33535
  • JoopZzz
    #29080
    Engem meg az bánt,hogy szar pixeles.:( Google Earth show historical imagery 2009/7/31 itt nézd meg,hogy mennyivel jobb ugyan azok a képek.:D
  • JoopZzz
    #29079
    hi:) Ezen tuti,hogy van Enb,shade különben olyan lenne,mint egy lámpa,amiből árad az ambiement!:) Ezek meg pont azt nyelik el.. (ha igazat beszélsz,akkor küldök egy tálca sört)
  • Framsen
    #29078
    Arra igen
  • polluxware
    #29077
    sztem betudod állítani ,hogy mit cseréljen csak... Framsen is arra céloz sztem
  • Framsen
    #29076
    Ami nekem volt régen REX (FS9 hez) abban be lehetett jelölni, hogy miket telepítsen, abban nem lehet ?
  • almostatys
    #29075
    Nekem az a bajom a REX Essentiallal,hogy ha pl csak egy felhőtextúrát akarok belőle felinstallálni,akkor minden más egyebet (pl:égbolt,fények...stb) textúrát is feltelepít. Ezért lenne jó a cumulus01.imgdata fájlt valamivel kicsomagolni vagy bmp-re alakítani mint ahogy a REX4-ben eleve van.
  • Framsen
    #29074
    Sziasztok !

    Ha FSX megajándékoz egy fatal error al van rá lehetőség, hogy visszatöltsem a dolgokat a legutóbbi pozícióba ?
  • berczy #29073
    Semmi tunning, simán ilyen.

    @Hypo: nem egészen értelek, mitől lehetene még valóságosabb?
  • szabeszka
    #29072
    Jaja, jó kép.... Shade, SweetFX, ENB ?
  • Hypo #29071
    tényleg nem bár a valosaghoz eleg keves koze van:)))
  • berczy #29070
    Na ne már... Azért nem olyan csúnya ez:

  • szabeszka
    #29069
    Az Aerosoft Budapest scenery helyére tud valaki elfogadható addon-t (nem az LHSim-re gondolok, hanem a City-re).... Elképesztő pocsék alkotás ugyanis ez a 2.0 verzió.... A színek legalábbis viccesek....
  • polluxware
    #29068
    háááát.. azt félig az exe, meg az imagetool.exe program csomagolgatja ki, de elég bonyi script parancsokkal amiket gondlom kézzel is belehet(ne) talán pötyörészni

    ,de rex-ben a végrehajtó programkód kb 2-3%a az össz méretnek.... nem érdemes rajta spórolni

    ha csak kiválaszott texeket akarsz , akkor azokat meg egyenként felrakod, majd kiszedegeted magából az fsx textúra könyvtárából (cumulus01.dds, cirrus1-6.dll asszem....)

    ha megnézed a "backup" mappát a rex-ben (ha készítettél), abból rájössz mi micsoda

    rex4 azért jó sztem mert, rögtön másol nem csomagolgat (annó azthittem ezt képes online módon is csinálni fsx futás közben:))) Mondjuk egy újrabetöltéssel lehet múkodna is! ahogy a gépen cserélsz texet...
  • polluxware
    #29067
    sajnos ilyen az fsx... van úgy ,hogy maga az addon rakja tele a memóriát

    van olyan is amikor mondjuk kivül fut a böngésző, és valmi flash tartalom fut benne, na az is tud szépen telepakolni ramot

    fsx-ben fontos lehet a highmemfix kapcsoló meg valmi uiautomaticecica*.dll, 64bit-es windóz...

  • almostatys
    #29066
    Szia!
    Ha már REX és írtad,hogy a REX4 tömörítetlenűl tárolja a textúrákat,akkor nekem az a kérdésem,hogy a REX Essential imgdata felhőtextúráit pl hogyan lehetne használni a komplett REX Essential telepítése nélkül?
  • berczy #29065
    Srácok! Azzal a jelenséggel mit lehetne tenni, hogy érkezési reptéren, főleg hosszú út után nagyon belassul a cucc IFR-ben? Nem grafikai probléma, mert ha ugyanott újratöltöm, ismét van 30-40 FPS-em és simán leszállok, de ha nem indítom újra az FS-t, akkor képes 17-19 FPS-t produkálni, azzal meg már kényelmetlen landolni, főleg, ha küzdős az idő. Nem igazán értem, mert adott esetben mondjuk az AI-t is 0-ra veszem, de nem gyorsul fel. Olyan, mintha megtelne valami, pl. a VAS. De hogyan lehetne "üríteni"? Nem jó a scenery refresh, az sem segít ilyenkor, csak a restart. Nem vészes, mert az FSUIPC a gépek java részét jól menti, (PT TU-154-est nem... :(), de akkor is idegesítő, hogy belassul.
  • carlosfly
    #29064
    Köszönöm :).
  • polluxware
    #29063
    rex essential + overdrive = weather engine + csomó textúra

    rex4 = egy alap rex fsx weather engine nélkül (egyelőre), valmint a direct textúra azt jelenti hogy tömörítetlenül tárolja a textúra fajtákat -> ezért 16gb

    van külön fsx, p3d1, p3dv2 verzsön textúrák dxt10,11 támogatás

    nagyon szép a nap effektje, majdnem HDR ízűű amikor a napba nézel;)
  • carlosfly
    #29062
    Valaki tudja megközelítőleg, hogy mi a külömbség ezek között és, hogy melyiket érdemes felrakni? Valamelyik fent van nekem is de melyik.... azt már meg nem mondanám.

