33535
  • Clidey
    #29320
    Kedves egybegyűltek! :)

    A szavazást ezennel lezárom, alább láthatjátok a végeredménytet:



    Mint látható, a sör+csipsz kombó fej-fej mellett haladt a NGX-el, és csak egy nüansznyi választotta el csak a győzelemtől! Szégyeljétek magatokat! :DDDD
    A harmadik helyre befutott az iFly NG-je szépen, a többi cuccra úgy fest viszonylag magasról (~3500ft AGL) tojtok. :DDD Meglepő volt számomra hogy a régen oly fényesen tündöklő Level-D 767 milyen gyatrán szerepelt...

    No de továbbra sem ússzátok meg szavazás nélkül, tessék szépen pipálgatni szorgalmasan! Don't essetek 2shake-be, ha nem tudtok dönteni, egyszerre többre is voksolhattok!

    Eredményhírdetés két ünnep közt valamikor... :)

    Addig is Kellemes Karájcsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves ide látogató vendégnek, visszajáró léleknek, átutazónak, törzstagnak, sógornak, komának, jóbarátnak, orkoknak, trolloknak, tündéreknek, az egy gyűrűnek, Luke Égenjárónak, Han Szólónak, a szekszi Lellya hercegnőnek, a wukiknak is persze, Supermennek, X-mennek meg az összes erős csávónak, Breki a békának és Topi macinak, na és persze a kis Kevinnek meg a reszkető betörőknek! :D
  • Johnyka
    #29319
    És a kézi hozzáadás az mit jelent? Melyik fájlt kell hozzáadni?
    Bocsi de ehhez a részéhez nem nagyon értek.
  • polluxware
    #29318
    igen, sztem rájöttek ,hogy nagy lesz a sipákolás...
  • polluxware
    #29317
    lehet ,hogy kézzel kell hozzáadni

    amennyire beizgult rá a níp, sztem egy idő után lesz megoldás a legtöbb dologra...
  • Johnyka
    #29316
    Sziasztok!
    Nálatok az FSX SE-vel működnek az ORBX termékek?
    Mert én feltelepítettem, szépen fel is pakolta a steam/fsx mappába a fájlokat, indításnál is betöltötte a fájlokat, de a programban nem jelenik meg semmi.
  • Hypo #29315
    Akinek esetleg track ir gondja lenne FSX SE vel:

    1. You need to take the Microsoft.FlightSimulator.SimConnect.dll out of:

    X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\FSX\SDK\Core Utilities Kit\SimConnect SDK\lib\managed\Microsoft.FlightSimulator.SimConnect.dll

    Rename it simconnect.dll and replace the exsisting file in the FSX root folder


    2. Take sample.exe.manifest out of:

    X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\FSX\SDK\Core Utilities Kit\SimConnect SDK\lib\Sample.exe.manifest

    Rename it simconnect.manifest and put it in your track IR folder:

    X:\Program Files (x86)\NaturalPoint\TrackIR5\simconnect.manifest


    Röppentem egy rövidet minden defaulton semmihez se nyúltam....cuki:)
  • Hypo #29314
    http://forum.avsim.net/page/index.html/_/pri-news/pmdg-products-in-fsx-se-r2710
  • Hypo #29313
    ezert kulon kell fizetni vagy ha meg van az eredeti fsx re akor jó? bár szerintem pénzt kér érte:)
  • Skinner_11
    #29312
    PM ment...
  • polluxware
    #29311
    FSUIPC Steam edition is out

    4.938

    (már csak meg kell várni ,hogy......)
  • Nesuten
    #29310
    Akartam venni még egy példányt és az utolsó 15 percben már nem engedte betenni a kosaramba ...
    Szemét ge*ik
  • Hont
    #29309
    Nekem már van is ebből a vásárlásból egy baromi nagy előnyöm!
    Első addon amit feltettem az LHBP City! Aztán át másoltam a P3D be és hibátlan BP lett...!
  • Clidey
    #29308
    A backupot átvitt értelemben értettem :)
  • gviski
    #29307
    Majd ha hajnalban hazakeveredek megnézem
  • polluxware
    #29306
    backup-nak nem gyó.. mert ha ezeket a scenery dolgokat nem javítják, akkor elég cumi

    mondjuk 1600ft-ért ...

    ((életem első jogtiszta szoftvere és még így is szar)))

    :))

    csak viccelek, minden jogtiszta ám
  • polluxware
    #29305
    én csak átmásoltam... lehet ez is baj...

