33535
  • Clidey
    #28920
    Hát majd meglátjuk azt a frissítést...aztán majd annak függvényében meglátjuk a továbbiakat.
    Akkor az a Quatar menetrend el van valahol cseszve. Mert ha pl az afcad/scenery hibájából nem tudna elindulni az AI akkor egy bizonyos időintervallumon túl egyszerűen eltűnik az adott repcsi.
    Ugyan ez a helyzet a densityvel is, az is rosszul van ezek szerint paraméterezve azért látsz ugyan annyi repülőt 100 meg 4%-nál is. Ha az AI légitársaságonként/járatonként egyenként be van állítva hogy mikor-hol-ki látszódjon akkor nagyszerűen tud működni, de sajna elég ritkán fordítanak arra figyelmet és energiát az AI menetrend írói hogy járatonként egyenként beállítsák a densityt hogy mikortól látszódjon az a bizonyos járat. Ez még egyetlen légitársaságnál nem is volna akkora meló, na de most képzeld el ezt 50-100 légitársaság sokezer járatánál...
    Nem tudom hogy ezek az ICE-s fiúk hogy csinálják a forgalmat, mármint hogy ők írják-e, módosítanak-e egy meglévőt, vagy csak a netről összehalásszák innen-onnan a AI pakkokat és egybegyúrják őket, minden esetre mint mondottam előzőleg, egy ilyen meló hatalmas, nagyon könnyen el lehet veszni benne hogy az ember azt se tudja hol tartott 5 perccel ez előtt.
    Na mindegy. Meglátjuk mit hoz a közeljövő.
  • almostatys
    #28919
    Apropó! SweetFX-ben otthon van esetleg valaki aki segítene nekem működésre bírni a preseteket? Egyszerűen nem tudok ilyen hatásokat elérni vele,valahogy nem működnek a presetek megfelelően.
    Ilyesmit akarok DX10-el és sweetfx-el,de nekem meg sem közelíti ezt a hatást: http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/6461/
  • almostatys
    #28918
    Szia! Én is Ice AI-t használok,nálam is előfordulnak ilyen hibák,de próbálom korrigálni egyénileg. Nekem pl nincsenek Qatar 787 textúrák,csak a függőleges vezérsík látszik a Qatar gépekből,ezért én innen: http://unitedtrafficteam.com/ töltöttem hozzá liveryt és most frankón működik.
    Amúgy már többen említették a srácoknak azt általad is leírt hibát és elvileg a v5.01-es frissítésben korrigálják majd.

    Nekem amúgy azzal is gondom van,hogy vannak olyan repterek mint pl: az új Hamad Doha, ahol annyi gép van egyszerre az égen,mint a fene és mind le akar és egy idő után le is szállnak Hamad-ra,viszont felszállni egy sem akar közülük,így egy idő után megtelik a reptér. :-) De érdekes,hogy csak a Qatar gépekkel van ez a probléma Hamad-on,de pl előfordult már ilyen az FSDT féle KLAX-on is más gépekkel. Egyszerűen hiába állítom az Airline Traffic Density-t FSX-ben akár 4%-ra,akkor is ugyanannyi gépem van,mint ha 100%-ra húzom fel a csúszkát. Kár,hogy ezeket a hibákat nem korrigálták az előző verziók óta sem,mert jó kis traffic pack lehetne ez az Ice AI Traffic,főleg,hogy a legújabb gépek és Airline festések is benne vannak.
  • Clidey
    #28917
    No, kipróbáltam ezt a ICE AI pakkot. Pesten minden nagyon fasza, átrepültem Prágába, ott meg fekete repcsik tömkelege fogadott...Airbusok, Boeingok...fasza...az ofisül honlapjukon azt írják ilyen esetekben kapcsoljuk ki a DX10 privjút...lófaxt...belenéztem a repcsik mappájába, és sehol sincs az a textúra-mappa amire az aircraft.cfg (ezáltal a time-table) hovatkozik...naná hogy fekete lesz ezért a repcsi.
    Szóval tisztába vagyok vele hogy egy ilyen pakk osszehozása irdatlan meló meg hamar átláthatatlan lesz, én is sokat szívtam a HUN AI összehozásával pedig az tized ennyi repcsi meg time-table...
    Még tesztelem egyéb reptereken-országokban-kontinenseken is a cuccost, de ha túl sok helyen tapasztalok ilyen hibákat akkor lehet visszarakom a régi AI pakkomat.
    Akartam nekik jelezni a fórumjukon de sajna nálam az 404. :(
  • Miklós24
    #28916
    Sziasztok szeretnék kérni segítséget a Vas FMc -hez amit külön letöltöttem a fsx-hez. 2.1-es verzió
    Amikor letölttöttem semmilyen setup.exe nem volt ,csak olyan van hogy navdata-n belül egy ikon ami olyan hogy ssmaker ezt amikor elindítom látok olyat hogy create terminal procvedure for vas fmc és van olyan hogy convert fs navigator, nos mind a kettőre ha rákattintok ilyet ír ki hogy:run time erro 339 a file is missing or invalid, na és nem tudom hogy most mit kell csinálni, milyen file-okat hova kell rakni mivel inditom,egyszerűen semmit nem tudok , és akkor légyszives aki tudja hogy hogyan kell üzemelni a vas fmc-t az irjon nekem a [email protected] e-mail címre. Ez nagyon de nagyon megköszönném!!
  • bzsoli
    #28915


