33535
  • Hypo #29040
    én már belevertem jo sok órát:))
  • berczy #29039
    Ha tőlem is elfogadod a választ, meglátásom szerint ez itten Pér, háttérben a reptérrel.
  • szabeszka
    #29038
    Ez mely település felett van?
  • berczy #29037
    Hopp , most vettem észre...
    Nem tudja valaki mitől kékek - nincs rajtuk textura - pécsen a szalmabálák?
  • JoopZzz
    #29036
  • berczy #29035
    Nehéz megunni! :)






    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.10.16. 22:08:14
  • JoopZzz
    #29034
    #Clidey,gaspen Nagyon szépen köszönöm!Először azt gondoltam,hogy csak alszom,aztán meg szembesültem velük z-142.:O betojok


  • Zpogi
    #29033
    Őőő, nos igen...Bencére gondoltam :)
  • gaspen
    #29032
    Ki az a Berci?
  • Zpogi
    #29031
    Én is szeretnék csatlakozni az előttem szólókhoz.
    Tibi, Berci nagyon szépen köszönjük nektek ezt a csodálatos masinériát, már nagyon régen vártam rá én is, még egyszer köszönjük!
  • berczy #29030
    Kérem szépen, mielőtt félreértés esete fog fennen forogni, sietve szögelném le, hogy nem fikkantás miatt írtam azokat a dógokat. :)
    Amolyan észrevételek. Részemről maximálisan együtt tudok élni ezekkkel, sőt.
    Az infókat viszont nagyon köszönöm Neked és Bencének is! A műrepes infót is köszi, így már tiszta, nem értettem, hogy mi az oka.
    A tankos dologban én voltam a láma (minnyá köppentek egyet), mert nem tudtam, hogy az 1b a sárga és jól kitettem legbalra és persze, hogy nem indul. :) Persze itt is jó benéztem ezt, mint anno a 43-ason, ami miatt majdnem hagytam a picsába azt a gépet, miszerint egy idő után veszettül kezd jobbra dőlni és egy idő után hiába trimmelek utána pedállal. Perzse, hogy nem kapcsoltam át b+j-be. :)
    De sebaj...

    Tegnap átreppentem LHDK-ról LHBY-re, egy kis berepülés miatt, mert még nem volt enerdzsim DK alapját megcsinálni, amit a múltkor beszéltünk, mert belefutottam az alfa csatornák nemtudommijébe és hagytam, a bőnyi reptér meg nagyon detail. (Nem érzem DK-n, földközelben igazán a magasságot, mert elég homályos a terep, ezt akarom egyszer nagyobb felbontásúra cserélni, ha lesz affinitásom hozzája)
    Továbbra is tartom, hogy nagyon magas minőségű, szenzációs masina. Szerintem az FD is nagyon rendben van, persze ezt, mint nagyon laikus mondom, mert nem volt szerencsém ehhez a géphez (se). Sok-sok iskolakör és megint vagy három óra reppenés után majdnem azt tudom mondani, hogy megingatja a Wilgat a kedvenc VFR gépem pozíciójában. Nagyon szépen lehet reppenni vele, jól trimmelhető, szépen szabályozható minden szar benne, szóval szuper.

    Egyébként igazad lett, azóta egyáltalán nem jött elő a sound problem, úgyhogy tojok rája.

    Uraim! Nem tudok mást mondani: KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

    u.i.: bízom benne, hogy nem ez lesz az uccsó gép, ami tőletek kerül ki. Egyet sajnálok, hogy nem tudjátok ezt sikeresen fizetős kieggé tenni. Nekem tutter megérne 3-4 ezrest, mint más gépek is, ha netán az lenne, főleg, hogy magyar fejlesztésért sokkal jobb szívvel fizetek. Szerintem förtelmesen hiánycikkek, főleg X-en, a jól kidolgozott, keleteurópai kis VFR és kiképző gépek. Van egy-két próbálkozás, de ezt meg sem közelítik.

