33535
  • almostatys
    #29480
    Sziasztok!
    Hallottam róla,hogy van ez az FSX Steam. Ez mit takar? Miben más mint a sima FSX? Kompatibilis vele minden addon?
  • CptSAB
    #29479
    Én csak arra emlékszem, hogy anno MHSZ-es korszakban Kaposújlakon nagyon is aktív vitorlázórepülés folyt, mondhatni nagyüzemben.. A ház ahol laktunk párhuzamos volt a repülőtérrel a Füredi úton cirka 3,8 km. Suli után hazatérve, gyakran néztem az iskolakört repülő madarakat, no meg ha jó idő volt, akkor termikeltek ezerrel. Nagykanizsán a hőlégballonosokat nézhettem mindig. Bigberkiben pedig volt szerencsém látni Dromedart, Cmelakot, An-2-őt, Kamovot növényvédelmi munka közben! Ma hiába van többszörös motorosgép állomány az ország területén, nincs akkora légi forgalom, nincs az a nyüzsgés.
  • perko
    #29478
    Hát szörnyű is volt. Középiskolásként egész nap kellet szaladgálni a leszálló gépeket visszatolni a forró napon, azért a 4-5 iskolakörért ami jutott naponta. Még havi 5 Ft. tagdíjat is képesek voltak elkérni ezért az egészért. Borzasztó.
  • Hont
    #29477
    Valószínű abból a gusztustalan időszakból, amikor még bár ki repülhetett, ha akart... Fujjjj...

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.01.08. 16:21:43
  • perko
    #29476
    Nem tudom biztosan, de erősen gyanítom.

    Például az első képen a HA-4344 lajstromjelű SZD-30 Pirat 1987.06.17. Budaörsön lezuhant, akkor valószínűleg igen a válasz.
  • polluxware
    #29475
    ezek a képek, még abban a mocskos-telelökött MHSZ-es időkből valók ,ugye?!
  • perko
    #29474
    Ezek lehet, hogy neked is megvannak:





    Innen vannak:
    http://www.avia-info.hu/talalat.php?KeresettSzo=19&Keresolista=jel&Oldal=8
    http://horac.freeweb.hu/talalat.php?GTA=t463
  • berczy #29473
    Ja, és most azonnal csináljon nekem valaki egy Góbét FSX-re, mert menten eret vágok, hogy X-Plane-hez van, FS-hez meg nincsen!!!
  • berczy #29472
    Srácok! Nincsen véletlenül valakinek elfekvőben néhány fotója a HA-5191-es és a HA-5175-ös Blanik-ról?
    Egy-egy van róluk a neten és nagyon kellene az orráról, ill. a 5191-nek az oldalán lévő emblémáról közelebbi kép.
    Előre is köszi!
  • gviski
    #29471
    Sziasztok!

    Végre a LHSimulations csapata meg csinálta LHPP steames telepítőjét és nálam gond nélkül települt is. Viszont van egy kis grafikai gondom és nem emlékszek, hogyan is lehetett ezt orvosolni:

  • KukacMarci
    #29470
    Bármilyen gép nem tehető "házilag" TacPack-es kivitelűvé. Vannak ingyenes gépek, amelyek TP-kompatibilisek, nézd meg itt: http://indiafoxtecho.blogspot.com
    A fizetősek közül TP-s pl. a videókon látott Metal 2 Mesh Mirage 2000, az Aerosoft F-14A (és B) vagy az IRIS A-10A, szóval van választék és idővel egyre több lesz (MilViz F-4E, stb).
    Utoljára szerkesztette: KukacMarci, 2015.01.06. 20:49:17
  • Skinner_11
    #29469
    TacPac a legélethűbb, az F-18on kívül még pár gép kompatibilis vele. A másik lehetőség a CaptainSim weapon pack ami szerintem nem éri meg az árát, viszont bármelyik gépre ráaggathatod vele a rakétákat, géppuskákat.
  • repvez
    #29468
    Azt hittem, hogy a tackpack csak az F18-assal müködik.Vagy akkor ez hogyan van bármelyik vadászgépre lehet fegyvereket is aggattni?Vagy melyik gyártó melyik gépei kompatibilisek vele?