    Sziasztok!

    Szeretnék veletek megosztani egy IVAO-s rendezvényt, egyúttal ez egy meghívó is lenne részetekre:

    Az időpont már végleges, 2014. szeptember 20-n szombaton helyi idő szerint déltől másnap délig tart az idei 24 órás IVAO rendezvényünk.

    A helyszín a békéscsabai repülőtér főépülete, ahova személyesen is várjuk majd az érdeklődőket.



    A békéscsabai repülőtér üzemeltetője, az előzetes egyeztetéseket követően, szívesen biztosítja a helyszínt a rendezvény lebonyolítására. Ennek köszönhetően, a rendezvény egy egészen autentikus környezetben, egy igazi repülőtéren zajlana, amelynek során sétarepülésre, reptérlátogatásra is sor kerülhetne. A szállást korlátozott számban, de teljesen díjmentesen tudnák biztosítani számunkra, valamint a helyszínnek, és a remélhetően még jó időnek is köszönhetően több szabadtéri lehetőség is adott lenne. A rendelkezésünkre álló idő egészen péntek délutántól vasárnap estig adott.

    Rendezvény programterve
    (változások, módosítások még történhetnek)

    Péntek:

    • 14 órától érkezés a helyszínre, szálláshelyek elfoglalása (sátrazás vagy két ágyas szobák, teljesen ingyenesen)
    • 16 órától irányítóterem berendezése, számítógépek ellenőrzése (a szervezők legfeljebb 10 számítógépet tudnak biztosítani irányításhoz), irányítói munkaállomások kialakítása, feliratok elhelyezése megnevezésekkel frekvenciákkal
    • 18 órától közös szalonnasütés, beszélgetés, vagy pedig, mondjuk esetleges rossz idő esetén, bemelegítésképpen IVAO-n irányítás a repülőtér toronyépületéből.

    Szombat:

    • 8 órától készülődés a rendezvényre, további vendégek, résztvevők fogadása
    • 9 órától sétarepülés 3-4 csoport részére, csoportonként 3 fő részére (+1 fő pilóta Szegfű Gergő személyében) a program része a repülőgép előkészítése, ellenőrzése is (a részvétel díját előre egyeztetjük, tehát ez NEM ingyenes)
    • 11 órától a gyülekező az irányítóteremben, eligazítás a helyi idő szerinti 12 órai kezdéshez
    • 11:50-kor a rendezvény megnyitása Elsik István (HU-DIR) vagy Baumann Zsolt (HU-ADIR) rövid köszöntőjével.
    • 16 órától vacsora, (előzetesen regisztráló és fizető tagoknak bográcsban készült főétel + köret, illetve ha jut, akkor bárkinek, aki még igényli)
    • 20 órától, statisztika ismertetése a rendezvény addig forgalmáról

    Vasárnap:

    • 8 órától statisztika ismertetése a rendezvény addig forgalmáról
    • 12 órakor a rendezvény zárása, statisztika ismertetése a rendezvény teljes forgalmáról
    • 13 órától ebéd (előzetesen regisztráló és fizető tagoknak bográcsban készült főétel + köret, illetve ha jut, akkor bárkinek, aki még szeretne ebédelni)
    • 16 óráig irányítóterem kiürítése, korábbi elrendezésének visszaállítsa, takarítás

    Folyamatos lehetőségek, programok:

