33535
  • polluxware
    #29000
    motor zsalut a default key combo-val (ctrl+x,c asszem) , az olajat meg csak egérrel a motor konzolnál..

    a pittyegés meg sztem a RadarAlt warning -> vagy kapcsolt ki , vagy a control box-nál ne állíts be limitet
  • szabeszka
    #28999
    A "karos" pult alsó részén, jobb szélen lent emlékeim szerint. EGy rövid manual van a gugliban is ....
  • litlebubu
    #28998
    Sziasztok! Segítségeteket kérném! A SibWings An-2-n hogyan tudom nyitni a motor zsalukat? És mikor indul a móka a kabinnézetben valami őrülten pittyeg! :-) Az mi?
  • almostatys
    #28997
    Ez ok,de hogy létezik,hogy a többi reptereiken nem befolyásolja az FPS-t a festés az állóhelyeken?
    De ha tényleg így is van,akkor legalább csinálnának egy olyan opciót,ahol ezt be lehetne kapcsolni,úgy mint pl a UK2000 csapat.
    Kár volt elcseszni FSDT-nek KIAH-ot ezzel a hiányossággal,mert amúgy baromi jól sikerült nekik az a reptér!
  • m814
    #28996
    Az FS motorjánál minden egyes poligon,vertex, draw call,layer, és még millió más pl.materiál,effekt stb. hatással lehet az FPS-re.
    Az hogy ezzel hogy sáfárkodnak, függ a készítőktől, és a reptér sajátosságaitól is pl.objektumok bonyolultsága.
    Ha ők azt mondták hogy az állóhelyeken lévő felfestések már negatívan befolyásolták volna az FPS-t,nyilván úgy is van.
  • almostatys
    #28995
    Üdv!
    Tegnap röpködtem egyet sárkánnyal az FSDT féle Houston fölött és észrevettem,hogy nincsenek a jetwayeken felfestve a repülőgépek állóhelyei típus szerint,majd mikor rákérdeztem az FSDT fórumon,hogy szándékosan hagyták e ezt le ,azt válaszolták,hogy igen, mert ha felfestik a sceneryben a jetwayre a számokat,akkor az megzabálja az FPS-t. Szerintetek mi köze ennek az FPS-hez?
    Én a Steve's féle DX10 fixerrel nyomom DX10-ben és pl KLAX-on is fel vannak festve a jetwayekre a gépek megállóhelyei,mégis ugyanannyi az FPS mint Houstonban, ahol nincsenek felfestve.
  • spyy55
    #28994
    AZ EREDMÉNYT IDE TÖLTÖM FEL!!!
    Feladom, elegem van FSPassenger és NGX kavalkádos viszonyából. Mindent rendben, alaposan végig csinálok, de egyszer egy pause után puschback-nél lépett ki, most meg taxizás közben 13R felé! Egyszerűen nem értem; FSPass-ben a súlyok kikapcsolva, fuel, payload, weight, stb... minden rendben, de még így is szivat... ENNYI!!! Nem akarok kockáztatni egy hosszabb út során, hogy leszállás után valamilyen hiba miatt kilép a sim és mehet a kukába az addigi company...

    Keresek valami kompatibilisebb Company programot PMDG-hez, ami már konfigolva is van hozzá. Néztem az XPax-ot (Hifi), de hát... FSPass után sírok rajta... (nem értem egyébként, hogy miért állt le ennyire FSPass fejlesztése pl. NGX-hez, stb...)

    Tudtok ajánlani valami Company progit FSX + PMDG NGX-hez???
    Utoljára szerkesztette: spyy55, 2014.10.04. 21:54:26
  • carlosfly
    #28993
    Kapcsold ki a fuel and weight opciót az fspassengers-ben. Az eredményt feltöltheted ide : FSpass

