33535
  • Pelsodriver
    #29440
    Üdvözlök Mindenkit, boldog új esztendőt kívánok!. Jelentkezett egy furcsa problémám, a nem rég telepített Aerosoft Zürich 2012 repülőterének sem álló, sem közlekedő MI gépei nem jelennek meg a MyTraffic 5.2 verzióját futtatva. Van még néhány hasonlóan jogtiszta Aerosoft repülőtér telepítve, ahol nincs ilyen probléma. Google nem tűnik barátomnak, mert nem találtam rá eddig megoldást...
    specifikáció: Win7, Intel Core 2 Duo E8400, ATI Radeon R7 200, 4GB RAM, tehát nem mai gyerek, de eddig közepes beállításokon tűrhetően fut GEX-szel, UTX -szel is.
    Tudna valaki tanácsot adni?
  • Dzsezi
    #29439
    Köszönjük! Mindenkinek Boldog Új Évet!
  • L Viper #29438
    Minden tisztelt szimulátoros "kollégának" :
  • JoopZzz
    #29437
    :)
  • JoopZzz
    #29436
    Boldog Új Esztendőt Pilóták!
  • polluxware
    #29435
    Boldog új Népet!
  • Clidey
    #29434
    Buék for everyone! Jövőre veletek ugyanitt! :)
  • Ordasbácsi
    #29433
    Köszönöm válaszát!
    Rögvest nekilátnék ha nem ittam volna már 5 stampó Captain Morgen-t :-)
    Eredményekben gazdag új évet kívánok mindenkinek!
  • CptSAB
    #29432
    Jó néhány béta állapotú scenery fotóalapja elérhető a mai naptól:
    FSX Magyar Repülőterek fotóalapjai

    ORBX Global textúra pack ajánlott hozzájuk, mert az újra színezésnél ahhoz igazítottam.
    Utoljára szerkesztette: CptSAB, 2014.12.31. 19:47:36
  • [HUN]FaTaL
    #29431
    Megint 80% kedvezmény a steames verzióra, le is csapok rá.

    BUÉK mindenkinek :)
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2014.12.31. 19:03:18
  • Dzsezi
    #29430
    Meglesem, köszönöm.
  • perko
    #29429
    BUÉK!

    Azt hiszem ezt keresed FSDiscover!
  • Dzsezi
    #29428
    Üdv mindenkinek, Boldog Új Évet!
    Van valami megoldás, kiegészítő arra hogy repülés közben lássam a települések, városok neveit?
  • gfarkas
    #29427
    Szerintem tegyél fel valami addon progit (pl.: FS Global Real Weather, a netről megszerezhető), mert az eredeti szerver, ahonnan az fs szedi, nem igazán információ dús.
    A repülés kisördöge BUJJÉK mindenkibe a jövő esztendőben !!
  • Nesuten
    #29426
    BUJJÉK !!!

  • JoopZzz
    #29425
    https://www.facebook.com/video.php?v=821760657862669
  • CptSAB
    #29424
    Polluxnak amennyire én tudom régi a kártyája, sztem ezért mókulgat. :D Más kérdés, én inkább fektetnék pénzt egy újabb kártyába ilyen esetben.. habár az sem egyszerű dolog. Spec nálam a 430GT ventije bexart.. a kártya stimm, de ilyen ventilátort nem nagyon kapok. Most csak az IGP dolgozik, ami habár gyors, de mégis sajna a rendszer memóriát vágja. Minap nézegettem, mit lehetne venni.. elég árnyalt a piac. Egyfelől van egy rakás újracímkézett 6xx, 7xx-es nVidia amelyek sok esetben éppen ugyanúgy 430, 440-es kártyák.. a normális 6xx-es kártyákat kihagynám, mert az ajánlásokban rendre 400-450-es tápokat írnak a gyártók. Az enyémben 350-es van. A táp csere +10 ezerrel dobná meg a mókát. Az új 7xx-as kártyák alá már nem kellene extra powerplant, csak nagyon nehéz referencia alapján készültet találni, a piac tele az extrémebbnél extrémebb OC kártyákkal. Pedig kell majd valamit lépnem, mert amióta az IGP dolgozik, sajna az FPS is megcsappant a felére köszönhetően, hogy a 4GB RAM-ból zabál a proci mindkét egysége.
  • CptSAB
    #29423
    Az a problem szerintem, hogy jó pár korábbi meteo állomás, ami régen bő 10-12 évvel ezelőtt még működött, ma már nem ad meteorológiai adatokat. Vagy mert megszűnt a repülőtér, vagy maga a reptéri meteorológiai szolgálat.
  • Ordasbácsi
    #29422
    Köszi!
    Egy pár hete tűnt fel, hogy van pár város ahol egyáltalán nem frissít időjárást.
  • polluxware
    #29421
    dettó...