    REX Game Studios - REX 4 Texture Direct HD
    REX Game Studios - REX Essential+ Overdrive
    REX Game Studios - REX Essential
    Utoljára szerkesztette: carlosfly, 2014.10.20. 18:29:04
  • JoopZzz
    #29061
    :O
  • almostatys
    #29060
    Ice AI-t használok és úgy jön össze a VoxATC-vel,hogy FSX-ben a Traffic beállításoknál minden 0%-ra van levéve és a VoxATC-ben lehet állítani a Traffic density-t,ugyanis a VoxATC az AI Trafficot is irányítja,csak az a baj,hogy ez valami miatt nekem nem működik minden reptéren,ugyanis egyes reptereken nem mozdulnak a gépek. Ezzel szemben pl: OTHH-n,LHBP-n...stb tökéletes a traffic forgalom.
    Utoljára szerkesztette: almostatys, 2014.10.18. 21:53:25
  • Framsen
    #29059
    VoXATC meg az AI Traffic nem tudom hogy jön össze. Ha mozgó gépeket szeretnél ott van pl. My Traffic X vagy ICE AI Traffic. Ha iráyítást szeretnél akkor meg VATSIM/IVAO.
  • almostatys
    #29058
    Sziasztok!

    Ismeri és használja valaki a VoxATC progit? Az a problémám,hogy van egy jópár repülőtér,ahol a traffic gépek csak állnak a kapuknál és nem mozdulnak meg és a levegőben sincs egyetlen gép sem a reptér környékén. Esetleg tudna valaki segíteni?
  • polluxware
    #29057
    magyarán még 900 év , ÉS

    VÉGRE lehet ELŐRE menni

    én türelmes vagyok;)

    (remélem a sors is)


  • berczy #29056
    Wow, azt hittem text hiba. Akkor tojok rá, köszönöm a felvilágosítást! :D
  • berczy #29055
    Ez igaz. Elvi síkon mondtam és értem természetesen, amiért írod.
    Nem vitát szítva, de a véleményem nekem az, hogy egy ország ~1000 éve "fenálló" területi integritását ilyetén megbontani nem legitim. Lehet ezt sulykolni, de a szememben még mindig 1000 év áll szemben 100 évvel és a történelem folyton változik. Tudom, hogy ha nagyon sokan, sokat és hangosan kiabálják, hogy ez így van és megkérdőjelezhetetlen, akkor sokan elhiszik, de annak idején az atomot is azért nevezték atomnak, mert oszthatatlannak hitték, oszt' nézzük meg hová jutott azóta a világ... Jelen történelmi helyzetben nincsen semmi alapja, háborúzni érte pedig soha nem lesz helyes, de mint oly' sokan én is úgy gondolom, hogy napirenden kell tartani, mert fordulhat a történelem egyszer szerencsésen is számunka. Én ezt átmeneti időszaknak gondolom. (persze, ha úgy nézzük, hogy mind egyek, testvérek vagyunk és egy a célunk, mint emberiségnek, akkor ez az egész kérdés értelmetlen és maradi. A globalizmus is pontosan ezt lovagolja meg, csak negatív előjellel.) (bocs, kijött!)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.10.18. 11:43:37
  • polluxware
    #29054
    sajnos ezt nem mi döntjük el...
  • JoopZzz
    #29053
    Több színben és kivitelben
  • i robot
    #29052
    Be vannak fóliázva.
  • berczy #29051
    Itten vannak:
    (kékek...)




    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.10.18. 01:03:58
  • berczy #29050
    Mé, szerinted Felvidék az Szlovákia? Attól, hogy sokat mondják, még nem lesz igaz...
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.10.18. 00:40:09
  • JoopZzz
    #29049
  • berczy #29048
    Igen, biztos. LHPP scenery az LHSimulations-tól.
    Kékek a szalmabálák.
    Ezt meg lehet rövid úton oldani?
  • polluxware
    #29047
    ,de most komolyan... úgyérzem néha "valakik" külön arra élveznek el, amikor a duna tv-n vagy mifene nyámzeti tv-n az időjárásjelentő olyan szííp mádzsárul beszél, és még ráadásul szaporodnak is..

    Na meg az hogy mutatja a térképet amin minden ami északra van az felvidék az északi sarkig, ami meg délre afrikáig az meg MEGAZISAMIÉNK

    szlovákia, meg románia még az uzsisdobozban senemvan

    áhhh...

    off ende

    ((((mééééééér kellezez nekünk?!)))
  • Hont
    #29046
  • carlosfly
    #29045
    Detto...
  • polluxware
    #29044
    jáj, az áúúúristenit ne lenne ez a sok szíkelyjes be/kiszakadt ábmöröski riporternek benne...

    végig hállgátni nem tudom őket
  • 0Diaz0
    #29043
    Nemsemmi.. lessetek ra,sracok!
  • Hont
    #29042
    De hogy Pécs!
    Bécs!
  • m814
    #29041
    Biztos hogy Pécs?