33535
  • berczy #28879
    Ezt megkérdezhetem, hogy 64bites rendszernél is külön kell állítani a 2,5GB-t 3GB-re? Mert akkor érdekelne hogyan kell, hátha nem száll el a Yak-40 állandóan memóriahibával. Bár állítólag ott a VAS játszik csúnyán szerepet, hogy nem fér bele a 4GB-ba, de azért csak érdekelne, mert 2,5<3... :D
  • berczy #28878
    Na, hát közben én is tettem vettem, gondolkodtam, keresgéltem. Szóval, közben nekem is meglett a SEO, de köszönöm a linket! Vicces volt, mert rátaláltam, (azt nem tudom eddig miért nem...) és mondom jó, nem a maga keze munkája, de nézzünk rája. Töltődik épp szép komótosan, ahogy a flightsim.com-tól megszokhattuk, idenézek, látom írtál. Olvasom töltés közben és írod, segédkeztél eme festésben. Írd és mondd, egyből sokkal több kedvem lett ránézni így. Aztán a readme-ben olvasom: " Special thanks Tibor Kókai", több már nem is kellett. :))) És hát szép is... :)



    ...és igazad van, közben realizáltam, bizony R-06-ost láttam, 07-est csak szeretnék. :))) De való igaz, csak a másik fajtához, a free-hez volt. Azé' nem ugyan az. :)

    Na mindegy. Lényeg, hogy nem kérdőjelezem én meg az eljárást, csak lesni akartam holmi viodeókról, de eszerint azt leshetem. :)
    Megyek, gyakorlom a dolgot most a SEO-val. Egyébként tetszik a repaint, a cockpit szinte full a Tied, de azért jópofák az apró különbségek, mint pl. az a régi, dombornyomott felirat lent, ami nálad a klasszik piros, itt sárga, nálad le van jőve egy része, itt fent van az egész... Ezért szeretem az igényes festéseket. :))) Na megyek, mert csak pofázok, oszt nem gyakorlok. :) Lehet még jön vidi, ha sikerül szépen csinálni. :)))

    Még egy kérdés: légcsavar kisszögön, az ugye a full prop pitch?
  • nibron
    #28877
    Hali! Ha elfogy a memória akkor inkább a memória foglalásokkal van baj. Azaz túl sok modult tölt be az fsx, vagy olyan kiegészítőket használsz amik önmagukban nagy területeket foglalnak le. Utóbbira példa a "photoreal" sceneryk. A textúrák betöltéséhez hatalmas területek szükségeltetnek. Az ilyeneket érdemesebb kikapcsolni. Amit Hont írt a #28864 hsz.-ben az inkább az access violationra vonatkozik, nem a nincs elég memória jelentésre.
    Amúgy az FSX, 32 bites alkalmazás tehát hiába van akár ezer giga ram a gépedben, csak max. 3 giga használható alkalmazásonként. De ezt a 3 gigát is úgy kell külön beállítani, mivel a windows alapértelmezés a 2.5 giga. Ha eléred ezt a határt akkor küldi az op.rendszer ezt a jelentést. Nem árt tudni azt sem, hogy 64 bites rendszerben egy integer 8 bájton van tárolva attól függetlenül, hogy 32 ill. 64 bites. Ezért van az a jelenség, hogy ugyanaz az alkalmazás majdnem dupláját eszi a ramból 64 bites rendszeren mint 32 bitesen.
    Én pl. időjárásnak az opust használom, mivel annak nincs beépülő modulja az fsx-ben, ezért az fsx-ben nem is kell neki memória, míg a rex-nek kell. Ahol csak tudtam kiváltottam külső alkalmazásokkal az addon funkciókat.
    Jó lenne már egy 64 bites fs. Nem lennének ezek a problémák.
  • Clidey
    #28876
    Na közben azért leesett...csak szeretnél R07-est nem pedig láttál AS Wilgához... :D
  • Clidey
    #28875
    Itt a SEO
  • Clidey
    #28874
    Sajna videót én sem találtam e kérdéskörben így csak a saját szememmel milliószor tapasztaltakra tudok hagyatkozni... :)
    Sőt, régen nálunk egyfajta "mérce" volt hogy iskolakör vontatáskor leoldás után a vontatógép végig alapjáraton süllyedve szállt jelre. :)