    • Péntek 16 órától FSX Cessna szimulátor lesz kipróbálható 3 monitorral, Saitek vezérlőkkel (pedál, gázkar, szarvkormány, kapcsolók)
    • Szombat reggel 8 órától önköltséges büfé fog üzemelni vasárnap 14 óráig (kávé, üdítő, ásványvíz, chips, és esetleg gyümölcsök valamint szendvicsek lesznek kaphatóak)
    • Pénteken 16 órától folyamatosan látogatható a reptér területe (apron, hangár, futópálya, torony, tűzoltó autó), de csak csoportosan, kinevezett vezetőkkel, szabadtéri részeken láthatósági mellényben.
    • Budapest, Sármellék, Debrecen reptereken a reptér területét „webkamera” jelleggel az adott irányítók külön számítógépről is láthatják (FSX segítségével)
    • Igény esetén, Boeing, Airbus, Tu-154 bemutatókat, ismertetőket is meg tudunk szervezni kellő típusismerettel rendelkező, gyakorlott pilótákkal.
    • Igény esetén, repüléssel kapcsolatosan 2-3 témában rövid előadások is várhatóak szombat délután.

    • A rendezvény részeként 2-3 óra időtartamban önkéntes, társadalmi munka jelleggel segítünk a repülőtérnek valamilyen üzemeltetési, fenntartási feladat ellátásban

    IVAO HU vezetősége

    Ezen a linken lehet jelentkezni a találkozóra, ha személyesen is szeretnél részt venni.

    ONLINE JÁRATFOGLALÁSI RENDSZER

    MEGHIVO-PDF
    Utoljára szerkesztette: bzsoli, 2014.09.05. 14:08:27
  • Hont
    #28914
    Lövésem sincs...
    Az óta szívok vele, mióta VGA csere volt!
    Már volt újra rakás, meg DLL csere. Biztos, hogy valami apró baromság lesz, de nem jövő rá. Az is biztos, hogy össze függésbe van a TrackIr "nem" működésével is! Még Visual Basic C++ csere is volt! Még DirectX re gyanakszok, de akkor az miért nem jön elő más scenery-nél is?