    Utoljára szerkesztette: carlosfly, 2014.10.04. 16:17:57
  • spyy55
    #28992
    ...PMDG payload és fuel üres. + FSPass súly cuccai tiltva (majd FSPass indítása után betöltés PMDGbe) = Az üzemanyag kijelző 0 és 5137kg (block fuel) között ugrál, FMC programozása képtelenség emiatt. Ráadásul az ugrálás miatt a throttle FULL gázzal sem tol semmit, mert néha 0 üzemanyagot érzékel... kezdek oda érkezni, hogy FSPassengert feladom PMDG NGX-el :(
    Utoljára szerkesztette: spyy55, 2014.10.03. 22:22:05
  • Hypo #28991
    Menjel a default boengel, hozz letre egy company-t FSPass ban, allisd be hogy ne hasznalja a sulyt, a passengerek sulyat es ne toltse be az uzemanyagot, mensd el a company-t aztan hivd be kedvenc pmdg liverydet es vedd meg a gepet a meglevo companynak ( kesobb a defaultot eladhatod) ja es mindenzt windowed modban.
  • spyy55
    #28990
    Üdv! Sok utánajárás sem segített, ezért remélem tudtok javaslatot adni a következő problémára:
    PMDG ngx 737 + FSassenger X ! FSPass, Avsim és Flight1 fórumon is ajánlották az FMC-ben való súlyok kihagyását/megadását (leírtak szerint) + a UIAutomationCore.dll bemásolását FSX könyvtárába, ezen felül Win7 64bit-es rendszeren (mint nekem is) adminisztrátorként futtatni az FS-t.
    Több tutorialt kivesézve (videókkal egybekötve) sem sikerült elkerülni azt a crash-t, ami az FSPass elindításakor kidob az asztalra és minden kilép.
    Aki használja ezt a két programot (PMDG ngx + FSPass), tud ebben segíteni? Köszönöm.
  • szabeszka
    #28989
    Köszi!
  • gfarkas
    #28988
    Igen, ahogy CptSAB írja. (én például Soltot tettem hozzá a Kecskeméti addon reptérhez, 540 KHz frekvencián a Kossuth rádió műsorát adta(ja). Ez volt az ARK-s korszakban a 9-es csatornára hangolva állandóan a valós katonai repülésben, és nagy 250-300 km-es távolságról is fogható volt. A többi paramétere : Ident : SLT, Class : HH, Freq : 540.0, N 46* 50.0800' E 19* 01.8600', és én AFCAD ill. AFX-el oldottam meg)
    Utoljára szerkesztette: gfarkas, 2014.10.01. 09:06:52
  • CptSAB
    #28987
    FS9 Facility Editorral meg lehet csinálni.
  • szabeszka
    #28986
    Lehetséges valahogy , hogy az FSX-hez hozzá adjunk az alapként nem feltüntetett VOR adókat?
  • spyy55
    #28985
    Üdv! Aki használ PMDG NGX 737-et és járt már úgy, hogy VC nézetben a szárnyak eltűntek, tudta orvosolni a problémát? (Ezdok kamea configja OK!)
  • Frenky
    #28984
    OFF! Akik még nem ismerik, bátran csatlakozzanak a Magyar DCS World csoporthoz, ha gondolják:
    DCS World MAGYAR Felhasználók csoportja a FB_ON!
    vagy Digital Combat Simulator World MAGYAR Felhasználók csoporja a Google+ ON! Csatlakozz!
  • Hont
    #28983
    Az nem fog megváltozni, csak a betöltési idő! Az viszont a negyedére fog esni!
    Samu 840 /250 már lehet kapni 33 ért!
    Samu840
    Egyébként szerintem a VGA memoria sávszélesség ami az apró laggolásért felelős!
    Amikor VGA-t cseréltem a felére esett vissza, de hazudnék ha azt mondanám, hogy most egyáltalán nem akadozik...(pedig az FPS stabil 36 ra van belőve)
  • almostatys
    #28982
    Amúgy a rendszerem egy 60 GB-os OCZ-n van,azzal meg vagyok elégedve,de ezek a hülye akadások piszkosul zavarnak FSX-ben.
  • almostatys
    #28981
    Ennyi? Csak a betöltés lesz gyorsabb? 40ezret nem ér meg egy gyors betöltés. FPS nem lesz jobb? A mikro lagok nem szünnek meg? Mióta DX10-ben nyomulok, 26-30 között van az FPS szinte mindenhol HDD-n ,de vannak mikro akadások,sőt valamikor 10 sec-ra is megfagy a kép.
  • Hont
    #28980
    Bár én FSX-t egyáltalán nem használok, de az FS9-nek és P3D-nek is külön SSD-je van, ill a rendszernek is külön!
    Amit észre vettem, hogy ssd és ssd között is óriási különbség van! Volt pár darab, de a Samu840 mindent vert eddig!
    A Corsair kifejezetten lassú a Samuhoz képest! Az Intel 2 hónap után megadta magát.Szóval a Samu830 és 840 egy baromi jó széria erre, amire Nekünk kell!
  • Nyiri
    #28979
    Így van. Én csak rendszer vinyónak használom.
  • Hont
    #28978
    Iszonyat gyorsan be fog tölteni! Mást szerintem nem fogsz észre venni!
    Nagyon figyelj a beüzemelésnél a megfelelő beállításokra!
  • almostatys
    #28977
    Sziasztok!

