33535
  • Clidey
    #29200
    És tőle pár méterre ott volt egy 800 méter hosszú tökéletes placc...
  • Hypo #29199
    nekem az osszes-el ez a bajom hogy igy egyik se szall fel, és nem leupusztultak voltak amelyekhez volt szerencsém. Persze igaz a joy az szamit de akkor is mint egy raketa olyan az osszes:)
  • carlosfly
    #29198
    Azt a szüretet láttam, nagy mázlija volt a komának.
  • Clidey
    #29197
    Hát ez eléggé reklámdumának tűnik, de már sose fogom megtudni mennyi belőle az igaz... :))))
  • Clidey
    #29196
    "ez amerikai gép, amivel meg te repültél az meg valmi tüdőbajos lepusztult hengerfejes puruttya gép lehetett."

    Hát nem pont...az ország egyik legjobb állapotban levő 182-ese volt, míg a klub el nem adta az új tulajok meg nem mentek vele szüretelni Egernél. Most két hete volt vele szerencsém találkozni Dunaújban - hát tetőtől talpig át lett festve, de siralmas minőségben...mintha valaki neoluxxal esett volna neki... szegény röpcsi....
  • polluxware
    #29195
    Simulated Elevator Force
    During development and through the heavy flight testing of the Cessna 172R, we started to identify differences between the actual yoke movements in the aircraft and how flight simmers interpret their own controller movements. Now with the masses weighing in, we've narrowed this down to two distinctly different camps defined as "Pressure flyers" and "Deflection flyers." Pressure flyers respond to stick spring pressure, while deflection flyers respond to stick deflection and this interpretation happens somewhere between the hand and the brain. My own personal experience on this is, I used to be a pressure flyer, but with the steady activity flying different aircraft types I've slowly become a deflection flyer. However, we've seen even active pilots that fly flight simulation, fall into either of these camps and anywhere in between. Here at A2A, we've always said "we believe in options." We always want the customer to be king in determining what is right for them and this is largely what this update has been about - our responding to customer needs and wishes. We think / hope we created a bridge for both camps and everyone in between, below.

    There is a new slider in the CONTROLS menu (SHIFT-3) called the "Simulated elevator force" scalar which the user can adjust the elevator sensitivity based on the simulated forces on the yoke. A value of 0 is the current setup for deflection flyers, and pressure flyers can move the scalar up to fit their needs. This would give full elevator authority at slower speeds, yet allow those who find it too sensitive on their controllers to adjust to their personal preferences.
  • polluxware
    #29194
    ez amerikai gép, amivel meg te repültél az meg valmi tüdőbajos lepusztult hengerfejes puruttya gép lehetett.

    többet röpködve vele..... mondsz valamit

    nemtom.... én azért gyűröm, mert egy fun kis ablakban mellette filmnézős krúúzolós vfr/ifr göbbzi
  • CptSAB
    #29193
    Meglestem.. eddig még nemigen sikerült küszöbnél kezdeni a lebegtetést, vagy inkább túl soká lebegett. Kaposújlakon 620 méter a beton, és átstart lett belőle elsőre, másodikra is a vitorlázó hangárnál kanyarodtam le :) Őcsényen is megnéztem, dettó, úgy lebegett, mintha beszívott volna redbullal a pillécske. Az én bajom ezekkel az A2A meg Carenado, meg Alabeo cucclikkal, hogy jó lenne már egy olyan csomag a fejlesztőktől, ahol az adott típuscsalád végig van modellezve..
  • Clidey
    #29192
    Tegnap este megnéztem én is. Repültem vele egy rövid légteret meg egy iskolakört Péren. Majd FSX bezár, 182 uninstall.
    Túl azon hogy valóban rohadt hamar eljön fullra tankolva, igaz egy személlyel, de olyan érzékeny a magasságija ennek is mint a 172-esnek volt. Épp egy picit húzok neki amint elkezdek gurulni szinte máris jön el az orrfutó a betonról...unrealisztik de nagyon. Míg volt a Malévnek az SLM párszor repültem vele, szóval túl nagy tapasztalatom azért nincs vele, de hogy a magassági kormánya nem ilyen érzékeny afelől jótállok! :D
    Szóval én nem mondanám jobbnak a 172-től, kb hasonló nívó inkább. Nem rossz de nem is hagyott bennem mély nyomot.
  • Skinner_11
    #29191
    Nekem nagyon bejön a madárka :)


  • Hypo #29190
    muhahahahahahah
  • polluxware
    #29189
    a 172-ük sztem nagyon gáz ez miatt... nem tudok egyszerűen soha normálisan besiklani, mert túrgyorsul...

    mondjuk lehet nem 2nm-re finalon 4500lábról kéne bezuhanni....
  • polluxware
    #29188
    érdekes hogy ezt mondom, sztem pont jó a take off.. úgyértem a 172 gyakorlatilag 55-nél elemelkedik magátol ,hevy nosetrimm mellett is...

    itt meg a leszállás is olyan izgi, érezni a gép súllyát, valamint úgy duruzsol krúznál mint valmi V8as muszkli káár, hörpöndölős kaparó impala szound;)
  • carlosfly
    #29187
    Nem repül rosszul és én ugyan nem repülöm ezt a tipust az életbe de szerintem kicsit forditva kéne dolgoknak történnie. Felfelé szállásnál eljön mint egy rakéta, leszállásnál pedig végig lebegi a pályát lazán :D. Lehet, hogy ez ilyen? Cessnaval nem sokat reppentem de amikor igen arra emlékszem, hogy tettünk neki Flaps-et és az rögtön kezdett maga alá ereszkedni, már néztem is, hogy ebből húzatás lesz :D. Szal az nem párnázott ennyire. A nekifutásról nem is beszélve... néha izgultam kisebb pályákon, hogy elég lesz-e. Nah de lehet hogy ez ilyen és kész.
  • Hypo #29186
    ja persze ne hogy félre érts:) jó lett csak azt mondom a felszin alatt vannak az érdekesebb dolgok, na de majd hétvégén ha hazajutok kipróbálom. Egyik haver már repülte azt mondta elég jó bár neki még mindig rakéta a takeoff
  • polluxware
    #29185
    ez igaz, én is így voltam vele a screenek alapján.. ,de repmodell miatt már előrelépés