    beépített valahogy magírországot nem tudja ,hova tenni.... (((valljuk be őszintén lassan más se)))

    pötyögd be kézzel.. az mindíg múkszik
  • polluxware
    #29420
    ez mind oké, és így is van

    2gb vidram, és 8-16giga ram esetén

    más esetben a jó öreg "AGP apperture elmélet" esetén meg igen is nyer fps-t az ember (ha elfogy a VRAM)

    adott távolságból egy nagy felbontású textúra egy mondjuk 1366x768as tft-n szemcsésebb és zavaróbb, mint mondjuk egy normál 1024, vagy 2048as tábla.. ezt látni kell, mégha hihetetlenül is hangzik

    az egész post -ban csak azt felejtettem beleírni ,hogy személyszerint !nekem! overkill az 1024 textúra egy kukára..

    kicsit máshogy jött le gondlom, ezt tudjuk be a troll fogalmazás módomnak;)

  • Ordasbácsi
    #29419
    Sziasztok szép estét!
    Miért nem a valós időjárási adatokat (real world weather) tölti be az FSX az időjárás kiválasztásnál free flight-ban?
    Ma este pl.. -11 Celsius fok volt Ferihegyen este 22:00-kor de mindig csak 73 Fahrenheit maradt a betöltött érték.
    Van internet,eredeti az FSX, nem tudom mi lehet a hiba? Tudja valaki?
  • Clidey
    #29418
    Először is: ha hozzányúlsz a Zlin textúráihoz kezed lábad eltöröm és még a mentőben is ütlek!
    Másodszor: osztom István véleményét, ha némi fps-növekedést tapasztaltál, az tuti nem a textúrák lebutításának volt köszönhető. Lehet akkor épp kevesebb AI járt abba a körzetben mondjuk.... :)

    Amúgy ez a textúra-felbontás erőteljesen szubjektív dolog. Mondom a legkézenfekvőbbeket: megveszel egy sceneryt, egyből körbejárod tüzetesebben gondolom, és ha meglátsz egy kukát amin homályos a textúra egyből elkezdesz azon puffogni hogy ennyi pénzt kiadsz érte és ezek a genyák még egy kukát sem voltak képesek normálisan betextúrázni! Vagy: amit Te esetleg soha nem nézel meg egy sceneryn lehet más meg naponta akarja/szeretné nézegetni mert épp úgy repülőzik - teszem azt imád helizni és 1 méteren suhanni a táj fölött és ő bizony rendszeresen szembesül pl. egy jól vagy épp rosszul betextúrázott szalmabálával a mezőn.

    A mipmapnak pedig pont az a lényege hogy amikor egy ojjektum kurva messze van tőled (pár pixel nagyságú csak) akkor ne a fullos 4096x4096-os textúrát tegye rá ezzel lefoglalva egy szükségesnél nagyobb méretű területet a videomemóriából, hanem a textúra x-edik számú mipmapját ami adott esetben csak mondjuk 64x64 pixel méretű már csak.
    Magyarán pont az volna a baj ha egy textúrának nem volna mipmapja és a full felbontású textúrát mindig csak közelről látod mikor az ojjektum elér egy bizonyos pixelnagyságot.
  • polluxware
    #29417
    ne érts félre, nem kritizáltam.. csak annyit mondottam, nekem így jobb...