    Illetve a prear3d mennyivel jobb mint az FSX, Gondolok itt optimalizáltságra , kevesebb gépigény esetleg jobb fizika jobb FM a gépeknek, jobb sérülés rendszer stb.?
  • KukacMarci
    #29467
    1. Kiegészítők (scenery, landclass, stb), valamint egy kellően combos PC.
    2. Ez: http://www.vrsimulations.com/tacpack.htm
  • Hont
    #29466
    Ez szerintem nem P3D.
  • repvez
    #29465
    Ahhoz mi kell, hogy igy nézzen ki a FSX ? Vagy ez már inkább a Preapar3d?
    első
    illetve, hogy lehessen a fegyvereket (bombákat, rakétákat ) használni?
    kettő
  • polluxware
    #29464
    skyvector.com

    vagy G-plan
  • franko2
    #29463
    Sziasztok, megvettem a A2A C-182T-t, nagyszerü gép, nagyon tetszik. Régebben sokatt repültem az FS2004-el, ismerem a müszereket, VOR, ADF, stb de nem repültem komolyabb utvonalakat, csak beálitottam a reptér navigáviós adatait repültem egy kicsit össze vissza a reptér körül, majd müszeresen vissza a kiinduló reptérre. A kérdésem az lenne hogy egy ilyen kis géppel nagyobb utvonalakat szeretnék repülni az hogy szokott menni, például hogy tervezzük meg az utvonalat, van erre program, vagy esetleg program nélkül térkép alapján, akkor az hogy megy?
  • polluxware
    #29462
    ha dupla telepítés van, én ált mindig így telepítek fel SE-re bármit:

    1.két reg kulcs van
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Microsoft Games\Flight Simulator\10.0
    és
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\microsoft games\flight simulator\10.0

    ezekben található könyvtár hely definíciók -> ezeket a steam heylére kell átírni

    2.
    x.\users\TE\AppData\Roaming\Microsoft -> FSX-et (mappát) FSX0-ra (pölö) , FSX-SE -> FSX-re
    fsx_se.cfg-t fsx.cfg-re

    3. (scenry-k miat főleg!)
    x:\ProgramData\Microsoft\FSX-et (mappát) FSX0-ra (pölö) , FSX-SE -> FSX-re

    aztán telepítés után az egészet vissza az eredeti állapotba hozni...

  • polluxware
    #29461
    Froogle videón láttam ,hogy az új telepítőjáben benne van az FSX-SE, és támogatja a dual telepítést ugyanúgy mint a 4.938as fsuipc...
  • Skinner_11
    #29460
    Minden simconnect fel van téve, működik is de ez Ezca csak nem akar... Na mind1, Steam Edition reinstall 1 nap után...
  • berczy #29459









    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.05. 01:02:53
  • berczy #29458


  • polluxware
    #29457
    most látom ,hogy az új verzsönje támogatja az FSX-SE-t
  • polluxware
    #29456
    Egy újabb magyar siker:

    2014, Az év legbiztonságosabb légitársasága: MALÉv ;)
  • polluxware
    #29455
    bocsi a széthúzott linkért.. ,ugyanakkor sok mindenre valóban megoldás lehet a legaci simconnectek..
  • polluxware
    #29454
    nem használok ilyesmit..

    álzó:

    Oh yeaah that fixed it for me!.. Installed all the SimConnect stuff EZdok is now working, it also fixes the C172 from A2A that wasn't working either.



    Just to resume the solution:



    Go to:

    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\FSX\SDK\Core Utilities Kit\SimConnect SDK\LegacyInterfaces



    You will find 3 folder in there, with the "SimConnect.msi" installer inside each one, just install all of them and it should fix the problem.



    Thank you guys!!
  • Skinner_11
    #29453
    Hello, érdekelne, hogy EZCA-t sikerült-e telepítened a Steames verzióra, és ha igen, hogy. Tudom, már kiadtak egy új verziót, de nálam se az, se a régi nem hajlandó menni
  • berczy #29452
    Köszi! :)

    Nagyon szivatós volt. Először azért, mert ugye megpróbálom mindenhogy, hátha én nem vágom, hogy hogyan mappolja rá és rosszul rajzolom. Ez idő... :) Utána jön, hogy a kurva anyját, de szarul van megcsinálva, aztán jó sokat (fél napot) pöcsöl az ember, hogy pixelről pixelre valahogy kinézzen. :) Végül maradt kicsit bénán, de átlagos nagyításnál nem annyira jön ki. Ez van. :)
    Na, még néhány kép, kb. végleges, csak javítások lesznek rajta, ha találok valamit. :)










    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.03. 19:31:28
  • Clidey
    #29451
    Szerintem tök jó!
  • Clidey
    #29450
    Ezzel nem tudsz mit csinálni, így van a textúra rámappolva a gép orrára. Pöcsölni kell vele míg a legközelebbi/legjobb eredményt eléred, aztán úgy hagyod.
  • Clidey
    #29449
    Örültem ha segítettem!
    Amúgy itt van két kép amely nagyon jól bemutatja hogy ugyan azon méretű felületen milyen egy 1024-es és egy 4096-os valódi HD textúra:





    Mint látható, itt nem csak fel lett nagyítva a textúra hanem újra is lett rajzolva egészen az alapoktól. Így van értelme a HD felbontásnak nem úgy ha csak a pixelszámra egyszerűen ránagyítunk egyet.
  • berczy #29448
    Nya, ilyesmi lesz. :)