    érezni a különbséget azzal ami eddig volt bármilyen addon

    ennyi
  • Hypo #29184
    mondjuk belul nem sok kulonbseg van:)) de aranyos
  • polluxware
    #29183
    júúúj, nagyon dúúúúrva a kicsike
  • polluxware
    #29182
    háát.. csak hallottam
  • Clidey
    #29181
    Kényszerszállt? :D
  • Clidey
    #29180
    Minek az? :)
  • Hypo #29179
    :))
  • polluxware
    #29178
    skylane az öbölben
  • Nesuten
    #29177
    10 jurót adok érte
  • Nesuten
    #29176
    Van magyar kézikönyv ?
  • carlosfly
    #29175
    Privi ment..
  • fs9pilot
    #29174
    Üdvözletem!

    Segítségre lenne szükségem! Az FSX, összes cirrus felhő textúráját fel tudná nekem valaki tölteni tömörítve? Pár mega az egész, vagy még annyi sem. Sikerült egy rossz cirrus felhőpackot felrakni, és visualfx.dll hibával kidob a program, és sok kedvem nincs újra pakolni több gigát 10db pár kbyte-os fáljért. :D Ha valaki segítene azt megköszönném! :)

    Itt találhatóak a fájlok: X:\Microsoft Games\Flight Simulator X\Textures
    Utoljára szerkesztette: fs9pilot, 2014.11.16. 15:53:40
  • almostatys
    #29173
    Ok,már tárgytalan. Pár órás küzdelem után megoldottam a problémát. :-) Azért köszi!
  • almostatys
    #29172
    Sziasztok!
    Van valakinek telepítve FTX Terrain? Ha valakinek van,az légyszi az FSX gyökéren belül levő terrain.cfg-t küldje már át nekem! Véletlenül felülírtam a sajátomat a Flytampa configuratorral, így az FSX-ben a víz helyett mindenhol szárazföld van és meg szeretnék nézni benne valamit. Esetleg valahogy vissza tudnám állítani azt a fájlt pl tegnapi időpontra? Sajnos a Windows rendszervisszaállítást kikapcsoltam,így azt már elbuktam.
  • geri1900
    #29171
    Sziasztok!
    Eladóvá vált egy ch products flight sim yoke (szarvkormány) tökéletes állapotban, akit érdekel az írjon privátot!
  • Zpogi
    #29170
    Ez is igaz :)...viszont! legalább szép a Z-142, azt az egyet nem tudom elrontani :)
  • Papirzacsi
    #29169
    Jó szűk iskolakör lett. Ennél kicsit tágabbat repülnek BS-en. Múltkor egy külföldi repült ilyen iskolaköröket egy gyors piperrel. Nem is sikerült leszállnia, mert mindig utólérte a jóval előtte repülőket. :D
  • Frenky
    #29168
    Üdv Pilóták_! Aki még nem ismeri, azoknak mondom, hogy van egy MAGYAR DCS World csoport a FB_ON és a Google+ ON is. Várunk mindenkit, akik "szeretik" a DCS_t és a repülést :-)

    DCS World MAGYAR Felhasználók Csoportja a FaceBook_ON

    Digital Combat Simulator World MAGYAR Felhasználók a Google+ ON



    HUNter
  • Zpogi
    #29167
    Bakker, de b@rom vagyok, tényleg nem LHBD, hanem LHBS, :)

    Köszönöm a tanácsokat :), ami tény az tény, van hova fejlődnöm bőven :)
  • Clidey
    #29166
    LHBD?

    Ha elfogadsz pár építő jellegű kritikát:

    - felszállás után 1m-en sebességet gyűjtünk ->140km/h nem egyből emelkedünk
    - emelkedés nem 100, nem 110 hanem 140 km/h @2500 rpm, 1,0 atm
    - iskolakör 2. fordulóban a magasság ~250-300m QFE, kb. 8 óra irányában látod a pályaküszöböt - ennek megfelelően felépíteni az iskolakört
    - iskolakör felépítése: felszállás, 1. rövidfal, hosszúfal, 2 rövidfal, besiklás-leszállás (final)
    - hosszúfalon magasság 250-300m QFE, 160-170km/h @2350 rpm, 0,8 atm
    - ívelőlap nyitás 3. forduló után, 140km/h-nál
    - fékszárny nyitást úgy számolni hogy 140km/h-nál a besiklási szög megtörése a küszöb felett történjen.
    - lebegtetés 10-30 cm-en csengőszóig :)

    A többit jól csináltad :)))
  • Zpogi
    #29165
    REX Essentials Plus Overdrive-ot
  • szabeszka
    #29164
    Gyönyörűek a felhők, mit használsz? (Én OPus-t)
  • Zpogi
    #29163


    Valamiért nem működik rendesen visszajátszás alatt a légcsavar állásszög mutatója ill. a csúszás jelző golyó.
  • Clidey
    #29162
    Úgy.
  • Clidey
    #29161
    Úgyfest... :)