    u.i.2: Szeretném azt hinni, hogy gondolatolvasó vagyok és látom a gondolataid, miközben már egy FSX-es Z43-ason gondolkodik...
  • spyy55
    #29029
    Valaki használ Carenado gépet? A C208B gépnél az "O" (options) és "D" (doors) popup menük nem jelennek meg, ez mitől lehet?
  • Clidey
    #29028
    Nálam is indul zokszó nélkül a gép, sosem volt gond a mixturéval mivel ahogy Bence mondja az alapból 100%-on van.
    A benzincsap nálam sem probléma, ha el van zárva természetesen nem indul, de ha kinyitom máris pöcc-röff.
    Műrepülni azért csak a bal tartályról lehet mert onnan megy a betáplálása az ülések alatti 5 literes műreptartálynak ahonnan a motor hátonrepülés közben kapja az üzemanyagot. Ezzel kb 2-3 percig lehet háton repülni - ne keresd, nincs szimulálva. :)
    Az AZSZ-ek azért különbözőek mert ha jól emlékszem (nem biztos) a GPS-es panelnél egyel kevesebb (vagy több? :D) a műszer emiatt ugrik az egyiknél a számozás. Soha nem fogom kijavítani a doksiban ne is álmodozzatok róla! Tanuljatok meg ezzel együtt élni! :D
    Igen, az FD-n lehetne még finomítani, de már úgy voltunk a Bencével hogy majd a hardkór júzerek csiszolgatják ha nagyon akarják; a jelenlegi is elég jó azért. Pláne a nyugatiaknak akik azt se tudják mi ez a repülő és már az elején leakadnak azon hogy miért a kék van alul a műhorizonton... :D
    A műszervilágítást az FS kapcsolja automatikusan mikor átvált éjszakai textúrákra. Ha majd sikerül ezt programozhatóvá tenni és ha látjuk értelmét egy peccs kiadásának akkor esetleg ezt javításra kerül. Egyelőre sok esélyt nem látok rá.
    Ez a sound hibaüzi nálam is előjött egyszer mikor a bencefijú belekotort mélyebben a hangokba, de utána azóta egyszer sem. Szerintem nálad sem fog többé jelentkezni. Jah, a dsd_fsx_xml települ természetesen, benne van a csomiban.
  • gaspen
    #29027
    - keverék szabályzó alapból 100% , be kéne indulnia
    - benzincsap 2. állásban ( 1.B, sárga jelzés ) szintén be kéne indulnia
    - 33/32 Tibi elszabta, majd szépen kijavítja
    - igen, lehetne az FD-n csiholni még
    - kabinfény nincs külön, éjszakai textúrák vannak
    - sound.ini passz, nálam sose rikácsolt miatta, Tibinél egyszer. Amúgy a Doug Dawson féle "dsd_fsx_xml_sound" modul kell a kapcsolóhangok miatt, de ez is települ. Ugye Tibi?
  • berczy #29026
    Na igen, gratulálok! :) Megvallom őszintén, én az avsim.su-ról szedtem, hogy ennyivel is betartsak a hanyatló nyugatnak... :DDDDDD

    Egy két megjegyzést, ha megengedtek:
    - A mixture vezérlés sehun nincsen említve a doksiban, viszont anélkül nem indul a taliga.
    - Másik az üzemanyagtartály. Ha 1.b-ben akarok indítani, akkor sem indul, csak ha b+j-ben van. Ill. ehhez kapcsolódóan egy kérdés:
    műrepülni miért a bal tartályból kell, ennek mi az oka?
    - A doksiban és a knee checklist-jén az AZS kapcsolók száma következetesen 32-ként van említve, de a képen 33 jelzéssel fut.
    - ~90-95 km/h-ra van írva a TO, de úgy veszem észre, hogy itt még nehezen jön el a gép, kb. +10 km/h nál tudok stabilan felszállni.
    - Kabin/műszervilágítást hun tudok kapcsolni, mert arra nem sikerült rájönni?
    - Egyszer dobott hibát a sound*.ini-re, hogy nem látja, amikor gépet váltottam LHDK-n. Utána bármelyiket választottam ki, mindig jött, hogy
    nem tudta olvasni a sound*.ini és a default-ot fogja használni (admin-al telepítettem). De egy újraindítás után már nem találkoztam ezzel,
    akárhányszor váltottam gépet.

    Mindent összevetve, szenzációs lett. Tegnap vagy 3 órát repkedtem vele Bp-en és óriási élmény. Nagyon szépen lehet leszállni vele, érezni a dolgokat a fülkében.

    Szóval hálás, és maximális köszönet a masináért! Kicsit gondban is vagyok, mert hétvégén beruháztam az A2A Cherokee-ra és épp berepültem, készültem egy svájci túrára vele, de most, hogy kiadtátok ezt, kissé bizonytalan lettem, hogy ezzel induljak Svájcba. :) Na ez még eldől. :)

    További hasonló lendületet srácok! Atomkirály-Istencsászárok vagytok!

    u.i.: csak halkan: egy HD panel lenne még a mennyország. ;)
  • gfarkas
    #29025
    Én ugyan csak az fs9-nél tartok, (az a gép sem piskóta) de gratula !!! A jól végzett munka elnyeri méltó büntetését!
  • Clidey
    #29024
    Köszi srácok! Használjátok egészséggel! ;)

    Azért ez is jólesett egy picikét... :
  • Hont
    #29023
    Én is nyúzom! Baromi élvezet vele menni! Személy szerint nekem a kedvenc VFR gépem!
  • berczy #29022
    Uhh, egész este vele repkedtem. :)))
    Nagyon állat! :)
  • Hont
    #29021
    Én is köszönöm szépen Neked is!
  • Clidey
    #29020
    Tanksz!
  • berczy #29019
    Természetesen a kollégának is, csak őt nem ismertem itt név szerint! Örök hála, és remélem ismét megjön a PWDT lendület. ;)
  • gaspen
    #29018
    Köszike
  • berczy #29017
    Basszus, most nézem... képek alapján nagyon ott van ez a kis Zlin! Mióta, de mióta várok FSX-en erre!
    Maestro:
  • ezsolti74
    #29016
    Clidey,

    Köszönet a Zlinért!