    ,de elvileg ha ott adom hozzá, elvileg mennie kéne, nem-e?
  • Clidey
    #29304
    Jaja, már "csak" 50%-os az akció :)

    "ÜNNEPI VÁSÁR! Az ajánlat vége: január 2."

    Megvettem én is, ennyit azért megér, ha másnak nem hát backupnak :)
  • gviski
    #29303
    Már mind1 19:00kor lejárt az akció
  • Hont
    #29302
    Van Steam fiókod...? Ha nincs, akkor előbb csinálj egyet.
  • Nesuten
    #29301
    Nekem nem engedi hogy a kosaramba tegyem
  • gviski
    #29300
    Lehet én vagyok a balf*sz de nekem a LHPP fel se ment :D vagyis elvileg fel van telepítve de a játékban a scenery között nem látom, se a reptér kiválasztásnál D:
  • Hont
    #29299
    Én is megvettem!
    Köszi az infót!
  • polluxware
    #29298
    LHPP-t prószáltam ki elsőnek, miután Tongass X "FA"tengerrel fogadott.. (gondlom wareznak érzékeli ha nem fsx en fut)

    szóval LHPP, teljesen kellemes fps (megörültem rögvest), kezdek kitaxizni a 16-osra, és taxi út mellett itt-ott fehér szegélyű kupacok pár centire a talaj szinttől... namondom csak hóókupacnyi ,elvégre december van vagy mifene

    gurulok rá az aktívra... BÁNNNGGGGGG .... prop strike

    külső nézetben látom, hogy megnyílt a föld alattam , és piszkos patás fletó (mocsokos ciáááááésss) szétvágta a propcsimat...

    :(

    magyarán gebasz van

    amúgy minden más szépen megy (már ami feltelepül, és menne)
    Utoljára szerkesztette: polluxware, 2014.12.20. 17:25:54
  • polluxware
    #29297
    egy tier3-4 tank árát megéri:)
  • polluxware
    #29296
    azok a dolgok nem müködnek amik nem képesek eltérni az alap fsx mappa megnevezéstől, vagy FSUIPC függők, avagy Simconnect adott verziójához ragaszkodnak...

    példul wedör program az semmilyen nem megy rajta (ASN, opus...) ,viszont állítólag megint megy a Jeppesen féle vödör databéz

    nem akarok senkit fellelkesíteni túlságosan

    olyan emberke vegye meg aki:
    -egyszerű VFR gépekkel repked (no pmdg)
    -fsuipc-t nélkülözni tudja (egy ideig csak!)
    -nem használ komoly időjárás progit..
    -hajlandó beruházni egy ESETLEG! későbbiekben fejlődő platformra
    -egy telepítéssel kap egy optimalizált, fullos fsx-t (csak néhány dolgot írtam át fsx-se.cfg-ben : bufferpools, texmaxlód)
    -1600ft
  • CptSAB
    #29295
    Beruháztam rá én is. 1553 Ft
  • RYO21
    #29294
    Virágbolti kiegészítők (Aerosoft Airbus X) működnek az eredeti steames verzióval?
  • polluxware
    #29293
    én spec rengeteg bill kombót használok, így ez picit fájós.. ,de mivel az A2A gépe zöme rendelkezik "megfelelő" beépítettel... ellehet vele így is mászkálni

    biztos vagyok benne, hogy idővel meg lesz oldva ez is, meg a kompatibilis telepítők is

  • polluxware
    #29292
    nem akarok olyat mondani ,hogy sokkal jobb vagy ilyesmi... az fps alapvetően nem lesz több, csak azt észrevettem hogy ahol nagyon beharap ,ott az SE hamarabb "megnyugszik" és simítja el a terhelést.

    FSUIPC biztos hogy lesz hozzá (remélem törés is:) perpill főként A2A gépeket repülök, meg néhány egyszerűbb ORBX scenery-t, ezek úgyfestenek hogy mennek rajta

    ami vonzó benne:
    -talán egy olyan verzsön ez amit még peccselgetnek még (ezért érdemes jogtisztában gondolkodni)
    -talán olyan dolog is lesz rá ami miatt a fejlesztők a sima FSX sdk-t elhagyják
    -1600ft még máma (még 7óra 47 percig)
  • Hypo #29291
    :) hát igen de addig amig fscuip nincs és egy rakás addon-nak kell addig szopacs de üresbe szép:)
  • i robot
    #29290
    Azt mondod kalapáltak a steames fsx verzion?
  • polluxware
    #29289
    még annyit ,hogy a menüben való kolbászolás is más.. olyan érzése van az embernek mint amikor egy régi progit elővesz az új gépére, és olyan szmúúútos a menüben is:)

    lehet hogy placebó pszihéééé , de egyelőre nem bántam meg a 2órányi letöltést...