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2014.09.04. 22:27:13
  • Clidey
    #28913
    Olvastam igen, de sajna nincs ötletem... :( Bonyolult ezeknek a szimulátoroknak a lelki világa, hisz tudod...
  • Hont
    #28912
    Köszi! Ezt fogom tenni! Tegnap meglepődtem, mert eddig én nem futottam bele ebbe a verzióba...
    LHSim forumon nézted az utolsó bejegyzésem? Nincs ötleted mi lehet ott a gond? Tegnap próbálkoztam Montreált feltenni meg Saarbuechkent és simán minden gond nélkül megy! Egyszerűen nem bírok rájönni, mi a gond! Már raktam egy szüz P3D-t, kitöröltem minden bejegyzést ami velük kapcsolatos és olyan a cucc, amilyennek ott látod! Sőt! Nincs ötletem...
  • Clidey
    #28911
    Hát szerintem a CS737 sokkal szebb-pontosabb textúrailag meg modellileg is...sőt...most hogy nézem, egy lapon nem lehet a két add-on kinézetét emlegetni a CS javára. És akkora égbekiáltó bugok sincsenek benne hogy az annyira zavaró lenne. Nem is emlékszem most semmi kirívóra ami tönkre tette volna a repülési élményt. Nem CTD-zik nem OOM-zik...
    Szóval én a helyedben elfelejteném a MilVizt és amikor leakciózzák a CS737-et 2500 forintra, megvenném azt. Én is így cselekedtem és nem bántam meg. :)
  • Hont
    #28910
  • Hont
    #28909
    A MilViz féle 732-l érdemes kínlódni? SP2 ig simán felment, de SP3 nem akarja az igazságot!
    A texturák (belsők) nekem bejönnek, de tele van buggal... :(
    Pedig akár jó kis gép is lehetne!
  • matekj
    #28908
    Köszönöm!
  • i robot
    #28907
    Nézd meg pl. itt: http://simviation.com/simviation/?ID=60&page=71&mark=7806
  • Clidey
    #28906
    Van ezen az internet izén az a gugli vagy mi a frász. Na, onnan!
  • berczy #28905
    malévgépekletöltése.hu
  • matekj
    #28904
    Malév gépeket honnan lehet tölteni?
  • hrundibaksi
    #28903
  • hrundibaksi
    #28902
  • Feketegyöngy747
    #28901
    Ja igazad van de néha csak írok, írok és nem igazán tekintem át a végén mit is hagyok jóvá.
    Megpróbálok majd jobban oda figyelni a helyesírásomra.
    Igen ez a túlzásba vitt másolás védelem igen csak bosszantó tud lenni.
    De őszintén szólva nálam az lenne egy kicsit bosszantó, ha ezeket most ki kellene vennem a játékból az FSdreamtam-tól KJFK, KLAX, KLAS, KDFW, megvannak gondolom nem kell le írnom ezek így most mennyibe is kerültek, ha parkolópályára teszem őket. Akkor megint ott motoszkál a fejemben, hogy a semmire kidobtam egy rakat pénzt és azért az egy kicsit húzós így.
    Nem, FRANCE VFR nekem az nincs nem vásároltam meg csak az alap FTX GLOBAL+ VECTOR.
    A REX-ből én is csak a textúrákat használom, minden más hever a parlagon.
    Ja igen köszönöm a tippeket utánuk fogok nézni és ki is próbálom mindezeket.
  • hrundibaksi
    #28900
    Szia! Van hír a megjelenési dátumról?
    Üdv!
    Zsolt
  • nibron
    #28899
    A "haszon" kérdéses, mert nem tudok arról, hogy fs9-nél jelentkezett volna ilyen probléma. Ellenben a virt.memória kiterjesztése minden alkalmazásra hatással van.
  • asolyom
    #28898
    Ez a 3 gb switch az FS2004-nél is járhat valami haszonnal? Nekem 64 bites oprendszerem van.
  • nibron
    #28897
    a másik az.:D
  • Hont
    #28896
    Hmmm! Én egybe látom ...
  • nibron
    #28895
    Amúgy nem vagyok egy nyelvtan náci, de nem tűnt még fel, hogy kicsit több szóköz billentyű van a gépeden mint kellene?:D Kicsit vicces volt olvasni, és a "vég fel használó" azért már ütött is.:)
  • nibron
    #28894
    Ha már Paris, nem használod véletlenül a FranceVFR scenery(ke)t? Mert ha igen akkor vedd ki. Photoreal sceneryből nekem csak az aerosoft VFR Germany jött be (az sem olyan egyszerűen), a többi rendszerint felzabálja a memóriát.
    Az FSX-nél a felhasználói virt.memória kiterjesztése szinte kötelező a beépülő modulok miatt. Win7-nél egyszerű lépésekből áll, keress rá a google-n (pl. "bcdedit 3gb switch") a "how to..." miatt. Maga a parancssor: bcdedit /set IncreaseUserVa 3072
    Ha ezek után is elszáll, akkor a beépülőket egyesével ki kell szedni és akkor kiderül ki a hunyó. A REX-ről csak annyit, hogy nálam csak a textúrák vannak használatban, a beépülő modulok le vannak tiltva (Opus adja a local weather adatokat). Bár a REX önmagában nem használ túl sok memóriát, de nálam itt jött a képbe a VFR Germany. Elég összetett probléma, mivel a felhasznált területek ugye összeadódnak, és összességében nem haladhadja meg a 3 gigát. Az fsdreamteamet is ezért kellett lapátra tennem (ők egy kicsit túlzásba vitték a másolásvédelmet és dinamikusan bontanak ki futtatható modulokat a memóriában, ami elég sokat használ mivel a kód is az adatmemóriába kerül nem csak az adat).
  • CptSAB
    #28893
    oksi nagy nehezen, jópárszor újra indítva végül csak legyürte az utolsó 1 százalékot
  • CptSAB
    #28892
    No ez az ice ai is 99%-nál kipurcan.. letöltésnél.
  • Feketegyöngy747
    #28891
    Ja igen az elképzelhető a sok modul miatt.
    Akkor csinálja mikor Páris vagy valami nagyobb városnak a repterére érkezem vagy indulok.
    De ez eddig sosem volt probléma lehet mióta a rex-et feltettem ez az utolsó mit fel pakoltam az fsx-re.
  • Feketegyöngy747
    #28890
    Szia.
    Köszönöm a segítségedet, hát valamit értettem valamit meg nem a le írtakból, ez sajnos az én tudásom hiányát bizonyítja.
    Mint ahogy azt már sokszor le írtam itt a fórumban sajna időm hiányában nem tudok úgy belemerülni az fs rejtelmeibe min azt szeretném, és meg mondom őszintén majdnem hogy egy fél programozási szak embernek kell lenned az fs-hez, hogy minden zökkenő mentesen menjen.
    Én pont az az ember vagyok ki többet szeretne tölteni inkább a repüléssel és minél többet meg tudni róla. Mint a programozásról vagy a rengeteg hiba utáni keresésről. És szerintem van még egy pár hozzám hasonló végfelhasználó ki ugyan ebben a cipőben jár.
    Ezért is jó, hogy vannak olyanok mint te is kik többet tudnak erről mint én egy egyszerű vég fel használó.
    Ezért köszönöm még egyszer a segítséget.