    egyébként elismerésem a részletek miatt is!
  • berczy #29416
    Höhö, vicces. :) Ennek amúgy mi értelme? Hisz pont az a lényeg, hogy nincsen motorja. Ennyi erőből egy Falke is megtenné.
  • m814
    #29415
    A textúrák méretének a csökkentésével nem valószínű hogy sok FPS-t nyertél. Az csak a memóriában foglalt helyet ,ami a mai 2 gigás VGA-k és 8-16 gigás rendszermemóriák korában elenyésző.
    A kis objektumok egyébként sem töltődnek be egy bizonyos távolságon túl,tehát a textúra sem. A mipmap pedig az egyes VGA-k által produkált erős villódzást redukálja drasztikusan,igaz ez valóban igényel minimális erőforrást.Egyébként minél kisebb egy objektum annál inkább igényli a részletgazdag textúrát,hogy közelről nézve több legyen egy pacánál.
  • Skinner_11
    #29414
    A Blanikról jut eszembe...
  • polluxware
    #29413
    textúra optimalizációs történettel kapcsolatban jut eszembe... CSak úgy érdeklődésből, belekukkantottam az LHsim-es textúra mappákba, és ahogy szisztyémátikusabban elkezdtem végigböngészni, egy csöppet meglepődtem... A verdikt: "vizuális overkill" ez kábé olyan mint tier5-ben a pzsfl 5ön a Flak 88as penje.. kukákon, és messziről soh kinem vehető objektumokon, 1024es mapmippös textúrák tömkelege..

    fogtam az PS-t, majd szépen lereduktoltam javarészüket felére, és köbö ezzel a lendülettel kaptam egy nagyon kellemes fps-t produkáló scenery csomagot;)

    minden elismerésem a részletgazdag textúrákért, de ha az ember nem egy 2100x 1890es tft-n futtatja a dolgot, akkor az életben nem fogja látni a reptér másik sarkában levő kukafedő fotórealisztikus textúráját érdemben élvezni...

    Zlin, meg az An-2 textúrákat viszont nem mertem croppolni... kitudja mit kapnák érte




  • Hypo #29412
  • Clidey
    #29411
    "Én valahogy úgy gondolkodtam, hogy kétszer akkora textúrát húz rá ugyanarra a méretű poligonra, ezért a nagyobb pixelsűrűség miatt jobb lesz az egész."

    Teljesen jól gondolod! A bökkenő csak ott van hogy a megnövelt textúrán a minősége nem változott! :) Látod a felső képeden milyen csúnya pixeles a zöld csíkok szélei...a 4096-os textúrán is ugyan olyan simának, kontúrosnak kellene lennie mint az alsó képeden (gondolom mostmár majd az lesz... :D)
  • berczy #29410
    Ja, hát igen... Gondolkodtam rajta én is és igen, teljesen igazad van. Én valahogy úgy gondolkodtam, hogy kétszer akkora textúrát húz rá ugyanarra a méretű poligonra, ezért a nagyobb pixelsűrűség miatt jobb lesz az egész. Most ne kérdezd ezt honnan vettem, de közben nézegettem és egyértelmű hülyeség. Rá is jöttem, nem az igazi így, át kell dolgozzam az egészet már csak ezért is: fent az ún. "HD", 4096-os textúra, alatta a 2048-as eredeti, de átdolgozott rész. Baromira kijön a különbség. Úgyhogy dolgozhatom át az egészet. :) A túllógást is korrigálom akkor.




    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.12.30. 01:22:09
  • Clidey
    #29409
    Szerintem azokon a képeken amit a #29351-ben linkeltem látni hogy nincs ott túllógás. Legalábbis azon a 3-ik képen ahol alulról látszik a gép.
    A kabinban max a feliratokat tudod magyarítani, a többi maradni fog úgy ahogy, mert ezek 3D műszerek, azeket nem lehet csak úgy ide-oda pakolgatni, meg alakítgatni.