    (egyedül az zavar ,hogy nem egy exe-t szed le az ember amit felrak, vagy ki ír lemezre)
  • polluxware
    #29288
    annó felraktam tesztképpen a P3d 1.4-et... akkor azt mondták rá, hogy nagyon jó ,és optimalizált meg egyebek (ezért is a teszt)

    most köbö 2órás letöltés után, és beröffentve az FSX SE-t... kicsit tesztelgetve...

    hümm...

    szóval ez fent fog maradni a vinyón érzésem van (perpill)

    sima fsx-et rex4el valamint az SE-t+rex4 összevetve ugyanazon helyen egy G1000 cessna-val (erős viharban reptetve), azt kell mondjam...

    1600ft-ot simán megér!

    ha meg esetleg lesz FSUIPC4 hozzá... akkor havaj
  • berczy #29287
    Srácok! Tudtok nekem mondani jó kis glider gépeket? Fizetős és ingyenes is jöhet! Ill., ha valami csoda folytán van magyar...
  • Skinner_11
    #29286
    Kiegészítők nélkül az alap is stabil volt... kb 200 FPS-el fut nálam is. Aztán felpakolom rá a REX-et, egy két csinosabb repteret meg gépet és bumm, megtizedelődik a képkockaszám...

    Én nem várok sokat, szerintem ugyanazokkal a kiegészítőkkel ugyanazt a teljesítményt fogja a Steames is nyújtani.
  • Nesuten
    #29285
    ha minden igaz az elérési utakat kézzel át lehet szabni de ez nem biztos hogy megoldás
  • gviski
    #29284
    Hát én megvettem, eddig csak világverziós volt meg, de már évek óta szemezgettem vele, mivel a steamen most az utóbbi időben összejátszottam 2€-t így nekem 3€-t megért. Egy biztos sokkal stabilabb mint a világ verziós darab
  • polluxware
    #29283
    If you fly PMDG products, here is a responce from a PMDG rep :-

    Our products do not support the Steam version (nor do they claim to) - it is unclear whether we'll be able to or not right now. It is not 100% the same thing as retail FSX is and there are differences that would need to be accounted for in our code as well as business/legal related issues that would need to be resolved.
  • polluxware
    #29282
    FSX Steam installed with no issues to the same machine that I have boxed FSX on. As someone pointed out earlier the directories are pretty much the same except Steam FSX is under the main Steam application folder. It also has a folder with gmax 1.2 and the SDK. The SimConnect.dll is also in the same folder as the FSX.exe instead of in the depths of the Windows OS folders like boxed FSX. I was able to flip back and forth and run both versions with no issues multiple times. Only one copy can be executing at a time.

    As far as the performance between the two it was really hard to tell a difference. I haven't installed my A2A aircraft into Steam (not sure I will) so I ran some tests using the default aircraft and monitored the FPS gauge and just watched out the window at the scenery. There didn't appear to be any difference between the two on my system running Windows 7 / 8 GB RAM / Intel Core i7-3520 @ 2.9 GHz. Maybe others will notice a performance difference on their systems and I've read in other forums some improvement. The bug fix list looks to be okay although a lot of the fixes are for the updated multi-player if that is your thing. The support for Windows 8.1 might be good. I did check and the real real world weather works.

    Although it's not a new release of MS Flight Simulator it was kind of cool to actually download it and fire it up in anticipation of what it might hold since we haven't had that opportunity since 2006 or so when FSX was released. The $5 price was well worth it to have a digital backup.

    Not sure if it will ever replace my boxed FSX and someday Prepar3d might be the way to go for me. I will say if someone wants FSX and can't find it on DVD then Steam FSX would be a good way to get it. Hopefully it will help keep breathing life into a platform that is needed for all of these great A2A add-ons we can get since the DVD route is drying up.

    Happy Flying!

    Jon
  • polluxware
    #29281
    amúgy még ~30óráig 5 ojró...