    Használ valaki SSD-t FSX-hez? Kb 2 éve fontolgatom,hogy veszek egy 256 GB-t és most eljött az idő,de gondoltam előtte érdeklődöm,hogy érdemes e? Milyen változást fogok észrevenni FSX-ben ha SSD-n fut?
  • Hont
    #28976
  • gfarkas
    #28975
    OFF
    De legalább akkor terroroskodjon mikor az egész majomhordát benn eszi a fene.....egyébként meg
    ON
  • polluxware
    #28974
    csak nekem is feltünt a flightradar-on... hátha valmi terror gép ,és tesz egy kört a duna parton a diliház felett

    röménykedni lehet
  • gfarkas
    #28973
    Én láttam, most már vagy 2 éve járnak ide ILS és APP gyakorlatra. Az utóbbi időben (mondjuk 2 hónap alatt) láttam itt : C-160 török, nem azonosított szintén török helit, vszeg usa B 737 BBJ, Cessna business katonai ?, kétpörgettyűs Bech futárt(ez úgy hetente), NATO főmufti cipelő belga Bombardier katonai festéssel, C-130, Gripenek hetente 1x (ők a leghangosabbak), Csinukokat vagy hogy írják, Mi-17, EC-135 Füredről rendszeresen a dél-közelinél fordul a város felé és felettem jön el, most hirtelen ennyi, ja és ezt mind az ablakból. (+ amit nem vettem észre) És ezekről senki nem ír. Ja és néha C-17 is jön-megy, gyakorol hol ezt, hol azt. Ennyit az újdondászokról......a pápaiak a fülük botját sem mozdítják a repülők hangjára, nem tudom kik ezek a világvégeváró h....... ök?
    Egyébként Ő volt :
  • polluxware
    #28972
    hátha látta valki...
  • Clidey
    #28971
    Azért ezzel igencsak égeti magát az index...
  • carlosfly
    #28970
    Próbáld meg ezt:


  • polluxware
    #28969
    pápa + érbász
  • Framsen
    #28968
    Sziasztok !
    Ez ismert probléma, hogy repül az ember utazón és a szélirány egyik pillanatról a másikra 90 fokkal eltérül jön az overspeed örül lassítás majd pár másodperc múlva visszaugrik a szélirány aztán már szinte a stall ból kell kiszedni a gépet. Nagyon idegesítő. Tipp ? (Airbus X)
  • Hont
    #28967
    Én csak HDMI-t használok!
  • asolyom
    #28966
    Hogy érdemes a monitort a GPU-hoz csatlakoztatni, HDMI vagy DVI?
  • JoopZzz
    #28965

    megoldás
  • Hont
    #28964
    Igen! Sajnos Magyarországon ez a helyzet! Mert Magyarország jobban teljesít!
  • asolyom
    #28963
    Azért furcsa, hogy a megjelenés után 7-8 évet kellett várni, hogy legyenek olyan PC-k, amin jól futtatható a progi.
  • Hont
    #28962
    Akkor az simán megy 4.2 vel is! Ott meg már tényleg elfogadható a teljesítmény...
  • asolyom
    #28961
    Igen, i5-4590, alap 3,3 GHz, max turbo 3,7.