    Szóval nem tudok mást mondani mint amit a videóimon is látsz; sacc/kb viszonylag magasan megfordulom a negyediket, elhúzom a sebit 100 körülire, aztán mikor már majdnem a küszöbnél vagyok egy határozott mozdulattal nagyklapni+rányomás+gáz alap. Aztán jön szépen befele a föld. :)
    Ahogy írod hogyan csinálod szerintem ott lehet a bibi hogy nem jól választod meg a besiklási szöget. Úgy próbáld meg hogy alapgáz+full klapni, és ne gyorsuljon de ne is lassuljon. Akkor jó a besiklási szög. A sebi olyan 100-110 körül legyen. Onnan már csak egy határozott szögmegtörés/felvétel és lenn is vagy.

    Felszállni szerintem meglehetősen egyszerű vele, ráadásul nagyon szépen visszaadja az eredeti gép fílingjét is - légcsavar kisszög, kisklapni, teljes gáz, bot koppig orra, majd ahogy jön el a farka lassan vissza középhelyzetbe de addigra már szinte el is szívódott a gép a földről. Aztán 110-120km/h sebi belő, kemény +1-1,5 varió és hasít felfele mint a szélvész! :D

    Nem tudom a WIlga cikk merre található, de ha jár majd erre esetleg a Fotelzoli majd megmondja - úgy tudom valahova felrakta ezeket a cikkeket pdf-ben.

    Additional ungaréze festésről én nem tudok, csak arról amit én csináltam ill. van még a SEO is amiben egy picit segédkeztem a repainter srácnak (a nevére sajna most nem emlékezem) de szerintem Ő is felrakta az avsimre vagy a flightsimre. A rendőrségis festésről csak halvány emlékeim vannak, mintha láttam volna, de bizonyára nem ütötte meg az általam felállított mércét ha nem raktam el az archívumomba. De lehet keverem is a régi FS2004-es Wilgával mert arra viszont emlékszem hogy ahhoz volt Rendőrségis festés. Szóval kicsit kusza a dolog.
    Külföldi festéseket viszont nagyon szépeket csinált az a lengyel srác aki azt a Tajvani vagy miaszösz kígyós-békás-sárkányost is csinálta. Az Ő cuccait tudom ajánlani, nagyon szépek. Igaz kicsit koppintott is rólam; mikor felraktam az első privjúkat a Unitra eredeti rádiószettről a panelen, egyből berakta ő is a saját festéseibe... :) De rendes volt, mert megköszönte az ötletet. :)
  • Framsen
    #28873
    Sziasztok !

    Annyi lenne a kérdésem, hogy Aerosoft Airbus X ben, mért nem tudok transitiont betenni MCDU ban ? Kiválasztom, hogy ILS runway STAR baloldalt felsorolva, de jobboldalt a TRANS nál üres.
    Van megoldás ?