    Hogy miért dolgoztál tök feleslegesen az ál-HD textúrákkal és miért nem ér semmit látom még mindig nem érted. Megpróbálom körülírni várj csak. :)

    Szóval adott egy alap 2048x2048-as textúra rajta egy mondjuk 5 pixel széles szegeccsel. Ha ezt PS-ban simán csak felnagyítod, nem kapsz mást mint egy (pl.) 4096x4096-as textúrát rajta 10 pixel széles - de már nem éles hanem a nagyítás miatt elmosódott - szegeccsel. Hol itt a javulás? Hisz csak arányaiban nagyítottál rajta egyet és kész! Azon kívül hogy több mint duplája lett a fájlméret és több memóriát zabál mást nem értél el vele hisz a textúra minősége nem lett jobb!
    Akkor lenne értelme egy ilyen műveletnek ha a 4096x4096-os textúrán is csak 5 pixel lenne az a szegecs (meg minden más is újra lenne persze rajzolva erre a felbontásra)! Akkor lehetne észrevenni minőségi változást.
    Félmegoldásként csinálhattál volna fél-HD textúrát például: a 4096-ra felnagyított textúrára újból rárajzolod elölről az egészet a saját festésed, nem csak azt is simán felnagyítod. Akkor legalább minőségben az javult volna ha már az alapja nem is.
    A hab a tortán hogy a nagyításod következtében a hibák is felnagyítódtak amelyek ugyan FS-ben nem látszanak hisz a (poligon) felület amelyen meg van jelenítve ugyan akkora maradt, ám egy képnézegetőben vagy PS-ben például szépen kijön. Gondolok itt a vonalak éleinek recésségére melyek a HD textúrán megduplázódtak magasságilag értelemszerűen.

    Szóval amit csináltál még placebónak sem jó. Ha nem hiszed csinálj képlövéseket mindkét változatról és hasonlítsd össze. Elárulom, egy fikarcnyi különbség sem lesz köztük! Nem is lehet hisz nem történt velük tulajdonképpen semmi. :)
    Ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni sajnos, de esetleg gondold végig logikusan mi történt az eredeti textúrának egy pixelével a duplájára nagyításod által.

  • gaspen
    #29408
    és a Condor Soaring-ot még ki sem próbáltad... (?)
  • polluxware
    #29407
    1600ft-ot megért ! ,de többet (úgyértem fullos áron) nem adnák érte... ha alapvetően megy az Fsx-ed, és nincs vele gondod, felesleges váltani

    egyelőre nem mennek a pmdg addonok, weather progik...

    amit észrevettem és ez szolíd placebó mentes állítás:
    -gyorsabban tölt
    -ablakban futtatva határozotabban jobban viselkedik mint a sima
    -olyan fluid kilépegetni belőle, meg windowsba vissza-vissza ugrálni az asztalra
    -egy sima film is szebben megy mellette
    -hogy gyorsabb lenne??? nem hiszem, max jobban tűri a dúrva beterhelést talán

    én elvagyok vele... van fsuipc, a2a megy rajta... mi kell még? :)

    ja!

    reality xp állítólag nem megy :((
  • [HUN]FaTaL
    #29406
    Boldog karit mindenkinek :)

    Egy ideje nincs időm repülni sajnos, de talán mostanában tudok rá időt szakítani megint :)

    Érdemes beruházni a steames FSX-re, javított valamennyit? Keresgéltem a neten, de valahogy az itteni véleményekre jobban adok :)
  • berczy #29405
    Srácok, tud valaki neten fellelhető vitorlázó tananyagot, szakirodalmat, egyebeket ajánlani?
    Ill. egy jó kis Góbé még igazán érdekelne. :)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.12.29. 16:59:02
  • zstomi
    #29404
    Sziasztok! Segítséget kérnék az alábbi problémákban:
    1. Orbx SC telepítése után keveredve jelennek meg a textúrák, de csak Skócia felett, illetve FTX Central váltásnál a következő hibával leáll: hozzáférési út megtagadva backup/restore.bat (Orbx ENG, AU, NZ már fent van régóta, azokkal nem volt ilyen gond)
    2. Realair Lancair Legancy gépe felszállás után nem sokkal elkezd "rángatni", fura hangot ad, műszerek viszont nem jeleznek szokatlant. Ez mi lehet?
    Köszi
  • Nesuten
    #29403

