, hardverek okozzák, tehát azt hogy lépten nyomon hibaüzenettel kilép a játék. Aggodalomra semmi ok, csak le kell szedni az Uiautomationcore.dll fájlt és bemásolni a játék könyvtárába. Elvileg ez megszünteti a hibát.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2014.08.20. 14:39:46
  • Rodman6
    #28828
    A játék különben totál nem támogatja a mai hardvereket? Mert szépnek szép, már rápakoltam a REX-et, egy csomó ground és scenery environment-et, Ultimate Traffic 2-t. Gond nincs, mert nem akad, lehet annak is köszönhető hogy használtam az fsx.cfg optimalizálót mert előtte azért durván megakadt helyenként (főleg add-on os reptereknél) de érdekesmód nem hallok a videokártya felől zajt, például hogy gyorsulnának a ventilátorok. Más játéknál már elég brutál hangja van. Nem mintha hiányozna, csak érdekes. Az is fura volt hogy gépfejlesztések után sem nőtt számottevően a teljesítmény.
  • Hypo #28827
    MT V1- en akkor tehát most a stratégia hogy csinaljunk viccet abból hogy elkurtuk a Malévet, nem kicsit nagyon.....hányok ezektől
  • 77pxdumbo
    #28826
    Szia!
    Akkor csinálja ezt, amikor sokat és gyorsan kattintgatsz az egérrel. Ez tipikus bug, de lehet mástól is Nálad. Figyelj rá aztán kiderül.
  • Feketegyöngy747
    #28825
  • Rudi50
    #28824
    Ne aggódj, filmet forgatnak :-)
    http://www.origo.hu/teve/20140721-fapad-cimen-indul-uj-magyar-sorozat.html
  • Feketegyöngy747
    #28823
    Ezt a kérdésemet szeretném még egyszer feltenni.
    Talán már sokszor hallottátok és tele van vele a hócipőtök, de én azért szeretném tudni mi lehet az oka.
    Köszönöm a választ előre is.

    ÁÁ.. Igen még lenne egy kérdésem a többiekhez , sohasem kérdeztem mert nem találtam fontosnak, de most érdekelne mert elég sűrűn teszi ezt az fsx.
    Van, hogy besül a képernyőm az fsx futása közben, majd ki írja, hogy az fsx működése leállt, majd ki kell lépnem a programból az az újra kell indítani az egészet.
    Ez milyen hibára vezethető vissza?
    van egy sejtésem ezzel kapcsolatban de elképzelhető, hogy az egész egy hülyeség.
  • Feketegyöngy747
    #28822
    Egy Ukrán légitársaságtól az első gépet ????!!!
    Gyanús ez nekem,.
    Na mindegy azért drukkolok nekik, talán nagyobb szerencsével járnak mint a sólyom. (De azt azért remélem, hogy nem valami 20-30 éves géppel akarnak ezek is elinduln)i??

  • m814
    #28821
    Már április elseje van???
  • Hypo #28820
    :))) http://hirhatar.com/ujabb-magyar-legiceg-persze-meg-engedely-nelkul/
  • metaxx
    #28819
    Az én bizalmamat eljátszotta. Rendben tucattermék, de egy 35E-s eszköz nekem ne rohadjon szét 1 év alatt. :D Halál a Saitekre! Atomot a bestiáknak! :D
  • m814
    #28818
    Én azért nem lennék ennyire szubjektív. :)
    Ez is, mint ma már szinte minden, tucat termék. Vagy kifogod a jót vagy nem.
    Nekem pl. Saitek cyborg evo joyom van. Már nem is emlékszem mikor vettem, de ami tuti, azóta legalább 3 monitorom tért meg alkotójához.
    Az egereket,és klaviákat már nem is számolom. Szóval bevált.
    Vedd meg azt amit a pénztárcádhoz igazítva a legjobbnak érzel....
  • metaxx
    #28817
    A Saiteket köszönöm, de nagyon nem értek egyet vele. Nekem volt X52-m. 1 év után elkezdett random bal vagy jobb csűrő végállásba kiugrani. Ezek aztán rendszerint zuhanással végződtek. Repül repül repül, egyszer csak hozzányúlás nélkül a csűrő kivágódik végállásba, onnantól slussz. És ez mondjuk ivaon rohadt kellemetlen volt. Nem egyszer. Fél évig kerestem, többször szétszedtem, hogy hol a hiba, egyszer egyszer egy kis szétszedés kábelmozgatás ideiglenesen segített. Aztán egyszer felb@szott, és kivágtam a pics@ba. 35E jobbra át. Szóval a Saiteket ha még egyszer meglátom, felgyújtom, lezúzom egy pöröllyel, és levágom a taigetosz-ról a roncsait! Halál a Saitekre. Persze a Support csak annyit írt, sose fordult még elő ilyen, meg hogy vigyem vissza. Mikor már lejárt róla a gar. és németországba. Mert hogy onnan rendeltem anno. Szóval, kösz, de Saiteket soha többet. :D Logitech Rumble Pad F510. Ennél jobb nem kell. Amióta ez van, békésen repkedek. :D
  • Feketegyöngy747
    #28816
    ÓÓ.. Bocsánat a joy-al kapcsolatban!! Eltévesztettem a ház számot.

    matekj-nek akartam címezni.