    Köszönöm ! :)
  • gfarkas
    #28872
    Mondd azt a Tibinek, hogy katonai szállítóknál szolgáltál és megszoktad a taktikai leszállást..... ;-))) A C-17-esek szoktak néha ilyet gyakorolni, még nézni is rossz, feláll a szőr a hátamon ahogy beesnek a betonra. Nagyon jó és szép, a végén kénytelen leszek áttérni az X-re....
  • gfarkas
    #28871
    Elég jól szimulált az elfogás, de ezzel sajnos nem lőtte volna le az ellent, mivel a céljel nem volt benn a lövési zónában, nem égett a befogás lámpa, nem pittyegett vissza a rakéta fej. Ja és a kabin nem kék, hanem zöld árnyalat. Tudom, gonosz és telhetetlen vagyok.
    Egyébként szívesen meghajtanám a MiG-et, nagyon szép munka. Mennek a lokátor zavarüzemek, kontrol,meteo, stb.
  • CptSAB
    #28870
    Nagyon csinos..
  • berczy #28869
    Na még egy Wilgás kérdés: Fellelhető-e még valahol hungarise festés, mert egy kettő még jó lenne, főleg a rendőrségi 07-es, mert bár csodás a HA-SEP, de néha reppennék más livery-t is, de csak külföldi van. Az sem túl sok és nem is nagyon tetszenek. Egy jó kis kopottas, poláros van, ami tetszik, de annak meg az ülései rendkívül izléstelen matyóhímzésesek. :)
  • Feketegyöngy747
    #28868
    64
  • berczy #28867
    A Windows 32 vagy 64 bites?
  • Feketegyöngy747
    #28866
    A rex-et tettem fel utóljára
  • Feketegyöngy747
    #28865
    8 giga
  • Hont
    #28864
    OOM hiba...
    Rákeresel a neten és millió választ találsz! De ha jól emlékszek még talán a faq is van róla szó! Nagy valószínűséggel feltettél mostanában valami új kiegészítőt és az generálja ezt a hibát!
    Mennyi ram van a gépedben?
  • Feketegyöngy747
    #28863
    Helló mindenkinek bocs, de úgy néz ki mostanában csősztől jönnek a bajok elő az fsx- ben. Nem tudom mi a fene van vele de már egyre jobban kezd idegesíteni, egy normál repülést nem tudok vele csinálni az nélkül, hogy közben ki ne lépne a játékból valami újféle felmerülő hiba miatt.
    Mostanában azzal a problémával jön elő, hogy(Nem áll elegendő fő memória a rendelkezésemre. Ezért lépjek ki és indítsam újra az fs-t majd állítsam be a grafikai be állításokat scenerie, traffic és a többi).
    A gond csak az ezeket már megtettem nem egyszer, és nem segít egyáltalán a problémámon. Ha ennél lentebb állítok minden csúszkát vissza megyek a kő korba, élvezhetetlen lesz az egész.
    Nem tudom valaki találkozott-e már ezzel a problémával.
    Köszönöm ismételten.
  • berczy #28862
    Az igazság az, hogy ezzel kapcsolatban akartam is már eszmét cserélni, ugyanis sok-sok Wilgás videót megtekintettem, de megmondom őszintén, nem igazán találkoztam olyannal, ahol sokkal magasabban jönnének be. Ha sokkal magasabban vagyok, akkor nagyon felgyorsul és ellebeg, mikor meghúzom.
    De ha már itten vagyunk: Ha jól gondolom, asszem 300 láb magasan kell kezdeni a bólintást úgy, hogy gáz alapra és full flaps. Viszont mi a sebesség, ill. a süllyedés szöge, amivel kb. hozni tudom a 95 km/h földetérési sebességet és nem lebegek el?

    Következőképp csinálom: Jövök befelé, igyekszem tartani a magasságot, full hasra trimmelve, ~120 km/h sebességgel, mikor bemegy a pálya a motorburkolat mögé, lerántom alapra a gázt, full flapst nyitok és próbálok tartani kb. 110 km/h-t, majd a lebegtetés, TD. Ha viszont túl magasról jövök be, akkor mindig felgyorsulok 120-130-ra és akkor már ellebeg a masina a pálya felett.

    Mik lennének a pontos paraméterek, magasság, sebesség?
    Másik kérdésem/kérésem: A fotelpilota.com-os, Wilgás cikket meg tudom még találni valahol? Botor módon nem mentettem, amikor szóltatok, hogy nyista tovább. Az nékem a Wilga Biblia. :)))