  • Pelsodriver
    #29447
    AFCAD 3 pályabeállításhoz háromféle van, de csak egyet lehet a három négyzetből kipipálni. Az árnyékolást is kikapcsoltam, de nincs változás.
  • berczy #29446
    Na de van itten még valami, ami a sírba visz és a segítségetek kérném, aki ért ilyenhez.
    Nem akartam mondani eredetileg, mert "meglepi" () lett volna, de készül egy másik festés is. Viszont azzal elakadtam az orrán lévő csíkok miatt. Valahogy az orr rész alsó és felső textúráját egy kúpban húzza rá az orrára, látható is jól a képeken. A felsővel nincsen gond, max annyi, hogy nem lehet full passzentosan az oldalakhoz lőni, mert egy pixel(!) pontosan illesztve, pont azon a pixelvonalon, homályos lesz, csak egyel idébb vagy odébb jó. Na mindegy, az még elmegy, átlagos nagyításokon (1-5x) nem látszik egyáltalán.
    No de az alsó részét valami baromi idiótán húzza rá a modell-re ezzel ki is cseszve velem, mert nem tudom az oldalról jövő vonalakat folytatni a középső részen.

    Jól látható a képeken is, hogy mennyire nem sikerül megcsinálni. A első képeken, ha ki akarom vágni a középső textúrából a vonalakat, de láthatóan, valahogy ívelten felfelé húzza rá alul a textúrát, és ott a PS is, hogy hogyan tudom megoldani rajzolva. Idiótán, de még így is ilyen szarul húzza rá. A PS-ben kijelölt rész mutatja, hogy mit húz rá.


    A második meg, hogy ha teljesen fekete az alsó kúp rész, jól látszik mit tesz rá a gépre, akkor nem szarja el, de ugye akkor nem autentikus. Bár lehet inkább így marad, mert csúnya a fenti.

    Ezt hogyan lehetne jól megcsinálni?




    2,


    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.03. 11:33:29
  • berczy #29445
    Kívánok! Boldogat is így utólag mindenkinek! :)

    Készen lett a Blanik 2.0-ás festése, szőrök kiküszöbölve, újra lett rajzolva az egész és nem 4096-ban, csak 2048-ban, a túllógás is orvosolva lett, meg sok minden kis apró bisz-basz javítva szebbesítve lett. :)
    Szerintem pofás lett így már, köszi Maestro a kritikát, sokat segített!

    Alább a képek, fent a 4096-os, szőrös, alul a 2048-as újrarajzolt. Van különbség.
    1,




    2,



    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.03. 11:21:46
  • Clidey
    #29444
    Figyelem, eredményet hírdetek! :)

    Itt van, figyeljétek:


    Nos, nagy csalódást nem okoztatok ezúttal sem, nagyjából erre az eredményre számítottam...
    A combos hardver magabiztosan nyert, és vélemnyem szerint még pár évig nyerni is fog egy hasonló szavazáson. Az FSX repcsi futott be ezüst érmesként, a bronzot azonban nem az FSX scenery kaparintotta meg hanem az ahova direkt kiírtam hogy ne rakjá pottyot!!! Borzalmasak vagytok na! De hát mit is lehet tőletek várni ugye...az illúziók már rég elszálltak!
    Így a dobogóról épp lecsúszva 12 szavazattal lett negyedik az FSX scenery, tapsoljuk meg azért!
    A BUÉKot meg a KKÜt direkt nem számoltam bele, de levonom a következtetést hogy aki nem pöttyölte be aszerint idén rohadjak meg!
    Az FS2004 úgy kompletten szépen leszerepelt ezúttal - lám már hozzánk is begyűrűzni látszik a nyugati trend miszerint kezdjük elfelejteni ezt a régi jó stuffot, mely a mai vasakon pedig már tényleg űberbrutál jól fut még a legbonyolultabb kiegekkel meg a legszebb grafics csicsamicsákkal együtt is. Hát így múlik el a világ dicsősége, ez van...

    Szóval a savazást ezennel leklózolom, egyben várom az ötleteket az újabb témájával kapcsolatban! Ha nem írtok azt olybá veszem hogy szartok az egészre ne fárasszalak már benneteket ilyen faszságokkal...

    Minden kedvös topiklákónak kívánok mégeccő boldogabb új esztendőt - na meg combos lányka...helyett combos hardvert!
  • Clidey
    #29443
    Illetőleg azt se ártana megnézni nem tűnt-e el valami oknál fogva a reptér AFCAD-ja.
  • perko
    #29442
    Bocs, lehet hogy rosszat írtam a #29441 postban.
    Azt hiszem a helyes válasz, hogy a beállítások-settings-display-scenery menűben a "Ground senery shadows" elől kell kivenni a pipát.
  • perko
    #29441
    Próbáld meg úgy, hogy a beállítások-settings-display menüben kiveszed a pipát az "Aircraft casts shadows on the ground" elől.