33535
  • szabeszka
    #29120
    A Laci bácsi alkotta cuccot - kutatásaim alapján - a Hungarian Landmarks tartalmazza, amit az LHSimulations oldaláról freeware-ben letölthettek! Vagy rosszul tudok valamit?
  • rnzoli
    #29119
    Sziasztok, aki úgy érzi kezdi, hogy kinőni a szimulátorok kereteit, az elgondolkozhat egy valódi repülésre kiképző elméleti tanfolyamon is, a már megszerzett szimulátoros ismeretek kiegészítésére, rendszerezésére a szakmában dolgozók (karbantartók, oktatópilóták) segítségével. Órarend és egyéb információk pl. itt: http://www.kekeg.hu/kekeg/hirek/tanfolyam2015.html
  • jtompi
    #29118
    Köszi, majd nézem a fórumot. Hátha sikerül olyan látványt produkálni mint a videódon.
  • carlosfly
    #29117
    A maestro úgy csinál majd mint a DcsWorld alkotói, az alap az ingyen van de a kiegek ... :D :D.
  • berczy #29116
    Szuper, köszönöm! Így teszek.
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.11.01. 23:00:03
  • Clidey
    #29115
    Az majd egy exkluzív csomag részeként lesz rilízelve, türelem!
  • L Viper #29114
    Gondolom az LHSim MAS-t használod.
    Ha falvakat is akarsz, akkor le kell töltened a régebbi Varjú Laci bácsi féle FS9-hez készült verziót.
    Ebben van pár olyan ***.agn fájl, ami kell ahhoz, hogy legyenek falvak.
    7 db fájl:
    047B2an1.agn - 047B2an7.agn
    Bemásolod a Scenery\World\texture mappába ezeket.
    FSX-hez is így használom, ezekkel az eredetileg FS9-hez készült fájlokkal, mert még így is jobb, mintha nem lennének kistelepülések.
    Sajnos így oldotta meg Laci bácsi anno. Ha nem Magyarországon repülsz, akkor viszont vissza kell másolni az eredetiket, mert teleszórja az adott textúrákat házikókkal.
    Nekem van egy bemásolós szettem, azt szoktam cserélgetni, repkedéstől függően, FS9-nél és FSX-nél is.
  • Dokitudor
    #29113
    Sziasztok!

    Egy teljesen új gép építése miatt az FSX és az FS2004 originált állapotban van. Eddig a REX, GEX, LHS-programok voltak fent az FSG2010-el.
    Az egyik kérdésem, hogy az FSG2012 (Ultimate) Európa, Amerika nem okoz-e gondot az ultimate miatt. Jobb-e valamivel, mint az elődje?
    A másik kérdésem, hogy hiába vannak fent ezek a programok még sincs a nagy városokon kívül települések, falvak, csak elszórt házak. Mit tehetnék azért, hogy ez ne így maradjon. A prioritási sorrend alulról felfele: FSGlobal, MAS, Landmark, LBP, Repterek. Scenery maxon, autogen egyel kevesebb. Köszönöm.
  • berczy #29112
    Halló, halló! HA-SGF? Lehetne eztet kérni elfele tőled? Pont ilyen festésre vágyom, ami a régi Malévos farokkal van. :)
  • Zpogi
    #29111
    #clidey: köszönöm :), próbáltam figyelni a fordulatra meg a szívótér nyomásra, nem mindig sikerült:)

    egr16 és jtompi, csak vasárnap délután érek haza, de majd leíróm + lefényképezem, hogy mi hogy van.
    Amit tudok, hogy fent van Aerosoft-os Budapest scenery (talán a 2.0), meg az Lh simes Budapest scenery, illetve, ha jól emlékszem volt valami régebbi javítás a tököli reptérhez.
  • Hont
    #29110
    Baromi profi!