    Leírom milyen ki egészítőket használok ,így talán teljesebb képet lehet kapni az egészről.

    FSX GOLDEDITION
    FTX GLOBÁL+VECTOR
    OPUS
    REX ESSENTIAL PLUS OVERDRIVE
    PRO ATC-X

    SCENERIES
    Abból vegyesen AEROSOFT FLYTAMPA FSDREAMTEAM, TAXI2GATE, TROPICALSIM, és még más a nevüket mindenek nem tudom.

    Repcsik
    AEROSOFT AIRBUSX
    BLACK BOX A330
    CAPTAIN 767
    PMDG 747-400-8I/737-600-900

    Mind ezekhez van egy i7 2600( a proci húzva van aszem 3.9-4, ezen van még egy vízhűtés)/ ati HD6950 sapphire Toxic 2gb/ddr3 kingston 8giga 1333mhz/ ssd 120gb (igaz ezen csak a rendszer fut)/ westerndigital vinyó 8mb 1tr (ezen van az fsx).
  • Clidey
    #28889
    Töredelmesen bevallom hogy még én is... :)
    De asszem' ma este letúrom és felrakom ezt.
    - A WoAI kicsit körülményesebb a légitársaságok egyenkénti installálásával (igaz, így sok helyet spórolhat az ember)
    - A WoAI-hoz ritkábban jönnek a frissítések melyeket egyenként kell levadászgatni és felinstallni (-> ez is picit körülményes)
    - Az ICE AI-ban egyben van minden, egylépcsős installerrel (igaz, így sok helyet foglal - bár a mai terrás vinyók világában talán ez már nem olyan nagy porbléma...)
    - Az ICE AI-t rendszeresebben frissítik (ahogy elnézem...)
    - Az ICE AI-ban is javarészt WoAI-s gépek vannak, a sok egyéb innen-onnan összeszedegetett egyéb röpcsi/légitársaság mellett, ennél fogva jóval sokszínűbbnek, komplexebbnek tűnik az egész.

    Ki-ki döntse el maga melyik éri meg neki jobban. Este majd meglátom én is. Legrosszabb esetben megy vissza a mostani WoAI pakkom. :)
  • Hypo #28888
    milyen amúgy Maestro mert én még mindig WOAI-t használok fs9 ben
  • Clidey
    #28887
    Akit esetleg érdekel, nemrég megjelent az ICE AI Traffic 5.0 verziója... ;)
  • Hypo #28886
    :))
  • Clidey
    #28885
    Tegnap én is mentem 2-3 iskolakört LHDK-n de most nekem sem ment - folyamatosan magasan lebegtettem és odatottyantam. :)
    Hiába, rég nem Wilgáztam már...
  • berczy #28884
    No, tegnapi is gyakoroltam, nyomtam vagy 8 iskolakört, de nem volt igazán értékelhető landing. Magasan jövök, de vagy túl gyorsan és ellbegek, vagy lassan és odavágom. Vagy ellebegek és utána vágom oda. :)))
    De nem adom fel. :D
  • berczy #28883
    Köszi, így gondoltam én is, de mondom rákérdezek. Tegnap gyakoroltam, de nem sikerült értékelhető, megörökíthető leszállást produkálni. Ha magasabbról kezdem, nem érzem annyira a lebegtetést, és sokszor elgyorsul nagyon. De sebaj, gyakorlom ma is. Most olyan 150 m AGL-en jövök be, csak így egy problémám van, hogy a végén már nagyon nem látom a pályát, bólintásig csak saccolom, hogy jól haladok: :)
  • Clidey
    #28882
    A légcsavar kis szögön azt jelenti hogy kis szögön van nem nagyon :)))
    Ennél érthetőbben sajna nem tudom megfogalmazni...nem tudom az angol mit ért full prop pitchen a minimumot vagy a maximumot...de a lényeg hogy a légcsavarszög állítókarja (közvetlen a gázkar mellett balra) a Wilgánál totál előre legyen tolva, az a kisszög. :)
  • nibron
    #28881
    Ha jobban belegondolsz éppenséggel 64 bites rendszeren lehet kihasználni csak. Mivel a 32 bites max. 3.2 GB memóriát enged használni a teljes rendszeren, ezért ott nincs is értelme kibővíteni.
    Win7-nél a bcdedit-et kell használni, keress rá a google-n, hamar megtalálod. Ezen a fórumon is volt már szó róla többször is. Pár lépés az egész, de nem árt ha eltárolod. Perzisztens a buli de időnként előfordul, hogy elfelejtődik.