    Sory még egyszer.
  • Feketegyöngy747
    #28814
    ÁÁ.. Igen még lenne egy kérdésem a többiekhez , sohasem kérdeztem mert nem találtam fontosnak, de most érdekelne mert elég sűrűn teszi ezt az fsx.
    Van, hogy besül a képernyőm az fsx futása közben, majd ki írja, hogy az fsx működése leállt, majd ki kell lépnem a programból az az újra kell indítani az egészet.
    Ez milyen hibára vezethető vissza?
    van egy sejtésem ezzel kapcsolatban de elképzelhető, hogy az egész egy hülyeség.
  • Feketegyöngy747
    #28813
    Nekem egy Seitek cybor evo van, ami már vagy 6-7 éve jól működik. A finomabb mozdulatokra is nagyon jól reagál, még most is.
    Ebből a típusból meg vásároltam a seitek valami millennium kiadását, vagy 2 éve de azt nem használtam mind ezidáig ( mert sajna a régiről egy szerencsétlen esés folytán letört az egyik gombja így kénytelen vagyok ezt használni, szóval jó ez is csak megkel szoknom).
    A Seiteket én csak ajánlani tudom neked, nállam a joy-oknál ez van az első helyen.

    Remélem tudtam neked egy kicsit segíteni.
  • Rudi50
    #28812
    Mint látszik, csak példának írtam, hogy mik jók ha rajta vannak egy joy-on, nekem is volt olyan és tényleg .@r :-), olyat vesz amilyen neki tetszik, meg pénztárcája engedi.
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2014.08.19. 10:12:04
  • gfarkas
    #28811
    Nézz körül a Google-ban, nagyon sokféle van, elvárás, pénz, tapasztalat, ízlés dönthet. Nekem most Thrustmaster T.1600M joyom van, fél éve jól működik, hall-elemes, nem fognak a szétkopott potméterek 3 évente cserére késztetni. Igaz nem force feedback-os, (előtte 2x is az volt 3-3 évig bírták, vagy 6-7 db van a garázsban leselejtezve egyéb típus). Mindegyiket meg kell szokni, és hát a pénztárca is beleszól a dologba. Egy biztos, ez a szimulátor (nem játék) joy vagy szarvkormány nélkül nem használható. Még a legegyszerűbb kereszttengely (Z) nélküli joy is nagyságrendekkel javítja a repülés élményét (legfeljebb be kell kapcsolni az autoruddert a beállításokban). A többi dologban csatlakoznék az előttem szólókhoz.
  • metaxx
    #28810
    Barátomnak van ilyen botja. Borzasztó rossz. nagyon kemény az irányváltása, percíz műveleteket nem lehet vele rendesen végrehajtani, mert "döcög"
  • JoopZzz
    #28809
  • Rudi50
    #28808
    nem kell nagy számra gondolni 5 ezer alatt már lehet ilyeneket kapni pl. ilyet:http://prohardver.hu/teszt/genius_jatekvezerlok/metalstrike_pro.html
  • matekj
    #28807
    Egy linket tudnál küldeni, egy olyan joystickról, ami jó lenne hozzá? Köszönöm!
  • Rudi50
    #28806
    Természetesen sokkal jobb, olyan az igazi hozzá amin van z-tengely is, azaz a kart csavarni is lehet oldalirányban amivel az oldalkormányt lehet kormányozni, meg egy "gázkar" sem árt hozzá illeve egy hat switch a nézelődéshez.
  • matekj
    #28805
    Sziasztok!
    Az fsx-et joystickkal sokkal jobb játszani, mint billentyűzettel?
    Most kezdtem még játszani és nagyon amatőr vagyok még a dolgokhoz.
    Joystickból milyen ajánlanátok?
    Válaszokat előre is köszönöm! :)
  • Rodman6
    #28804
    FSX-hez nincs véletlenül valami auto-taxi cucc? Tehát mikor a repülőgép a sárga vonalat követve eljut a kifutópályáig, vagy a kapuig. Az FSPilot-ban láttam ilyesmit, de sajnos árkon-bokron keresztül megy el odáig, elvileg adatbázist kell hozzá csinálni. Csak azt nem értem hogyha az auto-traffic repcsik normálisan mozognak a pályákon, akkor ezt a tudást miért nem lehet alkalmazni a játéknál is legalább a gyári repcsiknél.
  • JoopZzz
    #28803
    Már majdnem,de mégse..:S Nem baj...Nem adom fel:D
    http://www71.zippyshare.com/v/49303168/file.html
  • chicco
    #28802
    Valakit érdekel 1 Saitek teljes kormány,gáz,és pedál szett jelezze. [email protected] . 48pénz
  • Robi546
    #28801
    Hali!

    Valaki tudna nekem ajánlani egy olyan addon repülőt FSX-be,ami a követelményeknek meg felel (mindjárt leírom) FS Passengers X-hez kéne,léptem szintet és erre kéne egy fajta repülő,szóval amik a követelmények.

    Több motoros lehet (azaz Multi engine),viszont turbó nélkül!,könnyebb legyen mint 5500 lbs,legyen benne GPS500 (Tehát az alap FSXes GPS),és azért a műszerfal se legyen hátrány,tehát szépen nézzen ki és kidolgozott legyen,nem gond ha fizetős.
    Előre is köszönöm.
  • Hypo #28800
  • metaxx
    #28799
    jah, nálam is akad 4 magon S3-mal, még úgy is, hogy energiatakarék off volt, ami 1.4GHz-et jelent szóval uninstall. Kapják be!