    #29108
    Ha megfigyeled, csak a 12L használják és az esti europai járatok 21h körül érnek oda egyszerre...
    Néztem volt olyan A380, ami 200-300 km repült ott helyben mire kiengedték az aqváriumból!
    Egyébként azt is néztem, hogy a Emirates-es A380 Ras Al Khaima fölé berepülnek és onnan jönnek vissza Dubaiba.A kisebb gépek meg közvetlen a reptér előtt pörögnek.
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2014.10.30. 22:13:15
  • Clidey
    #29109
  • RYO21
    #29108
    És miért csinálják ezt?
  • Hont
    #29107
    Érdemes ránézni a FlightRadarra Dubai-nál van egy kis kesze-kuszaság! Pörögnek, mint a csocsóbábú...
  • jtompi
    #29106
    Légyszi írd le milyen kiegészítő scenerik vannak fent neked és milyen sorrendben hogy így néz ki Budapest és környéke.
    Tököl környékén mitől ilyen szépek a kis házak partvonal stb? Most tervezem újra rakni az FSX-et. Ha meg újra húzom szeretném ilyenre összerakni. Most hiába próbálkozom közel nincs ilyen látvány. :(
  • carlosfly
    #29105
    Megy azzal a kamcsival szépen az fsx 6DOF-ba
    .
  • asolyom
    #29104
    Nekem működik a FaceTrackNoIR a Sony PS3 Eye kamerával. Némi állítgatás kellett, mert ha a monitor tetejére tettem, akkor néha hajlamos volt elhagyni a arcomat. Most a monitor alatt van kissé felfelé fordítva, és így tökéletesen működik.
  • szabeszka
    #29103
    Nincsenek túl jó tapasztalataim faceTrackNoir ügyben. 1, 5 éve volt ilyesmi lázam, még egy homemade track_Ir-t s akartam csinálni, ami elbukott, mert nem tudtam kapcsolatot teremteni a használtan megvásárolt infrás távkapcsoló és sapikra rögzített infraledek között. A facetracknoir-hoz meg a webcam-em lehet gyenge + fény kell hozzá és úgy emlékszem lefagy a progi sokszor..... De most hogy erről beszélek, már kedvem is jött megint valami ötleteléshez... :) Igaz, én hónapok óta overhead-et csinálgatok. Elég maszek....
    Utoljára szerkesztette: szabeszka, 2014.10.30. 10:56:11
  • Clidey
    #29102

    De a rezsimeket illik betartani...
    Emelkedés: 2500 @ 1,0 - 140 km/h
    Utazó: 2350 @ 0,8-0,9 - 160-170 km/h
  • Clidey
    #29101
    Gyakorolj csak gyakorolj! :))))
  • asolyom
    #29100
    Köszi szépen, közben megoldottam. :-)
  • carlosfly
    #29099
    Privátba küldj egy emilt.
  • asolyom
    #29098
    Megvan a kamera, és még egy kis segítséget kérnék. A Factracknoir azt írja, hogy a kamera nem található, nyilván azért mert valamilyen driver kellene Win7 alá. Viszont ilyet csak fizetősen találtam a Code Laboratories oldalán. Létezik ingyenes driver is?
  • carlosfly
    #29097
    Pontosan.
  • asolyom
    #29096
    Akkor lehet, hogy én is bruházok egy ilyen kamerára. És tényleg nem kell hozzá LED, hanem arc követéssel működik, ahogy reklámozzák? Mármint a progit.....
  • carlosfly
    #29095
    Én használom néha, ezzel : SONY Playstation Eye Camera 60FPS. Tökéletes.
  • asolyom
    #29094
    A FaceTrackNoIR-t használja valaki? Ha igen, milyen kamerával? Mik a tapasztalatok?
  • Nesuten
    #29093
    Én is köszönöm a megosztást ...
  • egr16
    #29092
    Szia
    Ez melyik scenery?
  • Zpogi
    #29091
    Csináltam egy videót az imádott Z-142-essel, utólagos engedelmetekkel megosztom itt is.


  • szabeszka
    #29090
    szuper
  • gfarkas
    #29089
    Ha minden igaz, itt tudod frissíteni : navigációs adat frissítés
  • Papirzacsi
    #29088
    Számol. Valami régi értékekkel ugyan, de számol.
  • szabeszka
    #29087
    Így van mód arra, hogy a valós, térképszöggel machináljunk?
  • szabeszka
    #29086
    Mágneses deklinációval számol az FSX ? Ki tudja?
  • Framsen
    #29085
    FSX reinstall lett végül belőle, mondjuk már amúgy is ráfért.
  • szabeszka
    #29084
    Igen. Újraindít általában a válaszom rá, okát nem ismerem, de előfordul hogy már a cocpitban jelentkeznek gondok előtte.
  • Framsen
    #29083
    Valaki látott már ehhez hasonlót ?

  • berczy #29082
    Nézd Maestro, szinte oda simítottam a pályára a kis Zlint... :)))

  • berczy #29081
    Na mostan hogyan bizonyítsam be, hogy nincsen rajta? Többször próbálkoztam ENB-el, de sosem maradt hosszan, mert nem volt élethű, csak szép. Mással meg nem próbálkoztam. Frankó... :)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.10.25. 14:46:46