    Bár kipróbálni még nem volt időm de már le van töltve az avsim-ről.
    Utoljára szerkesztette: ezsolti74, 2014.10.14. 09:19:48
  • ezsolti74
    #29015
    Próbáld meg ezeket:
    http://forum.aerosoft.com/index.php?/topic/60289-read-first/

    http://forum.aerosoft.com/index.php?/forum/550-throttle-issues-without-fsuipc/

    http://forum.aerosoft.com/index.php?/topic/40453-how-to-setup-hardware-throttles-for-airbus-x/

    Vagy írd be ezt a google-ba:
    airbus x extended throttle fix
  • RYO21
    #29014
    Próbáltam mindent állítani, üzemanyagot levenni stb. Amit még észrevettem, hogy ha manuálisan adom rá a gázt, akkor sem 107%-on pörögnek a motrok hanem csak ilyen 85-90%. Másik dolog pedig, hogy ha leveszem teljes gázról akkor az gázkar animációja az működik de a gép nem csökkenti a sebességét. Próbáljam meg újrainstalálni a modot hátha segít?
    Utoljára szerkesztette: RYO21, 2014.10.13. 22:03:25
  • Hont
    #29013
    Akkor simán állítsd be a gázkarod végállását...
    Egyébként mennyi az a "nincs elég" ?
  • RYO21
    #29012
    Na sebességem az nincs elég, és pont ez miatt nembriok felszálni. Megnéztem, hogy a hajtóművek ilyen 98%-on dolgoznak csak, viszont ha lenyomva tartom az F4-et, akkor felmennek 107%-ra (mint ahogy a gyári fsx-es a320-nál) és akkor már lesz elég ereje a gépnek.
  • Hont
    #29011
    Nézd meg mekkora a sebességed, mikor el akarod emelni! Flaps? Kifutó hossza? Trimm? Felszálló tömeg?
  • metaxx
    #29010
    Az Airbus tolóerőkar teljesen máshogy működik, mint az egyéb gépek esetében. Az hogy "nem tudott felszállni", valószínűleg azért volt, mert gyanítom tele volt minden tankod üzemanyaggal, és teljes utasterhelés is volt. Így teljesen jogos a helyzet. Van az Aerosoft Airbus-nak saját üzemanyag tervezője, egy másfél órás útra nem kell 20 Tonna JetA1 :D
  • RYO21
    #29009
    Üdv!

    Még nagyon új vagyok és egy problémába ütköztem. Feltelepítettem az Aerosoft Airbus X modot, viszont gázadásnál mintha nem adna elég gázt, és nembír felszálni a gép, mert nincs elég ereje. Ha pedig a levegőben van akkor pedig nembirom levenni a gázt, hiába csinálok bármit. Logitech Attack 3-at használok ami a gyári repülőgépekkel tökéletesen működik. Szerintetek mi lehet a probléma?
  • carlosfly
    #29008
    Fly The Maddog Professional 2010 MD-82- t valaki űzi? Multi Crew érdekelne :) .Kipróbáltam műxik.
  • Frenky
    #29007
    Tisztelt Urak! Mindenkit várunk, akit érdekel az Online Repülés! Sziasztok! Jó lenne ismételten, rendhagyó módon a Tagokkal közösen repülni, gondoltam lennétek páran, akik jönnétek és végre kipróbálnánk a többjátékos REPÜLÉST! TS3 Elérhetőség: Virtual-Aerobatics.Teamspeak3.com utána valamelyik üres szoba Flight1 Mindenki a kedvenc gépével kezdene, vagy amivel akar :-) aztán a többit megbeszéljük TS_en.
    DCS World MAGYAR Felhasználók Csoportja!

    Digital Combat Simulator World MAGYAR Felhasználók Google+ ON is!
  • Rodman6
    #29006
    Köszönöm a választ, teszek egy próbát vele azután eldöntöm hogy melyik áll közelebb az igényeimhez. A videók alapján a P3D mintha egy kicsit sötétebb, zordabb színvilágot képviselne, de majd meglátom mi lesz belőle, esetleg nyomatok rá sweetfx-et is.
  • Hont
    #29005
    Megoszlóak a vélemények! Mindegyiknek vannak pozitív oldalai!
    A P3D rendszer igények közel olyan nagy mint az FSX-é! Azzal a különbséggel, hogy egész más motorra épül.
    Amiben közösek, hogy optimalizáció nélkül szinte használhatatlanok!
    Nagygépes repülésre a többség még mindig FS9-t használ. FSX és a P3D inkább VFR re.
    Az FSX inkább CPU függő, a P3D meg GPU!
  • Rodman6
    #29004
    És melyik a jobb? Az FSX-el az a gondom hogy nem használja ki a hardvert. KB. háromszor cseréltem gépet de mindig ugyanúgy fut.
  • Hont
    #29003
    Itt utána tudsz olvasni!
    Prepar3D
  • Rodman6
    #29002
    A Prepar3d Lockheed Martin mi lenne? Optimalizált FSX klón vagy mi?
  • litlebubu
    #29001
    Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget! :-)