    DX 10 TVÍK báj rotésön










    Utoljára szerkesztette: Nesuten, 2014.12.29. 15:48:42
  • Nesuten
    #29402
    Sziasztok ezt te ezt próbáltátok már
    PMDG $99 tól van lehetőség a 6 havi részletfizetésre ,ami egy PMDG 777 200/300 kb 6x16 € péjpalin


    Utoljára szerkesztette: Nesuten, 2014.12.29. 14:03:32
  • berczy #29401
    Köszi! :)

    Az a túllógás jó kérdés... Nem igazán találtam olyan képet, amin rendesen látható lenne felülről a gép, így sajnos nem is igazán láttam pontosan, hogy hogyan van ott. Az eredeti festésen így volt, és mivel az Opitzos Blanik festése szinte pontosan megegyezik ezzel, így hagytam. Ami persze lehet nem így van igazából, de mondom, nem találtam jó fenti képet. Ha nem lóg túl, akkor azt is javítom majd. Valamint szeretném magyarítani a kabint is, de sajna egy szem képen kívül nem találok képeket a belsejéről, meg van egy olyan gondom is, hogy a műszerek az Opitzos változatban kissé máshun vannak, pl. a rádió benne a műszerfalban, ami a megnehezíti kicsit az ez irányú gondolkodásomat, mert PS-ben még elfestegetek, de műszereket programmingolni már nehéz feladat. De még nem adom fel. :)

    A "HD" textúránál jó a meglátásod, fogalmazzunk úgy, hogy HD Ready, a méret már megvan. :))) De komolyra fordítva, igazad van, de...! Én mégis úgy láttam, hogy jobb nagyban. Lehet placebó, de valahogy úgy tűnt, mikor tesztelgettem, hogy szebb, ha nagy a felbontás. Még kísérletezek vele, lehet megoldom nagyítás nélkül is, bár nem tűnt úgy számomra, hogy nagyon erőforrásigényes lenne a dolog, nem egy memóriazabáló masina, pl. a fed. computer nem is eszik sok memóriát. :)))

    Egyébként ez a vitorlázás...
    Roppant érdekes, ennek előtte még nem próbáltam ki soha szimulátorban (másképp se), de ez merőben más élmény. Teljesen más arcát mutatja az FS így. Sokat GA-zom, de ez mégis annyira más élmény, hogy elmondhatatlan. Nem akarnék itt ömlengeni, érdemes kipróbálni, mert rengeteg vitorlázó gép van itten, ha valaki nem akarja megvenni a Blanik-ot: fsglider.de
    Alább van néhány kép, Sion-ban reppentem kicsit. Máskor is jártam már ezen az élvezetes környéken GA géppel, de így teljesen más, sokkal közelebb kerül az egész környezet. Ugyan ezt éreztem Dunakeszin is, pedig ott aztán nem keveset jöttem-mentem már eddig, mégis teljesen más a hangulat. Pl. ki gondolta volna, hogy szemközt a hangárokkal juhok legelnek? :D Így meg sokkal több részlet fedezhető fel, és nem utolsó sorban nagyon kellemes repülgetni vele.

    Ajánlott néhány kieg is, pl. a WinchX, ami a csőrlést hivatott szimulálni, nem is rosszul, még a kábel ejtőernyője is meg van csinálva, választható a kötélhossz, az erősség... Jó kis progi.
    A másik a CumulusX, ez jó kis termikeket generál nekünk, tegnap 5000 ft-ig vontatott fel egy Z43-as, majd onnan a termikekkel FL110-ig jutottam a kis Blanikkal. Baromi élvezetes keresni a termikeket, figyelni, hogy jól repüljünk és emeljen a levegő.
    Aztán még ott van az AeroTow progi, ami a vontatásban segít. Lehet állítani a gépet (bármelyiket), hogy meddig vigyen, mikor forduljon és merre. Ez is nagyon jó cucc. :)

    És alább néhány kép a sioni repülésemről. A vége felé gyorsan le kellett jönnöm a magasból, mert láthatóan már eléggé felhősödött. Ahogy leszálltam, 5 perc múlva tiszta köd szállt a völgyre. De nagyon élvezetes volt. :)










    Utoljára szerkesztette: berczy, 2014.12.29. 13:09:35