    u.i.: Egyébként szépen felszállni sem könnyű vele. :)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.08.27. 15:20:38
  • Clidey
    #28861
    Még mindig alacsonyról kezded a leszállást, nem tud a besiklás szöge, sebessége stabilizálódni. Ilyen magasról laposabban gázzal húzatva kell bejönni. De a lebegtetés már profi! :)
  • polluxware
    #28860
  • berczy #28859
  • matekj
    #28858
    Hali!
    Köszönöm szépen a joystickos ötleteket/ajánlásokat. Jelenleg egy Speedlink Cougar Pro típusú joystickot használok a játékhoz. Viszonyítani nem nagyon tudok még, mert ez az első, de nekem eddig bejön.
    Még valami: FSX-ben elég amatőr vagyok még.
    Valakivel fel tudnám venni a kapcsolatot pár tanácskérésre? (Repülőgépek berakása, kiegészítők, jobb grafika elérése, stb.)
    Előre is köszönöm!
  • Hont
    #28857
  • berczy #28856
    Természetesen tudom. ;)
    Eme kis említést egy nagyobb opusz prológusának szántam, úgymond megpendítve a témát. :)
    Nem rohanok sehová, de nem is sietek. :)
  • berczy #28855
    Ami könnyen emészthető, az nem is szimulátor. :)
  • Feketegyöngy747
    #28854
    Hát át adták a Trai Simulator csapatának.
    Azért a vonatozás meg a repülés között van egy kis különbség. Azt azért remélem, hogy a végéra valami jó kis program lesz.
    Szorítok nekik mert már nagyon hiányzik egy valami könnyen emészthető fs simulator.
  • Feketegyöngy747
    #28853
    Na látod ez az amit nem hiszek!
    Bill Gates mai napig a világ leggazdagabb embere, azt nem hiszem el, hogy ne tudná valójában mi is folyik az ő általa alapított cégben.
    Az-az egészen biztos tud erről az fs-es csapatról (vagy tudott).
    Talán az lehet már nem ő a főnök talán van valami ki nevezett megbízottja, v. lánya, fia (nem tudom) ki a céget igazgatja de azért a részvények többsége még az ő kezében van.
    Arról meg még nem hallottam, hogy Bill eladta volna a cégét valakinek vagy valamelyik cég csoportnak.
  • Rudi50
    #28852
    pl.
    itt
    magyarul is

    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2014.08.25. 23:26:35
  • Hont
    #28851
    Ez a "következő rész" engem is érdekelne...Hol olvastál róla?
  • Nyiri
    #28850
    Mielőtt fröcsögsz azért tájékozódj. Bill nem ökör. Esélyes hogy azt sem tudja, hogy van FS a Microsoft berkein belül. Ezer éve nem a főnök. Nyugisan jótékonykodik és elvan.
  • Feketegyöngy747
    #28849
    hoho..!!??
    Már mint, hogy érted ezt a második részt?
    Én úgy tudtam a 2009-es válság után ez az (ökör Bill) feloszlatta a teljes Flight Simulator csapatát valami oknál fogva, és ezzel lógva is hagyott egyben több millió. Az ő szimulátor programját használó szimulátorozót szerte a nagy világban.
  • CptSAB
    #28848
    Cessna 150 K
  • Clidey
    #28847
    Ez nem így működik, tudod jól... :)
    De értékelem a próbálkozást! :D
  • Rodman6
    #28846
    Videokártya mindegy egy 8 éves játéknál. Előzőleg Radeon 4950-em volt, most pedig GTX560Ti 2GB. Egyedül a videomemória számít, 2GB alatt nem érdemes felrakosgatni a textúrapakkokat. De a játék a GPU-t nem nagyon hajtja meg. Hamarosan jön a következő rész, remélem az már kihasználja rendesen a hardvereket.
  • asolyom
    #28845
    Ez engem is érdekelne. A RealAir Scoutba sehogy sem tudom betenni a leszálló fényeket, hiába követem a leírásokat. Igaz ez FS9-ben, de végül is mindegy,
  • Feketegyöngy747
    #28844
    ÁÁÁ.. hogy neked nem volt fent a legújabb frissítés??
    Úgy mindjárt más.
    Én már a legújabb frissítéssel együtt vásároltam meg, az-az így kaptam a PMDG-től.
  • Rudi50
    #28843
    SP1C megoldotta a gondomat :-)
  • carlosfly
    #28842
    Mert azoknál a modellbe van benne szerintem.
  • berczy #28841
    Segítsetek pls. két dologban.
    egyik: miért nem lehet bizonyos gépeknél a shockwave fényeket beállítani, hiába írom át a cfg-ban, nem lesz shockwave? Pedig másiknál megy. Hmm.
    másik: GSX-ben hogyan tudnék Malév-os logókat rakni a vehile-okra? Nem jövök rája.

    Thx:

    u.i.: (Maestronak) Tudom-tudom, mindig a nyomi kéréseim, de... Nincs-e kedved a gyönyörű Nagytuskó-s modern festés után (eddig a kábítás és puncs) esetleg, afféle ujjgyakorlatként megcsinálni a régi Malév festést is? :DDD
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.08.22. 18:52:11
  • Rudi50
    #28840
    Ahány tutorial annyi féle indítás van a neten. GRD PWR mindenképp kell hozzá? Mi van ha nincs?